Deweloper Atal Kraków opinie forum oceny firmy mieszkań

Forum zawierające opinie o firmach deweloperskich i generalnych wykonawcach budujących w Krakowie i innych miastach Małopolski. Prosimy o wyważone i uzasadnione oceny deweloperów.
ragar
Posty: 432
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Deweloper Atal Kraków opinie forum oceny firmy mieszkań

Postautor: ragar » 19 wrz 2015, 18:58

Jedną z największych firm deweloperskich w naszym kraju jest Atal, w poprzednim roku sprzedali oni 1 093 nowe mieszkania, co plasuje ich w czołówce polskiego rynku. Do tego warto dodać, że rynkiem, na którym to przedsiębiorstwo podpisało najwięcej umów jest Kraków. Stąd naturalnym jest, że na forum Budujesię.pl powinny znaleźć się także opinie o firmie Atal oraz prowadzonych przez nią inwestycjach mieszkaniowych w stolicy Małopolski. A tych jest sporo, bo wystarczy wymienić tylko takie, jak np. City Towers w Czyżynach, mieszkania Bagry Park, Apartamenty Nadwiślańska 11, Apartamenty Masarska 8 czy Lindego Park, Bronowice Residence, albo Lazurowy Park w dzielnicy Bronowice, czyli lista jest tu naprawdę dosyć długa, a co istotne, cały czas się ona powiększa. Wkrótce zacznie się realizacja także kolejnych projektów tego dewelopera takich, jak choćby apartamenty Miraculum Atal na Zabłociu, które mają powstać na miejscu dawnej fabryki kosmetyków mieszczącej się w Krakowie.

Obrazek

Ja kojarzę jedną opinię o City Towers Atalu, gdzie znajomy podczas odbioru mieszkania miał trochę zastrzeżeń (odbierał mieszkanie razem z firmą, która specjalizuje się w tego rodzaju usługach). Stworzyli dosyć długą listę zastrzeżeń, na którą deweloper się delikatnie mówiąc “wypiął”, dopiero kolejne pismo z podaniem podstaw, na jakich ma się zastrzeżenia pomogło i z ociąganiem się, ale większość spraw została załatwiona po myśli kupującego :)

Ale może ktoś rozważa kupno nowego mieszkania od Atalu albo już to zrobił :?: Może w takim razie podzieli się swoimi spostrzeżeniami i uwagami odnośnie podpisywania umowy z tą firmą oraz mieszkań, które ona sprzedaje :?: Każda informacja się tutaj przyda :)


MarcinJ
Posty: 434
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Atal Kraków opinie o deweloperze forum oceny

Postautor: MarcinJ » 18 paź 2015, 12:14

A ja myślę, że to tak, że przy dużym deweloperze nie da się uniknąć jakichś wpadek :) Wiadomo, że jeśli firma oddaje co roku tysiące mieszkań, to zawsze musi się gdzieś zdarzyć, że coś będzie nie tak... Nawet i tak jestem lekko zaskoczony tym, że tego nie pojawia się tak dużo, jak by mogło, bo generalnie Atal ma całkiem dobre oceny, pogadajcie ze znajomymi, którzy brali od nich mieszkanie, albo brali ich znajomi, bo takie informacje da się znaleźć :) Zestawcie sobie to na przykład z opiniami o Murapolu, których jest multum bardzo słabych i od nich bałbym się kupić mieszkania na etapie budowy. No i Atal, to też spółka giełdowa, wydaje się, że muszą dbać o swoją renomę.

Nowy
Posty: 1601
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Deweloper Atal opinie forum oceny firmy mieszkań

Postautor: Nowy » 19 sty 2016, 10:35

A poniżej ciekawe opinie o deweloperze Atal w Krakowie, generalnie wygląda to nieźle, tym bardziej, że firma dosyć stabilna i chyba przejrzysta (tym bardziej, że ostatnio wprowadzono ją na giełdę) :) Wygląda też na to, ze całkiem nieźle idzie zakup mieszkań od nich - to wszystko na przykładzie inwestycji Atal Lazurowy Park Kraków powstającej w Bronowicach - właśnie w tym wątku jeden z użytkowników zamieścił taki wyczerpujący tekst o tym, jak pracuje się z tą firmą :) Chyba najgorzej wychodzi tam Dział Wykończeń dewelopera, ale poza tym wszystko wygląda nieźle.

michal128 pisze:Co do obsługi:
dział sprzedaży - miło, dosyć profesjonalnie, upusty na razie bardzo małe
dział "umów" - bardzo profesjonalnie
inżynierowie - również bez zastrzeżeń, odpowiedzi na wszystkie pytania szybkie i konkretne
dział wykończeń - yyyy:) w skrócie - tragedia. Poziom niekompetencji pań tam pracujących
zadziwia za każdym razem. To moje drugie mieszkanie od tego dewelopera i nic się nie zmieniło.
Sama jakość wykończenia - akurat u mnie była bez większych zastrzeżeń, ale dogadywanie
tego wszystkiego przypomina rozmowę z osobą bez mózgu (inaczej się tego nie da nazwać).
Kto brał mieszkanie z wykończeniem, ten wie o co chodzi:)

Pomimo kilkukrotnego zaznaczania na co zwrócić szczególną uwagę przy wykonywaniu wizualizacji,
pełno błędów - tak, jakby panie nie dostały maila z instrukcjami ode mnie. Na każde pytanie
jest jedna odpowiedź - nie da się. Czas oczekiwania na odpowiedź mailową - bardzo długi, jeśli
w ogóle odpisują. Z kolei po interwencji "działu umów" cała procedura ustalania szczegółów przyspieszyła.
Po rozmowie z inżynierami okazało się, że wszystko da się zrobić. Niestety, najpierw trzeba się kontaktować
z paniami z działu wykończeń...
Nie wspominam o elementarnych zasadach poprawności językowej w pisanych przez te panie mailach.
Błędy ortograficzne, interpunkcyjne itd. są na porządku dziennym. Poziom znajomości ojczystego języka
- mniej więcej wczesna podstawówka.
Chciałbym, ale nie jestem w stanie nic dobrego o tym dziale napisać, szczyt niekompetencji.

Swoją drogą trzeba przyznać, że @michal128 podniósł na forum wysoko poprzeczkę, bo rzadko zdarza się widzieć na tyle wyczerpujące i rzeczowe opinie o deweloperze, jakie powyżej wystawił :!: Jeszcze raz dzięki i pozwoliłem sobie zacytować w tym wątku :)


sybil
Posty: 105
Rejestracja: 01 sty 2017, 20:11

Re: Deweloper Atal Warszawa opinie forum oceny firmy mieszkań

Postautor: sybil » 01 sty 2017, 23:28

Ja się jeszcze podpinam pod temat i mam pytanie o opinie o deweloperze Atal Warszawa i jak sobie radzi z budową nowych mieszkań w tym mieście :?: Jest tu może ktoś, kto kupił już nowe mieszkanie w Warszawie do Atalu, najlepiej w nim mieszka i może coś o tym napisać :?: Mnie interesuje przede wszystkim inwestycja Nowy Targówek, ale ta firma realizowała w naszym mieście więcej projektów, jak choćby Apartamenty Marina, Nowe Bemowo czy Oaza Wilanów - może ktoś napisze, jak się sprawują lokale przez nią zbudowane, czy nie ma z nimi większych problemów, a także czy ewentualne naprawy są realizowane bez większego problemu i zbędnej zwłoki :?: Będę wdzięczna za wszelkie informacje na forum, mile widziane także zdjęcia itp.

JaCiPowiem
Posty: 17
Rejestracja: 03 gru 2015, 21:32

Re: Deweloper Atal Kraków opinie forum oceny firmy mieszkań

Postautor: JaCiPowiem » 02 sty 2017, 21:39

Ja kupilem od Atal w KRK i jak dotad kontak z nimi naprawde mega i inni moga sie od nich uczyc.

drabka
Posty: 22
Rejestracja: 06 kwie 2017, 13:02

Re: Deweloper Atal Kraków opinie forum oceny firmy mieszkań

Postautor: drabka » 28 lip 2017, 14:41

Siostra też kupowała mieszkanie od atala i nie miała zastrzeżeń więc ja też przy poszukiwaniach biorę ich pod uwagę

nan
Posty: 9
Rejestracja: 11 wrz 2017, 22:49

Re: Deweloper Atal Kraków opinie forum oceny firmy mieszkań

Postautor: nan » 10 paź 2017, 17:57

JaCiPowiem pisze:Ja kupilem od Atal w KRK i jak dotad kontak z nimi naprawde mega i inni moga sie od nich uczyc.

A ja kupiłem w Warszawie krążę między pismami Warszawa , Cieszyn , Katowice , fatalnie.

onaja
Posty: 141
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:10

Re: Deweloper Atal Kraków opinie forum oceny firmy mieszkań

Postautor: onaja » 06 mar 2018, 19:43

Kupiłam w Krakowie ;) żadnych większych problemów, jesteśmy zadowoleni.


lopat
Posty: 10
Rejestracja: 17 maja 2018, 7:44

Re: Deweloper Atal Kraków opinie forum oceny firmy mieszkań

Postautor: lopat » 25 maja 2018, 5:53

My kupiliśmy mieszkanie od Atala w Warszawie, mieszkanie jeszcze się buduje więc co do ewentualnych błędów i zachowania dewelopera w ich przypadku się nie wypowiem ale opiszę sam proces kupna.

Biuro sprzedaży inwestycji "Osiedle Warszawa" - Bez żadnych zastrzeżeń, profesjonalna obsługa, wszystko jasno omówione, Pani tam pracująca wiedziała o czym opowiada, na wszystkie pytania potrafiła odpowiedzieć bardzo dokładnie i wyczerpująco! Wielki plus!

Dział techniczny (zmiany lokatorskie itp) - Tak samo wielki plus! szybko, sprawnie i w pełni profesjonalnie!

Wykończenia - Biuro znajduje się przy inwestycji Marina na białołęce. Tak samo daje plusa za obsługę, wszystkie wizualizacje i nasze zmiany były robione ekspresowo i bez żadnych problemów! Jedyny minus za same wizualizację, program z którego korzystają to jakiś kur... dramat... widoki z góry, z załamaną perspektywą, wizualizacja płytek oparta na jednej sztuce płytki która zaburza ocenę wizualną danego projektu i oddanie kolorystyki to... to nie da się opisać...

Przejrzystość wszelkiej dokumentacji, umów itp na bardzo wysokim poziomie, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony!

Na dzień dzisiejszy bardzo duży plus za wszystko (poza wizualizacjami)

altheia
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2018, 19:44

Re: Deweloper Atal Kraków opinie forum oceny firmy mieszkań

Postautor: altheia » 25 mar 2019, 21:40

W przypadku kupna mieszkania pod klucz radzę się dobrze zastanowić, czy macie pieniądze i nerwy żeby później się z Atalem użerać. Moje mieszkanie zostało wykonane przez partaczy, nowa łazienka do generalnego remontu, a Atal nie poczuwa się do naprawy :/ Oczy bolą od patrzenia na te krzywizny i nierówności. Polecam przeczytać wpis ze zdjęciami
wykop.pl/link/4847069/mieszkanie-pod-klucz-fuszerka-dewelopera
Załączniki
fuga3.jpg
fuga3.jpg (110.21 KiB) Przejrzano 22927 razy
fuga2.jpg
fuga2.jpg (131.11 KiB) Przejrzano 22927 razy
fuga.jpg
fuga.jpg (36.51 KiB) Przejrzano 22927 razy



Wróć do „Opinie o deweloperach i generalnych wykonawcach budujących mieszkania i biura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość