Ceny mieszkań w Krakowie i w Polsce - tylko nowe wywiady, artykuły i informacje

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
NeVeS
Posty: 487
Rejestracja: 09 cze 2020, 8:21

Re: Ceny mieszkań w Krakowie i w Polsce - tylko nowe wywiady, artykuły i informacje

Postautor: NeVeS » 22 kwie 2024, 14:12

Trzęsienie ziemi na rynku najmu? Czas zacząć mówić, o czym większość milczy
Jakoś mnie nie dziwi, że nie widać raportów na temat spadków cen, bo duże firmy, które takie raporty cyklicznie publikują, to te sami, którym zależy na wzrostach. A lepiej, żeby nikt się nie ocknął, że trend zaczął się zmieniać.


Obrazek

Obrazek

https://bizblog.spidersweb.pl/rynek-najmu-ceny-mieszkan


bartekrk
Posty: 134
Rejestracja: 23 gru 2021, 12:11

Re: Ceny mieszkań w Krakowie i w Polsce - tylko nowe wywiady, artykuły i informacje

Postautor: bartekrk » 22 kwie 2024, 15:26

NeVeS pisze:Trzęsienie ziemi na rynku najmu? Czas zacząć mówić, o czym większość milczy
Jakoś mnie nie dziwi, że nie widać raportów na temat spadków cen, bo duże firmy, które takie raporty cyklicznie publikują, to te sami, którym zależy na wzrostach. A lepiej, żeby nikt się nie ocknął, że trend zaczął się zmieniać.


Obrazek

Obrazek

https://bizblog.spidersweb.pl/rynek-najmu-ceny-mieszkan

Mieszkanie w Krakowie 4 pokojowe 2 tys. droższe niż 3 pokojowe w 2023 r.? Mało wiarygodne dane, przynajmniej o 1000 zł za dużo, wychodzi na to, że taniej wynająć dwa mieszkania 2-pokojowej, ja średnio takie w Krakowie wynajmuje po 4600-4800 zł.

NeVeS
Posty: 487
Rejestracja: 09 cze 2020, 8:21

Re: Ceny mieszkań w Krakowie i w Polsce - tylko nowe wywiady, artykuły i informacje

Postautor: NeVeS » 23 kwie 2024, 18:51

GUS Kraków właśnie opublikował dane za luty, i wygląda na to, że średnie wynagrodzenie w Krakowie dobiło do 10K

przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw - 9 913,13 zł


jest to o tyle ważne, że średnia cena m2 jest zwykle skorelowana bardzo mocno z tą wartością, z tej korelacji wynika że średnia cena mieszkania w Krakowie powinna być w okolicach 14K. A to oznacza, że pensje bardzo mocno gonią ceny mieszkań, i premium które obecnie się płaci za m^2 spadło do 15%.


forfiterex
Posty: 71
Rejestracja: 29 lis 2020, 19:42

Re: Ceny mieszkań w Krakowie i w Polsce - tylko nowe wywiady, artykuły i informacje

Postautor: forfiterex » 23 kwie 2024, 23:30

Czy realnie wy lub wasi znajomi z Krakowa lub okolic faktycznie odczuwacie taki znaczący wzrost zarobków w ostatnich latach? Bo mam wrażenie, że wiele firm działających w Krakowie kategorycznie podważało istnienie inflacji (lub zasadność argumentu) jeśli ktoś przy negocjacjach podwyżki wyjął taki argument.

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Ceny mieszkań w Krakowie i w Polsce - tylko nowe wywiady, artykuły i informacje

Postautor: Mar G » 24 kwie 2024, 10:32

forfiterex pisze:Czy realnie wy lub wasi znajomi z Krakowa lub okolic faktycznie odczuwacie taki znaczący wzrost zarobków w ostatnich latach? Bo mam wrażenie, że wiele firm działających w Krakowie kategorycznie podważało istnienie inflacji (lub zasadność argumentu) jeśli ktoś przy negocjacjach podwyżki wyjął taki argument.


absolutnie nie - większość nawet nieźle zarabiających w przeliczeniu na siłę nabywczą stracili od 2020.
% zyskali nisko zarabiający i to robi statystykę wzrostu. ale cóż z tego - skoro kwotowo to niewiele im dało.
statystykami łatwo manewrować.

w połączeniu z falami zwolnień - to zatrzyma lub bardzo spowolni dalsze wzrosty powyżej 20 T/m2 - moim zdaniem.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 13 gości