Wielka płyta / remonty i rewitalizacja starych bloków w Krakowie i Małopolsce

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Wielka płyta / remonty i rewitalizacja starych bloków w Krakowie i Małopolsce

Postautor: iti » 05 wrz 2022, 9:57

A tu tak, jakby ktoś chciał zobaczyć, jak takie bloki wyglądają w oryginale... Sporo ich jeszcze w Krakowie zostało w takiej formie, ale dobrze pamiętać, jak wyglądały miasta jeszcze niedawno.

Obrazek

Widać klocki, z których zbudowano blok. Sporo tego w Polsce budowano, ciekawe jaką to będzie miało faktycznie żywotność.


Indyk
Posty: 72
Rejestracja: 11 lis 2020, 15:29

Re: Wielka płyta / remonty i rewitalizacja starych bloków w Krakowie i Małopolsce

Postautor: Indyk » 06 wrz 2022, 14:11

Podoba mi się ta brutalistyczna wersja bloku.
To są późne lata 80-te, wczesne 90-te.
W fasadzie zatopione w betonie płyt są kamyczki. Jak dla mnie dużo szlachetniejszy materiał niż większość tego co się nam teraz oferuje.

iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Wielka płyta / remonty i rewitalizacja starych bloków w Krakowie i Małopolsce

Postautor: iti » 10 wrz 2022, 12:00

Indyk pisze:Podoba mi się ta brutalistyczna wersja bloku.

Tylko te łączenia płyt, wyglądają, jakby były trochę nierówne, do tego różne okna, bo ktoś sobie wymyślił, że będzie miał ciemne, wnęki balkonów pomalowane na różne kolory, do tego jeszcze kilka anten satelitarnych... Ogólnie, to nie chciałbym, żeby tak wyglądało całe miasto. A o ile te elewacje z kamyczków, to faktycznie nie są złe, to na pewno gdyby to odczyścić, to wyglądałoby lepiej. Inna sprawa, że chyba lepiej mieć jednak ocieplone ściany, niż tylko betonową płytę odgradzającą od warunków atmosferycznych.


gizmo
Posty: 22
Rejestracja: 28 sie 2016, 10:25

Re: Wielka płyta / remonty i rewitalizacja starych bloków w Krakowie i Małopolsce

Postautor: gizmo » 18 sty 2023, 11:14

A tu kolejny blok z wielkiej płyty się zmienia, zapewne zyskuje ocieplenie i do tego nową elewację.

Obrazek

To blok w okolicach ulicy Srebrnych Orłów w Krakowie, to chyba będzie osiedle Bohaterów Września. Ciekawe, jak to wyjdzie, ale te elewacje były już mocno opatrzone, choć jak na to, że były wystawione przez tyle lat na działanie krakowskiego smogu, to i tak nieźle się trzymały.

gizmo
Posty: 22
Rejestracja: 28 sie 2016, 10:25

Re: Wielka płyta / remonty i rewitalizacja starych bloków w Krakowie i Małopolsce

Postautor: gizmo » 10 kwie 2023, 19:43

Indyk pisze:W fasadzie zatopione w betonie płyt są kamyczki. Jak dla mnie dużo szlachetniejszy materiał niż większość tego co się nam teraz oferuje.

Czy ja wiem, czy to naprawdę takie ładne?

Obrazek

Naprawdę chciałbyś wydać jakieś większe pieniądze na mieszkanie w takim budynku, jak te?

Obrazek

To oczywiście bloki wielkopłytowe z Krakowa, stojące nieopodal Ronda Czyżyńskiego.

Indyk
Posty: 72
Rejestracja: 11 lis 2020, 15:29

Re: Wielka płyta / remonty i rewitalizacja starych bloków w Krakowie i Małopolsce

Postautor: Indyk » 10 kwie 2023, 21:24

gizmo pisze:
Indyk pisze:W fasadzie zatopione w betonie płyt są kamyczki. Jak dla mnie dużo szlachetniejszy materiał niż większość tego co się nam teraz oferuje.

Czy ja wiem, czy to naprawdę takie ładne?

Naprawdę chciałbyś wydać jakieś większe pieniądze na mieszkanie w takim budynku, jak te?

To oczywiście bloki wielkopłytowe z Krakowa, stojące nieopodal Ronda Czyżyńskiego.


No te niezbyt ładne w nieładnej okolicy.
Dodatkowo te zabudowane balkony cuchną wschodem, nie moja estetyka.
I zdjęcie zimowe, brutalizm ma stać w zieleni!

Bardziej mi chodziło o coś takiego goo.gl/maps/xdHLWszvo7rPn25T6
Osiedle dobrze rozplanowane, usługi wszelakie, płyty robią dobre wrażenie.
Nie starzeją się jak tynki, nie trzeba tego odmalowywać co 10 lat.

czang
Posty: 214
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Wielka płyta / remonty i rewitalizacja starych bloków w Krakowie i Małopolsce

Postautor: czang » 09 wrz 2023, 22:05

A tu znika kolejna elewacja z wielkiej płyty:

Obrazek

No i może dobrze, że znika, coraz mniej w oryginalnych elewacjach.

czang
Posty: 214
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Wielka płyta / remonty i rewitalizacja starych bloków w Krakowie i Małopolsce

Postautor: czang » 04 lut 2024, 16:27

Tu przykład remontu budynku z wielkiej płyty też z osiedla Oświecenia w Krakowie.

Obrazek

Jak się wam podoba taka zmiana.


czang
Posty: 214
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Wielka płyta / remonty i rewitalizacja starych bloków w Krakowie i Małopolsce

Postautor: czang » 04 lut 2024, 16:34

Tu nieco dokładniejsze zdjęcia, na których można zobaczyć cały blok z wielkiej płyty poddany termomodernizacji.

Obrazek

Było szaro, elegancko, a teraz jest kolorowo. Trochę rzecz gustu, choć w tej okolicy odnowiono 2 bloki z płyty w o wiele lepszym stylu.

Obrazek

Ciekawe, jak bardzo spadają rachunki za ogrzewanie w takim bloku i czy to się jakoś odbija na czynszu. Chyba, że trzeba jeszcze zapłacić dodatkowo za remont.

czang
Posty: 214
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Wielka płyta / remonty i rewitalizacja starych bloków w Krakowie i Małopolsce

Postautor: czang » 04 lut 2024, 16:36

No i gdzieś czytałem ostatnio, że mieszkania w blokach z wielkiej płyty to hit ostatniego czasu i rozchodzą się, jak świeże bułeczki. Mimo tego, że ich cena podobno ostatnio bardzo wrosła, to jednak wciąż są wyraźnie tańsze od mieszkań nowych. A dodatkowo zwykle takie mieszkania są nieźle zlokalizowane, z dostępem do zieleni i do usług.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości