Najlepsze spacerniki w Krakowie / gdzie na spacer w Krakowie

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
ziomek_szuka
Posty: 244
Rejestracja: 22 kwie 2021, 15:17

Re: Najlepsze spacerniki w Krakowie / gdzie na spacer w Krakowie

Postautor: ziomek_szuka » 28 lip 2021, 0:02

Krakowskie Błonia sczególnie zaraz przed zachodem słońca :)
Obrazek
Spacer spod wawelu bulwarami, aleją Waszyngtona, koło kopca kościuszki do tego punkut widokowego:
Obrazek


czyzy
Posty: 227
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Najlepsze spacerniki w Krakowie / gdzie na spacer w Krakowie

Postautor: czyzy » 24 maja 2023, 12:50

Ja bym dodał do tego zestawienia wały wiślane od Mostu Nowohuckiego w stronę Mostu Wandy, co prawda jest tam teraz wybudowana nowa droga dla rowerów na koronie wału. W każdym razie to było bardzo miłe, dzikawe miejsce, z fortem po drodze.

roma_
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2023, 8:13

Re: Najlepsze spacerniki w Krakowie / gdzie na spacer w Krakowie

Postautor: roma_ » 25 maja 2023, 8:16

czyzy pisze:Ja bym dodał do tego zestawienia wały wiślane od Mostu Nowohuckiego w stronę Mostu Wandy, co prawda jest tam teraz wybudowana nowa droga dla rowerów na koronie wału. W każdym razie to było bardzo miłe, dzikawe miejsce, z fortem po drodze.

jak słusznie zauważyłeś - DDR jest dla rowerzystów, nie spacerowiczów ;)


czyzy
Posty: 227
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Najlepsze spacerniki w Krakowie / gdzie na spacer w Krakowie

Postautor: czyzy » 25 maja 2023, 9:35

roma_ pisze:
czyzy pisze:Ja bym dodał do tego zestawienia wały wiślane od Mostu Nowohuckiego w stronę Mostu Wandy, co prawda jest tam teraz wybudowana nowa droga dla rowerów na koronie wału. W każdym razie to było bardzo miłe, dzikawe miejsce, z fortem po drodze.

jak słusznie zauważyłeś - DDR jest dla rowerzystów, nie spacerowiczów ;)

O ile się dobrze orientuję, jest tam także dopuszczony ruch pieszych. Tak na pewno jest po drugiej stronie Wisły, tu raczej nie będzie inaczej. Więc bywa i tak, że DDR są również dla spacerowiczów ;)

teqnix
Posty: 196
Rejestracja: 25 maja 2023, 13:46

Re: Najlepsze spacerniki w Krakowie / gdzie na spacer w Krakowie

Postautor: teqnix » 25 maja 2023, 16:37

Całkiem fajny spacerniak to początek na rynku podgórskim, potem rękawka lub równoległymi do kładki nad powstańców i koniec na kopcu kraka, chyba, że można i dalej przez teren dawnego obozu pracy w Płaszowie. Znikomy ruch samochodowy, bardzo ładna zabudowa tych ulic a potem okolice kopca to już takie dzikawe zielone tereny.

roma_
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2023, 8:13

Re: Najlepsze spacerniki w Krakowie / gdzie na spacer w Krakowie

Postautor: roma_ » 26 maja 2023, 8:30

czyzy pisze:
roma_ pisze:
czyzy pisze:Ja bym dodał do tego zestawienia wały wiślane od Mostu Nowohuckiego w stronę Mostu Wandy, co prawda jest tam teraz wybudowana nowa droga dla rowerów na koronie wału. W każdym razie to było bardzo miłe, dzikawe miejsce, z fortem po drodze.

jak słusznie zauważyłeś - DDR jest dla rowerzystów, nie spacerowiczów ;)

O ile się dobrze orientuję, jest tam także dopuszczony ruch pieszych. Tak na pewno jest po drugiej stronie Wisły, tu raczej nie będzie inaczej. Więc bywa i tak, że DDR są również dla spacerowiczów ;)

Przepraszam czyzy, przeczytałam za szybko, a miałam na myśli wały po drugiej stronie ;) Zobaczymy jakie będzie oznakowanie południowych wałów po zakończeniu budowy, natomiast droga po drugiej stronie wyraźnie oznaczona jest znakami C-13.

voyager
Posty: 118
Rejestracja: 11 mar 2016, 11:13

Re: Najlepsze spacerniki w Krakowie / gdzie na spacer w Krakowie

Postautor: voyager » 21 lis 2023, 16:29

Jeśli o mnie chodzi, to bardzo polecam spacery po Nowej Hucie, zwłaszcza tej starej części Huty. Może i chodniki są zastawione samochodami, ale budynki są zróżnicowane i mocno biorą z klasyki. Do tego dużo zieleni, wysokie drzewa, które zdążyły tam wyrosnąć odkąd zbudowano to osiedle.

Jest trochę starych sklepów zakonserwowanych, placów zabaw, jakieś rzeźby się zdarzają. Spokojnie można tak pospacerować i to nawet całkiem długo.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: NeVeS i 7 gości