Budynek w całości z żelbetu / betonu / Tętnowski / Ekopark/ Interbud / Bryksy / Fraxbud

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
mb29
Posty: 10
Rejestracja: 13 cze 2022, 17:25

Re: Budynek w całości z żelbetu / betonu / Tętnowski / Ekopark/ Interbud / Bryksy / Fraxbud

Postautor: mb29 » 11 paź 2023, 22:41

@Paker
U mnie to samo. Dźwięk szurania krzeseł sąsiada obok słychać jakby był że mną w salonie. Głośne chodzenie sąsiada z dołu jest także słyszalne, podobnie jak zamknięcie drzwi na korytarzu.

Z ciekawości, jaki deweloper?


Paker
Posty: 29
Rejestracja: 14 paź 2021, 9:49

Re: Budynek w całości z żelbetu / betonu / Tętnowski / Ekopark/ Interbud / Bryksy / Fraxbud

Postautor: Paker » 14 paź 2023, 10:04

mb29 pisze:@Paker
U mnie to samo. Dźwięk szurania krzeseł sąsiada obok słychać jakby był że mną w salonie. Głośne chodzenie sąsiada z dołu jest także słyszalne, podobnie jak zamknięcie drzwi na korytarzu.

Z ciekawości, jaki deweloper?


Gama-M.

okobakacz
Posty: 51
Rejestracja: 30 wrz 2020, 18:12

Re: Budynek w całości z żelbetu / betonu / Tętnowski / Ekopark/ Interbud / Bryksy / Fraxbud

Postautor: okobakacz » 14 paź 2023, 19:38

pytanie jakie warstwy wylewki w tych mieszkaniach.

powinien być 20cm strop żelbetonowy, styropian akustyczny 5-7cm, wylewka betonowa ok 7cm
wylewka powinna być oddylatowana od ścian
a ściany działowe nie powinny być na sztywno połączone z sufitem (powinna być warstwa pianki)


mor3nko
Posty: 86
Rejestracja: 04 kwie 2018, 12:51

Re: Budynek w całości z żelbetu / betonu / Tętnowski / Ekopark/ Interbud / Bryksy / Fraxbud

Postautor: mor3nko » 25 mar 2024, 8:36

Paker pisze:
mor3nko pisze:Strop i jak największa ilość ścian z żelbetu to radość dla mojego spokoju ducha. Zero odgłosów kroków/biegania nad głową, impreze u sąsiada słyszę tylko gdy otworzę okno. Od zapobiegania grzybowi jest wentylacja.


To ciekawe co piszesz, bo ja również mieszkam w bloku odlanym z betonu w całości i nie potwierdzam tego. Budynek nowy, oddany w 2022, dźwięki uderzeniowe, udarowe niosą się bardzo łatwo, słychać szuranie mebli z dołu czy chodzenie tupu "słoń" czyli waląc piętami. Jedynie to dźwięki powietrzne jako tako są tłumione, czyli nie słychać rozmów, choć te piskliwe i głośne to już tak. Takie to uroki bloku.


Nie wiem czy "odlanym z betonu" oznacza pełny żelbet-monolit bo stropy półprefabrykowane też są na pewnej grubości zalewane betonem. Jeśli jednak chodzi o monolity to nie ma możliwości aby przy stropie 24cm żelbetu czy ścianach żelbetowych słyszał cokolwiek. Nie mówiąc o szuraniu mebli. Jedyny dźwięki jakie do mnie dochodzą to to co się przeniesie wentylacją. A sąsiedzi i nad i pode mną mają dzieci i zwierzaki.

Master
Posty: 742
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Budynek w całości z żelbetu / betonu / Tętnowski / Ekopark/ Interbud / Bryksy / Fraxbud

Postautor: Master » 25 mar 2024, 10:29

Ale czy taki budynek nie przenosi też dokładnie wszystkich drgań? Wiercenie z udarem w takiej betonowej ścianie, to hałas na kilku piętrach.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości