Duże mieszkanie dla rodziny w Krakowie 4-5p 80m2+ / gdzie kupić większe mieszkanie w Krakowie

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
comadan
Posty: 13
Rejestracja: 23 mar 2023, 23:06

Duże mieszkanie dla rodziny w Krakowie 4-5p 80m2+ / gdzie kupić większe mieszkanie w Krakowie

Postautor: comadan » 23 mar 2023, 23:30

Hej
Planuje się przeprowadzić w najbliższym czasie do Krakowa, w związku z tym chciałbym kupić mieszkanie pod przyszłą rodzinę, celuję w mieszkanie około 80-100m, minimum 3 sypialnie + salon z aneksem, najchętniej oferta od dewelopera. Zależy mi na dobrym skomunikowaniu i fajnym rozkładzie, na oku miałem 29 aleję od domd ale po rozmowie z doradcą + obejrzeniu lokalizacji - stwierdzam że to nie to - inwestycja typowo pod wynajem, przy samej stacji benzynowej i bezpośrednio wyeksponowane na aleję 29 listopada :/ Zastanawiam się nad Saską Blue 3 etap, Masarska 6(choć to trochę poza moim budżetem), Osiedle przy Malborskiej, Safrano, Turniejowa 59. Na pewno odpada Bonarka Living(tragedia kto to wymyślił) i jestem niechętny do inwestycji na Banacha(ciut daleko i istny armagedon z dojazdem pewnie w perspektywie najbliższych 5 lat alejami). Jak ma się lokalizacja na mistrzejowicach ?
Czy ktoś może podpowiedzieć w których lokalizacjach szukać najlepiej mieszkania ? Praca w IT więc częściowo zdalnie, przyszłościowo 3 dzieci, budżet jaki mogę przeznaczyć to +-1.2-1.3mln na sam zakup mieszkania, nie liczę miejsca parkingowego czy wykończenia.
Czy może jednak postawić na rynek wtórny/szukać flipów/mieszkań do odstąpienia(tak wiem, ktoś zarobi)


montekarlo
Posty: 6
Rejestracja: 17 cze 2021, 14:31

Re: Duże mieszkanie dla rodziny w Krakowie 4-5p 80m2+ / gdzie kupić większe mieszkanie w Krakowie

Postautor: montekarlo » 24 mar 2023, 9:12

Ciężko o taki metraż na obecnym rynku pierwotnym, wszystkie mieszkania się kurczą.
Ja w inwestycji która mnie interesowała kupiłem 2 mieszkania obok siebie i łączę. Ma to swoje wady ale długo szukałem czegoś większego bez skutku.

słoik_ze_wsi
Posty: 54
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:05

Re: Duże mieszkanie dla rodziny w Krakowie 4-5p 80m2+

Postautor: słoik_ze_wsi » 24 mar 2023, 9:25

Hemma Orawska - jest tam jeszcze sporo wolnych dużych mieszkań. Na minus stacja benzynowa, ale generalnie lokalizacja bardzo dobra. Też szukam w tej chwili czegoś takiego i mało jest innych sensownych opcji. Co do rozkładów tam to główną wadą jest niewielki pokój dzienny.


luc
Posty: 677
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Duże mieszkanie dla rodziny w Krakowie 4-5p 80m2+

Postautor: luc » 24 mar 2023, 11:01

montekarlo pisze:Ciężko o taki metraż na obecnym rynku pierwotnym, wszystkie mieszkania się kurczą.
Ja w inwestycji która mnie interesowała kupiłem 2 mieszkania obok siebie i łączę. Ma to swoje wady ale długo szukałem czegoś większego bez skutku.

Tak z ciekawości, gdzie trafiłeś coś, co można sensownie połączyć?

realista
Posty: 221
Rejestracja: 24 sty 2022, 19:18

Re: Duże mieszkanie dla rodziny w Krakowie 4-5p 80m2+

Postautor: realista » 24 mar 2023, 13:00

słoik_ze_wsi pisze:Hemma Orawska - jest tam jeszcze sporo wolnych dużych mieszkań. Na minus stacja benzynowa, ale generalnie lokalizacja bardzo dobra. Też szukam w tej chwili czegoś takiego i mało jest innych sensownych opcji. Co do rozkładów tam to główną wadą jest niewielki pokój dzienny.

Dla rodzin to jedna z gorszych inwestycji w Krakowie, typowa patodeweloperka pod najem inwestorski. Myjnia, stacja benzynowa, smog i brud z konopnickiej, hałas i wątpliwej urody sąsiedztwo, cholerna ciasnota między budynkami i pozostałą zabudową, tragiczne chodniki i wąska droga osiedlowa zastawiona nieuporządkowanie samochodami, to tylko początek wad. Jedyna zaleta to bliskość centrum, przepraszam - rynku, ale na dojazdy tam spędza się mniej czasu niż na stanie w wiecznie zakorkowanej konopnickiej. O fajnych układach należy zapomnieć, a jedyne znośne są na niższych piętrach niż oczekuje autor.

Polecam z wymienionych przez autora tematu Turniejową 59. Poza tym, że dalej od rynku i droga dojazdowa od ul. Witosa przez podziurawioną drogę należącą do postpeerelowskiej spółdzielni, to najwięcej przestrzeni, super komunikacja (tramwaj, autobus, trasa lagiewnicka) i usługi na miejscu (sklepy małe i wielkopowierzchniowe), licznymi szkołami i przedszkolami, placami zabaw, parkiem, z wysokich pięter na zachód jeden z najlepszych widoków w Krakowie.

nanu
Posty: 173
Rejestracja: 22 wrz 2020, 14:11

Re: Duże mieszkanie dla rodziny w Krakowie 4-5p 80m2+

Postautor: nanu » 24 mar 2023, 22:23

Cieżko o takie mieszkanie w samym Krakowie. Wiem, bo sama szukałam intensywnie przez dwa lata (mam trójkę dzieci, więc cztery sypialnie to było absolutne minimum). W końcu udało się, ale musieliśmy iść na sporo kompromisów.

W każdym razie co wyszukałam - na Pasteura masz 4 sypialnie osiedlepasteura.pl/wp-content/uploads/2020/07/L69.pdf
To trzeci etap, może w czwartym też coś będzie ale nie wiem kiedy ten etap ruszy.

Jest jeszcze Slow City ale poszły wszystkie mieszkania z czterema sypialniami natychmiast w pierwszym etapie, a w drugim są tylko z trzema sypialniami, chociaż duże mieszkania bo na ponad 100m).

Widziałam dzisiaj reklamę bliźniaków w Niepołomicach (Portowa Aleja). Możesz wygooglać. Tylko to jednak Niepołomice a nie Kraków.

kodiaq44
Posty: 47
Rejestracja: 08 wrz 2020, 19:22

Re: Duże mieszkanie dla rodziny w Krakowie 4-5p 80m2+

Postautor: kodiaq44 » 24 mar 2023, 23:45

comadan pisze:Hej
Planuje się przeprowadzić w najbliższym czasie do Krakowa, w związku z tym chciałbym kupić mieszkanie pod przyszłą rodzinę, celuję w mieszkanie około 80-100m, minimum 3 sypialnie + salon z aneksem, najchętniej oferta od dewelopera. Zależy mi na dobrym skomunikowaniu i fajnym rozkładzie. [...]
Jak ma się lokalizacja na mistrzejowicach ?


Jeśli w grę wchodzą mieszkania 80+ to wyboru wielkiego nie ma, na Mistrzejowicach takie metraże mają w ofercie zarówno InterBud w Piasta Towers ale już przebrane choc ceny z metra niewiele od 8k, Victoria Dom w Viva Piast podobnie i chyba jedno ale z północną ekspozycją Wawel Service w Piasta Park. Także do oceny.
Osiedla intensywnie zabudowywane, wszedł w zeszłym roku MPZP, ale te etapy istniejące i w budowie realizowane są na WZ więc na przykladzie Piasta Towers, podstawowy problem miejsca postojowe w starszych etapach były poniżej 1, te od 2020 bodajze 1.2 lub 1.4, są komórki lokatorskie, ogólnie wykonanie nieźle choć dbałość o części wspólne słaba, o ile parkowanie gdzie popadnie w miarę ogarnięte o tyle psy szczają wszędzie, wiec zieleń nasadzona ma raczej ciężki żywot, ale może na wielu tak jest. Krakow jest raczej betonowy i tu jest blok na bloku z wyjątkami. Na plus mimo że to obrzeża miasta planowany przystanek kolei SKA Kraków Piastów który z kilkuletnim opóźnieniem względem lokalnych planów, najpewniej doczeka się realizacji przez PKP PLK do konca 2024 roku - wybrano ofertę wykonawcy, obecnie trzeba iść blisko 20 minut na Kraków Batowice, ale faktycznie na Krakow Główny jedzie sie 6 minut, wiec nowy przystanek ustanowi kolej w 7 minut na dworzec Główny jako swietną alternatywe dla "szybkiego" tramwaju 52.
Północną Obwodnica Krakowa też już lwia część ma za sobą choć do czasu oddania Węzła Mistrzejowice ul. Piasta Kołodzieja będzie w godzinach szczytu stać od tabliczki Kraków do ronda piastowskiego.
MPZP przewiduje też zieleń urządzoną na terenach dzisiejszych "łąk mistrzejowickich" choć to tereny zdaję się prywatne, zaniedbany nieużytek ciągnący się w rejon Parku Reduta i w zasadzie dalej doliną Sudołu. Planowano tu kilkanaście wieżowców ale po sprzeciwach stanęło na Zieleni Publiczej, może za 30 lat będzie tu Park :D obok planowana jest szkoła, koło biedronki. Publiczne szkoły przedszkola żłobki w starszej części osiedla, w nowszej publiczne i prywatne, choć otwiera się nowe przedszkole samorządowe na osiedlu Dom Budu przy Piastów 71. Niedaleko planty mistrzejowickie i Parki przy forcie Batowice i Mistrzejowice choć to już jednak dłuższy spacer. Na plus osiedli nowohuckich Ścieżki rowerowe jak ktoś preferuje, np nad zalew nowohucki :D niewiele jest w Krakowie osiedli gdzie nie przytłacza betonoza niemniej na plus jest bliskość dobrze pomyślanych jednak starszych osiedli Nowej Huty i ilość terenów zielonych

montekarlo
Posty: 6
Rejestracja: 17 cze 2021, 14:31

Re: Duże mieszkanie dla rodziny w Krakowie 4-5p 80m2+

Postautor: montekarlo » 25 mar 2023, 15:57

luc pisze:
montekarlo pisze:Ciężko o taki metraż na obecnym rynku pierwotnym, wszystkie mieszkania się kurczą.
Ja w inwestycji która mnie interesowała kupiłem 2 mieszkania obok siebie i łączę. Ma to swoje wady ale długo szukałem czegoś większego bez skutku.

Tak z ciekawości, gdzie trafiłeś coś, co można sensownie połączyć?

Mierzeja Wiślana na Płaszowie


zyneon
Posty: 121
Rejestracja: 19 lis 2019, 20:04

Re: Duże mieszkanie dla rodziny w Krakowie 4-5p 80m2+

Postautor: zyneon » 28 mar 2023, 18:33

montekarlo pisze:Ciężko o taki metraż na obecnym rynku pierwotnym, wszystkie mieszkania się kurczą.
Ja w inwestycji która mnie interesowała kupiłem 2 mieszkania obok siebie i łączę. Ma to swoje wady ale długo szukałem czegoś większego bez skutku.


Możesz pokazać plany mieszkań i co wyszło po połączeniu?

nitro
Posty: 8
Rejestracja: 13 lip 2017, 10:27

Re: Duże mieszkanie dla rodziny w Krakowie 4-5p 80m2+

Postautor: nitro » 02 kwie 2023, 1:09

Start, w nowej inwestycji, przy Korczakowskiej 21 ma jedno mieszkanie ponad 100m2, z trzema pokojami i salonem. Chociaż ta cena jak za Prokocim to dla mnie absurd, ale zawsze cos. Komunikacja z centrum jest ok. Plusem tego mieszkania jest to, ze jest narożne i nie jest od Teligi. Poczucie ciasnoty, jaka bedzie po ukonczeniu tego bloku w tym mieszkaniu bedzie nieco mniejsze.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości