Jak poprawnie kupic mieszkanie? Opinie i porady

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
bogdan

Jak poprawnie kupic mieszkanie? Opinie i porady

Postautor: bogdan » 01 kwie 2016, 23:12

Witam,
Poraz pierwszy dokonuje zakupu mieszkania. Mam pytania do was jak poprawnie to zrobic.
Chce dokonac zakupu mieszkania w Inwestycji osiedleriverside na zablociu.
Ta inwestycja ma wieczysty grunt. Dokonac zakup mieszkania chce w osoby która już kupiła mieszkania zapłaciła za niego 10%.
Jak poprawnie dokonać zakupu? Jeżeli jest to mieszkania od dewelopera czy trzeba w takim razie sprawdzać Ksiege wieczystą?
Wiem że na tym forumie jest dużo ludzi który już kupowali mieszkania i może mi ktoś pomoge kupic mieszkania bez ryzyka i oszustw.

Nowy

Re: Jak poprawnie kupic mieszkanie? Opinie i porady

Postautor: Nowy » 06 kwie 2016, 0:56

Dobre pytanie, też się zastanawiałem, jak kupić mieszkanie w Krakowie, żeby przypadkiem nie wtopić. Ale po pierwsze, to warto sprawdzić opinie o deweloperach, czy klienci są zadowoleni, czy firma jakoś nie leci sobie w kulki itp., przy czym warto mieć na uwadze, że jakieś wady w nowych mieszkaniach to raczej sprawa normalna i liczy się raczej to czy szybko i dobrze są usuwane :idea:

Na pewno też nieco większym ryzykiem jest zakup mieszkania jeszcze na etapie budowy, jeśli gotowe już i stoi, to wiadomo, że pewniej, bo wiesz co bierzesz, a nie płacisz za kota w worku. Z drugiej strony zazwyczaj na wczesnych etapach budowy jest jeszcze sporo mieszkań wolnych, jest w czym powybierać i do tego jeszcze nieco taniej (premia za ryzyko). Ale tu trzeba pewnie jakoś wyważyć, wiadomo, że lepiej jak firma pewniejsza, to prędzej brać można dziurę w ziemi, niż od dewelopera, który nie ma żadnego doświadczenia jeszcze, bo nie wiadomo co mu wyjdzie :)

No i jeszcze system płatności, najlepszy oczywiście jest rachunek powierniczy zamknięty - czyli kasa czeka sobie na koncie i deweloper dostaje ją dopiero wtedy, jak skończy twoje mieszkanie i ci je przekaże. Jak nie, to pieniądze wracają do ciebie. Mniej bezpieczny jest rachunek powierniczy otwarty - tu deweloper dostaje kolejne transze, za ukończenie kolejnych etapów pracy - robota zrobiona, kasa wpływa na konto, a nad wszystkim, przynajmniej w teorii ma czuwać bank, który prowadzi rachunek powierniczy :)

krakus

Re: Jak poprawnie kupic mieszkanie? Opinie i porady

Postautor: krakus » 03 lis 2016, 1:52

A jak sie ma kupuwanie mieszkania od dewelopera ktory powoluje do budowy nowej inwestycji spolke?tak jak np w nowej inwestycji podkowa rakowicka,ktora sie reklamuje jako inwestycja od Budomat a okazuje sie ze budomat powolal do tego spolke o podobnej nazwie R Budomat.czy to jest celowe zmyleniedla chetnych do kupienia co by zawierzyli deweloperowi z historia?czy taka spolka corka pozniej po zakonczeniu budowy znika i nie ma.komu zglosci ewentualnych uchybien na gwarancji?tak sama jest w inwestycji cystersowgarden.reklamuje sie jako deweloper cordia a do inwestycji jest stworzona zupelnie inne spolka villena bez zadnego doswiadczenia deweloperskiiego.chce kipic mieszkanie i nie wiem czy tylko szukac dewelopera z historia i zamknietym rachunkiem powierniczym i tylko wtedy sie bedzie pewnym ze sie nie zostanie z nivzym?podobaja mi sie te 2 inwestycje ale obawiam sie tych spolek ktore zostaly do tego stworzone,ktos wie o co z tym wszystkim chodzi :-)?

Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”