Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie na inwestycję? Forum opinie i dyskusja

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
angelo
Posty: 39
Rejestracja: 02 mar 2016, 21:09

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie na inwestycję? Forum opinie i dyskusja

Postautor: angelo » 11 kwie 2016, 19:12

Jak myślicie, jakie jest najlepsze miejsce w Krakowie na kupno mieszkania na inwestycję, może macie jakieś przemyślenia w tej sprawie :?: Jaką lokalizacją powinno się kierować w tej sprawie, które dzielnice są najbardziej perspektywiczne. Pomóżcie, bo na forum pojawia się sporo pytań właśnie o to, więc taka dyskusja chyba by się przydała :idea: Myślicie, że tylko blisko centrum albo uczelni krakowskich, czy są też jakieś bardziej oddalone inwestycje w naszym mieście, na które też warto byłoby zwrócić uwagę w tym kontekście :?:


voyager
Posty: 116
Rejestracja: 11 mar 2016, 11:13

Re: Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie na wynajem? Forum opinie i dyskusja

Postautor: voyager » 11 kwie 2016, 20:03

Trudno powiedzieć, czy zakup mieszkania na wynajem w Krakowie jest dobrą inwestycją, ale wydaje się, że tak. Gdybym miał wybrać, gdzie kupić mieszkanie na wynajem w Krakowie, to szukając takiej nieruchomości zwróciłbym uwagę na kilka kluczowych spraw :idea:

  • Skomunikowanie z resztą miasta - taka inwestycja mogłaby leżeć nawet nieco na uboczu, ale grunt, żeby była blisko na przykład linia tramwajowa albo często kursująca linia autobusowa przyspieszona (najlepiej z buspasami w okolicy). Ewentualnie przyszłościowo wyglądają tu także przystanki Krakowskiej Kolei Aglomeracyjnej, bo zdaje się, że taka jednak wreszcie powstanie, a takich niewielkich stacji ma być w Krakowie sporo. Prawdopodobnie z każdej z nich szybko da się kiedyś dojechać do Dworca Głównego :) Warto sprawdzać gdzie w najbliższych latach są takie inwestycje planowane, gdzie mają być budowane nowe linie tramwajowe w niedalekiej przyszłości itp.
  • Sąsiedztwo szkół wyższych lub biurowców lub bardzo dobry, krótki dojazd do nich. Tu trzeba się zastanowić, czy chcielibyśmy wynajmować mieszkanie studentom, czy lepiej osobom pracującym, przy czym lepsza wydaje się ta druga. Warto zobaczyć gdzie w Krakowie powstają biurowce, rozwijają się uczelnie, rosną nowe biurowce itp. Widać to dobrze na przykład po Prądniku Czerwonym - jest tam Quattro Business Park Kraków, Alma Tower czy Biurowiec Benaco oraz jeszcze wiele innych budynków tego rodzaju, co spowodowało w okolicy wzrost cen za wynajem mieszkań, z tym że mniej tam już studentów, a więcej pracowników okolicznych firm po studiach. W Czyżynach sporo biurowców buduje się przy Życzkowskiego (głównie Comarch, ale nie tylko), tam jest też spory wydział Politechniki Krakowskiej oraz AWF. Dużo komercyjnych inwestycji powstaje także w okolicach Bonarki oraz na Ruczaju w okolicy pętli Czerwone Maki, a tam jest też niedaleko Kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego. A to tylko kilka przykładów takich perspektywicznych lokalizacji.
  • Najlepszy układ mieszkania na wynajem - warto także to wziąć pod uwagę szukając takiej nieruchomości, mimo wszystko najlepiej chyba sprawdzają się tu lokale mające 1-2 pokoje. Jeśli ktoś chce kupić coś małego, to warto byłoby się zastanowić, żeby wziąć np. dwa pokoje na niecałych 40 m2 - jest takich sporo. Ale dobrze jest poszukać takiego układu, w którym w jakimś wariancie dałoby się zrobić dwa osobne pokoje z niewielką, nawet ciemną kuchnią :) Zawsze wtedy można próbować wynająć coś takiego, jako dwa niezależne pokoje... Kawalerki też mogą się sprawdzić, za to nie wiem czy zaryzykowałbym duże mieszkanie, choć może w dobrej okolicy...
Tyle chyba z mojej strony, generalnie myślę, że warto byłoby też szukać okazji, bo takie w Krakowie też się zdarzają :idea: Na przykład w inwestycji Nowe Czyżyny Budimexu jeszcze nie tak dawno można było kupić mieszkania, w których metr kwadratowy kosztował 4 000 zł, a więc całkiem nieźle jak na tą lokalizację. Z nowych inwestycji w innych rejonach, to na przykład ostatnio trafiły do sprzedaży lokale w projekcie Atal Residence Zabłocie Kraków - tam także są niedaleko biurowce, są uczelnie, jak Akademia Krakowska, a i do centrum miasta da się dojść piechotą :)

monika878787
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:02

Re: Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie na wynajem? Forum opinie i dyskusja

Postautor: monika878787 » 19 maja 2016, 11:09

Ostatnio stwierdziłam, że zainwestuję w nieruchomości. Przeglądałam wiele ofert - największy dylemat to czy kupic mieszkanie już teraz za wyższą cene ale gotowe czy w niższej cenie ale z terminem oddania za rok. Po wszystkich kalkulacjach padło że poczekam na mieszkanie i trafiło na Mogilską od Activu, ogolnie oferta spoko bo chyba nie mogli sprzedać dużych mieszkań zrobili jakąś niby oferte dla inwestora - polega to na tym, że w jednym mieszkaniu masz wydzielone 2 mniejsze - 20 i 30 mkw połączone wspólnym hallem. Czyli mieszkania 2 koło siebie cena - 6500 zł /m2 wiec jak na Mogilską ok.
Maja też fajną inwestycję przy Konopnickiej ale z małych mieszkań juz niewielki wybór, tam mysle że nie byłoby problemu z wynajmem ale trudno


aleksm
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2016, 8:30

Re: Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie na wynajem? Forum opinie i dyskusja

Postautor: aleksm » 20 maja 2016, 8:33

myślę, że albo blisko uczelni dla studentów albo blisko rynku dla turystów, ja bym jednak szła w studentów chociaż w sumie ciężko dobrać odpowiednią lokalizację, ja jak kupowałam to zdałam się na radę agenta, byłam w NowodworskiEstates i tam mi własnie doradzili, kupiłam blisko AGH mieszkanie, i na rok akademicki studentom wynajmuje, na czas wakacji tez musze kogoś znaleźć...

megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie na wynajem? Forum opinie i dyskusja

Postautor: megi » 22 maja 2016, 13:00

Rejon Konopnickiej jest faktycznie nieźle skomunikowany z resztą miasta i dodatkowo blisko centrum, Kazimierza itp., więc dosyć jest perspektywiczny, a dodatkowo jeśli kiedyś powstanie Trasa Pychowicka, to Aleje dzięki temu powinny zostać znacznie odciążone i pewnie komunikacja nimi znacznie się usprawni, więc to zdecydowanie na plus.

Rejon AGH, czyli bliska Krowodrza, Łobzów itp., to także świetne miejsca, blisko Błonia, parki, do Rynku można dojść piechotą, jest też trochę biurowców w okolicy - nie jest źle. Swoją drogą mieszkałem tak dobrych kilka lat i bardzo dobrze wspominam te czasu ;) Choć studenci mogą czasem trochę męczyć, nie mówiąc już o tym, że jeśli chodzi o najem, to bywają kłopotliwi i dosyć często zmieniają miejsce zamieszkania, choćby na wakacje wypowiadają umowy :idea:

Jeśli miałbym znaleźć dobre miejsce na inwestycję w mieszkanie w Krakowie, to celowałbym raczej w okolice, w których znajduje się poza uczelniami tez sporo biurowców, bo miejsca pracy zazwyczaj sprzyjają wynajmowi :) Na przykład Prądnik Czerwony i tam biurowce Quattro Buma, Alma Tower i wiele innych oraz na przykład te przy Opolskiej, czyli na przykład Opolska Business Park i Vinci... jest tam tego sporo. W okolicach Czyżyn są biurowce Comarchu i sąsiednie, budują się nowe, a przy tym jest także spory wydział Politechniki Krakowskiej i AWF, a też do Ronda Mogilskiego Łatwo dojechać, a tam się teraz buduje na potęgę :idea: Są też okolice Bonarki, tam za Bonarka City Center nastawiało się też budynków biurowych. No i jeszcze Ruczaj w okolicach Czerwonych Maków, gdzie mamy i Kampus UJ, i sporo biurowców, jak Ericpol, inwestycje Bumy i wiele innych.

Jeśli o mnie chodzi, to uważam, że lepiej wynajmować mieszkanie młodym ludziom pracującym, ponieważ są mniej skłonni do nieodpowiedzialności (zazwyczaj rano muszą wstać do pracy), jeśli nie zmieniają zbyt często pracy, to i nie zmieniają mieszkania no i jeszcze mają stałe i regularne dochody :idea: Dla mnie to prawie idealna grupa do tego, aby wynajmować im mieszkanie :)

Julia By
Posty: 2
Rejestracja: 09 cze 2016, 16:10

Re: Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie na wynajem? Forum opinie i dyskusja

Postautor: Julia By » 14 cze 2016, 16:01

Jak dla mnie atrakcyjne jest Podgórze, niezapomniany klimat:) kładka Bernatka łącząca z Kazimierzem, a tam mnóstwo klimatycznych knajp i kawiarni, blisko też nad Wisłę, dużym plusem jest dobra komunikacja oraz dojazd do centrum, nawet na piechotę można chodzić:) sporo budynków mieszkalnych, a i powstają nowe Nie brakuje też inwestycji komercyjnych - biurowiec Kalwaryjska 33 Kraków. Myślę, że jest to okolica atrakcyjna zarówno dla mieszkańców Krakowa jak i turystów:)

tutejszy
Posty: 2
Rejestracja: 09 wrz 2016, 8:19

Re: Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie na inwestycję? Forum opinie i dyskusja

Postautor: tutejszy » 05 paź 2016, 14:30

Nie tylko centrum wchodzi w rachubę, jest wiele fajnych i modnych teraz dzielnic. Jeśli są dobrze skomunikowane z centrum i mają rozwiniętą infrastrukturę, to jest ok. Zresztą nie każdy chce mieszkać w centrum. Activ Investment ma kilka naprawdę dobrych lokalizacji. Mi osobiście bardzo podoba się Osiedle Stańczyka w Bronowicach. Właśnie takie dzielnice są teraz modne, jest tam zielono i spokojnie, świetna komunikacja z centrum. Kolejna to Konopnicka City Park w centrum miasta, ale również dużo terenów zielonych wokół. O wiele taniej np wychodzi mieszkanie na Banacha. Zresztą tu masz wszystkie inwestycje activ-investment.eu/mieszkania/krakow . Tak naprawdę jest w czym wybierać i każda z opcji ma plusy i minusy. Wszystko też zależy ile chcesz wydać na ten cel.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2017, 19:26 przez tutejszy, łącznie zmieniany 1 raz.

iti
Posty: 1133
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie na inwestycję? Forum opinie i dyskusja

Postautor: iti » 05 paź 2016, 15:59

Takie ukierunkowanie na jednego dewelopera dziwnie pachnie mi dosyć nachalną reklamą... ;) To nikt inny niczego lepszego w Krakowie nie buduje?


tutejszy
Posty: 2
Rejestracja: 09 wrz 2016, 8:19

Re: Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie na inwestycję? Forum opinie i dyskusja

Postautor: tutejszy » 09 paź 2016, 23:33

iti pisze:Takie ukierunkowanie na jednego dewelopera dziwnie pachnie mi dosyć nachalną reklamą... ;) To nikt inny niczego lepszego w Krakowie nie buduje?

Każdy gdzieś tam mówi z własnego doświadczenia. Jeśli ja miałem doświadczenia z tym deweloperem i znam go, to nie będę polecać innego. Proste.

kotu
Posty: 5
Rejestracja: 10 paź 2016, 12:37

Re: Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie na inwestycję? Forum opinie i dyskusja

Postautor: kotu » 10 paź 2016, 12:40

Ze złej strony zaczynasz pytanie...
Przede wszystkim - ile chcecie na to wydać? Bo to jednak budżet decyduje o tym, w jakie okolice będziecie w stanie uderzyć.
W Krakowie można kupić tanio mieszkania, nawet rynek pierwotny jest dostępny poniżej 5k...



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości