Negocjacja ceny mieszkania - praktyczne porady

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
Magdalena

Negocjacja ceny mieszkania - praktyczne porady

Postautor: Magdalena » 14 lip 2016, 23:34

Cześć

Chciałabym zakupić mieszkania. Niestety cena jest za wysoka :) Nie biorę kredytu, mam ograniczony budżet w gotówce.

Dlatego przeszukuję fora i opinie czy można i jak negocjować cenę mieszkania.

Doradźcie czy mogę posłać takie maila jak poniżej czy tak nie wynegocjuję ceny mieszkania ? ( jak mi się nie podoba to przecież mogę kupić gdzie indziej) :) ---> zaznaczam --> mieszkanie mi się bardzo podoba ale chcę zbić ceny :) --> bo chciałam jeszcze dokupić komórkę lokatorską i miejsce postojowe :D

Przeanalizowałam wszystkie za i przeciw, a opierając się na jakoszczedzacpieniadze.pl/jak-negocjowac-z-deweloperem-zakup-mieszkania napisałam poniższego maila:

Mieszkanie ma wiele atutów ( niska zabudowa, oryginalna architektura, prestiżowa dzielnica), nie mniej jest słabo skomunikowana ( brak linii tramwajowej), ograniczony wyjazd z osiedla( wąska osiedlowa droga). Ilość komórek lokatorskich jest również ograniczona ilość, nie są zaplanowane dla wszystkich mieszkań.

Ponad to w przeciwieństwie do sąsiedniego osiedla ( X) planowane są kolejne bloki, co oznacza, że mieszkańców 2 pierwszych bloków czeka przez przynajmniej dwa lata plac budowy. Dodatkowo dochodzi ryzyko, że przed oknami powstaną dwa kolejne, jeżeli uda się odkupić działki od prywatnych właścicieli. W inwestycji X nie ma takiego ryzyka.

To skłania mnie to negocjacji proponowanej ceny ( X tys.) na cenę X tys.

Z góry dziękuję za wszystkie porady

antek15

Re: Negocjacja ceny mieszkania - praktyczne porady

Postautor: antek15 » 18 lip 2016, 13:41

Negocjacje za pomocą emaila to generalnie słaby pomysł - dobrze jeśli w ogóle doczekasz się odpowiedzi i 99% że będzie to "nie" :)

Umów się z deweloperem osobiście, przedstaw wszystkie za (nabycie dodatkowej powierzchni jest sporym argumentem, gotowość zapłaty gotówką i np całość naraz kolejnym). Jeśli chodzi o wytykanie minusów inwestycji raczej na niewiele się to zda - owszem warto zaznaczyć, że mieszkanie nie jest wcale idealne a mimo to jesteś gotowa być takim super-klientem - ale deweloper dobrze wie że prędzej czy później ktoś to mieszkanie kupi - nie dla siebie to na wynajem. Nieważne, że w piwnicy, że niedoświetlone, że przy ulicy ;)

Bądź profesjonalna i pewna w negocjacjach - nie mów "to moje ostatnie słowo" - czasem warto poczekać. Deweloper nie będzie się wysilał jeśli Tobie tak zależy że i tak się zmobilizujesz i kupisz.

Deweloperzy są generalnie chętni do negocjacji i otwarci na propozycję ale nie licz na nie wiadomo co - gdzieś czytałem, że w Krakowie cena, którą udaje się wynegocjować to zazwyczaj ~3% wartości i to pokrywa się z moimi doświadczeniami. Być może da się więcej ugrać ale jeżeli liczysz na dużo więcej, a spotkasz się z odmową to może lepiej skupić się na innej nieruchomości.

Powodzenia! :)

Harriettvex

Negocjacja ceny mieszkania praktyczne porady

Postautor: Harriettvex » 07 gru 2016, 14:24

mam kolejne pytanko do przyszłych sąsiadów. Czy udało Wam się coś utargowac na mieszkaniu?
Jeśli tak to jakich argumentów używaliście i z kim na ten temat rozmawialiście?

Dzięki

Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”