Nowe osiedla mieszkaniowe w Krakowie - porównanie i opinie na forum

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
alucarD
Posty: 11
Rejestracja: 08 sie 2016, 11:26

Nowe osiedla mieszkaniowe w Krakowie - porównanie i opinie na forum

Postautor: alucarD » 23 sie 2016, 12:09

W tym momencie tak naprawdę dochodzimy do momentu, w którym decydują osobiste potrzeby i wymagania co do mieszkania. Ja nie kupiłbym mieszkania na Avii/Orlińskiego nawet gdyby cena była o 20 % niższa od obecnej. Nie podoba mi się po prostu gęstość zabudowań i brak jakiejkolwiek infrastruktury przy tym. Niestety i tak uderzy to po części we mnie, ponieważ osoby z tego osiedla i tak będą korzystały z obecnych przychodni/sklepów/przedszkoli/szkół. Jednym słowem zrobi się ciasno...
Z drugiej strony mój znajomy cieszy się jak dziecko, że w końcu może kupić swoje mieszkanie. Na inną lokalizacje nie byłoby go stać, a zapłaci prawie 90 000 zł mniej ode mnie :)


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Nowe osiedla mieszkaniowe w Krakowie - porównanie i opinie na forum

Postautor: pozdro » 23 sie 2016, 15:42

Orlińskiego jest faktycznie gorszym osiedlem choć niedużo tańszym. Tyle, że z Avią i zagospodarowaniem to bym polemizował. Gęstość wcale nie jest moim zdaniem za duża, jest idealna, osiedle Avia wyznacza dobre i ciekawe przestrzenie wewnętrzne mające charakter miastotwórczy. Jedyny i poważny problem to ogrodzenie bo gdyby nie ono to Avia byłaby moim zdaniem OK. No i być może brak lokali użytkowych w parterze. Tutaj dodaje łamigłówkę:

Obrazek

Hynka 64B ciężko porównać bo to nie osiedle, po prostu pojedynczy blok. Moim zdaniem jakby avia miała lokale usługowe i była otwarta (tu decyzja wspólnoty) to byłoby to całkiem dobre osiedle. Przykładowo mogłyby powstać hipserskie kawiarnie, restauracje. Zawsze można naprawić sytuację poprzez fajne foodtrucki (tylko muszą być cywilizowane). No i brakuje pewnie też sklepów choćby żabki, biedronki.

iwan
Posty: 42
Rejestracja: 10 lut 2016, 0:29

Re: Nowe osiedla mieszkaniowe w Krakowie - porównanie i opinie na forum

Postautor: iwan » 24 sie 2016, 1:25

@pozdro, udało Ci się to porównanie i faktycznie coś w tym jest :idea: Co do osiedla Orlińskiego, to tam rzeczywiście nie będzie przez środek alejki oraz dużego placu zabaw, ale po pierwsze na parterach wzdłuż ulicy Orlińskiego znajdą się lokale usługowe - a to dobrze robi na rozwój tkanki miejskiej. A po drugie, okoliczni mieszkańcy wywalczyli sobie park w tegorocznym budżecie obywatelskim, który może nie będzie duży, ale będzie przylegał bezpośrednio do budynków na osiedlu, a tam pewnie także da się wygospodarować plac zabaw itp. :) Czyli pewnie nie będzie źle, tym bardziej, że sporo skrajnych mieszkań będzie tam miało widok na "pół" Krakowa, albo i więcej i to z wystawy południowej, zachodniej lub południowo zachodniej :idea: Generalnie nie jest mniej gęsto niż w wielu innych częściach Krakowa, ale przynajmniej jest spójnie. Przy Hynka niedługo już będą stały obok siebie trzy lub 4 nowe bloki, z których każdy będzie inny...

@alucarD, jeśli chodzi o infrastrukturę, to jednak za budowę szkół nie odpowiada ani Budimex, ani Spółdzielnia Mieszkaniowa Czyżyny, ale państwo. Pomimo tego, że niedługo powstanie spółdzielniowy blok, nowej infrastruktury od tego raczej nie przybędzie. Inna sprawa, że jeśli budować nowe osiedla, to nie za czwartą obwodnicą, ale właśnie w takich miejscach, jak ta część Czyżyn, gdzie jeszcze niedawno była zapuszczona łąka, a teren jest praktycznie w środku Krakowa, z przyzwoitą komunikacją, podciągniętymi mediami, szkołami (do niedawna coraz bardziej pustymi)... Myślę, że wszyscy się w tej okolicy zmieszczą, a może dzięki zwiększeniu liczny mieszkańców, dzielnica będzie miała większe znaczenie, bo jak na razie, to raczej była zaniedbywana przez miasto... Przynajmniej takie mam wrażenie.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości