Mieszkanie na parterze - opinie na forum - jak się mieszka

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
neo

Mieszkanie na parterze - opinie na forum - jak się mieszka

Postautor: neo » 30 gru 2016, 14:14

Cześć, zastanawiam się nad kupnem mieszkania na parterze i zastanawiam się czy to na pewno dobry wybór. Może ktoś ma więcej doświadczenia ode mnie w tym temacie i napisze coś więcej na forum o tym, jakie ma opinie o mieszkaniach na parterze :?: Warto takie kupić i dobrze się w takim mieszka, czy raczej wybrać coś innego. Jeśli chodzi o wady i zalety, to zależy mi na tym, aby mieć kawałek gródka, w którym mogłyby się bawić dzieci. minus, to pewnie mniejsza prywatność i więcej osób zaglądających przez okna, no i pewnie niestety często śmieci w ogródku :/ Dodam jeszcze, że chodzi o nieco wyższy parter, a nie taki standardowy, dokładnie na poziomie gruntu, powiedzmy, że jest to jakieś 80 cm ponad jego poziomem :) Napisze ktoś coś więcej, o swoich doświadczeniach w tym temacie :?:

Master Building

Re: Mieszkanie na parterze - opinie na forum - jak się mieszka

Postautor: Master Building » 22 sty 2017, 21:33

Witam! Myślę, że zarówno mieszkanie na parterze jak i na wyższych piętrach ma swoje plusy i minusy. Reczywiście mając dzieci mieszkanie na parterze z ogródkiem to bardzo fajna sprawa. Mając też zwierzęta jest to zdecydowany plus. Plusem jest również, że w przypadku jakiejś awarii powiedzmy związanej z wodą, mamy pewność, że nie zalejemy sąsiada z dołu, tylko ewentualnie jego piwnicę a to już nie taki duży problem jak w przypadku mieszkania. Mieszkanie na parterze również charakteryzuje się tym, że w zimie jest w nim cieplej, niż na górniejszych piętrach. Niestety zaś latem takie mieszkanie jest zdecydowanie mniej nasłonecznione. Jest jeszcze kilka innych wad. Zacznijmy od tego, że o taki ogródek trzeba dbać- kosić trawę, sprzątać. Zdarza się, że często ktoś wrzuci śmieci do takiego ogródka i co chwilę musimy sprzątać. Myślę, że również nie mamy co liczyć na jakieś spotkania z przyjaciółmi w takim ogródku przede wszystkim ze względu na sąsiadów. Jak pani wspomniała również mieszkając na parterze narażamy się na zaglądanie do okien przez ludzi idących ulicą. Myślę, że również mieszkanie na parterze bardziej narażone jest na włamania, ale nie jest to reguła. Podsumowując zarówno mieszkanie na parterze , jak i na wyższym piętrze na swoje plusy i minusy i od indywidualnego podejścia zależy gdzie nam się będzie lepiej mieszkało. Ja z racji tego, że mieszkałem zarówno na parterze jak i na wyższych piętrach, wybieram jednak to drugie rozwiązanie, ponieważ osobiście uważam, że jest to korzystniejsza opcja. Pozdrawiam
www.zamieszkanie.pl

Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”