Obmiary powykonawcze nowych mieszkań w inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
bartusstw
Posty: 96
Rejestracja: 15 sty 2016, 23:25

Obmiary powykonawcze nowych mieszkań w inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: bartusstw » 02 sie 2016, 23:19

Hiroshima - w umowie deweloperskiej mamy wpisane, że obmiar będzie dokonywany na podstawie PN-ISO 9836:1997. Jest tam jasno napisane, że nie uwzględnia się ścian wewnętrznych. Zanim zostało to unormowane praktyką deweloperów było wpisywanie "powierzchni wewnętrznej". Powierzchnie się liczyło wtedy po obrysie ścian zewnętrznych. Norma PN-ISO 9836:1997 mówi również, że do powierzchni użytkowej (PU) nie wlicza się przestrzeni pod nadprożami (rozumiem, że to masz na myśli mówiąc progi?) - mam jedynie wątpliwość co do wnęki przy drzwiach balkonowych, ale raczej też nie powinna być wliczana. Ja pomierzyłem mieszkanie i wyszło mi około 0,6 m2 mniejsze niż w projekcie - w sumie mi pasuje ;-)


Hiroshima
Posty: 94
Rejestracja: 31 sty 2016, 23:03

Re: Obmiary powykonawcze nowych mieszkań w inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: Hiroshima » 03 sie 2016, 13:59

Masz rację tą powierzchnią, czyli nie mam się raczej co spodziewać większych odchyleń po tym jak zdjąłem sobie wymiary łazienki i sypialni i są około 1% mniejsze niż wg planu. Szczerze mówiąc to dla mnie też OK, wolę te kilka tysięcy przeznaczyć na wykończenie niż dopłatę. Na odbiorach będą już znane powierzchnie. Co do tego co Ci mówili na temat odbiorów to trudno mi powiedzieć o co chodzi, może trafiłem na panią śmielszą w zapowiedziach :)



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości