Odbiory nowych mieszkań od dewelopera CP RE (Prądnik Nowy Kraków) - forum

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
Florianetti
Posty: 11
Rejestracja: 23 lis 2016, 10:36

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera CP RE (Prądnik Nowy Kraków) - forum

Postautor: Florianetti » 27 lis 2016, 16:22

"Na gębę" to załatwilismy, chyba tego samego dnia zostało zrobione. Jeszcze fotka tarasu, nic tylko czekać inną porę roku :D

Obrazek


grzybowski
Posty: 32
Rejestracja: 03 paź 2016, 19:32

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera CP RE (Prądnik Nowy Kraków) - forum

Postautor: grzybowski » 27 lis 2016, 17:30

dzięki za zdjęcie - chyba ktoś trawy nie skosił ;-)
trzeba będzie zająć się urządzeniem tego tarasu na początek, myślę, że dla wspólnoty to będzie dobry początek :-)))


a w jaki sposób odbierałeś miejsce/komórkę ?

Florianetti
Posty: 11
Rejestracja: 23 lis 2016, 10:36

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera CP RE (Prądnik Nowy Kraków) - forum

Postautor: Florianetti » 27 lis 2016, 18:06

grzybowski pisze:dzięki za zdjęcie - chyba ktoś trawy nie skosił ;-)
trzeba będzie zająć się urządzeniem tego tarasu na początek, myślę, że dla wspólnoty to będzie dobry początek :-)))


a w jaki sposób odbierałeś miejsce/komórkę ?


Boks oczywiście widziałem już wcześniej z 2-3 razy, poza zejściem na dół po obejrzeniu mieszkania, potwierdzeniem że klucze działają i zaglądnięciem na dwie sekundy do środka nic więcej nie sprawdzałem bo nie ma czego. Jakoś wykonania konstrukcji jest niska, przy odrobinie siły można wejść "razem z drzwiami", ale tak to wykonano wszędzie.
Wszystko trwało 20 minut, w dosłownie 2 sprawdziłem te ok. 10 rys, zadrapań, wszystko usunięto więc nie drążyłem tematu bo poważne rzeczy sprawdzano mi we wrześniu.
Trawa w sam raz jak dla mnie, rośnie dobrze, na wiosnę będziemy się martwić ;) Nie ma niestety żadnego miejsca pod dachem, jest metalowa konstrukcja (na wizualizacji poniżej drewniana) ale ona raczej nie będzie niczym przykryta.

Trochę . działa wchodzenie za pomocą breloka zbliżeniowego, na dach dostałem się za chyba 10 próbą, do garażu drzwi były zablokowane mimo zielonego światełka na wyświetlaczu. Chyba że mnie technika przerasta.

Obrazek


bartusstw
Posty: 96
Rejestracja: 15 sty 2016, 23:25

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera CP RE (Prądnik Nowy Kraków) - forum

Postautor: bartusstw » 30 lis 2016, 0:20

jak tam, odebrał ktoś więcej mieszkanie ? :-)

Hiroshima
Posty: 94
Rejestracja: 31 sty 2016, 23:03

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera CP RE (Prądnik Nowy Kraków) - forum

Postautor: Hiroshima » 30 lis 2016, 7:47

Klucze w ręku, byłem wczoraj pod wieczór to już w kilku mieszkaniach się świeciło a panowie na drabinach napierdalali gładź :D Może dziś skoczę za prądem. Drobne sprawy poprawili, w łazience nie do końca dobrze są umieszczone odpływy, co sami przyznali, ale da się to obejść.

milka
Posty: 7
Rejestracja: 01 gru 2016, 21:46

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera CP RE (Prądnik Nowy Kraków) - forum

Postautor: milka » 01 gru 2016, 22:25

Mógłby ktoś przybliżyć jak wygląda odbiór tak krok po kroku? Ile czasu trzeba na to sobie zarezerwować? Dodam, że na wstępnym odbiorze nie mieliśmy żadnego wsparcia specjalisty, dopiero teraz zamierzamy wszystko posprawdzać (wiem, że to błąd, ale niestety tak wyszło). Czy jeśli będą jakieś poważne rzeczy do poprawy to np. nie dostaniemy kluczy od razu, tylko będziemy musieli czekać aż poprawią ewentualne usterki? Jak wygląda sprawa z notariuszem, czy przeniesienie własności jest tego samego dnia, czy odbywa się to w zupełnie innym terminie?

Hiroshima
Posty: 94
Rejestracja: 31 sty 2016, 23:03

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera CP RE (Prądnik Nowy Kraków) - forum

Postautor: Hiroshima » 01 gru 2016, 22:54

Notariusz jest kila tygodni po dostaniu kluczy, w grudniu a nawet w styczniu jak się uprzesz. Brak fachowca na odbiorze wstępnym to jednak błąd, dzięki ocenie na odbiorze wstępnym , odbiór końcowy (chodzi o oglądanie mieszkania w celu ocenienia poprawek), trwał dosłownie, 1-2 minuty, przeleciałem po pokojach i widziałem że się do tego przyłożono . Trzeba wiedzieć że deweloper nie jest skłonny do zapraszania do oglądania, najchętniej by przekazał klucze na korytarzu. Oglądanie mieszkania sam musiałem zasugerować, choć nieoficjalnie włamałem się do niego wcześniej i już widziałem czy usunięto usterki. Wiadomo że trzeba wybalansować co się bardziej opłaca, czekanie na poprawki i kilka tygodni obsuwy, czy wcześniejsze rozpoczęcie robót. Generalnie CPRE podeszło solidnie do sprawy, u mnie były po prostu sprawy do wypolerowania czy do wyszpachlowania, ściany kąt trzymają.

mmm
Posty: 60
Rejestracja: 06 lut 2016, 13:27

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera CP RE (Prądnik Nowy Kraków) - forum

Postautor: mmm » 12 gru 2016, 18:50

Florianetti pisze:U mnie nie, rysy na szybach wypolerowane, zadrapania na ramach/klamkach okien zaszpachlowane, ciężko działający włącznik światła poprawiony, złe umiejscowiony włącznik światła przeniesiony, poważniejszych spraw nie było, tylko te nieszczęsne drzwi wejściowe. Prócz pendrive dostaje się regulatory do kaloryferów, zamek z kluczami do wmontowania po wykończeniu, a nawet gratisowo taki zwykły elektroniczny termo/higrometr. Winda wewnątrz póki co zabezpieczona płytami wiórowymi na czas wykończeń. Wrzucam zdjęcie korytarza, jeśli ktoś nie był ostatnio w środku.

Obrazek



Odebrałam mieszkanie, i dopiero przy wychodzeniu, już po odbiorze zauważyłam ten sam luz w drzwiach o których piszesz. Będe dzwonić jutro do developera, nie wiesz jak to wygląda? Czy poprawią mi to od razu, czy sama mam to załatwiać z firmą od drzwi?
Ostatnio zmieniony 13 gru 2016, 8:40 przez mmm, łącznie zmieniany 1 raz.


milka
Posty: 7
Rejestracja: 01 gru 2016, 21:46

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera CP RE (Prądnik Nowy Kraków) - forum

Postautor: milka » 04 sty 2017, 15:40

Czy ktoś miał może taką sytuację - podczas odbioru wyszło nam kilka rzeczy do poprawy, które zostały oczywiście zamieszczone w protokole, do tej pory poprawki nie są naniesione a termin spotkania u notariusza lada dzień. Dostaliśmy informację od dewelopera, że poprawki zostaną naniesione po podpisaniu umowy - co robić? Czy w związku z tym notariusz powinien nanieść jakieś dodatkowe informacje w umowie? :roll:

bartusstw
Posty: 96
Rejestracja: 15 sty 2016, 23:25

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera CP RE (Prądnik Nowy Kraków) - forum

Postautor: bartusstw » 04 sty 2017, 15:52

a podpisywaliście protokół odbioru i spisaliście osobny protokół z cracovia ? ja chyba bym odradził, żeby w akcie notarialnym pojawiły się jakieś usterki bo zostaną już tam na zawsze... w sensie w papierach



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości