Pomieszczenia śmietnikowe wewnątrz bloków - inwestycja Lazurowy Park Atal

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji, którą prowadzi deweloper Atal - Lazurowy Park w Krakowie. Zapraszamy do omawiania spraw związanych z osiedlem.
snapp
Posty: 18
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:58

Pomieszczenia śmietnikowe wewnątrz bloków - inwestycja Lazurowy Park Atal

Postautor: snapp » 30 wrz 2016, 18:16

Witam, dziś byłem na budowie i dostałem informację że w blokach znajdują się śmietniki. Czy ktoś dostał informację na ten temat? Pomieszczenie na śmietnik w każdym bloku i jest to pomieszczenie całkiem zamknięte. Nie spotkałem się, by jakikolwiek deweloper teraz umieszczał śmietniki wewnątrz bloku - nawet jesli jest to osobne pomieszczenie. Takie zamknięte śmietniki to idealne miejsce dla rozwoju każdego robactwa, a w szczególności karaluchów, które rozejdą się potem po całym bloku. Nie wspominając już wprost o smrodzie, który będzie się wydobywał z tego pomieszczenia, za każdym razem, gdy je ktoś otworzy. Czy ktoś ma zamiar robić coś w tej sprawie? Póki jeszcze osiedle jest na etapie budowy, uważam, że trzeba szybko działać i zrobić wszystko, by śmietnik/ śmietniki były gdzieś na zewnątrz. Proszę o kontakt osoby, które chcą zrobić coś w tej sprawie- wtedy mamy większe szanse, by coś zdziałać.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2016, 20:53 przez snapp, łącznie zmieniany 1 raz.


a_lec
Posty: 148
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Pomieszczenia śmietnikowe wewnątrz bloków - inwestycja Lazurowy Park Atal

Postautor: a_lec » 01 paź 2016, 12:46

"Zagooglałem" aby temat rozeznać i generalnie nikt nie narzeka, jest dużo wątków w necie, np:
https://noweczyzyny.com/forum/viewtopic.php?t=356
i sądzę że w sytuacji gdy śmietnik jest regularnie opróżniany, a lokatorzy nie robią bydła - a jestem przekonany że takich właśnie sąsiadów będziemy mieć :) to nie będzie problemu z lokalizacją śmietnika. Mają być zamykane i wentylowane - rozumiem że ewentualne zapachy będą wyciągane ponad dach budynków i przy szczelnie zamykanych drzwiach żadnych zapachów na zewnątrz nie powinno być.
Gdyby to była wolno stojąca ażurowa wiata, obawiam się że przy niej byłyby zapachy na kilka metrów, szczególnie w lecie.
Ale życie pokaże ...

Z tego co widać na planach budynków, blok 2B chyba będzie korzystał ze śmietnika z 2A bo nie ma swojego, a 1C i 1A będą przypisane do 1D i 1B, bo w tych blokach są pomieszczenia wyglądająca jak śmietniki, choć w odróżnieniu od śmietników w 2A i 3 nie mają zaznaczonych kontenerów, tak więc tylko domyślam się że pomieszczenia na parterze 1D i 1B to śmietniki.

snapp
Posty: 18
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:58

Re: Pomieszczenia śmietnikowe wewnątrz bloków - inwestycja Lazurowy Park Atal

Postautor: snapp » 01 paź 2016, 13:25

a_lec pisze:"Zagooglałem" aby temat rozeznać i generalnie nikt nie narzeka, jest dużo wątków w necie, np:
https://noweczyzyny.com/forum/viewtopic.php?t=356
i sądzę że w sytuacji gdy śmietnik jest regularnie opróżniany, a lokatorzy nie robią bydła - a jestem przekonany że takich właśnie sąsiadów będziemy mieć :) to nie będzie problemu z lokalizacją śmietnika. Mają być zamykane i wentylowane - rozumiem że ewentualne zapachy będą wyciągane ponad dach budynków i przy szczelnie zamykanych drzwiach żadnych zapachów na zewnątrz nie powinno być.
Gdyby to była wolno stojąca ażurowa wiata, obawiam się że przy niej byłyby zapachy na kilka metrów, szczególnie w lecie.
Ale życie pokaże ...

Z tego co widać na planach budynków, blok 2B chyba będzie korzystał ze śmietnika z 2A bo nie ma swojego, a 1C i 1A będą przypisane do 1D i 1B, bo w tych blokach są pomieszczenia wyglądająca jak śmietniki, choć w odróżnieniu od śmietników w 2A i 3 nie mają zaznaczonych kontenerów, tak więc tylko domyślam się że pomieszczenia na parterze 1D i 1B to śmietniki.

Na początku wiadomo, że będzie porządek. Problem robi się później gdy ludzie nie będą do tego większej wagi przywiązywać. Raz, że takie pomieszczenie musi być bardzo często sprzątane. Dwa, w lecie "zapachy" będą za pewne odczuwalne szczególnie, że z tego co widzę pomieszczenie ze śmietnikiem ma okno na zachód, z drugiej strony w zimie jako, że temperatura będzie wyższa niż na zewnątrz mogą szukać tam schronienia szczury, robaki itd. Ludzie sobie nie zdają z tego sprawy. Uważam, że blokach, w których są śmietniki - mieszkania powinny być tańsze, bo mieszkańcy z tych bloków są poszkodowani. Najważniejsze jednak jest to, że przy sprzedaży mieszkania Atal nie poinformował o czymś takim kupców (tak było w moim przypadku)- także uważam, że sprawę śmietników najnormalniej w świecie zataił, także ja nie mam zamiaru tego tak zostawić. Nie po to płaci się taką wysoką kwotę za metraż, żeby mieć w bloku śmietnik. Moim zdaniem to żadne rozwiązanie.


cantarela
Posty: 6
Rejestracja: 01 paź 2016, 11:00

Re: Pomieszczenia śmietnikowe wewnątrz bloków - inwestycja Lazurowy Park Atal

Postautor: cantarela » 01 paź 2016, 21:28

Położenie śmietników zaznaczone było w prospekcie informacyjnym, z zaznaczeniem, że jest to śmietnik wbudowany.
W umowie deweloperskiej dołączony plan zagospodarowania jako załącznik 2 do umowy

snapp
Posty: 18
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:58

Re: Pomieszczenia śmietnikowe wewnątrz bloków - inwestycja Lazurowy Park Atal

Postautor: snapp » 01 paź 2016, 23:08

cantarela pisze:Położenie śmietników zaznaczone było w prospekcie informacyjnym, z zaznaczeniem, że jest to śmietnik wbudowany.
W umowie deweloperskiej dołączony plan zagospodarowania jako załącznik 2 do umowy

W planie zagospodarowania rzeczywiście coś jest ale tylko oznaczone jakimiś kropkami gdzie wszystko różni się jedynie wielkością kropki. W prospekcie informacyjnym w którym punkcie znajduje się taki zapis?

cantarela
Posty: 6
Rejestracja: 01 paź 2016, 11:00

Re: Pomieszczenia śmietnikowe wewnątrz bloków - inwestycja Lazurowy Park Atal

Postautor: cantarela » 02 paź 2016, 18:43

snapp pisze:
cantarela pisze:Położenie śmietników zaznaczone było w prospekcie informacyjnym, z zaznaczeniem, że jest to śmietnik wbudowany.
W umowie deweloperskiej dołączony plan zagospodarowania jako załącznik 2 do umowy

W planie zagospodarowania rzeczywiście coś jest ale tylko oznaczone jakimiś kropkami gdzie wszystko różni się jedynie wielkością kropki. W prospekcie informacyjnym w którym punkcie znajduje się taki zapis?

Informacja taka była nie tylko w prospekcie informacyjnym, ale również dołączona do umowy rezerwacyjnej.
Nie ma co się martwić na zapas, wszystko będzie ok. Żadnych smrodków, szczurów ani karaluchów 8-)

snapp
Posty: 18
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:58

Re: Pomieszczenia śmietnikowe wewnątrz bloków - inwestycja Lazurowy Park Atal

Postautor: snapp » 02 paź 2016, 19:40

cantarela pisze:
Informacja taka była nie tylko w prospekcie informacyjnym, ale również dołączona do umowy rezerwacyjnej.
Nie ma co się martwić na zapas, wszystko będzie ok. Żadnych smrodków, szczurów ani karaluchów 8-)

W umowie rezerwacyjnej jest wspomniane tylko o osłonie śmietnikowej. W prospekcie informacyjnym przynajmniej u mnie nie ma nawet słowa o śmietnikach. Czy jest możliwość podeslania skanu lub zdjęcia z informacją o śmietnikach w prospekcie informacyjnym na priv?

cantarela
Posty: 6
Rejestracja: 01 paź 2016, 11:00

Re: Pomieszczenia śmietnikowe wewnątrz bloków - inwestycja Lazurowy Park Atal

Postautor: cantarela » 02 paź 2016, 20:14

snapp pisze:
cantarela pisze:Informacja taka była nie tylko w prospekcie informacyjnym, ale również dołączona do umowy rezerwacyjnej.
Nie ma co się martwić na zapas, wszystko będzie ok. Żadnych smrodków, szczurów ani karaluchów 8-)

W umowie rezerwacyjnej jest wspomniane tylko o osłonie śmietnikowej. W prospekcie informacyjnym przynajmniej u mnie nie ma nawet słowa o śmietnikach. Czy jest możliwość podeslania skanu lub zdjęcia z informacją o śmietnikach w prospekcie informacyjnym na priv?

Nie ma problemu, mogę podesłać jutro skan, ale sprawdź, bo rzut osiedla ( pt. Zagospodarowanie) dołączony był do umowy. Oprócz budynków zaznaczone są na nim 3 elementy legendy: wjazd do garażu, wejścia do budynków oraz wejścia do śmietników. Może nie zwróciłeś na to uwagi. Legenda jest w sumie średnio rzucająca się w oczy (3 łezki w różnych rozmiarach i kolorach), ale jest, więc z teorią o zatajeniu może być ciężko. Jest to też dołączone do aktu, do którego był wgląd u notariusza przed podpisaniem umowy.
Wszystko będzie dobrze, a jak nie to wybudujemy wiatę śmietnikową :)


snapp
Posty: 18
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:58

Re: Pomieszczenia śmietnikowe wewnątrz bloków - inwestycja Lazurowy Park Atal

Postautor: snapp » 02 paź 2016, 21:08

cantarela pisze:Nie ma problemu, mogę podesłać jutro skan, ale sprawdź, bo rzut osiedla ( pt. Zagospodarowanie) dołączony był do umowy. Oprócz budynków zaznaczone są na nim 3 elementy legendy: wjazd do garażu, wejścia do budynków oraz wejścia do śmietników. Może nie zwróciłeś na to uwagi. Legenda jest w sumie średnio rzucająca się w oczy (3 łezki w różnych rozmiarach i kolorach), ale jest, więc z teorią o zatajeniu może być ciężko. Jest to też dołączone do aktu, do którego był wgląd u notariusza przed podpisaniem umowy.
Wszystko będzie dobrze, a jak nie to wybudujemy wiatę śmietnikową :)

Plan zagospodarowania jest ale "łezka" jest na chodniku co może równie dobrze sugerować, że śmietnik zabudowany jest gdzieś w garażu. Rozumiem gdyby ta łezka była na terenie budynku, ale nie jest. Poza tym planem nigdzie nie ma nawet słowa o śmietnikach. Proszę o ten skan prospektu informacyjnego gdzie jest napisane o śmietnikach bo aż jestem ciekawy czy tylko nam tego nie napisali czy ogólnie tego nie ma. Pan/i ma mieszkanie na I czy II etapie?

cantarela
Posty: 6
Rejestracja: 01 paź 2016, 11:00

Re: Pomieszczenia śmietnikowe wewnątrz bloków - inwestycja Lazurowy Park Atal

Postautor: cantarela » 02 paź 2016, 21:27

snapp pisze:
cantarela pisze:Nie ma problemu, mogę podesłać jutro skan, ale sprawdź, bo rzut osiedla ( pt. Zagospodarowanie) dołączony był do umowy. Oprócz budynków zaznaczone są na nim 3 elementy legendy: wjazd do garażu, wejścia do budynków oraz wejścia do śmietników. Może nie zwróciłeś na to uwagi. Legenda jest w sumie średnio rzucająca się w oczy (3 łezki w różnych rozmiarach i kolorach), ale jest, więc z teorią o zatajeniu może być ciężko. Jest to też dołączone do aktu, do którego był wgląd u notariusza przed podpisaniem umowy.
Wszystko będzie dobrze, a jak nie to wybudujemy wiatę śmietnikową :)

Plan zagospodarowania jest ale "łezka" jest na chodniku co może równie dobrze sugerować, że śmietnik zabudowany jest gdzieś w garażu. Rozumiem gdyby ta łezka była na terenie budynku, ale nie jest. Poza tym planem nigdzie nie ma nawet słowa o śmietnikach. Proszę o ten skan prospektu informacyjnego gdzie jest napisane o śmietnikach bo aż jestem ciekawy czy tylko nam tego nie napisali czy ogólnie tego nie ma. Pan/i ma mieszkanie na I czy II etapie?
snapp pisze:
cantarela pisze:
Nie ma problemu, mogę podesłać jutro skan, ale sprawdź, bo rzut osiedla ( pt. Zagospodarowanie) dołączony był do umowy. Oprócz budynków zaznaczone są na nim 3 elementy legendy: wjazd do garażu, wejścia do budynków oraz wejścia do śmietników. Może nie zwróciłeś na to uwagi. Legenda jest w sumie średnio rzucająca się w oczy (3 łezki w różnych rozmiarach i kolorach), ale jest, więc z teorią o zatajeniu może być ciężko. Jest to też dołączone do aktu, do którego był wgląd u notariusza przed podpisaniem umowy.
Wszystko będzie dobrze, a jak nie to wybudujemy wiatę śmietnikową :)

Plan zagospodarowania jest ale "łezka" jest na chodniku co może równie dobrze sugerować, że śmietnik zabudowany jest gdzieś w garażu. Rozumiem gdyby ta łezka była na terenie budynku, ale nie jest. Poza tym planem nigdzie nie ma nawet słowa o śmietnikach. Proszę o ten skan prospektu informacyjnego gdzie jest napisane o śmietnikach bo aż jestem ciekawy czy tylko nam tego nie napisali czy ogólnie tego nie ma. Pan/i ma mieszkanie na I czy II etapie?

Mam (pani :D ) mieszkanie w I etapie. W umowie rezerwacyjnej są dokładnie te same rzuty osiedla co w akcie notarialnym. Łezka jest na chodniku z zaznaczeniem wejścia do budynku/śmietnika. W legendzie jest uściślone: śmietnik wbudowany. Rzut dotyczy części naziemnej.



Wróć do „Lazurowy Park Kraków - forum mieszkańców osiedla od Atal”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości