Odbiory / przygotowanie do odbiorów nowych mieszkań w inwestycji na Lotnisku 1 Kraków

Forum przeznaczone dla przyszłych mieszkańców inwestycji Osiedle Na Lotnisku 1 Kraków, którego budowniczym jest deweloper Acatom. Wybór mieszkania, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
looki1983
Posty: 28
Rejestracja: 01 sty 2017, 21:41

Re: Odbiory / przygotowanie do odbiorów nowych mieszkań w inwestycji na Lotnisku 1 Kraków

Postautor: looki1983 » 28 sty 2018, 22:38

Mam pytanie dotyczace jednego punktu a mianowicie

-Jedno gniazdko miało być podwójne a było pojedyncze

Skad Pani ma informacje jakie gniazdka powinny byc ? :)


sasiadka
Posty: 26
Rejestracja: 20 mar 2017, 13:29

Re: Odbiory / przygotowanie do odbiorów nowych mieszkań w inwestycji na Lotnisku 1 Kraków

Postautor: sasiadka » 29 sty 2018, 10:50

Ja poprosiłam o plany gniazdek, bo robiłam zmiany, dzięki temu grzejnik sobie też przeniosłam.
Ogólnie deweloper powinien dawać od siebie takie rzeczy, a nie że trzeba o wszystko się prosić.

looki1983
Posty: 28
Rejestracja: 01 sty 2017, 21:41

Re: Odbiory / przygotowanie do odbiorów nowych mieszkań w inwestycji na Lotnisku 1 Kraków

Postautor: looki1983 » 29 sty 2018, 21:04

Ja poprosilem ale stwierdzili ze dadza plany powykonawcze juz przy odbiorze kluczy bo teraz maja rzuty ale projektowe.

Dzisiaj mialem przeglad techniczny z profesjonalna firma z termowizja i generalnie jest bardzo dobrze, jestem zadowolony chodz sa male poprawki

- porysowane szkielko w wizjerze
- peknieta wylewka w 3 miejscach w rogach
- nierowna jedna sciana
- ze elewacja do poprawki ale malutko
- brak zaslepek do okna i glowic termostatycznych ( maja dac przy odbiorze kluczy)
- okna do regulacji
- mieszkanie jest wieksze o 20 cm i mam doplate :) z tego akurat sie ciesze

Kierownik budowy nie robil problemow, mily i sympatyczny.


fredo
Posty: 164
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:35

Re: Odbiory / przygotowanie do odbiorów nowych mieszkań w inwestycji na Lotnisku 1 Kraków

Postautor: fredo » 30 sty 2018, 0:22

To całkiem dobre informacje, że przegląd lokatorski nowego mieszkania poszedł sprawnie i bez większych problemów :) Myślisz, że bez problemu wszystko naprawią?

Docent
Posty: 8
Rejestracja: 25 lis 2016, 12:18

Re: Odbiory / przygotowanie do odbiorów nowych mieszkań w inwestycji na Lotnisku 1 Kraków

Postautor: Docent » 30 sty 2018, 11:13

Looki, wydaje mi się, że przy moim odbiorze również będę korzystał z tej samej firmy pomagającej w odbiorze, co Ty. Powiedz mi, jak to wyglądało z czasem niezbędnym na odbiór i sporządzenie protokołu? Deweloper poinformował, że przeznacza na to równo jedną godzinę, firma realizująca odbiory wymaga z kolei ok. 1,5 - 2h. Czy panowie od odbiorów dogadali się jakoś z kierownikiem, żeby mieć więcej czasu, czy robili to na szybko, żeby zmieścić się w jednej godzinie?

looki1983
Posty: 28
Rejestracja: 01 sty 2017, 21:41

Re: Odbiory / przygotowanie do odbiorów nowych mieszkań w inwestycji na Lotnisku 1 Kraków

Postautor: looki1983 » 30 sty 2018, 21:10

Fredro wg umowy deweloper ma 14 dni na ustosunkowanie sie do poprawek i usuniecie wad do 30 dni, jesli ich nie bedzie chcial naprawic bedzie musial napisac dlaczego lub poniesc koszty. Z tego co rozmawialem z kierownikiem mieli w tym samym dniu zglosic poprawki do firmy ktora je bedzie wykonywac bo jak stwierdzil i tak sa na budynku i poprawiaja mieszkania ktore juz mialy wczesniej odbior. U mnie sam kierownik jak wychodzil z mieszkania to wykrecil wizjer i powiedzial ze zaraz zalozy nowy ( inny ) :)

sasiadka
Posty: 26
Rejestracja: 20 mar 2017, 13:29

Re: Odbiory / przygotowanie do odbiorów nowych mieszkań w inwestycji na Lotnisku 1 Kraków

Postautor: sasiadka » 31 sty 2018, 0:59

looki1983 Tak, to było u mnie :D Widać, że rzetelna firma do odbiorów, skoro przyjechali w trójkę:) U mnie jeszcze nie wiedzieli na co trafią, ale dali na prawdę radę.



qwe
Posty: 5
Rejestracja: 06 kwie 2016, 23:48

Re: Odbiory / przygotowanie do odbiorów nowych mieszkań w inwestycji na Lotnisku 1 Kraków

Postautor: qwe » 01 lut 2018, 15:52

Witam,

Mam pytanie do osób które korzystały z pomocy firm zewnętrznych przy odbiorze technicznym - czy ta kwota którą płaciliście jest tylko za jedną wizytę czy za kolejną również (no bo trzeba sprawdzić czy usterki zostały usunięte zanim się ostatecznie odbierze mieszkanie). Jak to wygląda?

Pozdrawiam

sasiadka
Posty: 26
Rejestracja: 20 mar 2017, 13:29

Re: Odbiory / przygotowanie do odbiorów nowych mieszkań w inwestycji na Lotnisku 1 Kraków

Postautor: sasiadka » 02 lut 2018, 11:45

qwe , tak , za jedną wizytę się płaci, potem trzeba samemu posprawdzać czy poprawili usterki i jak coś się nie będzie zgadzało to przynajmniej było zgłoszone i mają obowiązek to poprawić



Wróć do „Osiedle Na Lotnisku 1 Acatom Kraków - forum mieszkańców inwestycji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości