Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Forum przeznaczone dla przyszłych mieszkańców inwestycji Osiedle Piasta Park w Krakowie, którego budowniczym jest deweloper Wawel Service. Wybór mieszkania, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
Marti
Posty: 21
Rejestracja: 01 paź 2016, 12:43

Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: Marti » 20 paź 2016, 11:30

Takie pytanka mam,może ktoś się będzie orientował. Myślicie że na etapie budowy można wprowadzić niewielkie zmiany w projekcie mieszkania? Chce żeby nie budowali jednej ścianki co akorat powinno im byc na rękę jako ze mojego piętra jeszcze nie ma :) Druga kwestia - w jaki sposób będzie odprowadzana woda z dachu i tarasów? Na wizualizacji nie ma żadnych rynn wiec pewnie bedzie jakiś system wewnątrz budynku? Wiecie może jakie moce przyłączeniowe będą średnio w mieszkaniach?


rosek
Posty: 57
Rejestracja: 10 paź 2016, 9:31

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: rosek » 20 paź 2016, 12:59

Zmiany można wprowadzać, jeśli masz taki zapis w umowie deweloperskiej. Wszystko oczywiście musi być zgodnie z prawem budowlanym. Przykładowo, raczej nie pozbędziesz się ściany nośnej ;). Ogólnie zgłaszasz zmiany a oni powinni Ci podać wycenę zmian w ciągu 14 dni (chociaż ja czekam już ponad miesiąc na wycenę ale po podpisaniu umowy kontakt mailowy jest mocno utrudniony). To czy coś nie jest problemem dla dewelopera to już on ocenia. Ogólnie każda zmiana potrzebuje wyceny i naniesienia zmian na projekty co samo w sobie generuje koszty (projektuje zewnętrzna firma).

W sumie dobre pytanie z mocą jaka jest przeznaczona na mieszkanie. Ogólnie bardziej zwracałem uwagę a liczbę obwodów elektrycznych (jest 6 przynajmniej w moim mieszkaniu).

Co do wizualizacji to bym tak jej nie ufał bo to nie jest żaden zobowiązujący dokument ;)

RREvoque
Posty: 126
Rejestracja: 05 paź 2016, 19:45

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: RREvoque » 20 paź 2016, 13:26

Jeśli masz kredyt mdm to nic nie zmienisz, jest zapis w umowie.


piastus
Posty: 15
Rejestracja: 14 paź 2016, 14:42

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: piastus » 20 paź 2016, 14:36

Marti Rynny według rzutu piętra będą prowadzone pod ociepleniem w rogu balkonów.
RREvoque o jakim uniemożliwiającym wprowadzanie zmian zapisie mówisz ?

Marti
Posty: 21
Rejestracja: 01 paź 2016, 12:43

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: Marti » 20 paź 2016, 16:03

Mam MDM :(

Marti
Posty: 21
Rejestracja: 01 paź 2016, 12:43

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: Marti » 21 paź 2016, 10:12

Rrevoque można wprowadzić zmiany nawet jak się jest na mdm. Rozmawiałem z deweloperem.

RREvoque
Posty: 126
Rejestracja: 05 paź 2016, 19:45

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: RREvoque » 21 paź 2016, 20:49

Mówisz o zmianach w przypadku gdy chcesz ściany zmienić lub w lazience inaczej rury położyć? Mam to na mailu od opiekuna że nie mozna i w umowie również (kredyt w pekao). Inaczej jesli chcesz dopłacić za wykończenie mieszkania przez Wawel Service. Kto ci to z Wawelu powiedział bo jesli tak jest to mojego opiekuna ponownie zapytam.. któryś raz z kolei...

Marti
Posty: 21
Rejestracja: 01 paź 2016, 12:43

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: Marti » 22 paź 2016, 16:01

Myślę o otwarciu przedpokoju na salon i o przeniesieniu drzwi do sypialni na drugą ściane. Nie wiem jak jest z kwestią pociagniecia inaczej rur ale myślę ze jest to też do uzgodnienia. Zadzwoń do dewelopera i dopytaj.


RREvoque
Posty: 126
Rejestracja: 05 paź 2016, 19:45

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: RREvoque » 22 paź 2016, 17:15

Pytałem dewelopera i bank kilkukrotnie nawet mam to na mailu, w razie gdybym potrzebował. Na szczęście nie muszę nic przerabiac wiec temat mnie nie dotyczy.

piastus
Posty: 15
Rejestracja: 14 paź 2016, 14:42

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: piastus » 25 paź 2016, 9:08

Pytałem w banku PEKAO (kredyt MDM) i nie ma problemu w wprowadzaniem zmian w projekcie !



Wróć do „Piasta Park Kraków od Wawel Service - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości