Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Forum przeznaczone dla przyszłych mieszkańców inwestycji Osiedle Piasta Park w Krakowie, którego budowniczym jest deweloper Wawel Service. Wybór mieszkania, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
ine
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2016, 10:06

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: ine » 12 sty 2017, 7:49

My również zmienialiśmy układ w mieszkaniu, przesuneliśmy ścianę i podzieliliśmy salon z kuchnią na salon z kuchnią plus mały pokoik dodatkowo dodaliśmy grzejnik nie mieliśmy problemów u dewelopera w zwiazku ze zmianami jeżeli coś było nie tak to kazali poprawić na zmianę możliwą do realizacji, dostaliśmy dość sprawnie wycenę i opinie o możliwości wprowadzenia zmian, mam nadzieje że wszystko poszło im sprawnie bo 3 piętro już gotowe pod tym względem ponoć. Pozdrawiam :!:


ewa_ewa
Posty: 7
Rejestracja: 10 sty 2017, 15:14

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: ewa_ewa » 13 sty 2017, 11:07

Hmm... To ja juz nie wiem w takim razie, dlaczego z naszym jest taki problem. Zaczynam podejrzewac wine nieogarnietego posrednika jednak. Do kogo wysylaliscie zmiany?

milena756
Posty: 25
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:12

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: milena756 » 25 sty 2017, 18:11

Przyznam, że my również planowaliśmy zlecić do wyburzenia ściankę dzielącą kuchnie z salonem, ale uznaliśmy że mamy jeszcze masę czasu na to ...
choć jak tak was czytam to może okazać się, że wcale nie tak wiele :(


Simson
Posty: 47
Rejestracja: 01 lis 2016, 9:57

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: Simson » 27 sty 2017, 13:37

Jeśli chodzi o mieszkania w środkowej kondygnacji. To właśnie ta ściana oddzielajaca kuchnie od pokoju jest idealna.

grzegoor
Posty: 22
Rejestracja: 14 gru 2016, 8:59

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: grzegoor » 15 mar 2017, 11:51

Hej, nie chciałem zakładać nowego tematu, więc podepnę się tutaj:
Będzie to moje pierwsze 'nowe' mieszkanie w stanie deweloperskim (wcześniej tylko wynajmowałem), stąd moje pytanie o instalację elektryczną:

Orientuje się ktoś, jak wygląda sprawa z wyjściami na SAT/Internet? Na schemacie nie mam zaznaczonych wyjść na te gniazdka (na kabel koncentryczny np. do modemu UPC) i zastanawiam się jak z prowadzeniem kabli - czy one już są w ścianach i przy danym wyjściu (gniazdku) samemu wybieram jaki rodzaj gniazdka chcę zamontować (taki na 230V czy na wyjścia SAT/Internet)?

Ciężko znaleźć informacje w internecie, ale jeśli ktoś miał już doświadczenia w tym zakresie, to chętnie się dowiem. :)

Pozdrawiam,
Grzegorz.

grzegoor
Posty: 22
Rejestracja: 14 gru 2016, 8:59

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: grzegoor » 15 mar 2017, 20:59

Hej Alicja,
Dzięki za informacje - też o tym czytałem i wiem, że teletechnika będzie doprowadzona do puszki (TSM), ale nie wiem jak z typowo wyjściami w pokojach (gniazdka do którego wpinamy dekoder/TV/modem). Jak już pisałem, na schemacie nie ma po tym śladu, tylko same gniazda 230V - stąd moje pytanie jak to zwykle deweloperzy rozwiązują w swoich inwestycjach.

Jeżeli ktoś ma jeszcze wiedzę na ten temat, to proszę o podzielenie się. :)

Pozdrawiam,
Grzegorz.

rosek
Posty: 57
Rejestracja: 10 paź 2016, 9:31

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: rosek » 16 mar 2017, 16:01

Powinieneś mieć osobny schemat z instalacją niskoprądową. U nas jest tam zaznaczone gdzie jest wyjście całej teletechniki (salon). Dodatkowo zrobiliśmy sobie w zmianach wyprowadzenie UTP do pokoju

piastus
Posty: 15
Rejestracja: 14 paź 2016, 14:42

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: piastus » 16 mar 2017, 16:14

Poproś developera o plan "KRAPIAAPT_PW_TT_rzut_8-E2.2-05.pdf" tam jest wszystko rozrysowane .


alldaro
Posty: 9
Rejestracja: 17 paź 2017, 14:37

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: alldaro » 17 paź 2017, 14:50

Witam,
Mam pytanie, czy jak już odbiorę mieszkanie i będę chciał podstawić sobie jakaś dodatkową ścianę lub nawet wydzielić pokój w dużym salonie. To czy mogę taka zmianę zrobić samodzielnie ? Czy powinienem to gdzieś zgłaszać ?

ciekawswiata
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2017, 23:40

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: ciekawswiata » 17 paź 2017, 22:49

alldaro pisze:Witam,
Mam pytanie, czy jak już odbiorę mieszkanie i będę chciał podstawić sobie jakaś dodatkową ścianę lub nawet wydzielić pokój w dużym salonie. To czy mogę taka zmianę zrobić samodzielnie ? Czy powinienem to gdzieś zgłaszać ?

Możesz burzyć i stawiać ścianki działowe jak Ci się podoba. Bez pytania. Inną sprawą jest, że przebudowy często wiążą się ze zmianami instalacji (zarówno elektrycznej, jak również hydraulicznej). W tym przyapadku deweloper głosi, że "nie wolno Panu ingerować w instalacje, ponieważ straci Pan gwarancję na ten jej odcinek". Tak usłszałem przy zakupie. Osobiście zaryzykuję i poprzerabiam wszystko tak, jak mi pasuje.



Wróć do „Piasta Park Kraków od Wawel Service - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości