Residence Zabłocie od Atal - III etap nowego osiedla na Zabłociu w Krakowie

Forum mieszkańców Osiedle Atal Residence Zabłocie w Krakowie, którego budowniczym jest deweloper Atal. Opinie, wybór mieszkania, lokalizacja, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
Olena
Posty: 3
Rejestracja: 17 sie 2018, 22:28

Re: Residence Zabłocie od Atal - III etap nowego osiedla na Zabłociu w Krakowie

Postautor: Olena » 11 mar 2021, 21:55

takanator pisze:Aktualnie rezerwacje wstępne są do końca marca. Sprawa dalej się ciągnie, z biura nie dowiedziałem się żadnych konkretów co sugerowało by że można się spodziewać kolejnych umów wstępnej rezerwacji. Pani mówi że się dłuży bo covid itp, sądy teraz leżą. Do tego dowiedziałem się że ulica od Garden Residence jest ulicą prywatną i tu cytat "Mieszkańcy w prost powiedzieli nam że postawią tam szlaban".

W inwestycji jest użytkowanie wieczyste, deweloper w umówię pisze że "w jego ocenie jest możliwość przekształcenia na własność", podobno jest to koszt około 3zł za metr przez 20 lat, oraz że etap I i II już został przekształcony. Ktoś zna szczegóły oraz jak dokładnie ten koszt wyliczyć?

Jeżeli ktoś ma rezerwacje na mniejsze mieszkanie, poniżej 39 metrów to pisać na priv.

Atal II: zaplacilam okolo 41zl/m za 20 lat. Atal III: w biurze sprzedazy mowia, bedzie to samo


RaNo
Posty: 14
Rejestracja: 20 maja 2018, 18:48

Re: Residence Zabłocie od Atal - III etap nowego osiedla na Zabłociu w Krakowie

Postautor: RaNo » 19 mar 2021, 18:55

Wraz z większą grupą przyszłych mieszkańców (i właścicieli lokali) będziemy negocjować z Atalem warunki umowy przedwstępnej w obliczu niejasnej sytuacji prawnej inwestycji. Chętnych do przyłączenia się i podziału kosztów adwokata (które przy ilości która nas już teraz jest, będą symboliczne) zapraszam do kontaktu ze mną.

takanator
Posty: 62
Rejestracja: 22 sty 2021, 22:46

Re: Residence Zabłocie od Atal - III etap nowego osiedla na Zabłociu w Krakowie

Postautor: takanator » 19 mar 2021, 19:01

RaNo pisze:Wraz z większą grupą przyszłych mieszkańców (i właścicieli lokali) będziemy negocjować z Atalem warunki umowy przedwstępnej w obliczu niejasnej sytuacji prawnej inwestycji. Chętnych do przyłączenia się i podziału kosztów adwokata (które przy ilości która nas już teraz jest, będą symboliczne) zapraszam do kontaktu ze mną.


Chciałem się z tobą skontaktować ale chyba masz wyłączone wiadomości prywatne.


budowniczy12
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2021, 10:29

Re: Residence Zabłocie od Atal - III etap nowego osiedla na Zabłociu w Krakowie

Postautor: budowniczy12 » 20 mar 2021, 10:47

Niestety, Atal chce sprzedać "Atal Residence III" z trwającym wyrokiem sądowym w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Krakowie. Ciekawe jak do tego podejdą banki rozpatrując przyznanie kredytu. Ktoś konsultował się z bankiem na ten temat? Jak w takiej sytuacji będzie wyglądało przeniesienie własności.
Wyrok niekorzystny oznacza szereg dalszych kosztownych działań że strony Właścicieli mieszkań, a sama wartość inwestycji spadnie diametralnie.

RaNo
Posty: 14
Rejestracja: 20 maja 2018, 18:48

Re: Residence Zabłocie od Atal - III etap nowego osiedla na Zabłociu w Krakowie

Postautor: RaNo » 20 mar 2021, 16:35

budowniczy12 pisze:Niestety, Atal chce sprzedać "Atal Residence III" z trwającym wyrokiem sądowym w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Krakowie. Ciekawe jak do tego podejdą banki rozpatrując przyznanie kredytu. Ktoś konsultował się z bankiem na ten temat? Jak w takiej sytuacji będzie wyglądało przeniesienie własności.
Wyrok niekorzystny oznacza szereg dalszych kosztownych działań że strony Właścicieli mieszkań, a sama wartość inwestycji spadnie diametralnie.


Dlatego koniecznym jest wynegocjowanie z Atalem warunków sprzedaży o których pisałem 3 posty wyżej.

RaNo
Posty: 14
Rejestracja: 20 maja 2018, 18:48

Re: Residence Zabłocie od Atal - III etap nowego osiedla na Zabłociu w Krakowie

Postautor: RaNo » 21 mar 2021, 12:12

takanator pisze:
RaNo pisze:Wraz z większą grupą przyszłych mieszkańców (i właścicieli lokali) będziemy negocjować z Atalem warunki umowy przedwstępnej w obliczu niejasnej sytuacji prawnej inwestycji. Chętnych do przyłączenia się i podziału kosztów adwokata (które przy ilości która nas już teraz jest, będą symboliczne) zapraszam do kontaktu ze mną.


Chciałem się z tobą skontaktować ale chyba masz wyłączone wiadomości prywatne.


Niestety tutaj nikomu nie da się wysyłać prywatnych wiadomości. Nie chcemy roztrząsać spraw prawnych tak, by widział to cały internet, więc proszę o kontakt pod adresem rafal.nowinski@onet.pl

ragar
Posty: 442
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Residence Zabłocie od Atal - III etap nowego osiedla na Zabłociu w Krakowie

Postautor: ragar » 21 mar 2021, 14:10

RaNo pisze:
takanator pisze:
RaNo pisze:Wraz z większą grupą przyszłych mieszkańców (i właścicieli lokali) będziemy negocjować z Atalem warunki umowy przedwstępnej w obliczu niejasnej sytuacji prawnej inwestycji. Chętnych do przyłączenia się i podziału kosztów adwokata (które przy ilości która nas już teraz jest, będą symboliczne) zapraszam do kontaktu ze mną.

Chciałem się z tobą skontaktować ale chyba masz wyłączone wiadomości prywatne.

Niestety tutaj nikomu nie da się wysyłać prywatnych wiadomości.

U mnie takie wiadomości działają, ale chyba trzeba być jakiś czas na forum i mieć ileś tam aktywności. Ale mniejsza z tym.

Nie wiem co chcecie z Atalem negocjować, skoro znacie stan prawny i jesteście jeszcze przed zakupem mieszkania, to myślicie, że usłyszycie inną odpowiedź, że inni chętni na mieszkania się znajdą? Chyba, że jest w tym coś, co powoduje, że ktoś został w jakiś sposób pokrzywdzony?

RaNo
Posty: 14
Rejestracja: 20 maja 2018, 18:48

Re: Residence Zabłocie od Atal - III etap nowego osiedla na Zabłociu w Krakowie

Postautor: RaNo » 21 mar 2021, 14:31

ragar pisze:
RaNo pisze:
takanator pisze:Chciałem się z tobą skontaktować ale chyba masz wyłączone wiadomości prywatne.

Niestety tutaj nikomu nie da się wysyłać prywatnych wiadomości.

U mnie takie wiadomości działają, ale chyba trzeba być jakiś czas na forum i mieć ileś tam aktywności. Ale mniejsza z tym.

Nie wiem co chcecie z Atalem negocjować, skoro znacie stan prawny i jesteście jeszcze przed zakupem mieszkania, to myślicie, że usłyszycie inną odpowiedź, że inni chętni na mieszkania się znajdą? Chyba, że jest w tym coś, co powoduje, że ktoś został w jakiś sposób pokrzywdzony?


Chętni na przejęcie, wraz z przeniesieniem własności, kosztów kary narzuconej na Atala? Nikt rozsądny w tak niepewną inwestycję nie włoży pieniędzy. W zaproponowanej przez Atala treści umowy tak właśnie wyglądają skutki ewentualnej przegranej. Nasza propozycja zaś zakłada, że niezależnie od wyroku, kupujący wiedzą co kupują i na czym stoją.


Orizouu
Posty: 2
Rejestracja: 05 mar 2021, 8:12

Re: Residence Zabłocie od Atal - III etap nowego osiedla na Zabłociu w Krakowie

Postautor: Orizouu » 21 mar 2021, 17:15

budowniczy12 pisze:Niestety, Atal chce sprzedać "Atal Residence III" z trwającym wyrokiem sądowym w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Krakowie. Ciekawe jak do tego podejdą banki rozpatrując przyznanie kredytu. Ktoś konsultował się z bankiem na ten temat? Jak w takiej sytuacji będzie wyglądało przeniesienie własności.
Wyrok niekorzystny oznacza szereg dalszych kosztownych działań że strony Właścicieli mieszkań, a sama wartość inwestycji spadnie diametralnie.

Rozmawialiśmy już z doradca kredytowym, przesłała wzór umowy przedwstępnej do banków, banki taka umowę zaakceptowały bez żadnych zastrzeżeń...

RaNo
Posty: 14
Rejestracja: 20 maja 2018, 18:48

Re: Residence Zabłocie od Atal - III etap nowego osiedla na Zabłociu w Krakowie

Postautor: RaNo » 21 mar 2021, 17:48

Do czasu uprawomocnienia pozwolenia na budowę nie będzie przeniesienia własności. Więc to kredytobiorcy będą płacić dodatkowe ubezpieczenie bankowi do tego czasu. Obecnie nie wiadomo ile to może potrwać. Poza tym, kredyt to jedno, a koszty zalegalizowania budynku po tym jak Atal przegra sprawę to drugie - i do tego drugiego bank nic nie ma. Zostanie to niezależnie pokryte z kieszeni inwestorów (nabywców lokali i mieszkań) i ewentualnie od Atala w tej części, której lokali nie uda mu się sprzedać.



Wróć do „Residence Zabłocie Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość