Współczynnik i liczba miejsc parkingowych na osiedlu Zabłocie Residence

Forum mieszkańców Osiedle Atal Residence Zabłocie w Krakowie, którego budowniczym jest deweloper Atal. Opinie, wybór mieszkania, lokalizacja, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Współczynnik i liczba miejsc parkingowych na osiedlu Zabłocie Residence

Postautor: pozdro » 03 sty 2017, 9:23

Do zakopanego na narty? heh sorki myslalem ze sie w alpy lata czy do wloch. Tyle ze takie rzeczy to samolotem, a na lotnisko najwygodniej SKA. Zreszta do zakopanego to tez nie problem jak sobie auto zostawisz gdzies na obrzezach krakowa zaparkowane, podjezdzasz sobie SKA do takich Swoszowic gdzie masz auto parkowane bo czesto jezdzisz w tamtym kierunku i pakujesz walizke i jedziesz do zakopanego. Jak koniecznie musisz jezdzix autem to po co ci mieszkanie kup sobie dom, domy sa duzo tansze masz duzo miejsca do parkowania, wiec jaki problem. Kupuj dom w Zabierzowie cena 300 tys. zl za budowe + 150 tys dzialka i masz 150m2 czyli ponad polowe taniej niz mieszkanie. W miescie nie uzywa sie samochodu. Ogolnie najlepiej posiadac dom na wsi i mieszkanie w miescie, ja osobiscie tak mam. W Krakowie wogole auta nie uzywam garaz auto mam na wsi pod Krakowem. Czasami na rodzinne spedy jezdze na wies, tak to mieszkam w Krakowie.


mangelo
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2017, 22:52

Re: Współczynnik i liczba miejsc parkingowych na osiedlu Zabłocie Residence

Postautor: mangelo » 27 lut 2017, 22:57

pozdro - to fajnie ale kogo to interesuję, jeździj sobie SKA jak masz na to ochotę, a wracając do rzeczowej dyskusji - czy faktycznie jest zaplanowanych mniej miejsc parkingowych niż mieszkań, czy Atal wypowiadał się ws ewentualnego dodatkowego parkingu? Trochę to słabe, nikt nikogo nie zmusi do komunikacji, tym bardziej, że wiele osób używa samochodu do pracy, bądź posiada samochody służbowe nie rozumiem jak można tego nie wziąć pod uwagę. Szczerze mówiąc po początkowym zachwycie nad inwestycją chyba zrezygnuje. Na obecnym osiedlu, na którym posiadam mieszkanie bez problemu kupiłem garaż z komórką, a miejsc jest chyba nawet więcej niż mieszkań - tak to się powinno robić.

Angrrr
Posty: 102
Rejestracja: 21 kwie 2017, 9:41

Re: Współczynnik i liczba miejsc parkingowych na osiedlu Zabłocie Residence

Postautor: Angrrr » 19 maja 2017, 11:32

odgrzebujac troche temat - dzisiaj dowiedzialem sie ze w Etapie II tylko mieszkania powyzej 65m2 moga dokupic miejsca postojowe.
Bardzo niefortunnie gdyz kilka interesujacych mieszkan, o wartosci ok 0,5mln zl, ma po 64,5m2 :P

Dziwna strategia...


/K8/
Posty: 2
Rejestracja: 07 lip 2017, 20:37

Re: Współczynnik i liczba miejsc parkingowych na osiedlu Zabłocie Residence

Postautor: /K8/ » 07 lip 2017, 21:10

Angrrr myślę że brak miejsca postojowego jest czynnikiem sprawiającym, że te mieszkania o których mówisz (~64m) nadal stoją wolne. Sami zastanawialiśmy się nad takim, ale brak miejsca postojowego przeważył na niekorzyść.

BTW, w "sąsiedniej" inwestycji Pianissimo (gdzie cena za m2 dochodzi nawet do 13 tys przy atrakcyjniej ulokowanych mieszkaniach), podobno rozeszły się już wszystkie miejsca parkingowe, za bagatela 100 tys. Tak więc tyle w temacie biedoty i posiadania samochodu w Krakowie ;)

kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Współczynnik i liczba miejsc parkingowych na osiedlu Zabłocie Residence

Postautor: kwk » 04 mar 2018, 22:30

Miejsca tam były po 100k PLN? A po ile są na Zabłocie Residence?

robertinho
Posty: 21
Rejestracja: 28 lut 2017, 13:43

Re: Współczynnik i liczba miejsc parkingowych na osiedlu Zabłocie Residence

Postautor: robertinho » 05 mar 2018, 10:32

krzysiekw pisze:Miejsca tam były po 100k PLN? A po ile są na Zabłocie Residence?

Garaż 33, postojowe na zewnątrz 11.

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Współczynnik i liczba miejsc parkingowych na osiedlu Zabłocie Residence

Postautor: pozdro » 12 maja 2018, 21:51

Bo to jest idealna lokalizacja dla tzw. expatów czyli pracowników korpo którzy przyjeżdżają z innych miast i często migrują. Nie mają auta to bo to się totalnie im nie opłaca, wynajmują właśnie mniejsze mieszkania do 50m2. Wpadają na 2 lata do korpo w Krakowie jeżdżą komunikacją miejską, potem wybywają do innego oddziału firmy zagranicznej. 0.75 to jest naprawdę wystarczająca ilość miejsc postojowych. Ja sie zgodzę, że gdzieś na przedmieściach to i 2 miejsca/mieszkanie powinny być bo tam to sie bez auta nie ruszysz nigdzie, ale w centrum w tak dobrze skomunikowanym miejscu większość osób w małych mieszkaniach < 50m2, które są kupowane jako drugi dom lub wynajmowane tymczasowo, dużo osób jest na etapie na którym nie ma dzieci nie ma auta i żyje pracą i bieganiem po bulwarach. Jak dla mnie jest ok. W samym Starym mieście są jeszcze większe limity możliwości budowy miejsc parkingowych. Właśnie, żeby nie zwiększać podaży miejsc parkingowych, nie generować większego ruchu, korków i spalin i przyciągać poprzez negatywną selekcję ludzi żyjących bez samochodu. Tam są też pewnie trudne warunki gruntowe bo blisko do rzeki więc za głęboko wychodzi za drogo kopać w ziemie. Chcesz więcej miejsc postojowych to kupuj na Krowodrzy Górce gdzie jest piasek i można kopać i 3 kondygnacje podziemne, a wody gruntowe są głęboko.



Wróć do „Residence Zabłocie Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość