II etap inwestycji Wzgórze Krzemionki od Matejek - Jerozolimska 4

Forum mieszkańców Wzgórza Krzemionki w Krakowie, którego budowniczym jest deweloper Matejek. Opinie, wybór mieszkania, lokalizacja, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
kraklove
Posty: 69
Rejestracja: 25 paź 2016, 12:37

II etap inwestycji Wzgórze Krzemionki od Matejek - Jerozolimska 4

Postautor: kraklove » 03 gru 2016, 11:11

Michał_Budowniczy pisze:No i wkurzające że tak ciągle się wypierają z tą drugą inwestycją, nie wiem czemu, już nawet w internecie można znaleźć spółkę celową Jerozolimska 4 na budowę II etapu pewnie, no i te zapisy w umowie o odkopaniu ścian fundamentowych, zajęciu pasów itp.
Dziwne to wszystko

Pozdrawiam
Michał

Hej,

ja też zupełnie nie rozumiem, o co chodzi z Jerozolimską 4. Podczas oglądania mieszkania była taka dziwna sytuacja, że zapytałam o drugi etap i pan z budowy (kierownik?), który z nami był, zaczął mówić, gdzie mógłby powstać kolejny budynek (co zabrzmiało tak, jakby rzeczywiście były takie plany), a pani z biura dewelopera od razu powiedziała, że drugiego budynku nie będzie. Rzeczywiście coś kręcą.

Ciekawe, jak budynek prezentuje się teraz i czy wszystko jest już skończone. Może uda mi się przejechać tam dziś lub jutro :)
Ostatnio zmieniony 30 sie 2017, 15:42 przez kraklove, łącznie zmieniany 1 raz.


Michał_Budowniczy
Posty: 11
Rejestracja: 14 paź 2016, 13:41

Re: II etap inwestycji Wzgórze Krzemionki od Matejek - Jerozolimska 4

Postautor: Michał_Budowniczy » 03 gru 2016, 11:27

Dla mnie też bo okna nie wychodziłyby na budowę,

Ale dla tych co będą to nie jest najlepsze jak od 7 rano zaczynają Ci walić pod oknem przez 1.5 roku, a widok za który płacisz będzie zasłonięty i 10m do balkonu sąsiada z naprzeciwka.

Suma sumarum broni się ta inwestycja lokalizacją, dość dobrym standardem jednak ciągle.
I dlatego się tak sprzedaje w związku z tym deweloper się nie przejmuje bo zawsze się ktoś znajdzie inny.

Kraklove, a oglądałaś mieszkania wewnątrz ? Jakieś opinie ?

kraklove
Posty: 69
Rejestracja: 25 paź 2016, 12:37

Re: II etap inwestycji Wzgórze Krzemionki od Matejek - Jerozolimska 4

Postautor: kraklove » 03 gru 2016, 11:39

Oglądałam, ale raczej nie mam uwag (może dlatego, że zupełnie się na tym nie znam ;)). Do odbioru na pewno zatrudnię specjalistę.

Jeśli Jerozolimska 4 powstanie, będzie to bardzo słabe posunięcie dewelopera w stosunku do osób, które mają mieszkania od strony południowo-wschodniej. Nawet jeśli nie ma stuprocentowej pewności, powinni informować o takiej ewentualności, jeśli są plany.


Michał_Budowniczy
Posty: 11
Rejestracja: 14 paź 2016, 13:41

Re: II etap inwestycji Wzgórze Krzemionki od Matejek - Jerozolimska 4

Postautor: Michał_Budowniczy » 03 gru 2016, 12:17

Powstanie albo nie, tak jak piszesz powinna być klarowna informacja, że jest taka możliwość.
Oczywistym jest iż nie powiedzą tym od strony południowej iż będzie bo mieszkania tracą na wartości.

Ze specjalistą trzeba przyjść, sam mimo iż się na tym znam myślę czy by nie wziąć kogoś stricte od wykończeń, kto oceni np. tynki, że trzeba je równać, 4x malować żeby przebarwienia od tynków ukryć itp.

A w kwestii formalnej podpisałaś może już umowę ? Wszystko odbyło się ok ?

kraklove
Posty: 69
Rejestracja: 25 paź 2016, 12:37

Re: II etap inwestycji Wzgórze Krzemionki od Matejek - Jerozolimska 4

Postautor: kraklove » 10 mar 2017, 18:21

Czy mi się wydaje, czy deweloper rzeczywiście powoli zaczyna budowę Jerozolimskiej 4, czyli inwestycji, o której jeszcze kilka miesięcy temu „nic nie było wiadomo”? ;)

kraklove
Posty: 69
Rejestracja: 25 paź 2016, 12:37

Re: II etap inwestycji Wzgórze Krzemionki od Matejek - Jerozolimska 4

Postautor: kraklove » 10 mar 2017, 19:55

Jak tylko będzie pewne, że budynek zaczyna powstawać, z chęcią napiszę na kilku forach internetowych, co jeszcze niedawno mówił deweloper, żeby przyszli kupujący dwa razy zastanowili się nad Matejkiem i brali wszystkie zapewnienia na piśmie.

O co chodzi z ogródkami?

Alicja, Ty się w końcu zdecydowałaś na sprzedaż mieszkania w inwestycji i zakup nowego u Atala, czy jeszcze się wahasz?

Powiem szczerze, że ja się nawet nie zastanawiałam nad Wielicka Garden, bo nie podoba mi się układ tego osiedla. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych oczekiwań, więc na pewno sporo osób znajdzie tam coś dla siebie :) Wzgórze Krzemionki było chyba pierwszą inwestycją w Krakowie, która spełniła większość moich oczekiwań i dlatego przykro mi, że proces kupowania mieszkania nie przebiegł tak gładko, jak bym chciała (gdyby deweloper tak nie ściemniał, byłoby naprawdę super).

slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: II etap inwestycji Wzgórze Krzemionki od Matejek - Jerozolimska 4

Postautor: slawek » 10 mar 2017, 21:16

Jeżeli chodzi o to, jakie ma deweloper Matejek opinie, to zapraszam do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami w odpowiednim temacie (podlinkowanym) na forum :) Myślę, że tymi kwestiami może być zainteresowanych więcej osób, które szukają lokum dla siebie i przy okazji informacji, o firmach, od których można je nabyć :)

kraklove
Posty: 69
Rejestracja: 25 paź 2016, 12:37

Re: II etap inwestycji Wzgórze Krzemionki od Matejek - Jerozolimska 4

Postautor: kraklove » 10 mar 2017, 22:24

Żenada. :evil:


dybuk_zly
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2017, 17:04

Re: II etap inwestycji Wzgórze Krzemionki od Matejek - Jerozolimska 4

Postautor: dybuk_zly » 16 mar 2017, 17:08

Na ten moment deweloper porządkuje wyżej wspomniane działki. To co tam powstaje to bodaj 4 bloki do obciążenia dźwigów które mają być użyte na 2 etapie Kordiana.
Pewnie poczekaja aż wszystko się sprzeda, załatwia pozwolenie i ostatecznie coś wybudują, jednak na ten moment to co tam powstaje to nie jest nowa inwestycja.

doxa
Posty: 23
Rejestracja: 06 paź 2016, 21:37

Re: II etap inwestycji Wzgórze Krzemionki od Matejek - Jerozolimska 4

Postautor: doxa » 18 mar 2017, 20:22

hej, ten zapis o pełnomocnictwie jest ustawiony pod art. 101 kodeksu cywilnego:

Art. 101.
§ 1. Pełnomocnictwo może być w każdym czasie odwołane, chyba że mocodawca zrzekł się odwołania pełnomocnictwa z przyczyn uzasadnionych treścią stosunku prawnego będącego podstawą pełnomocnictwa.
§ 2. Umocowanie wygasa ze śmiercią mocodawcy lub pełnomocnika, chyba że w pełnomocnictwie inaczej zastrzeżono z przyczyn uzasadnionych treścią stosunku prawnego będącego podstawą pełnomocnictwa.

ja nie wyrażę zgody na udzielenie pełnomocnictwa w tym ostatnim zakresie tj. ws. postępowań na sąsiednich działkach oraz nie podejmę zobowiązania do uzyskania pełnomocnictwa od ewentualnego nabywcy. udzielenie pełnomocnictwa w tym wcześniejszym zakresie (do wyodrębniania lokali itd. jest konieczne)

jeśli się na to nie zgodzą to nie podejmę czynności na akcie. notariusz nie może do niczego przymuszać bo jest reprezentantem interesu obu stron i tylko zapisuje treść oświadczeń woli stron, przynajmniej teoretycznie wg prawa. deweloper też nie ma prawa nikogo zmusić, wtedy taka czynność jest nieważna na podstawie art. 82 kodeksu cywilnego gdyż nie podejmujesz decyzji o pełnomocnictwie swobodnie

Art. 82. Nieważne jest oświadczenie woli złożone przez osobę, która z jakichkolwiek powodów znajdowała się w stanie wyłączającym świadome albo swobodne powzięcie decyzji i wyrażenie woli. Dotyczy to w szczególności choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego, chociażby nawet przemijającego, zaburzenia czynności psychicznych.



Wróć do „Inwestycja Wzgórze Krzemionki Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość