Zmiana zarządcy / wybór innego zarządcy wspólnoty mieszkaniowej - Dąbska Street

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Dąbska Street za którą odpowiada deweloper Dasta Invest. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
Kris123
Posty: 20
Rejestracja: 15 sty 2019, 22:02

Zmiana zarządcy / wybór innego zarządcy wspólnoty mieszkaniowej - Dąbska Street

Postautor: Kris123 » 04 lis 2019, 10:47

Drodzy Państwo - chciałbym poruszyć jeszcze jeden temat , który jest dość istotny a mianowicie temat zarządcy budynkiem

Może warto byłoby podjąć dyskusje czy wszyscy chcemy aby Nawigator zarządzał naszym budynkiem , może warto byłoby przejrzeć oferty innych firm i porównać co mają do zaoferowania .

Jak dla mnie firma ta dużo straciła właśnie przez wywóz śmieci - to jest skandal aby Zarządca przez tyle miesięcy nie naciskał na wybudowanie wiaty śmietnikowej przez Dewelopera ( czy jest to legalne aby budynek mieszkaniowy o takich gabarytach został oddany do użytkowania bez wiaty śmietnikowej)?

Deweloper twierdził - ze to właśnie przez brak nacisków przez Zarządce nie było tej wiaty przez tak długo
A my ponieśliśmy przez to ogromne - niepotrzebne koszty jako wspólnota

Zapraszam do podjęcia dyskusji na ten temat


wysokienapiec
Posty: 28
Rejestracja: 27 sty 2017, 19:50

Re: Zmiana zarządcy

Postautor: wysokienapiec » 04 lis 2019, 11:22

Kris123 pisze:Drodzy Państwo - chciałbym poruszyć jeszcze jeden temat , który jest dość istotny a mianowicie temat zarządcy budynkiem

Może warto byłoby podjąć dyskusje czy wszyscy chcemy aby Nawigator zarządzał naszym budynkiem , może warto byłoby przejrzeć oferty innych firm i porównać co mają do zaoferowania .

Jak dla mnie firma ta dużo straciła właśnie przez wywóz śmieci - to jest skandal aby Zarządca przez tyle miesięcy nie naciskał na wybudowanie wiaty śmietnikowej przez Dewelopera ( czy jest to legalne aby budynek mieszkaniowy o takich gabarytach został oddany do użytkowania bez wiaty śmietnikowej)?


czy był pan na spotkaniu z zarządcą?
czy zabrał pan głos w sprawie wiaty?
czy głównym powodem zmiany zarządcy ma byc brak wiaty smietnikowej?
czy są jeszcze jakieś inne przesłanki za zmianą zarządcy?

Kris123 pisze:Deweloper twierdził - ze to właśnie przez brak nacisków przez Zarządce nie było tej wiaty przez tak długo
A my ponieśliśmy przez to ogromne - niepotrzebne koszty jako wspólnota

Zapraszam do podjęcia dyskusji na ten temat


nie wierze w to co czytam:)
do tej pory na forum panował trend, aby za wszystko obwiniać/oskrażac dewelopera. teraz stwierdzenia dewelopera, że brak NACISKÓW ze strony zarządcy jest przyczyną braku wiaty smietnikowej, ma byc powodem zmiany zarządcy? a gdzie opinia drugiej strony (mam na mysli zarządce) ?

w ogóle użycie argumentu " właśnie przez brak nacisków przez Zarządce nie było tej wiaty przez tak długo" ośmiesza dewelopera na całej linii,
moim skromny zdaniem.

Kris123
Posty: 20
Rejestracja: 15 sty 2019, 22:02

Re: Zmiana zarządcy / wybór innego zarządcy wspólnoty mieszkaniowej - Dąbska Street

Postautor: Kris123 » 04 lis 2019, 12:39

Moim zdaniem Zarządca powinien dbać o interesy wspólnoty

To jest jedno z jego podstawowych zadań.

Kilkukrotnie interweniowałem w sprawie wiaty - i za każdym razem była odpowiedź- za miesiąc już na pewno będzie i tak w nieskończoność .....

Niech Państwo pomnożą sobie powierzchnię użytkową bloku przez kwotę jaką płaciliśmy za kontener przez tyle miesięcy - przecież to są pieniądze wyrzucone w błoto ! Za , które moglibyśmy chociaż pomalować nasze już brudne klatki !


wysokienapiec
Posty: 28
Rejestracja: 27 sty 2017, 19:50

Re: Zmiana zarządcy / wybór innego zarządcy wspólnoty mieszkaniowej - Dąbska Street

Postautor: wysokienapiec » 04 lis 2019, 12:54

Kris123 pisze:Moim zdaniem Zarządca powinien dbać o interesy wspólnoty

To jest jedno z jego podstawowych zadań.

Kilkukrotnie interweniowałem w sprawie wiaty - i za każdym razem była odpowiedź- za miesiąc już na pewno będzie i tak w nieskończoność .....

Niech Państwo pomnożą sobie powierzchnię użytkową bloku przez kwotę jaką płaciliśmy za kontener przez tyle miesięcy - przecież to są pieniądze wyrzucone w błoto ! Za , które moglibyśmy chociaż pomalować nasze już brudne klatki !

jasne, powinien dbac i ja uwazam, ze tak sie dzieje. spotkanie z zarzadca mnie w tym upewniło. jak jednak zmierzyć NACISK zarzadcy na dewelopera w sprawie wiaty? :) wiata od samego poczatku budzi kontrowersje. zaczynajac od błahych spraw (za ciemnie kamienie, psujace efekt koncowy :) ) kończac na długim czas budowy i jej oddania. nie przekonuje mnie argument, ze zarzadca za mało wpłynął na dewelopera w tej sprawie i jest głownym winowajaca. naprawde smieszy mnie i dziwi, ze dasta nie wstydzi sie rozpowszechniac takich informacji.... poza tym czy wsytepuja inne problemy/watpliwe decyzje zarzadcy przemawiajace za jego zmiana?

Izupa
Posty: 29
Rejestracja: 26 sty 2019, 20:10

Re: Zmiana zarządcy / wybór innego zarządcy wspólnoty mieszkaniowej - Dąbska Street

Postautor: Izupa » 23 lis 2019, 0:25

Czy interesował się ktoś możliwością zablokowania / niewyrażenia zgody na powołanie Nawigatora na zarządcę na etapie podpisywania umowy przenoszącej?



Wróć do „Dąbska Street Kraków od Dasta Invest - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości