Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
jankomuzykanto
Posty: 153
Rejestracja: 26 lip 2023, 14:46

Re: Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: jankomuzykanto » 20 wrz 2023, 8:43

LQS pisze:standardowo cześć fraje%%% kupi takie coś, ale ludzie którzy mają za grosz rozsądku przeczekają i ocenią lokalizację - w dalszym ciągu przemysłową z pokaźną liczbą przedsiębiorców którzy chętnie zasmrodzą twoje 4 kąty wykończone w castoramie :lol:

Kwestia czasu aż inne inwestycje przegonią cenowo proins, a to powoli już się dzieje w przypadku mieszkań do 40 metrów - wtedy wszystko się sprzeda. Dwupokojowe do 40m w tym jakże ślicznym blokowisku od Develii na Bochenka w tym momencie są po 14-15 tys/m2.


Lukaszg
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2023, 23:38

Re: Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: Lukaszg » 20 wrz 2023, 23:48

PTKB
'Mam rezerwację na mieszkanie w tej inwestycji. ,,"
Dasz mi namiar na który developer tam buduje?

ptkb
Posty: 5
Rejestracja: 06 wrz 2023, 20:05

Re: Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: ptkb » 23 wrz 2023, 14:59

Ostatecznie zrezygnowałem. Kalendarz inwestycji mają dość wydłużony i nie zgadzają się w ogóle na wpisanie kar za opóźnienia. Zgodnie z umową budowa ma się skończyć w grudniu 2025 ale wpisali sobie czas na oddanie inwestycji do lipca 2026, plus ewentualne opóźnienia (mogą maks do 120 dni) i wychodzi 3 lata. Co ciekawe, umowy podpisywane są zgodnie ze starą ustawą gdzie nie było Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego. Udało im się to obejść, bo co najmniej jedno mieszkanie sprzedali przed lipcem 2022, mimo że budowę rozpoczęli w tym roku. Deweloper historycznie raczej się wywiązywał w terminie, ale fakt że robią takie fikołki („wirtualna sprzedaż” przed faktycznym rozpoczęciem budowy, tylko po to żeby się załapać na starą ustawę, która gorzej chroni konsumenta) plus brak możliwości wpisania jakiejkolwiek klauzuli karnej za opóźnienia wystarczająco mnie zniechęcił. Wiec jak jesteście zainteresowani mieszkaniem to warto zwrócić uwagę na ten zapis w umowie.


bridget
Posty: 56
Rejestracja: 16 wrz 2023, 15:53

Re: ul. Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: bridget » 23 wrz 2023, 23:52

bartekrk pisze:może ktoś uzna to za nieporzebną informację bo jaki jest koń każdy widzi, ale proins buduje tak brzydkie budynki, że już na starcie w podświadomości klienta (a przynajmniej moim) powstaje przeświadczenie że jest to brutalistyczna tandeta niewarta ceny (jakakolwiek by była w obecnych czasach)
tą inwestycją deweloper kontynuuje dotychczasowy trend, brzydota niezmienna od lat, a przecież ładna architektura niekoniecznie kosztuje więcej o tej chałtury


Zgadzam się w 100%
Nie rozumiem jak można takie coś w 2023 roku budować. Te ich bloki na Centralnej są paskudne, po co te kolorowe kwadraty na nich to nie mogę pojąć. Już lepiej jakby białe były po prostu.

pudel
Posty: 111
Rejestracja: 20 lut 2021, 3:05

Re: Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: pudel » 24 wrz 2023, 20:32

budowa ma się skończyć w grudniu 2025 ale wpisali sobie czas na oddanie inwestycji do lipca 2026, plus ewentualne opóźnienia (mogą maks do 120 dni) i wychodzi 3 lata

Trochę masakra, ale z tymi blokami na Centralnej też się tak babrali...
Ja jak kupowałem mieszkanie od Develii w marcu 2021 to jeszcze nawet dziury w ziemi nie było, a klucze do gotowego mieszkania odebrałem w październiku 2022. Nie wyobrażam sobie żeby czekać 3 lata!

czyzy
Posty: 227
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: czyzy » 24 wrz 2023, 21:24

pudel pisze:Nie wyobrażam sobie żeby czekać 3 lata!

Jest trochę czasu, żeby finansowanie zorganizować ; ) Ale poważnie, to dla iluś osób może być też pewien plus, zwłaszcza gdyby do tego był jeszcze system płatności w rodzaju 10/90.

Tuzinek
Posty: 107
Rejestracja: 10 cze 2023, 23:55

Re: Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: Tuzinek » 24 wrz 2023, 23:36

pudel pisze:
budowa ma się skończyć w grudniu 2025 ale wpisali sobie czas na oddanie inwestycji do lipca 2026, plus ewentualne opóźnienia (mogą maks do 120 dni) i wychodzi 3 lata

Trochę masakra, ale z tymi blokami na Centralnej też się tak babrali...
Ja jak kupowałem mieszkanie od Develii w marcu 2021 to jeszcze nawet dziury w ziemi nie było, a klucze do gotowego mieszkania odebrałem w październiku 2022. Nie wyobrażam sobie żeby czekać 3 lata!

To prawda nie wiem czemu oni się z tym tak guzdrają. Na centralnej ile razy tam nie jestem to od kilku miesięcy nie widziałem tam dużej grupy pracowników. Siedzi tam może kilka osób i dłubią w tej budowie zamiast zatrudnić więcej osób i skończyć to co i tak muszą skończyć.

plaszak
Posty: 377
Rejestracja: 01 gru 2019, 1:49

Re: Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: plaszak » 23 paź 2023, 10:07

To jeszcze Przewóz ABC budowany przez dewelopera Proins.

Obrazek

Kilka nowych zdjęć, jak to wygląda mniej więcej w tym czasie.

Obrazek

I tablica informacyjna, choć jakiś krótki termin ukończenia, jak na Proins.


plaszak
Posty: 377
Rejestracja: 01 gru 2019, 1:49

Re: Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: plaszak » 23 paź 2023, 10:27

Trwa już budowa 3 piętra tu, widać na nim zbrojenia.

Obrazek

Ciekawe czy ten płot zostawią ; )

Obrazek

Jak obstawiacie, będzie to wyglądało podobnie, jak przy inwestycja tego dewelopera przy ul. Centralnej.

Loocass
Posty: 15
Rejestracja: 15 sie 2023, 11:31

Re: Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: Loocass » 05 lis 2023, 23:50

plaszak pisze:
Jak obstawiacie, będzie to wyglądało podobnie, jak przy inwestycja tego dewelopera przy ul. Centralnej.


Oby nie bo wtedy to byłby dramat.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości