Villa La Scala Kraków opinie i forum - deweloper Metropolis (w centrum)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
megi
Posty: 731
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Villa La Scala Kraków opinie i forum - deweloper Metropolis (w centrum)

Postautor: megi » 24 sty 2017, 21:29

Jeszcze jedna inwestycja mieszkaniowa powstająca blisko centrum naszego miasta warta odnotowania na forum - pod adresem Krowoderska 40 zostanie wybudowana przez dewelopera Metropolis - Villa La Scala Kraków - projekt powstaje kilkaset metrów od Plant i ścisłego Starego Miasta, czyli uliczek i kamienic otaczających rynek. Takich projektów deweloperskich nie powstaje dużo w Krakowie, dlatego warto się im dobrze przyglądać, bowiem z jednej strony oferują komfortowe, nowe mieszkania blisko centrum Krakowa, ale jednocześnie swoim wyglądem wywierają na nie wpływ :) Stąd tego rodzaju inwestycje powinny być pod specjalnym nadzorem, szczególnie to, jak wyglądają i jak wpisują się w tkankę miejska.

Obrazek

Jeśli chodzi o mieszkania na sprzedaż blisko Rynku w Krakowie, to tu nie znamy jeszcze niestety szczegółów, ale już wiadomo, że planowane tam są lokale o zróżnicowanym metrażu - najmniejsze kawalerki mają tam mieć 28 metrów kwadratowych, natomiast lokale największe, to około 55 m3. Ciekawe czy będą 2-pokojowe czy 3-pokojowe, ale pewnie wkrótce się tego dowiemy. Co ciekawe, mają mieć podwyższony standard, cokolwiek to znaczy, poza instalacją wideodomofonów. Mnie ta inwestycja przypomina nieco inne niewielkie projekty blisko Starego Miasta, takie jak na przykład [url=budujesie.pl/viewtopic.php?t=915]Rajska 3 od Portfel Inwestycyjny[/url] czy budowana nieco dalej, ale także w atrakcyjnym miejscu Kamienica Retmana Kraków. We wszystkich tych przypadkach, jedno jest pewne - nie są to tanie mieszkania i także przy Krowoderskiej 40 trzeba się zapewne będzie nastawić na ceny powyżej 10 tys. zł/m2, może nawet znacznie :idea:

Obrazek

Jakie są Wasze opinie o Villa La Scala powstającej w Krakowie, ma szansę dobrze wpisać się w tą okolicę :?: Dziwię się jeszcze nie widziałam żadnych protestów z nią związanych, bo niestety budowaniu czegoś nowego tak blisko centrum, to one często towarzyszą, ale może tu tak nie będzie :) I i jeszcze zastanawia mnie jedna rzecz w kontekście tek inwestycji, mianowicie to, jakie ma deweloper Metropolis opinie, może ktoś się podzieli widzą na ten temat na forum, bo zdaje się, że niemało już wybudowali w Krakowie i warto byłoby dowiedzieć się czegoś więcej o tym, jak się mieszkania w wybudowanych przez nich nowych mieszkaniach - będę wdzięczna za wrzucenie na forum informacji na ten temat w odpowiednim wątku, a jeśli ktoś ma zdjęcia miejsca, w którym powstaje ich nowy projekt, to także chętnie obejrzę :)


redline
Posty: 4
Rejestracja: 24 gru 2016, 20:12

Re: Villa La Scala Kraków opinie i forum - deweloper Metropolis (w centrum)

Postautor: redline » 22 lut 2017, 17:42

Kontaktowałem się z biurem sprzedaży w sprawie tej inwestycji, i nie uzyskałem żadnych informacji, w zamian odesłali mnie do strony internetowej i że jeśli coś się zmieni będzie tam informacja.

Z mojego prywatnego śledztwa - Wszedłem na wayback machine i sprawdziłem jak wyglądała ich strona w 2011. Jest tam wzmianka że prace dotyczące tego bloczku zaczną się w III kwartale 2012. Jeśli 5 lat później dalej się nic nie zmieniło to pewnie już tak zostanie ;)

Drugi interesujący fakt - widziałem na innym forum zdjęcia frontowego budynku (frontowego od Krowoderskiej) - przecież cała Krowoderska od alei aż po planty jest zabudowana po obydwu stronach, więc żeby postawić coś nowego zapewne zburzą jakąś starą kamienicę i dlatego się to przeciąga w nieskończoność.

Deweloper nie wygląda na trupa - na przestrzeni lat widac na stronie jak chwala się kolejnymi zrealizowanymi inwestycjami.

kaczydziobek
Posty: 156
Rejestracja: 20 paź 2019, 0:04

Re: Villa La Scala Kraków opinie i forum - deweloper Metropolis (w centrum)

Postautor: kaczydziobek » 03 lis 2019, 23:21

Coś się ruszyło, budynek budują.

metropolis.org.pl/aktualna-oferta/villa-la-scala.html
metropolis.org.pl/aktualna-oferta/villa-la-scala/cennik.html

urbanity.pl/malopolskie/krakow/villa-la-scala,b15660
investmap.pl/inwestycja/krakow-krowoderska-40,9860.html
urbanity.pl/malopolskie/krakow/villa-la-scala,b15660


kaczydziobek
Posty: 156
Rejestracja: 20 paź 2019, 0:04

Re: Villa La Scala Kraków opinie i forum - deweloper Metropolis (w centrum)

Postautor: kaczydziobek » 05 lis 2019, 18:45

Looknałem na Krowoderską zobaczyć w jakim miejscu zaczną budowę pod koniec roku 2019, a tu budynek zbudowany.

Wygląda tak
investmap.pl/inwestycja/krakow-krowoderska-40,9860.html



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 40 gości