Osiedle Lasówka Kraków - deweloper Stylhut Plus - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
maks94
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2023, 20:19

Re: Osiedle Lasówka Kraków - deweloper Stylhut Plus - opinie na forum

Postautor: maks94 » 11 lis 2023, 20:25

Z tego, co wiem, deweloper uzyskuje nadal PnU na wybudowany fragment drogi i dopiero wtedy wystąpi o PnU dla budynków. Problem polega na tym, że nie wie, czy zdoła uzyskać ten pierwszy przed ukończeniem całej drogi.

Ma ktoś z Was może szersze info na ten temat? Być może to już się udało?


blue
Posty: 34
Rejestracja: 02 cze 2023, 15:50

Re: Osiedle Lasówka Kraków - deweloper Stylhut Plus - opinie na forum

Postautor: blue » 20 lis 2023, 12:50

Ktoś już był na odbiorach czy woli sie wstrzymać jak będzie pozwolenie?

Madej_S
Posty: 8
Rejestracja: 20 lip 2023, 19:07

Re: Osiedle Lasówka Kraków - deweloper Stylhut Plus - opinie na forum

Postautor: Madej_S » 20 lis 2023, 20:46

Ja się wolę wstrzymać.

Pozdrawiam


Oskroba
Posty: 7
Rejestracja: 11 sie 2023, 11:51

Re: Osiedle Lasówka Kraków - deweloper Stylhut Plus - opinie na forum

Postautor: Oskroba » 21 lis 2023, 11:00

Cześć,

Ja miałam już odbiór 2 tygodnie temu, było sporo usterek, na które teraz deweloper ma w sumie 45 dni na poprawienie, więc to wszystko się przeciąga. Tak czy tak przechodząc się po osiedlu zauważyłam, że jedno z mieszkań na parterze jest już całkowicie wykończone (kuchnia, salon), a inne powoli ruszają z wykończeniem, widać pracowników.

plaszak
Posty: 371
Rejestracja: 01 gru 2019, 1:49

Re: Osiedle Lasówka Kraków - deweloper Stylhut Plus - opinie na forum

Postautor: plaszak » 21 lis 2023, 12:57

Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera robiłaś sama / z kimś od wykończeń w mieszkaniu, czy brałaś jednak firmę zajmującą się odbiorami mieszkań zawodowo?

Jakie najpoważniejsze usterki stwierdzono? Na co warto zwrócić uwagę odbierając mieszkanie od nich?

Oskroba
Posty: 7
Rejestracja: 11 sie 2023, 11:51

Re: Osiedle Lasówka Kraków - deweloper Stylhut Plus - opinie na forum

Postautor: Oskroba » 21 lis 2023, 15:04

Odbiór mieszkania robiłam z inspektorem odbioru. W moim przypadku około 40 usterek - wylewki, krzywe kąty, nieszczelność instalacji wodnej i dużo problemów z oknami - rysy na szybach, uszczelki, uszkodzone parapety. Wchodząc sama na mieszkanie podejrzewam, że nie zauważyłabym pewnie 80% usterek, plus nie mam też potrzebnego sprzętu. Tak czy tak, jak pisałam, teraz developer ma 14 dni żeby usterki rozpatrzeć, a następnie 30 żeby usunąć, czyli gdzieś do końca tego roku :)

snd0cff
Posty: 29
Rejestracja: 25 cze 2023, 16:50

Re: Osiedle Lasówka Kraków - deweloper Stylhut Plus - opinie na forum

Postautor: snd0cff » 21 lis 2023, 17:41

Tak czy tak, jak pisałam, teraz developer ma 14 dni żeby usterki rozpatrzeć, a następnie 30 żeby usunąć, czyli gdzieś do końca tego roku :)


ale wiesz, że w tych 30 dniach, zawarte są te 2 tygodnie na odpowiedź?

Oskroba
Posty: 7
Rejestracja: 11 sie 2023, 11:51

Re: Osiedle Lasówka Kraków - deweloper Stylhut Plus - opinie na forum

Postautor: Oskroba » 22 lis 2023, 7:45

Deweloper ma 14 dni na ustosunkowanie się do zgłoszonych usterek, a następnie 30 dni od momentu odpowiedzi, że uznali takie usterki, wiec jednak jest to 45 dni.


snd0cff
Posty: 29
Rejestracja: 25 cze 2023, 16:50

Re: Osiedle Lasówka Kraków - deweloper Stylhut Plus - opinie na forum

Postautor: snd0cff » 22 lis 2023, 15:15

Jesteś w błędzie, tym razem masz już cytat:
Zgodnie z art. 27 Dz.U. 2011 nr 232 poz. 1377 i późn. zm.:
• deweloper w terminie 14 dni (dni kalendarzowych) od daty podpisania protokołu jest zobowiązany dostarczyć pisemną informację o uznaniu lub odrzuceniu wad zgłoszonych podczas odbioru technicznego,
• deweloper w terminie 30 dni (dni kalendarzowych) od daty podpisania protokołu jest zobowiązany do usunięcia uznanych wad.

blue
Posty: 34
Rejestracja: 02 cze 2023, 15:50

Re: Osiedle Lasówka Kraków - deweloper Stylhut Plus - opinie na forum

Postautor: blue » 22 lis 2023, 16:51

A dalej przepis mówi:

Jeżeli deweloper, mimo zachowania należytej staranności nie usunie wady w powyższym terminie, może wskazać odpowiedni, inny termin usunięcia wad wraz z uzasadnieniem opóźnienia.


:P



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości