Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Donus
Posty: 15
Rejestracja: 18 sty 2023, 16:18

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: Donus » 10 paź 2023, 11:17

Dokładnie, wniosek o upadłość został złożony dla GW HRE Investments, a nie dla Hreit S.A. Moim zdaniem warto śledzić postępy na budowie, ponieważ jest to najważniejszy aspekt. Apropo budowy, czy nadal nic? Czy coś się aktualnie dzieje? Z góry dziękuję za informacje.


mor3nko
Posty: 86
Rejestracja: 04 kwie 2018, 12:51

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: mor3nko » 11 paź 2023, 14:37

Donus pisze:Dokładnie, wniosek o upadłość został złożony dla GW HRE Investments, a nie dla Hreit S.A. Moim zdaniem warto śledzić postępy na budowie, ponieważ jest to najważniejszy aspekt. Apropo budowy, czy nadal nic? Czy coś się aktualnie dzieje? Z góry dziękuję za informacje.


Nic więcej niż ostatnio. Kręcą się przy robotach pobocznych, poprawili skarpę wykopu która przez ostatni rok trochę została wymyta. Kucie wylanego już chudziaka i drążenie jakiś przebić na razie dobiegło końca. Żadnych ciężkich robót na horyzoncie.

Donus
Posty: 15
Rejestracja: 18 sty 2023, 16:18

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: Donus » 12 paź 2023, 7:10

To zupełnie niezrozumiałe, że nie budują dalej. Prawie wszystkie mieszkania sprzedane z budynku B2, więc pieniądze na kontynuację powinny być.


fakir151
Posty: 159
Rejestracja: 02 mar 2019, 8:13

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: fakir151 » 12 paź 2023, 8:37

Pewnie jadą na tym koniku, że kolejne wpłaty finansują zaległości w pozostałych budowach...

JanuszBiznesu
Posty: 298
Rejestracja: 08 mar 2021, 13:44

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: JanuszBiznesu » 12 paź 2023, 10:55

Donus pisze:To zupełnie niezrozumiałe, że nie budują dalej. Prawie wszystkie mieszkania sprzedane z budynku B2, więc pieniądze na kontynuację powinny być.


Niestety dajac takie komenatrze nie macie pojecia jak dziala rynek. To nie jest tak ze maja kase bo banki wpuszczaja kolejne transze po spelnianiu kolejnych etapow budowy. Tu nie ma nic wiec nie sadze aby bank wypuscil wieksza ilosc pieniedzy.

fihikex588
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2023, 14:54

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: fihikex588 » 15 paź 2023, 15:16

mor3nko pisze:
Martab pisze:
pablozs48 pisze:
A na wiesne znowu zalejo betonym a potem znou bedo skuwac i tak Panie w kouo


Ale na tym forum serio są same trole które teoretyzują i anegdotkują jak konfederacja?
Czy pozostałe 90% ludzi która wie że firma upadła.

Ale ogłoszenie upadłości tej jednej czy dwóch spółek nic musi nic oznaczać. Dlatego właśnie każda inwestycja to nowa pod-spółka. Sam HREIT ma ich kilkanaście jak nie kilkadziesiąt.
Osobiście dziwi mnie to, że teoretycznie prawie wszystkie mieszkania sprzedane więc kasa na finansowanie tej inwestycji powinna być, a budowa od roku stoi w miejscu i generuje tylko koszty. Współczuje ludziom którzy się w to załadowali.
Aktualnie przez kilak dni września kilku chłopa skuwało chudy beton w kilku miejscach. Z jakiego powodu? Teraz wprowadzają jakieś zmiany w projekcie fundamentu??

No tak nic to nie musi oznaczac, zgadzam sie w 100%. Tak samo jak nic nie oznacza to ze deweloper ma kilkanascie/kilkadziesiat inwestycji w calej Polsce i prawie zadna nie jest oddana. Nic rowniez nie oznacza to oferowali/ oferuja rozwiazania typu private equity: heritagere.pl/equity. Nic tez nie musi oznaczac szereg artykolow o zainteresowaniu oukiku: pb.pl/uokik-wszczal-postepowanie-przezciwko-spolkom-z-grupy-hre-investments-1156861 . Nic rowniez nie oznacza to ze tworzonych jest kilkadziesiat spolek z zoo albo jakis innych z smiesznymi kapitalami zakladowymi 5000 zl - rejestr.io/krs/854159/south-star-development . Rowniez nic nie musi oznaczac to ze od ponad pol roku prawie nic na budowie sie nie dzieje.

No ale na stronie maja informacje ze prawie wszystkie mieszkania sprzedane, wiec nie ma absolutnie zadnej ale to zadnej przeslanki zeby pojawila sie lampka ostrzegawcza. Przeciez to nic nie musi oznaczac.

Donus
Posty: 15
Rejestracja: 18 sty 2023, 16:18

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: Donus » 16 paź 2023, 11:42

@fihikex588 masz racje, ale ważne jest, aby podkreślić, że umowy zostały podpisane z Hreit S.A., a nie z SouthStarDevelopment!

Nieruchomość jest znakomicie zlokalizowana, co prawdopodobnie przyciągnie zainteresowanie innych deweloperów w przypadku upadłości obecnego. Jednak istotne jest również zrozumienie, że osoby, które wpłaciły pieniądze na ten projekt, zasługują na uczciwe i przejrzyste traktowanie.

Należy wziąć pod uwagę, że w przypadku problemów finansowych dewelopera, istnieje procedura upadłościowa, która może chronić interesy klientów. Jednak proces ten może być skomplikowany i długotrwały.

Pozdrawiam

pablozs48
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwie 2022, 20:06

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: pablozs48 » 29 paź 2023, 16:10

Na portalach pojawiły się oferty tzw 'przedsprzedażowe' na kolejne etapy inwestycji - i to z gwarancją ceny. Tsza sie śpiszyć! 8-)
otodom.pl/pl/oferta/4-pok-przedsprzedaz-gwarancja-ceny-ID4ihu4


Stefan1005
Posty: 23
Rejestracja: 10 lip 2023, 12:13

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: Stefan1005 » 30 paź 2023, 9:24

Kiedyś interesowałem się tą inwestycją i wysłałem zapytanie dot. konkretnego mieszkania. Potem od przedstawiciela przez telefon usłyszałem, że w przypadku zakupu konieczna jest wpłata 40% wartości na start. Potem otrzymywałem teflony z ofertami, czy nie jestem zainteresowany programem inwestycyjnym dot. tej inwestycji/lub dewelopera z określoną stopą zwrotu (nie pamiętam szczegółów już, bo to było na wiosnę).
Po takich telefonach zacząłem szukać informacji i po przeczytaniu postów o problemach z innymi inwestycjami, odpuściłem temat. Zapaliła mi się lampka czy deweloper nie ma problemów finansowych, tym bardziej, że z postów w tym wątku przeczytałem, że na budowie za wiele się nie działo.

Art
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2023, 11:40

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: Art » 28 lis 2023, 12:10

Witam. Czy jest ktoś na forum kto kupił mieszkanie na tym osiedlu w pierwszej inwestycji lub zarezerwował mieszkanie w przedsprzedaży? Bo jakoś nikt z takich osób nie pisze na forum
Ja przyznam ze skusiłem się na rezerwacje mieszkania głównie ze względu na lokalizację.I zaczynam mieć obawy widząc że postępy w pierwszym budynku są małe delikatnie mówiąc a inwestycja wystartowała już jakiś czas temu ... Może miech weźmie udział w forum wiej osób które faktycznie kupiły mieszkanie lub zarezerwowały. Bo skoro większośći mieszkan już nie ma w sprzedaży to znaczy że są takie osoby.
Pozdrawiam Art



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości