Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
R444
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2024, 9:57

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: R444 » 05 sty 2024, 9:59

Art pisze:Witam. Czy jest ktoś na forum kto kupił mieszkanie na tym osiedlu w pierwszej inwestycji lub zarezerwował mieszkanie w przedsprzedaży? Bo jakoś nikt z takich osób nie pisze na forum
Ja przyznam ze skusiłem się na rezerwacje mieszkania głównie ze względu na lokalizację.I zaczynam mieć obawy widząc że postępy w pierwszym budynku są małe delikatnie mówiąc a inwestycja wystartowała już jakiś czas temu ... Może miech weźmie udział w forum wiej osób które faktycznie kupiły mieszkanie lub zarezerwowały. Bo skoro większośći mieszkan już nie ma w sprzedaży to znaczy że są takie osoby.
Pozdrawiam Art



Art chętnie z Tobą porozmawiam.
Czy masz jakieś możliwości rządac zwrotu wpłaconych transz?

Dodam, że każdy wie jaka karę i za co nałożył UOKiK na hre...


dioner
Posty: 4
Rejestracja: 12 sty 2024, 12:53

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: dioner » 12 sty 2024, 15:16

Czy sa jakies postepy w budowie ? Czy ktos cos wie o sprzedazy nowego budynku lub etapu 2 ?

kupiec321
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2024, 21:52

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: kupiec321 » 12 sty 2024, 21:58

dioner pisze:Czy sa jakies postepy w budowie ? Czy ktos cos wie o sprzedazy nowego budynku lub etapu 2 ?


Pewnie będę w weekend przejazdem to zajrzę. Aczkolwiek postępy marne. Pod koniec zeszłego roku robili zbrojenia do garaży - czyli nie ma nawet stanu zero. Słabo to widzę biorąc pod uwagę kary od UOKiKu.

@R444
Obowiązuje akt notarialny (jeżeli podpisałeś). Prawdopodobnie o zwrot możesz się ubiegać dopiero po ostatecznym terminie przekazania kluczy - i to i tak trzeba im dać 3 miesiące zanim będzie można się starać o zwrot. Nie wiem czy doczekamy.

A poza tym ktoś ma jakiś kontakt (np. email) do osoby odpowiedzialnej za wykonanie (z HREIT SA)? Do tej pory mam kontakt tylko z działem sprzedaży, który nie bardzo chce odpowiadać na zadawane pytania.


CyfrowyNomad
Posty: 17
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:59

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: CyfrowyNomad » 13 sty 2024, 21:54

Hej,

Od czerwca do listopada mieli przerwę w budowie (5 mscy letnich), od listopada jednak mocno ruszyli i gonią. Przerwa podobno była spowodowana zmianą wykonawcy, zmianą w projekcie etc. Nie mniej, nie napawa to optymizmem, zwłaszcza, że ich inne budowy też maja opóźnienia.

Zalecam dokładne badanie stanu wykonania prac przed wypłatą transz, najlepiej przez swojego kierownika budowy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Nie mniej wygląda na to, że pierwszy blok niemal cały sprzedany. Drugi etap jest w przedsprzedaży no ale skoro tutaj mają takie tyły to ciekawe, jak to dalej się rozwinie.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2024, 23:25 przez CyfrowyNomad, łącznie zmieniany 1 raz.

R444
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2024, 9:57

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: R444 » 14 sty 2024, 15:19

kupiec321 pisze:
dioner pisze:Czy sa jakies postepy w budowie ? Czy ktos cos wie o sprzedazy nowego budynku lub etapu 2 ?


Pewnie będę w weekend przejazdem to zajrzę. Aczkolwiek postępy marne. Pod koniec zeszłego roku robili zbrojenia do garaży - czyli nie ma nawet stanu zero. Słabo to widzę biorąc pod uwagę kary od UOKiKu.

@R444
Obowiązuje akt notarialny (jeżeli podpisałeś). Prawdopodobnie o zwrot możesz się ubiegać dopiero po ostatecznym terminie przekazania kluczy - i to i tak trzeba im dać 3 miesiące zanim będzie można się starać o zwrot. Nie wiem czy doczekamy.

A poza tym ktoś ma jakiś kontakt (np. email) do osoby odpowiedzialnej za wykonanie (z HREIT SA)? Do tej pory mam kontakt tylko z działem sprzedaży, który nie bardzo chce odpowiadać na zadawane pytania.




Akt notarialny podpisałem ale słyszałem, że te ubezpieczenia gwaranyjne / bankowe mogą być tak skonstruowane ze pieniędzy i tak nie zobaczysz. Obym się mylil, ja kupuje w innej lokalizacji ale od tego samego dewelopera.

Co do kontaktu ja również mam tylko z działem sprzedaży, który nic nie wie :)
Jednak napawa optymizmem fakt, że otwierają kolejne inwestycje... Jakies pocieszenie stabilizacji finansowej to na pewno jest.

Art
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2023, 11:40

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: Art » 17 sty 2024, 23:12

Art chętnie z Tobą porozmawiam.
Czy masz jakieś możliwości rządac zwrotu wpłaconych transz?

Dodam, że każdy wie jaka karę i za co nałożył UOKiK na hre...


Przykro mi nic nie wiem.Ja zdecydowałem się na mieszkanie z przedsprzedaży i nie wiem co zrobić bo nam wrażenie w wchodzą w minę :roll: czy nie zrezygnować,może lepiej stracić tylko zaliczkę . Opóźnienie nie świadczy dobrze i nieważne co mówi biuro sprzedaży.Pierwszy budynek miał być oddany do użytku chyba w 2024 roku a mamy dziurę w ziemi. Więc opoznie jest przynajmniej roczne...

CyfrowyNomad
Posty: 17
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:59

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: CyfrowyNomad » 24 sty 2024, 8:48

Hej,

Z tego co udało mi się ustalić to opóźnienie wynika z faktu, że firma która była generalnym wykonawcą (Stalbud Konstrukcje) faktycznie ogłosiła upadłość i HREIT musiał szukać innego wykonawcy - to akurat nie jest wina dewelopera. Nowy wykonawca wszedł od listopada i na razie idą ostro. Opóźnienia było ok 5 mscy ale mam nadzieję, że nadrobią w miesiącach zimowych.

Jak będę mieć nowe foty to wrzucę.

Pozdrawiam, Nomad.

Scream2
Posty: 71
Rejestracja: 30 wrz 2021, 11:21

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: Scream2 » 24 sty 2024, 17:53

CyfrowyNomad pisze:Hej,

Z tego co udało mi się ustalić to opóźnienie wynika z faktu, że firma która była generalnym wykonawcą (Stalbud Konstrukcje) faktycznie ogłosiła upadłość i HREIT musiał szukać innego wykonawcy - to akurat nie jest wina dewelopera. Nowy wykonawca wszedł od listopada i na razie idą ostro. Opóźnienia było ok 5 mscy ale mam nadzieję, że nadrobią w miesiącach zimowych.

Jak będę mieć nowe foty to wrzucę.

Pozdrawiam, Nomad.

5 pracowników na budowie to nie jest ostra budowa :D tam się kompletnie nic nie dzieje od kilku miesięcy i ten deweloper słynie z takich problemów - polecam poczytać o osiedlu formeli w Rumii


tylkoDlaDyskusji
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2024, 21:06

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: tylkoDlaDyskusji » 26 sty 2024, 21:24

5 pracowników na budowie to nie jest ostra budowa :D tam się kompletnie nic nie dzieje od kilku miesięcy

To nie prawda, od 2-3 miesięcy nowy podwykonawca wykonuje prace zgodnie z planem. Robota idzie do przodu dosyć szybko, a to, że mało widać to ze względu na to, że te prace są dosyć skomplikowane i tylko osoba nie mająca pojęcia o budowie może stwierdzić, że nic się nie dzieje.

Od grudnia zeszłego roku byłem na budowie 3-4 razy i za każdym razem naliczyłem ponad 20 pracowników więc podajesz złe info.

Inną kwestią jest to jak długo to tempo się utrzyma, ale jeśli nadal będzie tak jak przez te ostatnie 3 miesiące, to SSO to kwestia 6-7 miesięcy.

Pozostaje wierzyć, że deweloper będzie wywiązywał się ze zobowiązań finansowych wobec podwykonawców. Jeśli tak będzie to wszystko będzie dobrze.

Co do kary 12mln, to nie wydaje się to duża kwota w świetle tego jak przedstawiają się finanse spółki podane do wiadomości w sprawozdaniu finansowym za 2022r. Dodatkowo kara jest nieprawomocna więc realnie zanim się uprawomocni to minie kila lat prawdopodobnie.

Jestem świadomy ich problemów i też mi zależy na żeby to wybudowali bo sam kupiłem mieszkanie w tej inwestycji, ale mam wrażenie, że dużo osób pisze tu na wyrost.

CyfrowyNomad
Posty: 17
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:59

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: CyfrowyNomad » 26 sty 2024, 21:29

Scream2 pisze:
CyfrowyNomad pisze:Hej,

Z tego co udało mi się ustalić to opóźnienie wynika z faktu, że firma która była generalnym wykonawcą (Stalbud Konstrukcje) faktycznie ogłosiła upadłość i HREIT musiał szukać innego wykonawcy - to akurat nie jest wina dewelopera. Nowy wykonawca wszedł od listopada i na razie idą ostro. Opóźnienia było ok 5 mscy ale mam nadzieję, że nadrobią w miesiącach zimowych.

Jak będę mieć nowe foty to wrzucę.

Pozdrawiam, Nomad.

5 pracowników na budowie to nie jest ostra budowa :D tam się kompletnie nic nie dzieje od kilku miesięcy i ten deweloper słynie z takich problemów - polecam poczytać o osiedlu formeli w Rumii

Niestety kłamiesz. Obserwuję inwestycje i rzetelnie informuję tu ludzi - wszystko można sprawdzić.

To prawda, że HREIT miał spore opóźnienia na kilku inwestycjach (nie na wszystkich) i że ma nienajlepszą sławę, z reszta założyłem o nim osobny temat w kategorii o deweloperach - polecam się włączyć. Mam nadzieję, że tutaj w Krakowie juz pójdzie dobrze :)

Dołączam najnowsze foty:

Obrazek

Obrazek



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości