WITA Inwestycja ul. Wita Stwosza Kraków od Echo Investment / Archicom - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
neo
Posty: 444
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: WITA Inwestycja ul. Wita Stwosza Kraków od Echo Investment / Archicom - opinie na forum

Postautor: neo » 09 mar 2024, 22:31

homerapsody pisze:jedno okno, sypialnia bez okna
większość mieszkań do 45 m2 tak wygląda

Dobra, zobaczyłem i uwierzyłem : ) Jeno okno, fakt, że duże, ale na pond 43 m2, to niewiele. Pewnie koncept taki, żeby sobie szklaną ściankę zrobić. Ale bardzo mało funkcjonalny ten układ, może dla singla, może jeszcze dla pary, ale nic więcej. No i na wynajem, też krótkoterminowy wydaj się ok., i pewnie sporo z tych mieszkań tak właśnie skończy.


Tuzinek
Posty: 103
Rejestracja: 10 cze 2023, 23:55

Re: WITA Inwestycja ul. Wita Stwosza Kraków od Echo Investment / Archicom - opinie na forum

Postautor: Tuzinek » 09 mar 2024, 22:58

43 metry kawalerka za prawie bańkę :D :D Ciekawe jakie ROI z tego by wyszło pod wynajem bo chyba 3% jak uwzględnisz zakup garażu i wykończenie w przyzwoitym standardzie to całość 1,1 mln.

To mieszkanie kosztuje teraz 930k jak dla mnie śmiech na sali. Takiego układu to nawet przy cenie 200k niższej bym nie spojrzał.

neo
Posty: 444
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: WITA Inwestycja ul. Wita Stwosza Kraków od Echo Investment / Archicom - opinie na forum

Postautor: neo » 10 mar 2024, 9:01

Czyli pod wynajem średnio, do mieszkania też tak sobie... więc po co? :)


dasi
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2022, 18:21

Re: WITA Inwestycja ul. Wita Stwosza Kraków od Echo Investment / Archicom - opinie na forum

Postautor: dasi » 10 mar 2024, 16:04

Tuzinek pisze:43 metry kawalerka za prawie bańkę :D :D Ciekawe jakie ROI z tego by wyszło pod wynajem bo chyba 3% jak uwzględnisz zakup garażu i wykończenie w przyzwoitym standardzie to całość 1,1 mln.

To mieszkanie kosztuje teraz 930k jak dla mnie śmiech na sali. Takiego układu to nawet przy cenie 200k niższej bym nie spojrzał.

Miejsca postojowe tylko do mieszkan 2 pokojowych wzwyż.

Nie wiem jak liczysz to ROI ale 3% przy 1.1 mln to 33000 rocznie przez 12 miesiecy to 2750/msc na czysto czyli wynajem za 3000zł miesiecznie (przy zalozeniu 8.5% podatku). Realnie 43m2 jestes w stanie za wiecej wynajac pod galeria krakowska.

Tuzinek
Posty: 103
Rejestracja: 10 cze 2023, 23:55

Re: WITA Inwestycja ul. Wita Stwosza Kraków od Echo Investment / Archicom - opinie na forum

Postautor: Tuzinek » 10 mar 2024, 23:17

dasi pisze:
Tuzinek pisze:43 metry kawalerka za prawie bańkę :D :D Ciekawe jakie ROI z tego by wyszło pod wynajem bo chyba 3% jak uwzględnisz zakup garażu i wykończenie w przyzwoitym standardzie to całość 1,1 mln.

To mieszkanie kosztuje teraz 930k jak dla mnie śmiech na sali. Takiego układu to nawet przy cenie 200k niższej bym nie spojrzał.

Miejsca postojowe tylko do mieszkan 2 pokojowych wzwyż.

Nie wiem jak liczysz to ROI ale 3% przy 1.1 mln to 33000 rocznie przez 12 miesiecy to 2750/msc na czysto czyli wynajem za 3000zł miesiecznie (przy zalozeniu 8.5% podatku). Realnie 43m2 jestes w stanie za wiecej wynajac pod galeria krakowska.

To policz jeszcze raz bo przy założeniu wynajmu za 3 tys wychodzi właśnie 3% z jakimś ogonem licząc dla całości 1,1 mln.

Nie sądzę że ktoś jest w stanie wynająć kawalerkę w tym miejscu za więcej niż ~3600/3700 (3k + czynsz, prąd). Może jak zrobi się z tego pseudo 2 pokoje z sypialnią bez okna to wtedy wynajmiesz to za parę stówek więcej ale tak czy inaczej więcej niż 3,5% nie ugrasz.

Ponadto brak miejsca parkingowego to też ogromna wada… Jak kogoś stać na taki wynajem to na samochód raczej też :D

phantom
Posty: 9
Rejestracja: 08 mar 2024, 16:43

Re: WITA Inwestycja ul. Wita Stwosza Kraków od Echo Investment / Archicom - opinie na forum

Postautor: phantom » 22 mar 2024, 7:23

Wytłumaczy mi ktoś jak to jest, że na otodom.pl wystawiają mieszkanie (link otodom.pl/pl/oferta/apartament-stare-miasto-3-pok-garaz-komorka-mpec-ID4pLYe?utm_medium=email&utm_source=siren&utm_campaign=saved-search-daily ), którego nie ma na oficjalnej stronie wita.archicom.pl/mieszkania/?sortBy=area&order=-1 ? Jaki w tym sens? Co trzeba zrobić żeby się dowiedzieć jakie faktycznie tam mają mieszkania?

Master
Posty: 742
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: WITA Inwestycja ul. Wita Stwosza Kraków od Echo Investment / Archicom - opinie na forum

Postautor: Master » 22 mar 2024, 8:12

Pytanie czy to deweloper sprzedaje czy to już jakaś cesja miałaby być, albo sprzedaż z pośrednikiem, który ma wyłączność na to mieszkanie?

dasi
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2022, 18:21

Re: WITA Inwestycja ul. Wita Stwosza Kraków od Echo Investment / Archicom - opinie na forum

Postautor: dasi » 22 mar 2024, 9:09

phantom pisze:Wytłumaczy mi ktoś jak to jest, że na otodom.pl wystawiają mieszkanie (link otodom.pl/pl/oferta/apartament-stare-miasto-3-pok-garaz-komorka-mpec-ID4pLYe?utm_medium=email&utm_source=siren&utm_campaign=saved-search-daily ), którego nie ma na oficjalnej stronie wita.archicom.pl/mieszkania/?sortBy=area&order=-1 ? Jaki w tym sens? Co trzeba zrobić żeby się dowiedzieć jakie faktycznie tam mają mieszkania?

Ktoś zarezerwował, i chce zarobić na różnicy w cenie, nic odkrywczego i nowego.


mlynek
Posty: 82
Rejestracja: 21 gru 2021, 12:12

Re: WITA Inwestycja ul. Wita Stwosza Kraków od Echo Investment / Archicom - opinie na forum

Postautor: mlynek » 22 mar 2024, 12:08

Ależ to psuje rynek nieruchomości w Krakowie, o ile to rzeczywiście ma być cesja. To samo z Młynami Mogilska, tam to nie wiem czy więcej mieszkań nie lata po serwisach ogłoszeniowych niż jest na stronie dewelopera.

A tu układy mieszkań faktycznie nie powalają. Też zastanawiam się czy to na pewno jest takie dobre miejsce na mieszkanie. Pewnie pod wynajem dla turystów w porządku, ale tak żeby tam mieszkać na co dzień z rodziną, to już nie wiem.

phantom
Posty: 9
Rejestracja: 08 mar 2024, 16:43

Re: WITA Inwestycja ul. Wita Stwosza Kraków od Echo Investment / Archicom - opinie na forum

Postautor: phantom » 24 mar 2024, 20:56

dasi pisze:Ktoś zarezerwował, i chce zarobić na różnicy w cenie, nic odkrywczego i nowego.


No nie, wtedy to mieszkanie widniałoby na stronie jako "zarezerwowane" albo "sprzedane", a nie ma go w ogóle. Poza tym sprzedawca na otodom nazywa się "Wita Stwosza" (chociaż to akurat jakiś ziomek się mógł tak nazwać, ale wciąż, patrz punkt pierwszy).



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości