Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
mop
Posty: 89
Rejestracja: 22 mar 2020, 9:35

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: mop » 22 sty 2024, 15:45

papajka pisze:
Aga19 pisze:Przeglądając oferty deweloperów była to dla nas najlepsza opcja, głównie patrząc pod kątem lokalizacji. Ja niewiele powiem na temat okolicy bo nigdy nie mieszkałam w tamtych rejonach. Mam nadzieje, że będzie się dobrze mieszkać :)


Skoro nie znasz okolicy, to dlaczego pod kątem lokalizacji to była najlepsza opcja? :D
Tak z ciekawości pytam, bo dla mnie lokalizacja to właśnie okolica (okoliczna infrastruktura: zieleń, sklepy, dostęp do komunikacji), a te rejony miasta postrzegam jako mocno nieatrakcyjne właśnie pod tym względem (mam tam rodzinę i znajomych).
Mam nadzieję, że jednak będzie się dobrze mieszkać, no ale serio zaciekawiło mnie to podejście.


Mnie z kolei zainteresowało co tam jest takiego, aby nazwać ją mocno nieatrakcyjną. Nie mieszkam tam, a ni nie będę, ale 12 minut rowerem na dworzec to jest luksus. Podstawówka w zasięgu pieszym, przedszkola też, park obok. Do budowanego tramwaju z parku będzie 600m, więc nie najgorzej. Apteka, nawet mityczna poczta blisko. Nie wiem jak ze sklepami, kiedyś tesco było.


papajka
Posty: 16
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:30

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: papajka » 22 sty 2024, 17:33

12 minut rowerem na dworzec ;) masz też z innych miejsc, podobnie jak szkoły, apteki i poczta istnieją w innych miejscach. Nie wiem, jaki park masz na myśli - dla mnie w tym rejonie nie ma żadnej zieleni niestety, tylko beton, i to jest dla mnie najbardziej nieatrakcyjne (każdy ma tu własne preferencje, jednych zadowoli zieleń symboliczna, mnie nie). 600 metrów do tramwaju nie brzmi źle, ale jak dotąd kojarzę to miejsce jedynie z autobusami i traumą całej rodziny jeśli chodzi o dojazdy do centrum.

Aga19
Posty: 31
Rejestracja: 22 lip 2023, 12:07

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: Aga19 » 22 sty 2024, 18:00

Nowy pisze:
Aga19 pisze:Przeglądając oferty deweloperów była to dla nas najlepsza opcja, głównie patrząc pod kątem lokalizacji. Ja niewiele powiem na temat okolicy bo nigdy nie mieszkałam w tamtych rejonach. Mam nadzieje, że będzie się dobrze mieszkać

A jak się zapatrujesz na odległość budowanego bloku od tego, który już stoi? Chyba, że masz okna na inną stronę i to nie jest tu najważniejsze? Ale właśnie, czy po drugiej stronie też nie wybudują kiedyś jeszcze jednego podobnego bloku? Jak to wygląda?


My mamy mieszkanie dwustronne, północ-południe, więc mamy okna wzdłuż bloku. Nie patrzymy ani na blok HSD ani na domy po drugiej stronie.


Aga19
Posty: 31
Rejestracja: 22 lip 2023, 12:07

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: Aga19 » 22 sty 2024, 18:02

papajka pisze:
Aga19 pisze:Przeglądając oferty deweloperów była to dla nas najlepsza opcja, głównie patrząc pod kątem lokalizacji. Ja niewiele powiem na temat okolicy bo nigdy nie mieszkałam w tamtych rejonach. Mam nadzieje, że będzie się dobrze mieszkać :)


Skoro nie znasz okolicy, to dlaczego pod kątem lokalizacji to była najlepsza opcja? :D
Tak z ciekawości pytam, bo dla mnie lokalizacja to właśnie okolica (okoliczna infrastruktura: zieleń, sklepy, dostęp do komunikacji), a te rejony miasta postrzegam jako mocno nieatrakcyjne właśnie pod tym względem (mam tam rodzinę i znajomych).
Mam nadzieję, że jednak będzie się dobrze mieszkać, no ale serio zaciekawiło mnie to podejście.


Źle się wyraziłam:) Bardziej miałam na myśli infrastrukturę dookoła, czyli dostępność do szkół, przedszkoli, usług, itp.

mop
Posty: 89
Rejestracja: 22 mar 2020, 9:35

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: mop » 23 sty 2024, 8:32

papajka pisze:12 minut rowerem na dworzec ;) masz też z innych miejsc, podobnie jak szkoły, apteki i poczta istnieją w innych miejscach. Nie wiem, jaki park masz na myśli - dla mnie w tym rejonie nie ma żadnej zieleni niestety, tylko beton, i to jest dla mnie najbardziej nieatrakcyjne (każdy ma tu własne preferencje, jednych zadowoli zieleń symboliczna, mnie nie). 600 metrów do tramwaju nie brzmi źle, ale jak dotąd kojarzę to miejsce jedynie z autobusami i traumą całej rodziny jeśli chodzi o dojazdy do centrum.


Podaj jakiś przykład co można było kupić w podobnym okresie i pieniądzach w dużo atrakcyjniejszym miejscu

michok
Posty: 129
Rejestracja: 21 lip 2022, 14:15

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: michok » 23 sty 2024, 14:43

mop pisze:
papajka pisze:12 minut rowerem na dworzec ;) masz też z innych miejsc, podobnie jak szkoły, apteki i poczta istnieją w innych miejscach. Nie wiem, jaki park masz na myśli - dla mnie w tym rejonie nie ma żadnej zieleni niestety, tylko beton, i to jest dla mnie najbardziej nieatrakcyjne (każdy ma tu własne preferencje, jednych zadowoli zieleń symboliczna, mnie nie). 600 metrów do tramwaju nie brzmi źle, ale jak dotąd kojarzę to miejsce jedynie z autobusami i traumą całej rodziny jeśli chodzi o dojazdy do centrum.


Podaj jakiś przykład co można było kupić w podobnym okresie i pieniądzach w dużo atrakcyjniejszym miejscu


Oceniam jedynie lokazacyjnie: bryksy na reduta, mogilska od develii, ułanów (nie pamietam nazwy dewelopera). I w miedzy czasie powstala tez jakas kameralna inwestycja na czyzynach przy jana pawla.
Mirosław Ch. Urodzony w Małopolsce, na co dzień mieszkający w Krakowie.

Tuzinek
Posty: 103
Rejestracja: 10 cze 2023, 23:55

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: Tuzinek » 23 sty 2024, 16:00

michok pisze:
mop pisze:
papajka pisze:12 minut rowerem na dworzec ;) masz też z innych miejsc, podobnie jak szkoły, apteki i poczta istnieją w innych miejscach. Nie wiem, jaki park masz na myśli - dla mnie w tym rejonie nie ma żadnej zieleni niestety, tylko beton, i to jest dla mnie najbardziej nieatrakcyjne (każdy ma tu własne preferencje, jednych zadowoli zieleń symboliczna, mnie nie). 600 metrów do tramwaju nie brzmi źle, ale jak dotąd kojarzę to miejsce jedynie z autobusami i traumą całej rodziny jeśli chodzi o dojazdy do centrum.


Podaj jakiś przykład co można było kupić w podobnym okresie i pieniądzach w dużo atrakcyjniejszym miejscu


Oceniam jedynie lokazacyjnie: bryksy na reduta, mogilska od develii, ułanów (nie pamietam nazwy dewelopera). I w miedzy czasie powstala tez jakas kameralna inwestycja na czyzynach przy jana pawla.


Kontrowersyjne te wybory moim zdaniem. Nie wiem w czym reduta jest lepsza? Końcówka Krakowa, brak tramwaju, kiepska komunikacja jedyny plus to chyba widok na park z niektórych mieszkań.

Jana Pawła zgaduje że chodzi o Lofty od hk Group tym bardziej nie wiem co w nich lepszego? Dużo dalej od centrum oraz blok otoczony starą zabudową domów jednorodzinnych i garażami.

Develia i ułanów faktycznie moim zdaniem lepsze, chociaż (mogę się mylić) wydaje mi się że dominikanów od dasty wchodziło do publicznej sprzedaży w okolicach lipca a wtedy ułanów i mogilska były już prawie całe wyprzedane.

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: Nowy » 23 sty 2024, 16:24

Tuzinek pisze:
michok pisze:Oceniam jedynie lokazacyjnie: bryksy na reduta

Kontrowersyjne te wybory moim zdaniem. Nie wiem w czym reduta jest lepsza? Końcówka Krakowa, brak tramwaju, kiepska komunikacja jedyny plus to chyba widok na park z niektórych mieszkań.

Co buduje Bryksy przy ul. Reduta? Przyznam, że nie kojarzę.


michok
Posty: 129
Rejestracja: 21 lip 2022, 14:15

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: michok » 23 sty 2024, 16:55

Tuzinek pisze:
michok pisze:
mop pisze:
Podaj jakiś przykład co można było kupić w podobnym okresie i pieniądzach w dużo atrakcyjniejszym miejscu


Oceniam jedynie lokazacyjnie: bryksy na reduta, mogilska od develii, ułanów (nie pamietam nazwy dewelopera). I w miedzy czasie powstala tez jakas kameralna inwestycja na czyzynach przy jana pawla.


Kontrowersyjne te wybory moim zdaniem. Nie wiem w czym reduta jest lepsza? Końcówka Krakowa, brak tramwaju, kiepska komunikacja jedyny plus to chyba widok na park z niektórych mieszkań.

Jana Pawła zgaduje że chodzi o Lofty od hk Group tym bardziej nie wiem co w nich lepszego? Dużo dalej od centrum oraz blok otoczony starą zabudową domów jednorodzinnych i garażami.

Develia i ułanów faktycznie moim zdaniem lepsze, chociaż (mogę się mylić) wydaje mi się że dominikanów od dasty wchodziło do publicznej sprzedaży w okolicach lipca a wtedy ułanów i mogilska były już prawie całe wyprzedane.


Chodzilo mi bohomolca, a nie reduta. Pomylilem sie. Jak dla mnie te inwestycje co wymienilem sa dobra alternatywa. Czy bym je wybral, to juz inna kwestia. Odleglosc od centrum jana pawla przegrywa z dominikanow. ale czasowo wyjdzie na to samo. Poza tym jana pawla jest ciekawszym punktem wylotowym niz dominikanow.
Mirosław Ch. Urodzony w Małopolsce, na co dzień mieszkający w Krakowie.

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: Nowy » 23 sty 2024, 17:14

michok pisze:Chodzilo mi bohomolca, a nie reduta. Pomylilem sie.

No to całkiem inna sprawa, Park Reduta, Lotnisko i Park Tysiąclecia blisko, Serenada i Krokus rzut beretem, szkoły na miejscu, duży sklep po drugiej stronie ulicy, szkoły i przedszkola na strych osiedlach. Dodatkowo blok z jednej strony z miejskim skwerem, z drugiej Krzesławicką ślepą, z trzeciej domami jednorodzinnymi, a z czwartej ul. Bohomolca - spokojna może nie jest, ale bez przesady. Do tego jest szansa na trochę widokowych mieszkań, pomiędzy budynkami ma być urządzony ogród. Jedyna niewiadoma, to ten tramwaj pod blokiem, może być minusem (hałas), ale i plusem, pewne dojazd nim do centrum szybszy niż z Dominikanów (z uwzględnieniem czasu dojścia na przystanek). Na minus też chyba też ten wjazd / wyjazd w jedną stronę.

Deweloper Bryksy, tu jest takie niby pseudo premium, ale zostaje raczej pseudo z tego. Choć mam wrażenie, że w przypadku Dasty nie jest dużo inaczej.

Biorąc pod uwagę to, że kilka tys. taniej za m2, to jednak oferta warta rozważenia. Nawet przy tej samej cenie uważałbym ją za mocno konkurencyjną.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości