Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
OnaAnia
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2023, 18:02

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: OnaAnia » 03 sie 2023, 20:02

Czy komuś udało się coś zejść z ceny w tej inwestycji :)?


Aga19
Posty: 31
Rejestracja: 22 lip 2023, 12:07

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: Aga19 » 04 gru 2023, 11:08

Nie wiem jak sytuacja wygląda obecnie ale jak my kupowaliśmy można było negocjować, co prawda delikatnie ale zawsze. Kwoty nie były powalające ale zawsze można spróbować. Czy jest ktoś tutaj kto kupił mieszkanie w tej inwestycji? Zastanawiam się nad założeniem grupy na ."Dominikanów Dasta" albo coś takiego ;)

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: Nowy » 21 sty 2024, 21:30

Byłem całkiem blisko z tymi zdjęciami, które kiedyś wrzucałem, bo do prawie dokładnie po drugiej stronie ulicy Dominikańskiej.

Obrazek

Ta działka jest rzeczywiście całkiem wąska, jak większość działek w tej okolicy, wygląda jak pozostałość po łanach pola.

Obrazek

No i na każdej wciska się blok, taki dosyć długi, ale wąski, z niewielką przestrzenią oddzielającą od kolejnego.


Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: Nowy » 21 sty 2024, 21:34

Tu już jeden blok stoi, to chyba Dominikanów 30 od HSD Inwestycje, to teraz obok postawi budynek Dasta Invest.

Obrazek

Tablica informacyjna, żeby już nie było żadnych wątpliwości. Swoją drogą, to całkiem ambitnie, jeśli do połowy tego roku, a nawet nieco wcześniej mają skończyć prace.

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: Nowy » 21 sty 2024, 21:43

A prace, o ile idą, to dużo jeszcze zostało, nie wyszli jeszcze nawet całkiem ponad poziom 0, w części powstaje parter.

Obrazek

Pewnie ostatnie mrozy spowolniły prace, pewnie wiosną ruszą z kopyta.

Obrazek

No i mam wrażenie, że z tym sąsiedztwem Parku Zaczarowanej Dorożki, to nieco naciągane. Fakt, jest niedaleko, ale raczej budynek graniczył z nim nie będzie. Ciekawe czy z jakichś okien będzie na niego widok w ogóle.

Ale może się wypowie o tej inwestycji Dasty ktoś, kto kupił tam mieszkanie?

Aga19
Posty: 31
Rejestracja: 22 lip 2023, 12:07

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: Aga19 » 22 sty 2024, 9:28

Nowy pisze:Byłem całkiem blisko z tymi zdjęciami, które kiedyś wrzucałem, bo do prawie dokładnie po drugiej stronie ulicy Dominikańskiej.

Obrazek

Ta działka jest rzeczywiście całkiem wąska, jak większość działek w tej okolicy, wygląda jak pozostałość po łanach pola.

Obrazek

No i na każdej wciska się blok, taki dosyć długi, ale wąski, z niewielką przestrzenią oddzielającą od kolejnego.


Tak, całkiem blisko :) Ja kiedyś próbowałam wrzucić zdjęcie na forum ale niestety nie mogłam (za duży format).
My kupiliśmy tam mieszkanie. Zresztą pisałam wtedy na forum o radę :)
Przeglądając oferty deweloperów była to dla nas najlepsza opcja, głównie patrząc pod kątem lokalizacji. Ja niewiele powiem na temat okolicy bo nigdy nie mieszkałam w tamtych rejonach. Mam nadzieje, że będzie się dobrze mieszkać :)

Jeśli chodzi o zakończenie budowy to mamy termin pierwszy kwartał 2025, więc nie wiem dlaczego na tablicy jest czerwiec 2024. To jest raczej nierealne. Sam deweloper ma różne opinie - my nie narzekamy. Odpowiadają na maile, wiadomości; odbierają telefony więc jest OK.

Jeśli ktoś jest na forum ktoś jeszcze kto kupił tam mieszkanie chętnie nawiążę kontakt :)
Pozdrawiam

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: Nowy » 22 sty 2024, 10:40

Aga19 pisze:Przeglądając oferty deweloperów była to dla nas najlepsza opcja, głównie patrząc pod kątem lokalizacji. Ja niewiele powiem na temat okolicy bo nigdy nie mieszkałam w tamtych rejonach. Mam nadzieje, że będzie się dobrze mieszkać

A jak się zapatrujesz na odległość budowanego bloku od tego, który już stoi? Chyba, że masz okna na inną stronę i to nie jest tu najważniejsze? Ale właśnie, czy po drugiej stronie też nie wybudują kiedyś jeszcze jednego podobnego bloku? Jak to wygląda?

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: Nowy » 22 sty 2024, 10:41

Aga19 pisze:Jeśli chodzi o zakończenie budowy to mamy termin pierwszy kwartał 2025, więc nie wiem dlaczego na tablicy jest czerwiec 2024. To jest raczej nierealne. Sam deweloper ma różne opinie - my nie narzekamy. Odpowiadają na maile, wiadomości; odbierają telefony więc jest OK.

No właśnie coś mi tu nie pasowało, że w pół roku mają skończyć. Ten Q1 2025 to jest rzeczywiście bardziej realny termin.


Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: Nowy » 22 sty 2024, 10:53

No i spojrzałem z ciekawości, jak idzie sprzedaż, wg strony:
36 mieszkań sprzedanych
17 mieszkań wolnych

Czyli 2/3 znalazło już nabywców. Patrząc na to, jakie tam ceny, to chyba niezły wynik.

papajka
Posty: 16
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:30

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: papajka » 22 sty 2024, 13:14

Aga19 pisze:Przeglądając oferty deweloperów była to dla nas najlepsza opcja, głównie patrząc pod kątem lokalizacji. Ja niewiele powiem na temat okolicy bo nigdy nie mieszkałam w tamtych rejonach. Mam nadzieje, że będzie się dobrze mieszkać :)


Skoro nie znasz okolicy, to dlaczego pod kątem lokalizacji to była najlepsza opcja? :D
Tak z ciekawości pytam, bo dla mnie lokalizacja to właśnie okolica (okoliczna infrastruktura: zieleń, sklepy, dostęp do komunikacji), a te rejony miasta postrzegam jako mocno nieatrakcyjne właśnie pod tym względem (mam tam rodzinę i znajomych).
Mam nadzieję, że jednak będzie się dobrze mieszkać, no ale serio zaciekawiło mnie to podejście.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 14 gości