Loft Dolnomłyńska Kraków (Czyżyny) / HK Group - i opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
iti
Posty: 1203
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Loft Dolnomłyńska Kraków (Czyżyny) / HK Group - i opinie na forum

Postautor: iti » 19 cze 2023, 12:42

Ruszyła nowa inwestycja mieszkaniowa w Krakowie, dokładniej, to w Czyżynach, przy ul. Dolnomłyńskiej. Projekt nazywa się Loft Dolnomłyńska i odpowiada za niego deweloper HK Group Sp. z o.o. sp.k., który już chyba trochę podobnych inwestycji w tej okolicy postawił, a przynajmniej jedną. Ostatnio w tym rejonie powstaje sporo niewielkich bloków w sąsiedztwie albo w miejscu stojących tam znacznie wcześniej domów jednorodzinnych. Okolica przechodzi ostatnio bardzo silne przeobrażenia. Położona jest nieźle, przystanek tramwajowy Stella-Sawickiego niedaleko, choć chyba najkrótsza droga do niego wiedzie przez dosyć strome schody. Usługi jakieś w okolicy są, szkoły na 2 Pułku Lotniczego albo przy ul. Centralnej. We mnie ta lokalizacja budzi mieszane uczucia, trochę tam jeszcze brakuje chodników czy nawierzchni ulic, nie ma blisko terenu zielonego, choć może się pojawi kiedyś taki.


iti
Posty: 1203
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Loft Dolnomłyńska Kraków (Czyżyny) / HK Group - i opinie na forum

Postautor: iti » 19 cze 2023, 12:56

Sam budynek taki, nie jest źle, fajna elewacja z cegły / okładziny cegłopodobnej. W mieszkaniach jest trochę większych przeszkleń. Szkoda, że na parterze nie pomyślano o lokalach usługowych.

Obrazek
Wizualizacja: deweloper HK Group Sp. z o.o. sp.k.

Jest trochę mieszkań większych, 4-pokojowych, ale są i małe, 2-pokojowe mieszkania na niecałych 34 m2. Nie wiem, jak z cenami, ale jak się orientowałem o jedno mieszkanie większe między 12 i 13 tys. zł za metr kwadratowy. Co myślicie? Jakie macie opinie o tej inwestycji? A może ktoś tam kupił już mieszkanie i podzieli się doświadczeniem?

teqnix
Posty: 196
Rejestracja: 25 maja 2023, 13:46

Re: Loft Dolnomłyńska Kraków (Czyżyny) / HK Group - i opinie na forum

Postautor: teqnix » 19 cze 2023, 13:14

Nie znam dewelopera ale jeżeli jest jakościowo w porządku to za cenę 12k za metr przy obecnych absurdalnych stawkach to miejsce się mocno broni. 12k za metr to obecnie normalna cena na prokocimiu, który optycznie jest sporo dalej położony (ale za to ma dużo zieleni i rozwinięte usługi). Inwestycyjnie jest całkiem (blisko wydział mechaniczny polibudy, awf, sporo miejsc pracy na życzkowskiego a i do biurowców na fabrycznej dość szybko się dojedzie), trochę gorzej z mieszkaniem dla siebie. Minusem, że dość blisko jednej z najbardziej ruchliwych ulic w Kr no i trochę ta okolica taka dzika, na jakieś lepsze usługi czy sklepy tam chyba nie ma co liczyć bo ludzi tam mało mieszka ale zaraz obok na awf jest lidl. Sąsiedztwo wysypiska też na minus. Widzę, że ten deweloper sprzedaje obok podobną mniejszą inwestycję. Tym niemniej miejsce wg mnie lepsze niż blokowisko przy centralnej.


iti
Posty: 1203
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Loft Dolnomłyńska Kraków (Czyżyny) / HK Group - i opinie na forum

Postautor: iti » 19 cze 2023, 13:26

teqnix pisze:Nie znam dewelopera ale jeżeli jest jakościowo w porządku to za cenę 12k za metr przy obecnych absurdalnych stawkach to miejsce się mocno broni.

Pisałem, że pomiędzy 12-13 tys., więc dolicz do tego jeszcze dobrych kilka stów. No i pytałem o większe mieszkanie, na niższym piętrze. Nie wiem jak z mieszkaniami mniejszymi i położonymi wyżej, ale nie zdziwiłbym się, gdyby były inaczej wycenione.

Co do okolicy, to jak pisałem, ma plusy, ale minusy też ma. Choć tramwajem do centrum dojazd niezły, to Parku Lotników też da się dojść, ale trzeba przejść przez Węzeł Rayskiego.

forzah
Posty: 18
Rejestracja: 14 cze 2023, 18:45

Re: Loft Dolnomłyńska Kraków (Czyżyny) / HK Group - i opinie na forum

Postautor: forzah » 19 cze 2023, 13:50

Gdzie szukać informaci że coś się będzie budować? Mieszkanie z ogródkiem 52 już sprzedane;(

scr4tchi
Posty: 154
Rejestracja: 04 kwie 2023, 7:38

Re: Loft Dolnomłyńska Kraków (Czyżyny) / HK Group - i opinie na forum

Postautor: scr4tchi » 19 cze 2023, 13:52

forzah pisze:Gdzie szukać informaci że coś się będzie budować? Mieszkanie z ogródkiem 52 już sprzedane;(


Nie wiem czy chciałbyś mieć tam ogródek, bo jeśli się nie mylę to blok będzie na rogu dwóch ulic naprzeciwko garaży gdzie znajduje się dużo wysokich drzew. Myślę, że to mieszkanie byłoby zacienione, ale oczywiście zależy od układu, bo może być odwrócone na ulicę to wtedy jakieś słońce będzie wpadać ;)

michok
Posty: 134
Rejestracja: 21 lip 2022, 14:15

Re: Loft Dolnomłyńska Kraków (Czyżyny) / HK Group - i opinie na forum

Postautor: michok » 19 cze 2023, 15:54

Wolałbym tam mieszkać niż np. w przestrzelonej cenowo okolicy Tauron areny.
Mam jedno mieszkanie w tej okolicy, jest naprawdę ok. Może nie jest to hynka/marii dąbrowskiej, ale lokalizacja wciąż bardzo dobra. właściwie jest to dla mnie granica gdzie kończą się fajne czyżyny.

Wszystko niżej, czyli te sołtysowskie, centralne, aleja pokoju (śmiech) to jest nieporozumienie i patodeweloperka.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2023, 16:13 przez michok, łącznie zmieniany 1 raz.
Mirosław Ch. Urodzony w Małopolsce, na co dzień mieszkający w Krakowie.

SirCinek
Posty: 128
Rejestracja: 07 sty 2020, 19:57

Re: Loft Dolnomłyńska Kraków (Czyżyny) / HK Group - i opinie na forum

Postautor: SirCinek » 19 cze 2023, 16:00

Jadąc palcem po mapie lokalizacja wydaje się ok. Może poza bliskością lamusowni.
Włączając street view (słabo znam okolice), mam wrażenie, ze to trochę dzikie tereny - dużo domów jednorodzinnych, blaszaków, niezagospodarowanej zielenii. Nie wiem czy bym chciał żeby żona/dzieci wracały tamtedy same po zmroku z przystanku komunikacji.
Ktoś mieszka w najblizszej okolicy i ma jakieś doswiadczenia (może jestem uprzedzony?). Na oko wygląda dużo lepiej niż Gałczyńskiego gdzie również odlecieli z cenami :)

Jak z dostępem do podstawowych usług/edukacji dla pociech?


michok
Posty: 134
Rejestracja: 21 lip 2022, 14:15

Re: Loft Dolnomłyńska Kraków (Czyżyny) / HK Group - i opinie na forum

Postautor: michok » 19 cze 2023, 16:12

SirCinek pisze:Jadąc palcem po mapie lokalizacja wydaje się ok. Może poza bliskością lamusowni.
Włączając street view (słabo znam okolice), mam wrażenie, ze to trochę dzikie tereny - dużo domów jednorodzinnych, blaszaków, niezagospodarowanej zielenii. Nie wiem czy bym chciał żeby żona/dzieci wracały tamtedy same po zmroku z przystanku komunikacji.
Ktoś mieszka w najblizszej okolicy i ma jakieś doswiadczenia (może jestem uprzedzony?). Na oko wygląda dużo lepiej niż Gałczyńskiego gdzie również odlecieli z cenami :)

Jak z dostępem do podstawowych usług/edukacji dla pociech?


Proponuję przejechać się i sprawdzić lokalizację. I zweryfikować czy aby mapy google na pewno są aktualne dla tej okolicy ;)
Mirosław Ch. Urodzony w Małopolsce, na co dzień mieszkający w Krakowie.

SirCinek
Posty: 128
Rejestracja: 07 sty 2020, 19:57

Re: Loft Dolnomłyńska Kraków (Czyżyny) / HK Group - i opinie na forum

Postautor: SirCinek » 19 cze 2023, 16:19

michok pisze:
SirCinek pisze:Jadąc palcem po mapie lokalizacja wydaje się ok. Może poza bliskością lamusowni.
Włączając street view (słabo znam okolice), mam wrażenie, ze to trochę dzikie tereny - dużo domów jednorodzinnych, blaszaków, niezagospodarowanej zielenii. Nie wiem czy bym chciał żeby żona/dzieci wracały tamtedy same po zmroku z przystanku komunikacji.
Ktoś mieszka w najblizszej okolicy i ma jakieś doswiadczenia (może jestem uprzedzony?). Na oko wygląda dużo lepiej niż Gałczyńskiego gdzie również odlecieli z cenami :)

Jak z dostępem do podstawowych usług/edukacji dla pociech?


Proponuję przejechać się i sprawdzić lokalizację. I zweryfikować czy aby mapy google na pewno są aktualne dla tej okolicy ;)


Moją intencją nie było absolutnie obrażanie mieszkańców okolicy. Po prostu opisałem swoje spostrzezenia i obawy jako osoba postronna, która nie zna tej okolicy. W najblizszym mozliwym czasie się wybiorę, bo mieszkania są jak najbardziej na plus, lokalizacja z dostępem do komunikacji miejskiej też. Problemem wiecznie zakorkowana Nowohucka :)

A czy ktoś ma jakieś doświadczenia z deweloperem?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości