Osiedle Dobra Forma - opinie i forum - nowe mieszkania w Krakowie na Bochenka

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
didi89
Posty: 4
Rejestracja: 27 mar 2016, 22:55

Re: Osiedle Dobra Forma - opinie i forum - nowe mieszkania w Krakowie na Bochenka

Postautor: didi89 » 27 mar 2016, 23:18

Witam serdecznie,
Także jestem zainteresowana mieszkaniem z tej oferty. Macie jakieś informację o developerze? Chodzi o to czy miał w swojej karierze jakieś wpadki czy można liczyć, że nie zostanie się na przysłowiowym lodzie. Czy ma jakieś zrealizowane inwestycje w Krakowie?


megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Osiedle Dobra Forma - nowe mieszkania w Krakowie na Bochenka

Postautor: megi » 30 mar 2016, 20:12

Jeśli chodzi o tą firmę, to jest tu na forum wątek, którego przedmiotem są opinie o Soho Development i tym, co buduje w Krakowie oraz w innych miastach :) Jeśli chodzi o bezpieczeństwo transakcji, to pewnie ważny jest system płatności stosowany przez dewelopera, ale tu teraz nie ma dużego pola manewru, więc całkiem dobrze ;)

A ma ktoś jakieś zdjęcia z tej budowy i może wrzucić na forum jakieś zdjęcia :?: Strasznie jestem ciekawa, jak to teraz wygląda :!: To jedna z ciekawszych inwestycji w Krakowie (jeśli wziąć pod uwagę stosunek ceny / lokalizacji / architektury itp.).

Lupita
Posty: 1
Rejestracja: 08 maja 2016, 12:59

Re: Osiedle Dobra Forma - nowe mieszkania w Krakowie na Bochenka

Postautor: Lupita » 08 maja 2016, 13:06

Mają fajny układ mieszkań w ofercie. No i przede wszystkim takie z osobną kuchnią i dużym balkonem na czym bardzo mi zależało jak szukałam mieszkania. Dodatkowo fajnie zlokalizowane, w spokojnej okolicy, otoczone zielenią (uwielbiam takie miejsca) a nie blokami z każdej strony żeby sąsiedzi zaglądali sobie do okien. Do tramwaju w miarę blisko, osiedle oddalone od głównej ulicy i od tego całego zgiełku, przystanek nie musi stać pod blokiem. A dojazd do centrum czy w inne kluczowe miejsca jest bardzo dobry (wiem z doświadczenia ;).

Jeśli chodzi o kontakt z biurem sprzedaży to potwierdziło się moje przekonanie że mam szczęście do ludzi i chyba tylko mogę powtórzyć
to co już tutaj zostało napisane. Ludzie na poziomie i bardzo pomocni, nie wciskali niczego na siłe. Jestem bardzo zadowolona.
Mam nadzieję że przy tej opini zostane ;)

W sumie to długo nie musiałam się zastanawiać i szybko poszło :) .


MarcinJ
Posty: 437
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Osiedle Dobra Forma Kraków - opinie i zdjęcia postępów budowy

Postautor: MarcinJ » 14 wrz 2016, 13:27

Ja jednak zostałbym tu na forum, bo jednak sporo ludzi już się tu udało zgromadzić, a na ., to wszystko jest o wiele mniej przejrzyste. Wiem, bo mieliśmy forum ostatniej inwestycji, w której miałem mieszkanie właśnie tam :)

Swoja drogą, ma możne ktoś jakieś zdjęcia, na których byłoby widać, jak przebiega budowa osiedla Dobra Forma :?: Przez trochę czasu nie miałem okazji się tam wybrać, a chętnie bym zobaczył postępy w budowie.

Macie może jakieś informacje o tym, co się ma budować w sąsiedztwie, będą tam jakieś ciekawe inwestycje powstawały :?: Niekoniecznie mieszkaniowe :)

majka
Posty: 9
Rejestracja: 14 wrz 2016, 13:35

Dni otwarte Osiedla Dobra Forma w Krakowie - zdjęcia, forum, opinie

Postautor: majka » 14 wrz 2016, 13:41

Cześć, a ja mam pytanie z nieco innej beczki :) Ostatnio odbyły się dni otwarte Osiedla Dobra Forma, na których deweloper Soho Development prezentował nieco więcej nowych informacji o inwestycji przy Bochenka. Ma ktoś może jakieś zdjęcia, na których widać jak idzie budowa, jakie są mieszkania od środka i wszystko inne :?: Szkoda, że nie udało mi się zobaczyć swojego mieszkania od środka, a czy w ogóle była na tych dniach taka możliwość :?: Będą wdzięczna za opinie i informacje, jak przebiega budowa naszych bloków :idea:

Co do pozostania na forum, to również jestem za, nie ma co kombinować, jeśli już udało się tu zgromadzić sporo osób :)

megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Osiedle Dobra Forma - opinie i forum - nowe mieszkania w Krakowie na Bochenka

Postautor: megi » 13 lis 2016, 22:02

Ma ktoś może jakieś zdjęcia, na których widać, jak prezentuje się aktualnie nasze osiedle Dobra Forma :?: Niestety jestem teraz poza granicami kraju i za bardzo nie mam jaki się udać na miejsce, żeby zobaczyć postępy budowy :/ Będę wdzięczna za małą aktualizację :) Ogólnie za mały opis tego, co się teraz dzieje, także ;)

megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Osiedle Dobra Forma i nowy park przy ulicy Bochenka w Krakowie

Postautor: megi » 18 lis 2016, 9:30

Jak myślicie, uda się uratować teren zielony przy Bochenka, na którym deweloper chce postawić bloki i zrobić tam park? Podobno deweloper chce tam wybudować bloki, ale sporo osób protestuje, znacie może sprawę dokładniej?

Obrazek

Prezydent Elżbieta Koterba odgraża się, że park zostanie tam urządzony, ale wiadomo, jak to jest z urzędnikami w naszym mieście, nigdy nie wiadomo co wymyślą i kiedy zmienia zdanie :) Deweloper Cracovia Property wydaje się być dosyć zdeterminowany do tego, żeby zbudować tam kolejne bloki. Ciekawe jak ta sprawa się zakończy, ale mam nadzieję, że zrobią tam nowy park, bo bardzo by się przydał :)

majka
Posty: 9
Rejestracja: 14 wrz 2016, 13:35

Re: Osiedle Dobra Forma - opinie i forum - nowe mieszkania w Krakowie na Bochenka

Postautor: majka » 19 lis 2016, 16:03

Jeśli deweloper zostanie ograniczony planem zagospodarowania przestrzennego dla tej okolicy, to deweloper nie będzie w stanie tam wiele zbudować, tym bardziej jeśli będzie w nim ten teren oznaczony jako zieleń urządzona. Ja tam myślę, że teren zielony by się tam przydał :)

I ustaliliśmy, że zostajemy na forum, a nie na grupie na ., bo ktoś cały czas tu spamuje i trzeba zgłaszać posty. Wyobraźcie sobie, że nie wszyscy mają konta na ., a część pewnie też woli, występować bardziej anonimowo... Bez sensu odcinać część osób od informacji.


blackpanzer
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2017, 7:51

Re: Osiedle Dobra Forma - opinie i forum - nowe mieszkania w Krakowie na Bochenka

Postautor: blackpanzer » 10 kwie 2017, 7:58

Odwiedziłem Dobrą Formę ostatnio na targach mieszkaniowych 8 kwietnia przy Chemobudowie.
Ceny mają zaporowe! Drożej niż ATAL :/ przykładowo mieszkanie 2-pokojowe ~45m2 wychodzi u nich 6400zł/m2 (bez wykończenia).
Pani na stoisku powiedziała, że mogą spuścić 200zł/m2, to dalej jest 6200zł/m2.
Miejsce w garażu 29000zł.
Komórka lokatorska 3000zł/m2.
Czynsz w przybliżeniu szacunkowy 3zł/m2 + zaliczki.
Cena rośnie wraz z piętrem tj. im wyżej tym drożej i tak między tym samym mieszkaniem na 1 piętrze a na 9 różnica wynosi prawie 30 tysięcy.

Wpłata w systemie 20/80.
80% płatne do 10.12.2018r
Internet + TV mają podpisaną umowę z Orange.

Jak na tą lokalizację gdzie mieszkania zbudowane przez Cordie czy Krakoin przy ul.Bochenka gdzie ceny oscylowały średnio w przedziale 5100-5700zł to Dobra Froma ma potwornie drogo :( Trochę dalej Kozłówek-Prokocim ul.Polonijna inwestycja prowadzona przez Galinvest (niestety sprzedane) ceny oscylowały mniej więcej na poziomie 4800zł/m2 niezależnie od piętra...

AgentDejv
Posty: 220
Rejestracja: 10 gru 2015, 18:42

Re: Osiedle Dobra Forma - opinie i forum - nowe mieszkania w Krakowie na Bochenka

Postautor: AgentDejv » 10 kwie 2017, 9:51

Moja rada: nie kupować a ceny same spadną :)

Szykują się podwyżki stóp procentowych, niż demograficzny, duża liczba inwestycji, koniec mdm, mieszkanie + itd.

Czas żniw dobiega końca.
Wszystkim którzy nie muszą teraz kupować polecam przeczekać. Dwa lata temu było jeszcze sporo taniej



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości