Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Aga19
Posty: 31
Rejestracja: 22 lip 2023, 12:07

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: Aga19 » 15 kwie 2024, 15:39

kupujacy007 pisze:Najbardziej chodzi mi o bezpieczeństwo, ponieważ komin jest usytuowany w dość bliskiej odległości od osiedla i martwi mnie dym lecący w stronę bloków. Czy ktoś ma informacje o tym co wydostaje się z tego komina?

Znalezione w internetach ;)
gazetawroclawska.pl/wroclaw-duzo-bialego-dymu-wylatuje-z-komina-elektrocieplowni-co-w-nim-jest/ar/9002485


Oglądamdextera
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2024, 22:08

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: Oglądamdextera » 15 kwie 2024, 17:22

Istnieje dla Centralna Vita model 3d w internecie?

fjrc
Posty: 131
Rejestracja: 24 sty 2024, 22:38

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: fjrc » 15 kwie 2024, 18:00

Oglądamdextera pisze:Istnieje dla Centralna Vita model 3d w internecie?


Póki co nie


buda
Posty: 383
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:52

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: buda » 15 kwie 2024, 18:45

kupujacy007 pisze:Najbardziej chodzi mi o bezpieczeństwo, ponieważ komin jest usytuowany w dość bliskiej odległości od osiedla i martwi mnie dym lecący w stronę bloków. Czy ktoś ma informacje o tym co wydostaje się z tego komina?


Ku pociesze... To zdjecie zrobiłam dzisiaj po południu z okolicy Tauron Areny. Dym z tego komina leci mocny i nawet pod Tauron Areną wyraźnie smierdziało. Dlatego zrobiłam zdjecie.
Wiec nawet jeśli kupisz mieszkanie 3 km dalej, to dym doleci przy nieprzyjajacych okolicznosciach. Podejrzewam, ze im blizej komina, tym mniej dymu.

buda
Posty: 383
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:52

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: buda » 15 kwie 2024, 18:47

IMG_20240415_161224.jpg
IMG_20240415_161224.jpg (100.58 KiB) Przejrzano 633 razy
buda pisze:
kupujacy007 pisze:Najbardziej chodzi mi o bezpieczeństwo, ponieważ komin jest usytuowany w dość bliskiej odległości od osiedla i martwi mnie dym lecący w stronę bloków. Czy ktoś ma informacje o tym co wydostaje się z tego komina?


Ku pociesze... To zdjecie zrobiłam dzisiaj po południu z okolicy Tauron Areny. Dym z tego komina leci mocny i nawet pod Tauron Areną wyraźnie smierdziało. Dlatego zrobiłam zdjecie.
Wiec nawet jeśli kupisz mieszkanie 3 km dalej, to dym doleci przy nieprzyjajacych okolicznosciach. Podejrzewam, ze im blizej komina, tym mniej dymu.

scr4tchi
Posty: 152
Rejestracja: 04 kwie 2023, 7:38

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: scr4tchi » 16 kwie 2024, 7:07

buda pisze:
IMG_20240415_161224.jpg
buda pisze:
kupujacy007 pisze:Najbardziej chodzi mi o bezpieczeństwo, ponieważ komin jest usytuowany w dość bliskiej odległości od osiedla i martwi mnie dym lecący w stronę bloków. Czy ktoś ma informacje o tym co wydostaje się z tego komina?


Ku pociesze... To zdjecie zrobiłam dzisiaj po południu z okolicy Tauron Areny. Dym z tego komina leci mocny i nawet pod Tauron Areną wyraźnie smierdziało. Dlatego zrobiłam zdjecie.
Wiec nawet jeśli kupisz mieszkanie 3 km dalej, to dym doleci przy nieprzyjajacych okolicznosciach. Podejrzewam, ze im blizej komina, tym mniej dymu.


Ale głupoty. Przecież ten dym jest bezwonny.. Śmierdzieć mogło z każdego innego powodu.

buda
Posty: 383
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:52

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: buda » 16 kwie 2024, 10:57

scr4tchi pisze:
buda pisze:
IMG_20240415_161224.jpg
buda pisze:

Ku pociesze... To zdjecie zrobiłam dzisiaj po południu z okolicy Tauron Areny. Dym z tego komina leci mocny i nawet pod Tauron Areną wyraźnie smierdziało. Dlatego zrobiłam zdjecie.
Wiec nawet jeśli kupisz mieszkanie 3 km dalej, to dym doleci przy nieprzyjajacych okolicznosciach. Podejrzewam, ze im blizej komina, tym mniej dymu.

Ale głupoty. Przecież ten dym jest bezwonny.. Śmierdzieć mogło z każdego innego powodu.


Już mamy diagnozę specjalisty.

arturs
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2024, 11:35

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: arturs » 16 kwie 2024, 11:57

Od firmy Develia kupiłem mieszkanie w Krakowie w inwestycji Centralna Park. Po roku odkryłem, że mieszkanie posiada wadliwą instalację wodną, najprawdopodobniej od samego początku oddania do użytku. Woda przez całe miesiące powoli wyciekała z instalacji, zalewając ściany i podłogi, aż w końcu efekty tego pojawiły się widoczne na ścianach mieszkania. W efekcie całe, wykończone i użytkowane już mieszkanie zostało zalane. Straty ogromne, skala zniszczeń olbrzymia, mieszkanie do remontu generalnego.

Zlikwidowanie usterki wiązało się z dewastacją mieszkania, zbiciem płytek w holu i łazience oraz koniecznością osuszania przez profesjonalną firmę, które wymagało nawiercenia otworów w podłodze we wszystkich pomieszczeniach, żeby móc wprowadzić tam rury od osuszaczy.

Na czas osuszania i remontu mieszkanie musiało zostać opuszczone i konieczny był lokal zastępczy, który zorganizowałem na własną rękę. Wszystkie koszty musiałem pokryć z własnej kieszeni. Nikt nawet nie zapytał czy mam środki finansowe i jak poradzę sobie z lokalem zastępczym.

Develia całkowicie umyła ręce i całą odpowiedzialność zrzuciła na wykonawcę instalacji. Ten miał polisę Warty w której od trzech miesięcy walczę o wypłatę odszkodowania.

Podobnych awarii było w inwestycji Centralna Park więcej.

Zdecydowanie nie polecam tego dewelopera i ostrzegam przed dokonywaniem zakupów w tej firmie. Po zakupie i zapłacie klient jest wyłącznie intruzem.


czang
Posty: 214
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: czang » 16 kwie 2024, 12:08

buda pisze:
scr4tchi pisze:
buda pisze:
IMG_20240415_161224.jpg

Ku pociesze... To zdjecie zrobiłam dzisiaj po południu z okolicy Tauron Areny. Dym z tego komina leci mocny i nawet pod Tauron Areną wyraźnie smierdziało. Dlatego zrobiłam zdjecie.
Wiec nawet jeśli kupisz mieszkanie 3 km dalej, to dym doleci przy nieprzyjajacych okolicznosciach. Podejrzewam, ze im blizej komina, tym mniej dymu.

Ale głupoty. Przecież ten dym jest bezwonny.. Śmierdzieć mogło z każdego innego powodu.

Już mamy diagnozę specjalisty.

Ale jaki dym? To jest głównie para wodna, dlatego wyburzono jeden z wysokich kominów, bo już nie było potrzeby wyprowadzania tego gdzieś wysoko nad miasto. Wizualnie to na pewno nie wygląda dobrze, takie kominy, ale z jakimś smrodem dymu czy czymś podobnym, to jednak jest przesada.

A na zdjęciu, to nawet widać, że to, co wychodzi z komina, to w drugą stronę raczej wiatr zabiera. Więc może ktoś palił śmieci w jednym z pobliskich ogródków działkowych ;)

scr4tchi
Posty: 152
Rejestracja: 04 kwie 2023, 7:38

Re: Centralna Vita Kraków od Develia - opinie na forum

Postautor: scr4tchi » 16 kwie 2024, 12:42

arturs pisze:Od firmy Develia kupiłem mieszkanie w Krakowie w inwestycji Centralna Park. Po roku odkryłem, że mieszkanie posiada wadliwą instalację wodną, najprawdopodobniej od samego początku oddania do użytku. Woda przez całe miesiące powoli wyciekała z instalacji, zalewając ściany i podłogi, aż w końcu efekty tego pojawiły się widoczne na ścianach mieszkania. W efekcie całe, wykończone i użytkowane już mieszkanie zostało zalane. Straty ogromne, skala zniszczeń olbrzymia, mieszkanie do remontu generalnego.

Zlikwidowanie usterki wiązało się z dewastacją mieszkania, zbiciem płytek w holu i łazience oraz koniecznością osuszania przez profesjonalną firmę, które wymagało nawiercenia otworów w podłodze we wszystkich pomieszczeniach, żeby móc wprowadzić tam rury od osuszaczy.

Na czas osuszania i remontu mieszkanie musiało zostać opuszczone i konieczny był lokal zastępczy, który zorganizowałem na własną rękę. Wszystkie koszty musiałem pokryć z własnej kieszeni. Nikt nawet nie zapytał czy mam środki finansowe i jak poradzę sobie z lokalem zastępczym.

Develia całkowicie umyła ręce i całą odpowiedzialność zrzuciła na wykonawcę instalacji. Ten miał polisę Warty w której od trzech miesięcy walczę o wypłatę odszkodowania.

Podobnych awarii było w inwestycji Centralna Park więcej.

Zdecydowanie nie polecam tego dewelopera i ostrzegam przed dokonywaniem zakupów w tej firmie. Po zakupie i zapłacie klient jest wyłącznie intruzem.


Czy to mieszkanie zalane było w etapie VI?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości