Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Stefan1005
Posty: 23
Rejestracja: 10 lip 2023, 12:13

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: Stefan1005 » 08 mar 2024, 13:14

bobek_budowniczy pisze:Najgorsze jest to że rozmawiamy już o cenach 20k za m2 i uważamy że jest sensowny(:


Tutaj się w 100% zgodzę, jest to przykre.
Jednak jak wspomniałem, ta lokalizacja znacznie bardzie broni taki poziom cen niż szereg innych inwestycji, położonych w gorszych miejscach.


homerapsody
Posty: 32
Rejestracja: 22 paź 2023, 9:19

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: homerapsody » 08 mar 2024, 13:24

Niestety chyba najgorsze te tory i w zasadzie dostępne są głownie mieszkania od strony torów.
Szybko lepsze się rozeszły się lepsze lokalizacje.
Ten sam deweloper sprzedaje inwestycję na Wita Stwosza, ale niezbyt ciekawe układy tam są

luc
Posty: 659
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: luc » 08 mar 2024, 15:26

MarcinG pisze:A co myslicie o tych balkonach/oknach, ktore sa wsuniete w elewacje? Interesuje mnie takie mieszkanie, jednak cale przeszlenie balkonu jest obudowane i wycofane. Wyglada estetycznie tylko jak to sie ma do naslonecznienia? Te okna akurat wychodza na poludnie.

Jeśli to słoneczna wystawa, to raczej będzie plus niż minus wg mnie, to pewnie będzie lekko zmniejszało nasłonecznienie mieszkań, ale raczej na plus niż na minus. Zdecydowanie wolałbym loggię zamiast balkonu po południowej lub zachodniej stronie, do tego można z niej korzystać podczas deszczu, śniegu jest na niej mniej zimą, nie wieje tak, możesz zostawić uchylone okno podczas deszczu i jeszcze więcej prywatności zapewnia. Moim zdaniem same plusy. Minus głównie dla dewelopera, bo zmniejsza powierzchnię mieszkania, ale pewnie tu nie dało się balkonów robić wystających z uwagi na miejsce i charakter okolicznej zabudowy - i bardzo dobrze. Innych minusów wymienić nie potrafię, ale pewnie znajdą się tacy, co dopiszą coś do tej listy.

A duże te loggie tam mają?


MarcinG
Posty: 25
Rejestracja: 08 mar 2024, 9:15

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: MarcinG » 08 mar 2024, 16:12

Niestety bez szału. Jedna 4 m^2, druga 5,3 m^2 – bo to mieszkanie z dwoma balkonami.

phantom
Posty: 9
Rejestracja: 08 mar 2024, 16:43

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: phantom » 08 mar 2024, 16:49

Byłem tam dzisiaj (około godziny 14:30) i niestety ulica Dąbrowskiego jest bardzo ruchliwa. Jedyne sensowne metraże mają okna i balkony wychodzące na ulicę, co skończy się wąchaniem spalin. Może za trzydzieści lat, jak już wszyscy przerzucą się na elektryki, to nie będzie duży problem, więc jeśli ktoś kupuje sobie mieszkanie z myślą o przyszłych pokoleniach, to pewnie warto, bo w skali makro lokalizacja jest fantastyczna, a okolica będzie się tylko dalej gentryfikować.

luc
Posty: 659
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: luc » 10 mar 2024, 23:37

Patrzyłem na układy mieszkań i te 4-pokojowe na 80 metrach z plusem to całkiem niezłe są. Może przydałaby się mieć jedną sypialnię odrobinę większą, ale jest w porządku. Dwie logie, może lepiej gdyby była jedna duża, ale też ok. Jeszcze ta kuchnia, trochę oddzielona i z oknem. I do tego wystawa na 3 strony, fakt, że dwie sypialnie na północ, ale nie można mieć wszystkiego.

Nie wiem jak w tej okolicy Krakowa z mieszkaniem spokojnym dla rodziny. Choć akurat jest tam chyba sporo usług po wcześniejszych mieszkańcach. W sensowym miejscu taki układ mieszkania moim zdaniem jest całkiem w porządku.

phantom
Posty: 9
Rejestracja: 08 mar 2024, 16:43

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: phantom » 11 mar 2024, 17:41

Akurat to że sypialnie są na północ to jest fajne, bo w sypialni powinno być chłodno. Szkoda że wszystkie te mieszkania są już sprzedane. A 90% budynku to jakieś klitki. Właśnie się zorientowałem, że problem z mieszkaniami w Krakowie to nie to, że są drogie, tylko to, że ich po prostu nie ma.

fjrc
Posty: 127
Rejestracja: 24 sty 2024, 22:38

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: fjrc » 11 mar 2024, 17:51

No tak, już połowa mieszkań w inwestycji sprzedana,. zresztą nie ma.sie co dziwić bo stosunek cena/lokalizacja jest bardzo korzystny patrząc na dzisiejsze ceny innych inwestycji


MarcinG
Posty: 25
Rejestracja: 08 mar 2024, 9:15

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: MarcinG » 11 mar 2024, 18:10

Obserwujac ceny od 5 marca, to juz dwa razy poszly do gory :roll:

muzyd
Posty: 29
Rejestracja: 08 mar 2024, 11:37

Re: Dąbrowskiego Kraków / Archicom (Stare Podgórze) - opinie na forum

Postautor: muzyd » 11 mar 2024, 18:29

Czy ktoś wie, czy to będą dwa budynki obok siebie? Z tych wizualizacji na stronie niewiele da się wywnioskować.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bobek_budowniczy, qqx i 56 gości