Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: megi » 22 lis 2015, 12:45

Tym razem nowe, a niektóre nawet tanie mieszkania mieszkania w Podgórzu w Krakowie, a dokładniej chodzi tu o projekt budowlany Wzgórze Krzemionki Kraków od dewelopera Matejek. Powstaje on pod adresem ul. Jerozolimska 2, obok ulicy Wielickiej, może i kawałek od centrum Krakowa, choć raczej bez problemu powinno dać się do niego dojść pieszo, ale ta okolica jest niezwykle ciekawa ze względu na swoje otoczenie. Całkiem blisko od niej znajduje się bowiem Kopiec Krakusa, czyli jedno z najpiękniejszych miejsc w Krakowie, z którego roztacza się chyba najlepszy widok na Kraków, albo jeden z najlepszych :) Blisko jest także Cmentarz Podgórski, a także dawno już niedziałający Kamieniołom Liban, w którym kiedyś ma powstać park, choć niedaleko jest tam także istniejący już Park Bednarskiego. Ważne jest także to, że stosunkowo łatwo dotrzeć stamtąd na Stare Podgórze, w okolice kładki Bernatka, a później na krakowski Kazimierz, czyli jedno z najbardziej znanych i lubianych miejsc w mieście ;) Co więcej, z Wielickiej można łatwo dojechać w różne miejsca w Krakowie.

Obrazek

W ramach inwestycji Wzgórze Krzemionki powstać ma 97 nowych mieszkań / apartamentów o różnej wielkości, ale co warto zauważyć, nie ma tam mieszkań, które byłyby mniejsze niż 40 m2, czyli "apartamenty od 25 m2", to raczej nie tam ;)

  • Najmniejsze mieszkania dwupokojowe, które są tam dostępne mają dwa pokoje i aneks kuchenny. Trzeba przyznać, że są bardzo ustawne, pomieszczenia są spore, w miarę mało miejsca marnuje się na przedpokój, łazienka jest spora, ale nie przesadnie. Ogólnie wszystko wygląda bardzo w porządku. Są też mieszkania dwupokojowe mające ponad 48 metrów kwadratowych, tam nadal jest aneks kuchenny, ale pokoje mają ponad 17 m2, a więc są naprawdę spore, a do tego takie mieszkania mogą być dwustronne :)
  • Najmniejsze mieszkania 3-pokojowe na Wzgórzu Krzemionki mają mniej niż 48 m2, przy czym jedna ze ścian jest tam skośna, ułożona pod kątem ok. 45 stopni w stosunku do innych kształt. Jednak najmniejszy pokój ma tam mniej niż 8 m2. Niezły jest też podłużny balkon mający prawie 9 m2 i są z niego wejścia z dwóch pokojów. Natomiast są też mieszkania trzypokojowe mające ponad 60 m2, ale tam ciągle jest aneks kuchenny no i ściany w niektórych pokojach również są umieszczone pod kątem innym niż prosty, w stosunku do innych ścian. No i przedpokój na 11 m2 nie jest też chyba atutem :)
  • Największe apartamenty w Krakowie w inwestycji Wzgórze Krzemionki mają ponad 79 metrów kwadratowych i 4 pokoje, z których największy (ten z aneksem kuchennym) ma ponad 25 m2, a więc jest naprawdę spory, ale pokój najmniejszy ma niecałe 7,5 m2. Mieszkanie takie ma okna aż na 3 strony, a do tego posiada także dwa balkony. Choć za coś takiego trzeba zapłacić niemal 0,5 mln złotych, czyli trzeba mieć raczej grubszy portfel ;)
A jeżeli już chodzi o ceny, to warto się nad nimi zatrzymać, na liście podanej na stronie najniższe ceny metra, to 5 300 zł/m2, oczywiście to w przypadku mieszkań nieco większych. Co ciekawe, deweloper Matejek podaje, że cześć mieszkań w tej inwestycji Wzgórze Krzemionki można nabyć z dopłatą w programie MdM (Mieszkanie dla Młodych), czyli ich ceny muszą mieścić się w limitach, choć pewnie do tego trzeba dokupić garaż lub komórkę lokatorską ;) Gdzie kończą się ceny mieszkań, które można tam mieć :?: 7 400 zł za m2 należy zapłacić za mniejsze mieszkanie na ostatnim piętrze budynku, a ma on mieć VI pięter. Chociaż przeciętnie ceny to około 6 000 - 6 500 zł/m2, czyli nie jest źle, jak na tą lokalizację :) Dodatkowo w budynku przewidziano 48 miejsc parkingowych oraz 11 komórek lokatorskich, więc niewiele jak na niemal 100 mieszkań :evil: Na parterze mają się znaleźć także lokale usługowe, a to na pewno zawsze przyda się mieszkańcom.

Kupił ktoś już może mieszkanie od tej firmy, może napisze coś o tym, jakie ma opinie o firmie Matejek, ktoś może już mieszka w lokalu przez nich zbudowanym :?: Jakie mieszkania oddają swoim klientom, jest nieźle, czy wymagają sporej ilości poprawek :?: Zapraszam do wypowiadania się na forum, a może ktoś ma jeszcze jakieś zdjęcia, to także przyda się tutaj :)


Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Wzgórze Krzemionki Kraków Matejek mieszkania w Podgórzu

Postautor: Nowy » 24 lis 2015, 10:25

Jeśli chodzi o lokalizację tego projektu, to jest naprawdę świetnie, ja zawsze chciałem mieć blisko do Kopca Krakusa, albo jakiegokolwiek, no może z wyjątkiem Kopca Wandy ;) Bardzo lubię tamtą lokalizację, choć trzeba też przyznać, że w okolicy są ruchliwe drogi, ale chyba Wzgórze Krzemionki będzie od nich jednak nieco oddzielone. W ogóle uważam, że mieszkania na Podgórzu w Krakowie to niezła inwestycja, bo ta dzielnica (zwłaszcza okolice Starego Podgórza), to bardzo rozwojowa okolica. Stare podgórze trochę przypomina mi Kazimierz sprzed lat i może tu także jest taki potencjał rozwoju :) No i do tego jest tam jeszcze kilka ważnych dróg, które z jednej strony mogą hałasować, ale z drugiej strony dają dostęp do niezłej lokalizacji. A w samej inwestycji podobają mi się obszerne balkony i mieszkania z dobrymi układami pomieszczeń, choć oczywiście nie wszystkie takie są...

Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: Nowy » 26 lis 2015, 10:25

A widzisz, to o tym wszystkim nie wiedziałem. Faktycznie, skoro jest tak, jak to opisujesz, to jednak inwestycja Wzgórze Krzemionki traci nieco ze swojej atrakcyjności. Zwłaszcza dodatkowo jeśli deweloper Matejek ma takie podejście... A jeszcze skoro sąsiedztwa też przybędzie w okolicy i część widoków zostanie zasłonięta, to faktycznie kiepsko :? Dodając do tego te ceny, to już faktycznie można się zniechęcić do kupna mieszkania w Podgórzu w tym projekcie.

A gdzie ma Atal tam budować coś nowego :?: Wy znaleźliście już jakieś mieszkanie dla siebie i inwestycję, która bardziej pasowała do Waszych potrzeb i oczekiwań :?: Jeśli tak, to może podzielicie się informacją o tym na forum (jeśli nie ma tematu to może by warto go założyć). Dobrze dzielić się swoimi opiniami i doświadczeniami, bo jak widać, bywa to bardzo pouczające :) Dzięki :!:


iti
Posty: 1136
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: iti » 26 lis 2015, 21:13

Dzięki @Alicja za informację, nie wiedziałem, że Atal kupił działki obok kamieniołomu Liban i blok, choć faktycznie mają na swojej stronie coś takiego w ofercie, choć nie ma tam jeszcze nic o nowych budynkach, ale zakładam, że masz rację :idea: Dobrze mieć na forum kogoś dobrze zorientowanego ;)

Okolice Wielickiej w Krakowie Podgórzu to rzeczywiście niezła lokalizacja, nie jest stamtąd daleko do centrum, a i dojechać się stamtąd da w sporo miejsc (przy założeniu, że nie ma korków na alejach). No i informacja o cenach bardzo przydatna, to dobra rzecz przy zakupie nowego mieszkania, wiedzieć ile mieszkanie jest warte w danej okolicy i ile się chce za nie zapłacić. Zdecydowanie lepiej zaczekać na swoją kolej i dobrą okazję. Chyba warto też pytać deweloperów wcześniej o to, co planują i gdzie. Wtedy można załapać się jeszcze na "przedsprzedaż", ewentualnie sam początek sprzedaży, czyli czas, kiedy wybór jest największy. A to ma spore znaczenie, bo jest szansa, na to, że nie trzeba będzie iść na kompromisy, albo będzie ich mniej ;)

A przyglądaliście się jeszcze jakimś inwestycjom, które można by uznać za ciekawe :?:

Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: Nowy » 12 kwie 2016, 0:32

@Alicja, ależ przeprowadziłaś drobiazgową analizę, przyznam szczerze, że nie zdawałem sobie sprawy z tego, że w tej okolicy ma się tyle budować :shock: Ale to chyba faktycznie świetnie świadczy o tej okolicy, no i powstawanie tam biurowców, to także wielki atut, zwykle w takiej okolicy ceny mieszkań idą w górę, nie ma też żadnego problemu z ich wynajęciem, bo w końcu kto nie lubi mieć blisko do pracy ;)

A skąd przypuszczenia, że kolejny etap inwestycji Wzgórze Krzemionki, którą prowadzi deweloper Matejek będzie przypominał projekt Apartamenty Błonia Park Kraków, jest coś, co by na to mogło wskazywać :?: Ten taras na dachu to świetna sprawa, choć nie tak powszechna, jak by się mogło chcieć. Z tego co kojarzę, to coś takiego zostało zaplanowane na osiedlu Prądnik Nowy od CP RE, choć tamte bloki będą miały jednak nieco mniejszy rozmach (bez bajerów typu ogromne loggie) i klinkieru na elewacji ;) Ciekawe kiedy pojawi się więcej konkretów o Sento Wielicka Park, bo z tego wychodzi, że powinno być tam taniej.

No i gratuluję cierpliwości podczas czekania na znalezienie wymarzonego mieszkania, ale to zdecydowanie ma sens, bo to często decyzja na całe życie, więc i można sporo ugrać na tym :) Nie ma co iść tu na kompromisty, zgadzam się w pełni :!: Dawaj znać, jeśli będziesz wiedziała coś więcej w tych tematach.

Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: Nowy » 15 kwie 2016, 0:55

Rzeczywiście ta inwestycja świetnie się prezentuje na wizualizacji :!: Nie wiem jakby to wyglądało w klinkierze, ale jest nieźle, tym bardziej, że deweloper Matejek budował wcześniej też inne rzeczy i to się pozytywnie wyróżnia. Choć mam obawę co do przeszklonych balkonów, wygląda to zazwyczaj ładnie na wizualizacjach i na początku, jednak jak już ludzie zaczną tam wieszać pranie, trzymać rowery i inne rzeczy, co ich nie chcą mieć w mieszkaniu, to zaczną je zakrywać różnymi matami itp., a wtedy pewnie zrobi się pstrokato :evil:

Jeśli chodzi o betonowe ściany, to ciekawostka - z tego co się orientuję, to są one droższe od ścian z ceramiki albo silikatu :) Dlaczego jest ich zazwyczaj tak dużo :?: Myślę, że to wymagania odnośnie konstrukcji raczej, a nie widzimisię dewelopera. We nie też budzą kiepskie skojarzenia budynki odlane w całości z betonu :)

Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: Nowy » 01 maja 2016, 0:24

Aż byłem się ostatnio przejść po tej okolicy i udało mi się zrobić kilka zdjęć nowych, okazuje się, że inwestycja Wzgórze Krzemionki Kraków, za którą odpowiada deweloper Matejek zaczyna już nabierać ostatecznego kształtu :)

Obrazek

Zaczyna się robić wiosna w tej okolicy, więc sporo różnych drzew się tam zieleni. Myślę, że to może być kiedyś bardzo przyjemna okolica na mieszkanie. Tym bardziej, że blisko jest stamtąd też do Wielickiej :) No i sama okolica nie jest zła, dosyć ciekawa, choć może sąsiedztwo Obozu Płaszów nie jest jednak idealne...

Obrazek

A tu tablica informacyjna, nie wiem dlaczego inwestor taki jakiś na niej zamazany, że niewiele da się odczytać ;) Czyżby ktoś miał tam coś do ukrycia :?:

Obrazek

W budynku wstawiane są już okna i zaczyna to wyglądać coraz lepiej :) Chyba nieźle będą w przyszłości wyglądały te spore balkony, powinny dać mieszkańcom sporo radości, choć widoki nie będą z nich jakieś wybitne.

Obrazek

Ogólnie wrażenia całkiem pozytywne, budynek rośnie, prace idą do przodu (choć na górnych kondygnacjach chyba jeszcze nadal leje się beton). A do tego jeszcze to wszystko w wiosennej scenerii, więc całkiem dobrze :)

Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: Nowy » 05 lip 2016, 11:08

Dzięki @Alicja za zdjęcia :) Faktycznie wygląda to coraz lepiej i chyba będzie faktycznie, jak na wizualizacjach :) W zasadzie, to nie wiedziałem, że tam ma być ledowe podświetlenie. Ale jeśli to wszystko będzie zmierzało w tą stronę nadal, to chyba inwestycja Wzgórze Krzemionki będzie jedną z ciekawszych inwestycji w Krakowie :idea: Deweloper Matejek jak na razie daje tu radę całkiem nieźle. No i też muszę się wybrać jakoś niedługo w tą okolicę i pooglądać :)


Weronka
Posty: 42
Rejestracja: 26 maja 2016, 23:38

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: Weronka » 26 lip 2016, 14:17

To te zdjęcia z lovekrakow wrzucone wcześniej, to były jednak mocno przeterminowane :!: Też właśnie wydawało mi się, że coś z nimi jest nie tak, bo taki stan, to ja pamiętam, że był, ale kilka miesięcy temu, a tu już budynek niemal gotowy i lśnią rurki poręczy na balkonach :) Wygląda na to, że potwierdzą się dobre opinie, które można było sobie wyrobić na podstawie prezentacji inwestycji Wzgórze Krzemionki i deweloper Matejek chyba da radę :) Wiadomo coś o tym, kiedy mogłyby zacząć się odbiory nowych mieszkań tam :?: Gdzieś to było w prospekcie informacyjnym, ale zupełnie wypadło mi z głowy, a tu terminy zbliżają się coraz bardziej :D

tomek
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2016, 22:55

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: tomek » 27 lip 2016, 23:20

Alicjo,

"Czy ktoś wie czy w budynku jest klimatyzacja czy będzie można samemu wieszać ją na balkonach?"

Klimatyzacji centralnej nie ma, natomiast co do klimatyzatorów to zapis z umowy deweloperskiej mówi:
"...wyraża zgodę na montaż przez właścicieli innych lokali znajdujących się w Budynku jednostek zewnętrznych dla klimatyzatorów, z zastrzeżeniem montażu tych jednostek na elewacji w granicach balkonów/przydomowych ogrodów, z obowiązkiem remontu lub odnowienia elewacji w przypadku jej uszkodzenia"
Wnioskuję, że taki zapis daje prawo montaży klimatyzatora na ww. zasadach wszystkim właścicielom o ile nie będzie to niezgodne z innymi przepisami ?.?.


"odbiory mieszkań będą pewno od marca 2017 (do czerwca musza sie wyrobic, bo maja to wpisane w umowy deweloperskie, albo karniak mały będzie dla nich)."

Zgadza się, w umowie jest zapis o ostatecznym terminie przeniesienia własności do 30 czerwca 2017 z tym, że możliwość odstąpienia od umowy przysługuje Nabywcy po wyznaczeniu Deweloperowi 120 dniowego terminu.
Biuro sprzedaży również sugerowało, że odbiory rozpoczną się pod koniec kwartału I 2017.
Umowa jest sformułowana w taki sposób, że "karniaki" dla obu stron umowy są... powiedzmy symboliczne w porównaniu do przedsięwzięcia i jego ceny :D co według mnie dobrze świadczy o Deweloperze - nastawiony jest na sprawną realizację inwestycji, podpisaniu umów przyrzeczonych WSZYSTKICH kupujących i otrzymaniu zapłaty (rachunek powierniczy zamknięty !).


"jeśli szkło na nich będzie się prezentowało podobnie co na Bagry Park to balkony będą bardzo ładnie wyglądać. A może będzie to przyciemnione/grafitowe szkło?"

Najpopularniejsze hartowane szkło (czytaj najtańsze) ma poświatę zieloną w szczególności widoczną na brzegach. Nieco droższe szkło, cechuje się "większą przeźroczystością" i brakiem widocznej zielonej poświaty. Nie jestem do końca przekonany, ale sądzę że jest to najpopularniejsze/najtańsze szkło, a grafitowe wrażenie spowodowane jest kolorem poręczy (moje przypuszczenia, mogę się mylić :) ). Wzgórze Krzemionki ma posiadać dokładnie takie samo rozwiązanie jak Zacisze Kordiana - stelaż/poręcz z profili o przekroju kwadratu ze stali nierdzewnej - połączenia spawane.
W mojej ocenie takie rozwiązanie zapewnia dobrą estetykę, a najważniejsze jest to, że nie wymaga żadnej konserwacji !

"w 2 pierwszych latach Matejek sobie zastrzega zarządzanie nieruchomością lub wskazaniem podmiotu"

Takiego zapisu w mojej umowie nie ma, a wierz mi, że po doświadczeniach z krakowskim deweloperem Proins, jestem na nie w szczególności wyczulony :)
Z drugiej strony, Deweloper ma obowiązek zawarcia umowy z firmą administracyjno-zarządzającą nieruchomością przed dokonaniem umów ostatecznych/przyrzeczonych z możliwością ich wypowiedzenia przez zawiązaną wspólnotę mieszkaniową.

"Prawnik u którego podpisuje się umowę notarialną jest prezesem Sp. z.o.o Wzgórze Krzemionki"

Notariusz wskazywany przez spółkę to Pan Tomasz Zięcina z kancelarii notarialnej przy ul. Kordylewskiego 7. Alicjo, możesz wskazać na jakiej podstawie twierdzisz, że jest on właścicielem spółki celowej ?


" Moja Rada: nie zgadzajcie się na zapisy w umowie deweloperskiej na nieodpłatne prawa/WIECZNE SŁUŻEBNOŚCI na rzecz firmy Matejek pt: ich reklama. Zgodnie z powyższymi zapisami łatwo będzie można w sądzie te zapisy wykluczyć u tych osób, które już mają taki zapis w umowie."

Wątpię,
1. projekt został zatwierdzony przed ustanowieniem planu zagospodarowania przestrzennego.
2. wydaje mi się, że jedyny sens ma sądowe wykluczenie tych zapisów z umów wszystkich kupujących (pamiętajmy, że deweloper będzie miał prawo głosu w wspólnocie - własność lokali usługowych ew. mieszkań o których wspomniałaś).
3. Nie popadajmy w paranoję, zapisy w umowie definiują służebność dotyczącą reklamy w bardzo jednoznaczny sposób - wymiary, umiejscowienie. Co do logo firmy to rzecz subiektywna i nie będę się wypowiadał czy mi się podoba czy nie :D można się domyślić.

Pozdrawiam



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości