Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
kraklove
Posty: 69
Rejestracja: 25 paź 2016, 12:37

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: kraklove » 04 gru 2016, 21:25

Jeśli chodzi o wzór umowy rezerwacyjnej, biuro dewelopera przesyła go bez problemu na maila.

Cieawa jestem, gdzie jest te 10 miejsc parkingowych i czy ktoś nie wprowadził was w błąd? Ja dostałam oficjalną odpowiedź, że będą cztery miejsca, a nie sądzę, żeby ukrywali większą ich liczbę, przecież to zawsze zaleta :)

Dobrze rozumiem, że deweloper zaproponował wam miejsce parkingowe do mieszkania o powierzchni poniżej 50m2?


paza
Posty: 10
Rejestracja: 04 gru 2016, 16:48

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: paza » 04 gru 2016, 22:20

Tak, zaproponowano nam miejsce postojowe w garażu do mieszkania poniżej 50m2.

Michał_Budowniczy
Posty: 11
Rejestracja: 14 paź 2016, 13:41

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: Michał_Budowniczy » 05 gru 2016, 15:13

Pani Alicja jest chyba architektem projektu albo córką dewelopera :D

Niesamowita wiedza i zainteresowanie inwestycją muszę przyznać i jednocześnie jest Pani bardzo pomocną osobą.
Dziękuję.

Ja niestety chyba jestem za miękki w negocjacjach bo totalnie mnie olali, albo po prostu mają kupca na mieszkanie i wszystko gdzieś.
Nie wiem czy jest sens strzelać że jak nie to zrywam umowę rezerwacyjną, skoro widzą że mi się mieszkanie podoba :/

Ale jest jeszcze trochę czasu, jak się zdenerwuję to oleję i będę szukał gdzie indziej.

Pozdrawiam

Michał


paza
Posty: 10
Rejestracja: 04 gru 2016, 16:48

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: paza » 05 gru 2016, 21:28

W którym momencie najlepiej negocjować cenę? Przed podpisaniem umowy rezerwacyjnej czy przed podpisaniem umowy deweloperskiej? W stanach wyrzuconych przez Alicję jest mowa o cenie nabycia - jest ona finalna ceną zawartą później w umowie deweloperskiej?

Michał_Budowniczy
Posty: 11
Rejestracja: 14 paź 2016, 13:41

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: Michał_Budowniczy » 06 gru 2016, 9:51

Dziękuję Alicjo,

Jesteś trzeźwym głosem rozsądku w mojej glowie.
Jako że mam dość duży wkład własny >50% to spróbuję coś ugrać. Mieszkanie fajne, ale na pewno się coś znajdzie innego w razie czego.
Pójdę Vabank i albo mi opuszczą albo nie biorę.

Pozdrawiam

Michał

Michał_Budowniczy
Posty: 11
Rejestracja: 14 paź 2016, 13:41

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: Michał_Budowniczy » 08 gru 2016, 17:28

No niestety się nie udało, Pani uprzejmie ale stanowczo stwierdziła iż nie ma żadnych negocjacji.
Jako że mam wolny zawód i negocjacje są częścią mojej pracy ( również negocjacje z deweloperami, którzy mocno przyciskają o projekty, ceny ,terminy i jak najtańsze rozwiązania) to ja nie jestem czegoś takie w stanie zaakceptować, choć doskonale to rozumiem iż mieszkania się sprzedają dobrze to 10k nie urwą bo nie starczy na wycieczkę dla dewelopera.
Szkoda że nie będziemy sąsiadami bo Panią Alicję chętnie bym poznał.
Póki co do zobaczenia może gdzie indziej na forum!

Michał_Budowniczy
Posty: 11
Rejestracja: 14 paź 2016, 13:41

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: Michał_Budowniczy » 09 gru 2016, 10:52

Ja nie z wykończeniówki.

Jestem projektantem konstrukcji budynków wielorodzinnych typu właśnie jak Matejek.
Także jedynie mogę pomóc jakbyś chciała swój domek projektować lub coś innego.

Pozdrawiam

Michał

marcin
Posty: 4
Rejestracja: 21 gru 2016, 7:29

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: marcin » 21 gru 2016, 7:37

Jest to bardzo dziwne. Możliwe, że przy sianiu trawy występuj jakieś bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia dla przechodzących w pobliżu mieszkańców:) Z drugiej strony, jeśli jest to zabieg przedodbiorowy (dla inspektora), to znaczy, że sprawa przekazania budynku do użytkowania jest już daleko posunięta. Poza tym musiało być jakieś pozwolenie na użytkowanie, skoro od wczoraj w budynku jest biuro sprzedaży;]. Z kolei, jeśli zapytamy kogokolwiek z biura sprzedaży o termin przekazywania mieszkań, otrzymamy odpowiedź, że będzie to luty albo nawet marzec.
Ma ktokolwiek w miarę pewną informację, kiedy lokale mieszkalne zaczną być przekazywane? Od biura sprzedaży ciężko coś wydusić, a ekipie wykończeniowej wypadałoby podać jakiś termin:)


Pener
Posty: 13
Rejestracja: 21 gru 2016, 8:58

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: Pener » 21 gru 2016, 9:04

Serdecznie witam nowych sąsiadów oraz przeglądających ten temat.

Nie mam wiedzy teoretycznej, jak uzyskuje się pozwolenie na użytkowanie całej nieruchomości oraz odbiór poszczególnych mieszkań. Też zastanawia mnie, w jaki sposób biuro sprzedaży może już rozpocząć działalność w nowej lokalizacji. Być może ich lokal zostął już dopuszczony do użytkowania i kwestią czasu jest kiedy kolejne mieszkania zaczną być odbierane.

marcin
Posty: 4
Rejestracja: 21 gru 2016, 7:29

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: marcin » 21 gru 2016, 10:52

Generalnie pozwolenie na użytkowanie dotyczy całej inwestycji. Nie wiem czy można jakoś etapować oddanie do użytkowania poszczególnych części budynku - nie widzę sensu. Tym bardziej, że prace na całym budynku są już zakończone. Ewentualne kosmetyczne niedociągnięcia/niedoróbki nie są brane pod uwagę przy otrzymaniu pozwolenia na użytkowanie. Zakładając, że Generalny Wykonawca złożył już dokumenty do PINB-u, pozwolenie na użytkowanie powinno być najpóźniej w styczniu. Przydałaby się przynajmniej jakaś oficjalna informacja o terminach przekazywania mieszkań ze strony Biura Sprzedaży (myślę, że nie jest to wróżenie z fusów).



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 34 gości