Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Suski

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: Suski » 27 paź 2016, 19:37

Owszem stosowanie spółki celowej nie jest niczym nadzwyczajnym, ba powiedziałbym nawet ze jest norma. Z drugiej strony na poczatku września data była inna i nikt nie poruszył kwestii krótszej rękojmi, co wydaje mi się dziwne przy tak dokładnych analizach niektórych osób. Reklama jest osobnym tematem którego nie będę nawet poruszał, każdy powinien wyciągnąć własne wnioski.

Moja decyzja o rezygnacjji z zakupu nie została podjęta z powodu krótszej rekojmi oraz reklam, było to spowodowane tylko i wyłącznie dzięki podejściu jakie cała grupa oraz biuro sprzedaży ma do przyszłych mieszkańców. A szkoda bo planowaliśmy jeszcze zakup drugiego mieszkania z zamiarem podnajmowania.

Alicja

Postautor: Alicja » 29 paź 2016, 13:45

W innym wątku wrzuciłam porównanie tej inwestycji z Sensity więc i wrzucę tu, gdyby ktoś z Was chciał sprawdzić czy dobrego wyboru dokonał.
Po ogólnej ocenie inwestycji i porównaniu jej do konkurencji należałoby zrobić analizę dla danego segmentu mieszkań np: 41-45m2 46-50m2 itd

Oczywiście analizę należało by również zrobić w stosunku do mieszkania, które się kupiło, a następnie policzyć ROI i ROE, ale nie każdy przecież zakupił mieszkanie w celu inwestycyjnym więc nie ma się czym przejmować.

Obrazek
*zestawienie nie odwołuje się do cen promocyjnych Sento

Warto pamiętać, iż obie inwestycje są ukierunkowane, a nieco innego klienta, co widać w metrażach mieszkań (w Sento dominują najmniejsze metraże 30-35m2, a we Wzgórzu 46-50m2). NIestety z uwagi na brak dostępu do cen promocyjnych/ich braku we Wzgórzu Krzemionki, ciężko zrobić zestawienie w stosunku do cen promocyjnych, które Sento oferował/oferuje w swojej inwestycji. Patrząc na ceny promocyjne Sento wypada atrakcyjniej, chociaż trzeba pamiętać, że na wybudowanie mieszkania trzeba oczekiwać 29 miesięcy, a we Wzgórzu budowa trwała 14 miesięcy.

Jedno co łączy obie inwestycje to cena miejsca postojowego, która jest wysoka jak na tą okolicę (35000zł) oraz własność gruntu.

Obrazek

Warto przed zakupem mieszkania warto sobie odpowiedzieć w jakim celu kupujemy mieszkanie (cele własne vs wynajem) oraz ilu i jakich sąsiadów chcemy mieć (w przypadku Jerozolimskiej będą to dwa bloki od tego samego dewelopera, a w Sento będzie ich 4) oraz sprawdzić jaka odległoścć jest do terenów zielonych czy sklepów, ewentualnie porównać wygodę dojazdu do rynku (zarówno rowerem, mpk, autem i niebawem SKA). Na koniec można również porównać poziom hałasu od ulicy Wielickiej, widok z okien oraz zapachy które unoszą się w okolicy z pobliskich okolic itp.

Pozdrawiam sąsiadów.

Alicja

Postautor: Alicja » 05 lis 2016, 15:36

Podobno można się już zapisywać na oglądanie inwestycji, był ktoś z Was?

Znajomy podesłał fotki, podobno panele przy oknach wystawowych są ciemniejsze niż elewacja, a miało być odwrotnie ;) (jak widać dobór kolorów do tych z wizualizacji różni się "deczko""). Ten ciemny kolor na panelach (wpadający w czerń) jest mega elegancki - taki kolor powinna mieć cała elewacja z tej strony. Czy ktoś wie, dlaczego zrobili taki szary? Czy dlatego żeby bociany się o ściane nie zabijały? :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kamery do monitoringu już są zamontowane oraz można znaleźć jakiś odprysk (a nawet dwa) na elewacji :shock: albo to wyjścia pod kolejne kamery :mrgreen:
Obrazek

Obrazek

chodniki i barierki też już prawie sa gotowe:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

doxa

Postautor: doxa » 08 lis 2016, 13:18

Cześć, czy wiece jak wygląda sprawa tzw. listy rezerwowej oczekujących na miejsce postojowe? Rozumiem, że deweloper mimo wolnych miejsc na razie ich nie udostępnia do sprzedaży mimo chętnych, do czasu decyzji osób zakupujących większe mieszkania? Wiecie ile osób jest na takiej liście?

kraklove

Postautor: kraklove » 08 lis 2016, 13:29

Na liście jakiś czas temu było już ok. 5-6 osób. Deweloper trzyma miejsca dla mieszkań powyżej 50m2 + dla lokali usługowych. Jeśli chcesz się teraz dopisać, to wydaje mi się, że szansa na miejsce jest niewielka, choć kto wie ;)

doxa

Postautor: doxa » 08 lis 2016, 14:09

A czy ktoś z was próbował uzyskać info w ZIKIT co do ew. zmian organizacji ruchu na Jerozolimskiej? Chodzi mi o to, czy nie wyrosną nagle znaki zakazu postoju na ulicy? Spodziewam się jak zwykle w nowych blokach, że od razu wybuchnie wojna zmotoryzowanych i niezmotoryzowanych + posiadających miejsca postojowe, dzwonienie na straż miejską, mandaty, brak miejsc na ulicy (bo te 5 naziemnych miejsc od dewelopera to pewnie od razu zajmą auta "wiecznie zaparkowane") itd. itp. - już to przerabiałem w nowym bloku podczas wynajmu... a parkowanie pod Lidlem to trochę bez sensu. Ja napisałem do ZIKITu maila i na fb, zobaczymy czy i co odpiszą. Może ktoś już posiada takie informacje?

kraklove

Postautor: kraklove » 08 lis 2016, 14:16

Miejsc parkingowych ma być 5? Byłoby nawet lepiej, bo mnie deweloper mówił, że 4 ;)

doxa

Postautor: doxa » 08 lis 2016, 14:33

Może 4 - nie pamiętam dokładnie, ale tych miejsc ma być dosłownie kilka :/

kraklove

Postautor: kraklove » 08 lis 2016, 14:42

Już myślałam, że postanowili jednak zrobić więcej. No nic, jeśli dowiesz się czegoś w ZIKiT, koniecznie daj znać.

doxa

Postautor: doxa » 08 lis 2016, 16:49

Odpowiedź na zapytanie mailowe ma być udzielona do około 2 tygodni :)

Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”