Nowe mieszkania MdM na Prądniku Białym ul. Banacha od Activ Kraków - forum, opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Amelia
Posty: 2
Rejestracja: 08 lut 2017, 20:03

Re: Umowa deweloperska Banacha 2 z Activ a spółka celowa jako deweloper

Postautor: Amelia » 09 lut 2017, 23:05

Amelia pisze:Witajcie,
Zainteresowana jestem mieszkaniem w bloku nr 2 na Banacha. Dostałam umowę deweloperską. Niestety niepokoi mnie fakt, że blok ten jest budowany przez utworzoną do tego celu spółkę z o.o. spółkę komandytową, czyli spółkę córkę. Chodzi mi o późniejsze prawo do rękojmi w przypadku likwidacji tej spółki. Czy uważacie, że nie ma się czego obawiać?

Zatem wygląda na to, że nabywcy mieszkań w bloku nr 1 są w innej sytuacji, gdyż ja na mieszkanie w bloku nr 2 w umowie deweloperskiej mam jako dewelopera spółkę z o.o. spółkę komandytową. Wysłałam maila do dewelopera w tej sprawie i mija tydzień jak czekam na odpowiedź. Chcę się upewnić, zanim wydam niemałe pieniądze na mieszkanie, że z rękojmią nie będzie w przyszłości problemów.


sphinx
Posty: 36
Rejestracja: 12 lut 2017, 10:52

Re: Nowe mieszkania MdM na Prądniku Białym ul. Banacha od Activ Kraków - forum, opinie

Postautor: sphinx » 12 lut 2017, 11:17

Witam nowych sąsiadów. Kupiliśmy mieszkanie w pierwszym etapie i jak do tej pory nie mieliśmy żadnych problemów z Activ czy też na budowie. Wszystko przebiega bez problemów. Będziemy mieszkać na parterze więc tak naprawdę jedyna wątpliwość to jak finalnie będą wyglądać tarasy; w środku wykończenie bez zastrzeżeń.
Ktoś pytał o przeróbki; my przesuwaliśmy wnękę na drzwi w jednej z sypialni i nie było żadnego problemu (bez dodatkowych kosztów). Jeśli chodzi o elektrykę to zmieniliśmy miejsce gniazda na okap oraz lodówkę, gniazd teletechnicznych w sypialni, skrzynki na holu, domofonu (było to oczywiście uzgodnione z elektrykiem przez położeniem instalacji i dodatkowych kosztów z tym związanych nie mieliśmy) natomiast za dodatkowe punkty elektryczne (np. specjalnie pod zmywarkę itd) płaciliśmy po 150 zł za tzw punkt.
Ostatni raz na budowie byliśmy 31.01, prace przebiegają zgodnie z planem to znaczy czekają aż się ociepli :D (przynajmniej jeśli chodzi o prace na zewnątrz; prace w środku idą pełną parą), w naszej klatce tzn. drugiej płytki były już położone wcześniej. Tak jak napisał borecki została zamontowana winda, a w mieszkaniach pewnie wszystkich - kaloryfery, które "grzeją" aby schły tynki.
Pan kierownik przekazał nam, że jest szansa na skończenie budowy i wszystkie odbiory techniczne na przełomie kwiecień/maj co daje nadzieje, że klucze odbierzemy maj/czerwiec.
Mam pytanie czy ktoś się orientuje dokładniej co do tej drogi co ma podobno powstać od strony wschodniej budynków i łączyć się z ulicą Kuźnicy Kołłątajowskiej.
Pozdrawiam

Emi
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2017, 23:55

Re: Nowe mieszkania MdM na Prądniku Białym ul. Banacha od Activ Kraków - forum, opinie

Postautor: Emi » 13 lut 2017, 0:59

Niestety co do drogi, o której piszesz też nic więcej nie wiem, natomiast udało mi się dotrzeć do informacji odnośnie inwestycji Megapolis. Faktycznie na ich głównej stronie póki co próżno szukać jakichś szczegółów, ale idąc tropem bilbordów porozwieszanych wzdłuż 29 Listopada z hasłami "osiedle Ozon" lub "lepiej na swoim" można odnaleźć namiary na rzeczoną inwestycje. Póki co mają w planach 4 bloki (183 mieszkania), ale docelowo chcą wybudować 1000 mieszkań, a w tym także rozbudowany plac zabaw, zewnętrzną siłownię, ściankę wspinaczkową, salę warsztatowo-wykładową. Deweloper twierdzi, że wkrótce będzie to najlepiej skomunikowana część Krakowa. Biorąc pod uwagę zakres wszystkich prac aż trudno sobie wyobrazić jak bardzo ta kameralna okolica zmieni się w przeciągu najbliższych lat. Kiedy kupowaliśmy mieszkanie w 1 z bloków Activu w październiku 2015r., to teren ten należał jeszcze do Miasta i nie było żadnych danych czy coś tam powstanie, a jeśli tak to kiedy i co. Sama ulica Banacha była raczej niewielka i kończyła się na łąkach. Wszędzie jeszcze zielono i cicho. Było dla nas niemałym zaskoczeniem kiedy chcąc obejrzeć nasze mieszkanie kilka tyg. temu (czego zresztą nie udało się już uczynić) zobaczyliśmy tuż na przeciw naszego bloku kolejną inwestycję. Obawiam się, że wkrótce zrobi się tu podobnie jak w okolicach Dobrego Pasterza, czyli tłoczno, gwarno i betonowo. Co do parapetów, to w pierwotnej wersji miało ich nie być. Nie wiem co się stało, że jednak niestety się pojawiły i to takie :( Drzwi też miały być inne, bo orzechowe. Niezbyt pozytywnie przykuwa uwagę metalowa, tania framuga zamiast standardowej ościeżnicy w takiej okleinie jak drzwi. Orientuje się ktoś może jak z ewentualną wymianą? Pocieszyliście nas tą windą, że chociaż to na plus. Gdyby ktoś mógł wrzucić fotę, będę wdzięczna.
Pozdrawiam


ewela
Posty: 22
Rejestracja: 09 sie 2016, 18:52

Re: Nowe mieszkania MdM na Prądniku Białym ul. Banacha od Activ Kraków - forum, opinie

Postautor: ewela » 17 lut 2017, 14:54

Emi pisze:Niestety co do drogi, o której piszesz też nic więcej nie wiem, natomiast udało mi się dotrzeć do informacji odnośnie inwestycji Megapolis. Faktycznie na ich głównej stronie póki co próżno szukać jakichś szczegółów, ale idąc tropem bilbordów porozwieszanych wzdłuż 29 Listopada z hasłami "osiedle Ozon" lub "lepiej na swoim" można odnaleźć namiary na rzeczoną inwestycje. Póki co mają w planach 4 bloki (183 mieszkania), ale docelowo chcą wybudować 1000 mieszkań, a w tym także rozbudowany plac zabaw, zewnętrzną siłownię, ściankę wspinaczkową, salę warsztatowo-wykładową. Deweloper twierdzi, że wkrótce będzie to najlepiej skomunikowana część Krakowa. Biorąc pod uwagę zakres wszystkich prac aż trudno sobie wyobrazić jak bardzo ta kameralna okolica zmieni się w przeciągu najbliższych lat. Kiedy kupowaliśmy mieszkanie w 1 z bloków Activu w październiku 2015r., to teren ten należał jeszcze do Miasta i nie było żadnych danych czy coś tam powstanie, a jeśli tak to kiedy i co. Sama ulica Banacha była raczej niewielka i kończyła się na łąkach. Wszędzie jeszcze zielono i cicho. Było dla nas niemałym zaskoczeniem kiedy chcąc obejrzeć nasze mieszkanie kilka tyg. temu (czego zresztą nie udało się już uczynić) zobaczyliśmy tuż na przeciw naszego bloku kolejną inwestycję. Obawiam się, że wkrótce zrobi się tu podobnie jak w okolicach Dobrego Pasterza, czyli tłoczno, gwarno i betonowo. Co do parapetów, to w pierwotnej wersji miało ich nie być. Nie wiem co się stało, że jednak niestety się pojawiły i to takie :( Drzwi też miały być inne, bo orzechowe. Niezbyt pozytywnie przykuwa uwagę metalowa, tania framuga zamiast standardowej ościeżnicy w takiej okleinie jak drzwi. Orientuje się ktoś może jak z ewentualną wymianą? Pocieszyliście nas tą windą, że chociaż to na plus. Gdyby ktoś mógł wrzucić fotę, będę wdzięczna.
Pozdrawiam


Emi podzielam Twoje uwagi. Zapewne każdy liczył się z tym, że okolica w miarę upływu czasu będzie zabudowywana, ale nie z tym, że nastąpi to tak szybko i na taką skalę, niestety miasto mimo licznych apeli i problemów ze smogiem nadal prowadzi politykę betonowania :/ jedynym pocieszeniem jest fakt że na osiedlu obok powstaną lokale użytkowe i liczne atrakcje oraz to że powstanie tramwaj co zapewne wpłynie na cenę naszych mieszkań. Skąd wiesz o tych parapetach, że miało ich nie być, w prospekcie jest inf. że będą ale brak jednoznacznego wskazania jakie. Co do drzwi też się zgodzę, że ta framuga jest wręcz dramatyczna, znacznie lepiej wygląda ościeżnica w kolorze drzwi, ale na czymś oszczędzać trzeba.

@borecki masz może jakieś foty wnętrza budynku, części wspólnych? na stronie wrzucają foty ale z zewnątrz a tam się nic nie zmienia (no może strona i kąt pod którym robią zdjęcie).

pzdr.
E.

b0recki
Posty: 135
Rejestracja: 04 maja 2016, 20:36

Re: Nowe mieszkania MdM na Prądniku Białym ul. Banacha od Activ Kraków - forum, opinie

Postautor: b0recki » 17 lut 2017, 15:07

Nie mam żadnych zdjęć bo leżę chory;) ale coś tam robią wciąż, wczoraj pojawiły się brakujące na 3 balkonach barierki. I widzę że ostro wietrza blok bo co kilka dni otwierają wszystkie okna w mieszkaniach. Myślę że do końca miesiąca wszystko będzie ogarnięte wewnątrz. Potem już tylko czekamy na wiosnę drogą dojazdowa oraz wiata smietnikowa jest niezbędna do odbiorów.

Emi
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2017, 23:55

Re: Nowe mieszkania MdM na Prądniku Białym ul. Banacha od Activ Kraków - forum, opinie

Postautor: Emi » 17 lut 2017, 17:20

Ewela, takie informacje mieliśmy od przedstawiciela Activu. Zanim podpisaliśmy umowę, pytaliśmy z Mężem o to, co będzie w środku jeśli chodzi o elementy wykończenia, w tym o parapety. Biję się jednak w pierś, ponieważ nie przeglądaliśmy dokładnie całej treści prospektów i faktycznie jest tam napisane, że zostaną wykonane "parapety wewnętrzne z mozaiki marmurowej, granitowej lub konglomeratowej" :? Czyli wynika z tego, że nie dopatrzyliśmy :cry: , a dla Osób zainteresowanych inwestycją przy Banacha jest to informacja, aby dokładnie czytali wszystkie dokumenty i w razie czegoś interweniowali. Przypuszczam, że nie byłoby żadnego problemu z tym, aby zastrzec sobie w odpowiednim momencie, by nie montowano parapetów. Dowiadywałam się o szczegóły w sprawie wymiany drzwi lub zmiany ościeżnic. Active nie ma już nic do tego. Decyzję będzie podejmować Wspólnota Mieszkaniowa.
Pozdrawiam serdecznie

b0recki
Posty: 135
Rejestracja: 04 maja 2016, 20:36

Re: Nowe mieszkania MdM na Prądniku Białym ul. Banacha od Activ Kraków - forum, opinie

Postautor: b0recki » 24 lut 2017, 22:35

Dziś byłem na budowie...specjalnych zmian nie ma...zaczynają powoli sprzątać - zmywanie klatek schodowych przed malowaniem nawet zamiatany był parking podziemny. Dla zinteresowanych powstała juz strona inwestycji z nami sąsiadującej: osiedleozon.pl

michal
Posty: 30
Rejestracja: 15 lis 2016, 13:48

Re: Nowe mieszkania MdM na Prądniku Białym ul. Banacha od Activ Kraków - forum, opinie

Postautor: michal » 02 mar 2017, 18:08

Obrazek

W klatce nr 1 skrzynki na listy będą na zewnątrz

Obrazek

Obrazek

Wykańczają drzwi wejściowe do mieszkań


michal
Posty: 30
Rejestracja: 15 lis 2016, 13:48

Re: Nowe mieszkania MdM na Prądniku Białym ul. Banacha od Activ Kraków - forum, opinie

Postautor: michal » 02 mar 2017, 18:09

A tak mają wyglądać drzwi

Obrazek

b0recki
Posty: 135
Rejestracja: 04 maja 2016, 20:36

Re: Nowe mieszkania MdM na Prądniku Białym ul. Banacha od Activ Kraków - forum, opinie

Postautor: b0recki » 02 mar 2017, 19:17

Wizualka wygląda bardzo ładnie...ciekawi mnie co to bedzie na ścianie klatki - plytki drewno podobne, płyta z okleiną...wyglada to gustownie:)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 43 gości