Osiedle Riverside Kraków Galinvest forum opinie mieszkania na Zabłociu

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Osiedle Riverside Kraków Galinvest forum opinie mieszkania na Zabłociu

Postautor: megi » 14 sty 2016, 22:25

Jeśli chodzi o nowe inwestycje mieszkaniowe w naszym mieście, to dosyć ciekawym przykładem jest także powstające na Zabłociu Osiedle Riverside Kraków od Galinvest. Projekt został ulokowany przy ulicy Zabłocie, w tej samej poprzemysłowej dzielnicy i powstanie na jednej z ostatnich niezabudowanych działek w tej okolicy sąsiadujących z Wisłą. Miejsce jest bardzo dobre, bowiem znajduje się ono bardzo blisko Mostu Kotlarskiego, po którego przejściu można znaleźć się na Kazimierzu. Idą wzdłuż Wisły Bulwarem Podolskim, można dosyć szybko dojść do Starego Podgórza oraz kładki Bernatki :) To z pewnością jedna z lepszych lokalizacji w Krakowie, a do tego jeśli ktoś wybierze odpowiednie mieszkanie, to może z niego mieć również świetny widok na rzekę oraz miasto. Jeśli ktoś by miał ochotę, to może także wybrać się z tej okolicy na spacer na Kopiec Krakusa.

Poza tym niezła jest tam komunikacja, blisko jest bowiem do ulicy Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, jadąc nią w jedną stronę, można szybko dostać się do Ronda Grzegórzeckiego oraz Rodna Mogilskiego, które są ważnymi punktami, na drogowej mapie Krakowa. Do tego można także dostać się stamtąd szybko do ulicy Kuklińskiego oraz Nowohuckiej :) Z tych oraz z wielu innych względów dużo się tam buduje, poza Osiedlem Riverside, w niedalekiej odległości powstanie też na przykład inwestycja Atal Miraculum i nie tylko ta :)

Obrazek

W ramach projektu Riverside powstanie aż kilkaset nowych mieszkań na Zabłociu w Krakowie, z których wiele już znalazło swoich nabywców, ale nadal sporo zostało jeszcze do wzięcia. A wybór jest nadal dosyć duży, deweloper wybudował tam takie lokale jak na przykład wymienione poniżej.

  • Najmniejsze kawalerki na Zabłociu w tym projekcie mają nawet 25 m2 powierzchni trzeba przyznać, że jak na tak niewielki metraż, są nawet nieźle zaplanowane. Największe nieruchomości z tego segmentu mają sporo ponad 30 m2 i także ich rozkłady są całkiem interesujące.
  • Małe mieszkania 2-pokojowe w Krakowie przy ulicy Zabłocie od Galinvest zaczynają się od ok. 40 metrów kwadratowych, oczywiście znajdują się w nich aneksy kuchenne, ale poza tym, trzeba przyznać, że jak na tą wielkość są sobrze rozplanowane. Sypialine mają po kilkanaście metrów powierzchni, jest naprawdę bardzo dobrze. Są jednak takie, które mają ponad 50 metrów kwadratowych, jednak także i tam nie znalazły się osobne kuchnie, choć w niektórych może przy dobrych chęciach dałoby się je wydzielić ;)
  • Małe mieszkania 3-pokojowe na Zabłociu w Krakowie w inwestycji Riverside to ok. 53 metry kwadratowe, czyli dwa spore sypialnie oraz salon z aneksem kuchennym. Ale można też mieć podobny lokal, jednak rozłożony na ok. 80 m2, tam już można znaleźć takie, które mają osobną jasną kuchnię. Znalazło się w nich także miejsce na osobną toaletę
  • Duże mieszkania 4-pokojowe w Krakowie Zabłociu od Galinvest, a jest ich tylko kilka, zaczynają się od prawie 100 m2, a kończą na ponad 140 m2 :shock: Zlokalizowano w nich nawet pralnie (choć może lepiej byłoby mieć saunę ;) ). Dało się też znaleźć takie, przy którym umieszczono ponad 120 metrów kwadratowych tarasu - na bogato :!:
Jest nieźle, ale ceny nowych mieszkań na Zabłociu w Riverside Galinvest też nie należą do najniższych, choć też specjalnie to nie zaskakuje ;) Spośród lokali będących jeszcze do kupienia, najtańsze z nich kosztują 6 300 - 6 400 złotych za metr kwadratowy, natomiast najdroższe to nawet 9 900 zł/m2 - widokowe mieszkania na ostatnich piętrach bloku. Większość to jednak 7 000 - 7 600 zł/m2. Tanio nie jest, można tam znaleźć większe mieszkanie, za które trzeba zapłacić niemal 800 000 zł :)

Obrazek

Nieźle będzie także wyglądała inwestycja Riverside, mieszkania będą miały balkony lub tarasy, niektóre całkiem spore. Bardzo dobre wrażenie robią także duże okna na całą wysokość ściany oraz narożne przeszklenia. Jest to z pewnością jeden z ciekawszych projektów mieszkaniowych powstających aktualnie w Krakowie, i do tego niedaleko od centrum. Może znajdzie się tu ktoś, kto już kupił nowe mieszkanie od tego dewelopera i może napisać jakie ma opinie o Galinvest Kraków :?: Wszystko idzie sprawnie, nie ma jakichś haczyków w umowach deweloperskich :?: Napiszcie też na forum coś o tym, jakie sami macie opinie o inwestycji Riverside, dlaczego zdecydowaliście się na zakup lokum tam :?: Ja sam szukam dla siebie odpowiedniego miejsca i chciałbym się tego i owego dowiedzieć :)


MarcinJ
Posty: 435
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Osiedle Riverside Kraków Galinvest forum opinie mieszkania na Zabłociu

Postautor: MarcinJ » 25 sty 2016, 0:20

A mnie udało się odwiedzić ostatnio plac budowy, na którym powstają nowe mieszkania na Zabłociu, czyli inwestycja Riverside od dewelopera Galinvest. Powstaje ona niemal po sąsiedzku z Krakowską Szkołą Wyższą / Akademią Krakowską im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, czyli niemal idealnie w sąsiedztwie Wisły, blisko przystanku tramwajowego no i niedaleko Mostu Kotlarskiego :)

Obrazek

Powyżej można zobaczyć prowadzącą do niej ulicę Zabłocie, będzie nią można w miarę łatwo dojechać do nowych bloków, które są tam budowane. Niezły będzie stamtąd także dojazd do Ronda Grzegórzeckiego i Ronda Mogilskiego, a w drugą stronę do ulicy Kuklińskiego, do autostrady oraz do budowanej ekspresówki na Warszawę, czyli S7 :idea:

Obrazek

Doskonale widać tu, na jakim stopniu zaawansowania jest ta budowa, stawiane jest 4-5 piętro bloków (jednocześnie powstają one aż trzy). Warto też zwrócić uwagę na to, że o ile niższe kondygnacje zostały odlane z betonu, to wyższe budowane są już z pustaka ceramicznego, czyli całkiem zdrowego materiału :) Powinno się w tym chyba nieźle mieszkać :!:

Obrazek

A powyżej jeszcze tablica informacyjna, na której znajdują się informację o szczegółach inwestycji Riverside w Krakowie. Widać, że za budowę odpowiada tu firma z Nowego Sącza Grimbud. Prace zaś mają się zakończyć z końcem lutego przyszłego roku, choć to nie oznacza, że mieszkańcy dostaną już klucze do nowych mieszkań na Zabłociu :) Na pewno sporo czasu zajmą jeszcze odbiory techniczne itp., a to może nawet zająć kilka miesięcy i trzeba się na to przygotować.

Obrazek

Część mieszkań, tych z parteru i pierwszego piętra będzie miało niestety widok głównie na wysoki nasyp kolejowy, który prowadzi do pobliskiego mostu kolejowego na Wiśle. Jednak Sporo ich będzie miało także piękny widok na Wisłę oraz tereny zielone po drugiej stronie rzeki. Miejsce jest trzeba przyznać bardzo dobre, choć trochę szkoda, że widok na wiślane wały będą miały raczej lokale z wystawą północną, czyli tą najmniej nasłonecznioną...

Obrazek

A powyżej można zauważyć, że chyba są już pierwsze przymiarki do wstawiania okien w nowej inwestycji. Wygląda na to, że znajdą się tam spore przeszklenia, które powinny zapewnić niezłe doświetlenie nowych mieszkań. Ciekawe jak będzie to wyglądało z tej perspektywy, kiedy już wszystkie prace zostaną zakończone :)

bogdan
Posty: 21
Rejestracja: 25 lut 2016, 14:22

Re: Osiedle Riverside Kraków Galinvest forum opinie mieszkania na Zabłociu

Postautor: bogdan » 01 kwie 2016, 20:10

Jest to fajna inwestycja ale ona ma grunt wieczysty. Jak myślicie czy warto kupić mieszkania na takim gruncie?
Jakie mogą być opłaty za take użytkowania? Jeżeli mieszkania ma 32m^2. to jaka mnie więcej cenna użytkowania wieczystego może być? 200-500zł rocznie? Czy nawet 500-1000zł rocznie czy jeszcze więcej?


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Osiedle Riverside Kraków Galinvest forum opinie mieszkania na Zabłociu

Postautor: pozdro » 02 kwie 2016, 12:44

Ja też na poczatku to odrzucałem, ale stwierdziłem, że mam płacić albo odrazu drogo w centrum, albo kupować w dziurze. To wole jednak to użytkowanie wieczyste i dopłacić te 10zł/m2/rok. Coś ktoś mówił, że PIS zamierza oddać na własność te użytkowania wieczyste, ale to nie jest pewne. Ogólnie wszystko, zależy od ceny mieszkania. Użytkowanie wieczyste nie powinno wyjść aktualnie więcej niż 500zł na rok. Zależy od intensywności zabudowy.

bogdan
Posty: 21
Rejestracja: 25 lut 2016, 14:22

Re: Osiedle Riverside Kraków Galinvest forum opinie mieszkania na Zabłociu

Postautor: bogdan » 02 kwie 2016, 18:44

pozdro, dziękuje za odpowiedż.
Na wikipedii znalazłem takie info:
Opłaty z tytułu użytkowania wieczystego
Użytkownik wieczysty przy nabyciu nieruchomości ponosi opłatę, zgodnie z obowiązującą Ustawą o gospodarce nieruchomościami stanowiącą równowartość 15 – 25% ceny nieruchomości. Wartość tego ułamka ustala właściciel nieruchomości. Jest ona płatna jednorazowo, najpóźniej do dnia zawarcia umowy notarialnej. Opłaty roczne w następnych latach, są zdefiniowane ustawowo i wynoszą od 0,3 – 3% ceny nieruchomości, w zależności od określonego w umowie celu, na jaki nieruchomość gruntowa została oddana. Termin płatności opłat rocznych upływa z końcem marca każdego roku.

Jeżeli ja kupuje mieszkania w osoby która już zaniego zapłaciła 10%. To znacze że ja zwracam te 10% tej osobie i póżniej podłacam 90% deweloperowi przy oddani.
To jest wieczysty grunt i jak jest z tą opłatą 15-25% przy nabuciu nieruchomości? Ja też mam ją płacic? :shock: czy ona już odrazu jest wliczona w cenę dewelopera. Jeżeli naprzykład mieszkania kosztuje np. 200tys to kiedy ja jego dostanie mam zrobić pierszą wpłate za użytkowania wieczysne 15-25% od 200tys? Czy tylko mnie więcej 200-500zł rocznie?

Czy jest taka szansa że użytkowania wieczyste za kilka lat będzie kosztowało kilku tys.zł? Czy warto podejmować taką decyzje z zakupem? Proszę o pomóc. Jest to dla mnie bardzo ważne a informacja.

Adam
Posty: 48
Rejestracja: 22 lut 2016, 19:56

Re: Osiedle Riverside Kraków Galinvest forum opinie mieszkania na Zabłociu

Postautor: Adam » 04 kwie 2016, 10:15

Kupujac urzytkowanie wieczyste kupujesz sobie wieczysty problem.
Ceny beda szly do gory i za kilkanascie lat beda to juz powazwne sumy !
Gminy jak wszedzie poszukuja pieniedzy dlatego tez ceny pojda do gory

Nowy
Posty: 1624
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Osiedle Riverside Kraków Galinvest forum opinie mieszkania na Zabłociu

Postautor: Nowy » 05 kwie 2016, 19:05

No ja jednak byłbym tu ostrożniejszy w ocenach, bo niby faktycznie użytkowanie wieczyste gruntu, to nie jest własność, ale jednak w Krakowie i w innych miastach bardzo dużo budynków już stoi albo jest stawianych na podobnych zasadach... Nie spodziewałbym się w związku z tym jakichś drastycznych opłat za to, bowiem raczej żadne władze nie będę sobie mogły na to pozwolić. A jeśli już szukaliby większej ilości kasy, to bardziej obstawiałbym wprowadzenie w jakiejś przyszłości podatku katastralnego, ale to wszystkich będzie bolało podobnie :)

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Osiedle Riverside Kraków Galinvest forum opinie mieszkania na Zabłociu

Postautor: pozdro » 06 kwie 2016, 0:38

No dokładnie bardziej bym się obawiał podatku katastralnego. Tutaj opłat nie mogą podnieść. Bo by musieli pół polski eksmitować. Pozatym ta zelży od ceny gruntów, a te wyceniane były pewnie z 2-3 lata temu kiedy były stosunkowo drogie. Ja liczę, że jak program Mieszkania+ się pojawi PIS to dodatkowo przekwalifikują te działeczki na własność. Bo aktualnie ten haracz dużo emerytek i emerytów do spółdzielni płaci.

Od Riverside ciekawsze wydaje się atalresidance.pl za 7500zł/m2


iti
Posty: 1133
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Osiedle Riverside Kraków Galinvest forum opinie mieszkania na Zabłociu

Postautor: iti » 06 kwie 2016, 10:36

@bogdan, te 15-25%, które trzeba zapłacić, to zdaje się deweloper załatwia. To są jego koszty przy załatwieniu gruntu pod inwestycję, tak samo jak w sytuacji, kiedy kupuje działkę na własność, żeby coś na niej zbudować, tylko jak widać ma taniej :) No a później są tylko te roczne opłaty, w praktyce nie są jakoś specjalnie wysokie (te 0,3 - 3%).

A masz jakieś nowe zdjęcia Riverside :?: Bo trochę czasu mnie nie było w tej okolicy i zastanawiam się jak to może teraz wyglądać, ale też mi się podoba ten projekt i bliskość Wisły :)

Nowy
Posty: 1624
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Osiedle Riverside Kraków Galinvest forum opinie mieszkania na Zabłociu

Postautor: Nowy » 24 kwie 2016, 1:21

Zajrzałem też ostatnio w okolicę, w której powstaje Osiedle Riverside w Krakowie, za które odpowiada deweloper Galinvest, więc wrzucam kilka fot na forum :) Abstrahując od tego, że to użytkowanie wieczyste (tak się buduje chyba połowę nowych rzeczy w Krakowie), wszystko zaczyna nabierać tam realnych kształtów.

Obrazek

W środkowym budynku jest już wstawionych większość okien w tych nowych mieszkaniach nad Wisłą w Krakowie, ale on chyba jest najmniej zaawansowany w powstawaniu, ponieważ inne części mają się znacznie lepiej :)

Obrazek

Na tej widocznej po lewej stronie zdjęcia jest już chyba ocieplenie, a do tego także nawet część elewacji została już wykonana. To wszystko znaczy, że coraz bliżej do ukończenia tego projektu mieszkaniowego :) Mnie to wszystko się nawet podoba i to chyba jedna z ciekawszych inwestycji w tej okolicy, może obok Atal Zabłocie, czyli osiedla budowanego niedaleko Mostu Kotlarskiego, ale na nią trzeba będzie zaczekać jeszcze znacznie dłużej :?

Obrazek

Jeśli chodzi o budynek po prawej stronie, to jest ocieplany, co ciekawe chyba nie styropianem, ale wełną mineralną, a to chyba całkiem nieźle. Szkoda, że nie miałem na tyle czasu, żeby wyjść na wał nad Wisłą i zrobić kilka zdjęć z tamtej perspektywy, bo od tej strony to wszystko dobrze wygląda i budzi dobre opinie i skojarzenia. To chyba jeden z ciekawszych projektów na forum, choć oczywiście zdanie o nim można mieć podzielone. Jak dla nie ma niemało zalet, ale pewnie kilka wad też by się znalazło, jak to zostało napisane powyżej :)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 33 gości