Osiedle Bunscha Park Kraków forum i opinie (mieszkania na Ruczaju)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
bobo
Posty: 129
Rejestracja: 26 maja 2016, 17:54

Re: Osiedle Bunscha Park Kraków forum i opinie (mieszkania na Ruczaju)

Postautor: bobo » 19 lip 2016, 23:18

Jeśli macie jakieś ciekawe informacje o inwestycji Bunscha Park, to wrzucajcie na forum, piszcie opinie itp., bo tu więcej osób zainteresowanych ;) I wątek właśnie cieszy się zainteresowaniem, chyba znacznie więcej osób tu zagląda niż pisze. W sumie, jeśli chcemy mieć sensowniejsze forum, to może warto by w tej sprawie napisać do admina, żeby założył nam takie forum, jak ma na przykład Lazurowy Park albo Prądnik Nowy :idea:


bobo
Posty: 129
Rejestracja: 26 maja 2016, 17:54

Wysokość czynszu w mieszkaniach na Osiedlu Bunscha Park Kraków (forum i opinie)

Postautor: bobo » 13 wrz 2016, 14:21

Dorzuciłbym do tego jeszcze jedną wątpliwość... Mają być tam tężnie solankowe, na pewno świetna rzecz, zwłaszcza w Krakowie, w którym jakość powietrza jaka jest, każdy widzi ;) Tylko zastanawia mnie to, jaki będzie koszt ich utrzymania i jak bardzo odbije się to na wysokości czynszu za nowe mieszkanie na Osiedlu Bunscha Park w Krakowie. Do tego jeszcze windy, o których wspomniał powyżej @marcin i pewnie jeszcze coś się znajdzie.

Podoba mi się natomiast to, że deweloper zdecydował się na wyprowadzenie samochodów z wnętrza osiedla, co prawda nie jest to pierwszy taki pomysł w Krakowie (a tak mi to przedstawiali), ale jednak to zdecydowanie na plus :idea: Inna sprawa, że te części wspólne, znajdujący się na nich ogród także trzeba będzie utrzymać :)

iwan
Posty: 42
Rejestracja: 10 lut 2016, 0:29

Re: Osiedle Bunscha Park Kraków forum i opinie (mieszkania na Ruczaju)

Postautor: iwan » 06 paź 2016, 19:45

No tak czy inaczej te tężnie solankowe na osiedlu mnie ciekawią... Chyba, że przy kopaniu garażu dowiercili się do jakichś źródeł solankowych ;)

I dobrze powiedziane o tym, jaki jest normalny cykl życia nowego osiedla :) Faktycznie praktyka jest chyba taka, że najpierw wszyscy parkują pod nowym blokiem na cebularza, bo żal było na miejsce postojowe, chodniki zastawione, trawniki rozjeżdżone i konflikty pomiędzy tymi, co jednak kupili miejsca postojowe. Do tego Straż Miejska, oskarżanie się o różne rzeczy itp. Ile nerwów by ludziom oszczędzili, gdyby od razu stawiali słupki lub separatory na chodnikach :idea:

A ma ktoś jakieś zdjęcia z budowy inwestycji Bunscha Park w Krakowie? Dawno nie udało mi się wybrać w tą okolicę, a chętnie bym zobaczył jak idzie stawianie bloku :)


konji
Posty: 25
Rejestracja: 12 kwie 2016, 7:44

Re: Osiedle Bunscha Park Kraków forum i opinie (mieszkania na Ruczaju)

Postautor: konji » 16 paź 2016, 15:27

Kupiliśmy z dziewczyną M w Bunscha bo cenimy sobie ciszę i spokój, szukaliśmy nawet w Sidzinie k. Skawiny ale tam nie wypaliła inwestycja Urby i koło Wieliczki w domkach szeregowych. Nas centrum i północna str. Krakowa odpychała. Bunscha to inwestycja dla takich właśnie ludzi :) nikt nikogo nie zmusza do kupna swojego M w tej inwestycji. Komunikacja nie jest tragiczna bo dużo linii autobusowych ma przystanek pod osiedlem, a i do pętli na Czerwonych Makach na tramwaj jest blisko, plusem dla zmotoryzowanych je fakt że na Grota-Roweckiego korków nie napotkają. Ceny mieszkań uważam za atrakcyjne w porównaniu do innych inwestycji w tej części miasta.

iwan
Posty: 42
Rejestracja: 10 lut 2016, 0:29

Re: Osiedle Bunscha Park Kraków forum i opinie (mieszkania na Ruczaju)

Postautor: iwan » 16 paź 2016, 16:15

Uważam podobnie jak Ty @konji, ilu kupujących, tyle różnych opinii, plusów i minusów inwestycji i podobnie jest w przypadku osiedla Osiedla Bunscha Park w Krakowie :) Ja tam myślę, że jednak nieprzypadkowo ceny mieszkań na Ruczaju trzymają poziom i jeśli faktycznie ktoś ma stamtąd blisko do pracy, na uczelnię, do obwodnicy itp., to może to być całkiem niezła okolica do mieszkania. I okolica rzeczywiście wydaje się jednak lepsza niż na przykład Sidzina :) No i jak dla mnie, też do pętli Czerwone Maki jest na tyle blisko, że da się z niej korzystać dojeżdżając w stronę centrum miasta.

Co myślisz, może warto by założyć tu forum mieszkańców inwestycji Bunscha Park, w którym można by się wypowiadać na poszczególne tematy dotyczące osiedla :?: Trochę nowych inwestycji z Krakowa ma tu już takie swoje miejsca :)

konji
Posty: 25
Rejestracja: 12 kwie 2016, 7:44

Re: Osiedle Bunscha Park Kraków forum i opinie (mieszkania na Ruczaju)

Postautor: konji » 16 paź 2016, 19:13

Myślę że założenie takiego forum to bardzo dobry pomysł, ale czy jest sens robić to zanim ludzie odbiorą mieszkania? Będzie się można wtedy wypowiadać na temat tężni i kosztów z tym związanych, wind, dzikiego parkowania, wjazdu i wyjazdu na osiedle, kontaktem z deweloperem w sprawie usuwania ewentualnych usterek, reklamacji itp. Osoby czekające na odbiór mieszkań w II etapie czyli bud. 4, 5, 6 będą miały wtedy porządną dawkę informacji z pierwszej ręki.
Póki inwestycja jest w trakcie realizacji ten temat chyba wystarczy, z resztą oprócz mnie nikt się jeszcze nie przyznał do zakupu tam mieszkania.

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Osiedle Bunscha Park Kraków forum i opinie (mieszkania na Ruczaju)

Postautor: pozdro » 20 paź 2016, 19:06

Marsu pisze:Witam,

Jesteśmy wraz z narzeczoną zainteresowani kupnem mieszkania w tej inwestycji i mam pytanie do osób które już zakupiły bądź są na dalszym etapie negocjacji. Mianowicie jaka jest elastyczność dewelopera odnoście cen czy jest on skory do jakichkolwiek negocjacji czy raczej podane ceny są już ostateczne i ciężko jest cokolwiek urwać.

Kto kupił ten przegrał życie. Sorki, ale to już Avia ma lepszą lokalizację i kosztuje 4700zł/m2. A tutaj cena jak za woły, a dostajesz osła daleko od miasta.

konji
Posty: 25
Rejestracja: 12 kwie 2016, 7:44

Re: Osiedle Bunscha Park Kraków forum i opinie (mieszkania na Ruczaju)

Postautor: konji » 22 paź 2016, 11:35

Nam się udało 6000 zejść z ceny. Jeśli ktoś jest dobrym negocjatorem i ma twarde argumenty to może naprawdę dużo, normalne jest że każdy deweloper ma jakąś granice minimum za jakie sprzeda mieszkanie. Gorzej było przy negocjowaniu warunków umowy deweloperskiej (raczej kosmetyczne poprawki)
Ostatnio zmieniony 22 paź 2016, 11:58 przez konji, łącznie zmieniany 2 razy.


konji
Posty: 25
Rejestracja: 12 kwie 2016, 7:44

Re: Osiedle Bunscha Park Kraków forum i opinie (mieszkania na Ruczaju)

Postautor: konji » 22 paź 2016, 11:55

pozdro pisze:
Marsu pisze:Witam,

Jesteśmy wraz z narzeczoną zainteresowani kupnem mieszkania w tej inwestycji i mam pytanie do osób które już zakupiły bądź są na dalszym etapie negocjacji. Mianowicie jaka jest elastyczność dewelopera odnoście cen czy jest on skory do jakichkolwiek negocjacji czy raczej podane ceny są już ostateczne i ciężko jest cokolwiek urwać.

Kto kupił ten przegrał życie. Sorki, ale to już Avia ma lepszą lokalizację i kosztuje 4700zł/m2. A tutaj cena jak za woły, a dostajesz osła daleko od miasta.

Avia to jedno wielkie betonowisko, fajnie będzie pospacerować z dzieckiem przy ulicy i między lasem samochodów zaparkowanych między blokami.
Bywam w większości dużych miast w Polsce i z rozmów z tamtejszymi ludźmi jasno wynika że wolą dojeżdżać do pracy z obrzeż miasta i pobliskich miejscowości niż kisić się w centrum. W firmie w której pracuję są osoby z Niepołomic, Wieliczki, Liszek, Piekar, Olkusza, ... , a po Warszawie to już ewidentnie widać co ludzie myślą o mieszkaniu w mieście.

bobo
Posty: 129
Rejestracja: 26 maja 2016, 17:54

Re: Osiedle Bunscha Park Kraków forum i opinie (mieszkania na Ruczaju)

Postautor: bobo » 26 paź 2016, 12:24

Ma ktoś może jakieś nowe zdjęcia, na których byłoby widać, jak idzie budowa osiedla. Trochę czasu nie było mnie w okolicy, a chętnie bym zobaczył, jak postępy :)

A z racji tego, że nazbierało się tu już chyba sporo osób, które w przyszłości zamieszkają w nowej inwestycji, zapodaję temat, żeby utworzyć tu specjalne forum osiedla Bunscha Park Kraków, żeby można było na nim omawiać poszczególne tematy związane z miejscem, w którym już niedługo zamieszkamy ;)
Ostatnio zmieniony 28 paź 2016, 0:08 przez slwk, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Forum założone, jest dostępne ze strony głównej forum lub z linku w powyższym poście. Tu zamykamy dyskusję :)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 50 gości