Atal Wielicka Garden forum opinie o mieszkaniach w Podgórzu

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
erni
Posty: 14
Rejestracja: 01 mar 2016, 14:37

Atal Wielicka Garden forum opinie o mieszkaniach w Podgórzu

Postautor: erni » 01 mar 2016, 14:45

Trzeba przyznać, że ten deweloper ma rozmach, odwiedziłem ostatnio targi mieszkaniowe w Krakowie i ich stoisko robiło chyba największe wrażenie, tym bardziej, że niemal co chwilę wprowadzają do sprzedaży nowe projekty :shock: Chyba ostatni, który pojawił się u nich w ofercie, a nie ma go jeszcze na forum, to Wielicka Garden Atal Kraków, czyli jak sama nazwa wskazuje, chodzi o nowe mieszkania w Podgórzu w Krakowie właśnie przy ulicy Wielickiej, czyli w całkiem niezłej lokalizacji. Tu z tego, co kojarzę, to pierwszy z tych bloków - zlokalizowany najbliższej ulicy stał tam już wcześniej i Atal odkupił niezakończony projekt w ramach którego zaplanował dodatkowe cztery budynki na wolnej części działki :) Co myślicie o tek lokalizacji na kupno mieszkania, z jednej strony powstaje w pobliżu jeden z głównych Krakowskich ulic, ale ona też bardzo lubi się korkować w godzinach szczytu... No i czy nie będzie przeszkadzał tam hałas :?:

Obrazek

Jeśli chodzi o samą architekturę inwestycji Wielicka Garden, to poza tym blokiem, który już jest, te pozostałe 4 zaprojektowane przez Atal całkiem mi się podobają. Niskie bloki i do tego wyglądające całkiem nowocześnie :) Choć zastanawiam się nie ma pomiędzy nimi zbyt mało miejsca, ale to pewno trzeba by ocenić na wizji lokalnej...

Obrazek

No i doszły mniej jeszcze gdzieś wieści, że grunt nie jest własnością dewelopera, ale że to użytkowanie wieczyste, a to jednak nieco mniej komfortowa forma własności i wiąże się z nieco wyższymi opłatami, bo jeszcze trzeba miastu płacić... Jak myślicie, jest to istotny minus w przypadku tego projektu, w ramach którego powstają nowe mieszkania w Podgórzu Krakowie :?:


Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Atal Wielicka Garden forum opinie o mieszkaniach w Podgórzu

Postautor: Nowy » 05 mar 2016, 23:25

Wiadomo już także jakie mają być ceny mieszkań w inwestycji Wielicka Garden, za którą odpowiada deweloper Atal - koszt metra kwadratowego zaczyna się tam od 6 200 zł/m2, choć oczywiście zawsze tak jest, że owo "od" to jednak jest pewna ściema ;) Zazwyczaj w takiej sytuacji dosłownie kilka mieszkań jest w dole przedziału cenowego, pozostałe zwykle są jednak sporo droższe... Tu jednak wszędzie ma być właśnie 6 200 zł/m2, choć jak to u Atala... wykończenie balkonu to na przykład 500 złotych od metra kwadratowego. Komórka lokatorska to 1 600 zł/m2, miejsce parkingowe w garażu podziemnym to 2 800 tys. złotych, a naziemne miejsce parkingowe to 9 000 zł. Oczywiście można jeszcze zamówić któryś z pakietów wykończeń pod klucz od Atal Design, w zależności od jego klasy 350, 450 lub 550 złotych za metr kwadratowy :)

Spory też jest jeszcze wybór nowych mieszkań od Atal Kraków w podgórzu, bo jeszcze niewiele się ich sprzedało. Jeśli ktoś szuka czegoś niedużego, to najmniejsze kawalerki tam zaczynają się już od około 28 metrów kwadratowych, a więc są bardzo niewielkie, ale mają niezły układ, zmieściły się w nich nawet osobne kuchnie, co jest jednak dosyć praktycznym rozwiązaniem :) Mieszkania dwupokojowe przy Wielickiej to metraże na poziomie 42 m2 do 49 m2, w tych większych można znaleźć także osobne kuchnie i do tego także jasne. Od 51 metrów kwadratowych zaczynają się tam już mieszkania 3-pokojowe w Podgórzu, czyli są całkiem kompaktowe, ale nieźle rozplanowane. Największe tego rodzaju mieszkania, to ok. 61 m2. Plusami tych mieszkań jest także to, że mają wystawy okien na dwie strony, do tego można znaleźć i takie, które mają balkony na 25 m2 - to musi być świetna sprawa, choć koszt wykończenia jest tu spory :) A jeśli ktoś szuka czegoś naprawdę dużego i potrzebne mu nowe mieszkanie 4-pokojowe w Krakowie, to w Wielicka Garden Atal może mieć takie nawet na wet takie, które ma prawie 93 m2 i do tego balkon na prawie 46 metrach - to naprawdę coś obszernego :!:

Jest już na forum ktoś, kto kupuje tam nowe mieszkanie i może coś o tym napisać więcej, jak współpracuje się z tą firmą, bo chyba deweloper Atal opinie ma jednak całkiem niezłe i jego klienci zazwyczaj są zadowoleni z tego, co dostają :) Umowy deweloperskie, które Atal daje nabywcom mieszkań są w porządku czy mieliście do nich jakieś zastrzeżenia :?: Dajcie znać, jak to wygląda, a jeśli ktoś ma jakieś zdjęcia, to też wrzućcie na forum, bo pewnie nie tylko ja chętnie zobaczę :!:

Aguska
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2016, 10:52

Re: Atal Wielicka Garden forum opinie o mieszkaniach w Podgórzu

Postautor: Aguska » 23 mar 2016, 10:55

Bylismy tam w weekend. Okolica bardzo fajna. Ale bloki rzeczywiscie beda bardzo ciasno ustawione. Poza tym widok z jednego bloku bedzie wprost na sciane wawozu. W tym projekcie zastanawia mnie bardzo jeszcze jedna sprawa. Mianowicie projekt balkonow. Nie wiem czy chcialabym wygladajac przez okno i miec przed oczami pionowe pasy. Chodzi mi o ta pionowa dekoracje laczaca wszystkie bloki... Co o tym myslicie?


neo
Posty: 446
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Atal Wielicka Garden forum opinie o mieszkaniach w Podgórzu

Postautor: neo » 23 mar 2016, 12:21

Cześć @Aguska, a udało Ci się może zrobić jakieś zdjęcia tej okolicy i mogłabyś się nimi podzielić na forum :?: Jeśli chodzi o same budynki, to faktycznie znajdą się dosyć blisko siebie, choć pewnym plusem jest tu to, że będą one dosyć niskie, więc mieszkania powinny być jednak nieźle doświetlone. Widok na ścianę wąwozu... mnie faktycznie niezbyt chyba by odpowiadał, ale pewnie znajdą się tacy, którzy woleliby coś takiego od widoku na kolejny blok, ludzkie gusta potrafią być bardzo nieprzewidywalne ;)

Co do pasów, to trochę nie rozumiem w czym tkwi problem, elewacja jak elewacja, ta jak dla mnie wygląda dosyć ciekawie i nigdy nie myślałem o tym, żeby te pasy miały mi jakoś przeszkadzać. W zasadzie to chyba na większości bloków są "pasy" balkonów, okien i innych powtarzających się elementów konstrukcyjnych :) A rozważasz tam zakup mieszkania :?: Dawaj znać czego ciekawego się dowiedziałaś o inwestycji Atal Wielicka Garden w Krakowie, bo także biorę ją pod uwagę :idea:

dos
Posty: 1
Rejestracja: 31 mar 2016, 19:38

Re: Atal Wielicka Garden forum opinie o mieszkaniach w Podgórzu

Postautor: dos » 31 mar 2016, 19:45

Czesc,
Inwestycja wygląda bardzo ciekawie. Jedyne wątpliwości budzi fakt użytkowania wieczystego tego gruntu. Czy ktoś wie więcej na temat opłat za użytkowanie wieczyste (szacowanych kwot) w tej inwestycji?

dejwidw
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2016, 20:10

Re: Atal Wielicka Garden forum opinie o mieszkaniach w Podgórzu

Postautor: dejwidw » 14 wrz 2016, 20:13

Cześć,
Chciałbym odświeżyć temat. Czy ma ktoś informację co do szczegółów użytkowania wieczystego ?

Dawid

MrT
Posty: 1
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:05

Re: Atal Wielicka Garden forum opinie o mieszkaniach w Podgórzu

Postautor: MrT » 09 paź 2016, 21:43

Cześć,
też bardzo poważnie zastanawialiśmy się nad tą inwestycją i wszystko było pięknie do czasu jak zaczęliśmy grzebać w użytkowaniu wieczystym.
I myślę, że wiele osób tego dokładnie nie sprawdziło przed zakupem. Nam też znajomi mówili "ee płacimy 100 zł na rok i jest ok".

Tylko że tutaj w umowie podpisujesz użytkowanie wieczyste 4 działek o łącznej powierzchni 5,66 ha (!), a na tak duży obszar w pierwszym etapie przypadnie tylko 116 mieszkań!

Ile warta jest działka? Nie wiadomo.
W UM na Kasprowicza poinformowano nas, że została oddana do aktualizacji wyceny (do tej pory było to chyba 75 zł/m2 pod zabudowę przemysłową).
Ale miłe panie w urzędzie oszacowały, że biorąc pod uwagę lokalizację itd. może to być teraz nawet 700 zł/m2.
Przy okazji same były zaskoczone rozmiarem i ilością zmian na niej.

No więc załóżmy, że będzie to 700 zł/m2.
(56 600 m2 * 700 zł)* 1% = 396 200 zł - tyle rocznie w sumie będzie do zapłaty.
Luźno policzyłem łączną powierzchnię mieszkań w 1 etapie na 7 500 m2.
396 200 zł / 7500 m2 = 52,83 zł/m2
Przy mieszkaniu 50 m2 daje to 2640 zł rocznie!
Kwota obniżyłaby się oczywiście przy większej ilości mieszkań, ale kiedy i czy w ogóle powstanie II etap - nie wiadomo.

Jeśli gdzieś wyżej się pomyliłem czy źle policzyłem - proszę o poprawienie, bo te szacunki i wiele niewiadomych na razie skutecznie mnie od tej inwestycji odstraszają.

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Atal Wielicka Garden forum opinie o mieszkaniach w Podgórzu

Postautor: pozdro » 09 paź 2016, 22:48

Ale to co wy będziecie mieć na tej działce jak to ma 5.6ha? przecież na takiej to można wybudować 12 bloków po 10 pięter! to jakieś 1500 mieszkań!
Coś nie tak, z tą powierzchnią. Tak wogóle to nie wiem na czym stanęło ale od 2017 roku miało być tak, że deweloper nie może już przekazać działki na użytkowniu wieczystym kupującemu, nie wiem czy deweloperzy będą płacić czy zastrzegać w umowię, że kupujący będzie płacił. Ogólnie naliczanie się zmienia ma być 1. aktualna cena jaka była płacona, 2. przez 20 lat i spłacone 3. lub jednorazowo z 50% bonifikaty. Ja u siebie liczę, że zapłacę o ile cokolwiek zapłacę 4000zł za całość i dowidzenia z użytkownaiem wieczystym.


Hanna
Posty: 27
Rejestracja: 10 paź 2016, 13:13

Re: Atal Wielicka Garden forum opinie o mieszkaniach w Podgórzu

Postautor: Hanna » 10 paź 2016, 13:18

Witam ja zakupiłam mieszkanie w tej inwestycji i już od długiego czasu szukam forum ludzi którzy tak jak ja kupili mieszkanie , proponuje utworzyć forum by porozmawiać o naszej w końcu inwestycji , pozdrawiam serdecznie :)
:)

Hanna
Posty: 27
Rejestracja: 10 paź 2016, 13:13

Re: Atal Wielicka Garden forum opinie o mieszkaniach w Podgórzu

Postautor: Hanna » 18 paź 2016, 11:24

;-) zapraszam na forum w końcu będziemy sąsiadami
:)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 44 gości