Atal Wielicka Garden forum opinie o mieszkaniach w Podgórzu

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
vicyou
Posty: 4
Rejestracja: 20 paź 2016, 10:31

Re: Atal Wielicka Garden forum opinie o mieszkaniach w Podgórzu

Postautor: vicyou » 21 paź 2016, 9:48

Witam, planuję zakup mieszkania w tej inwestycji, natomiast niepokoją mnie informacje odnośnie użytkowania wieczystego za tak duży obszar.
Czy ktoś z Państwa ma jakieś nowe informacje? Od dewelopera nie można się nic dowiedzieć.
Czy może ktoś z Państwa, którzy już zakupili mieszkanie kalkulował koszty?
Bardzo proszę o informację.
Pozdrawiam serdecznie.


miedziux
Posty: 30
Rejestracja: 12 lip 2017, 14:52

Re: Atal Wielicka Garden forum opinie o mieszkaniach w Podgórzu

Postautor: miedziux » 12 lip 2017, 15:14

Hej, cześć, dzień dobry, witam serdecznie,

Kupiłem tam mieszkanie w pierwszym etapie :)
"Poza tym widok z jednego bloku bedzie wprost na sciane wawozu." - tak, pierwsze co zauważyłem jak wczoraj byłem w swoim mieszkanku - fantastyczny widok z balkonu na skałki i zielone drzewa, które (ściany wąwozu) są pod ochroną. Wolę po tysiąckroć widok skałek i drzew niż otaczających ścian sąsiednich bloków i sąsiadów.
Co do kosztów użytkowania wieczystego - branie pod uwagę całej działki to nieporozumienie, gdyż już teraz działka jest podzielona i koszty będą tylko od tego obszaru na którym stoją pierwsze 4 bloki + niewielki obszar części wspólnej (zielonej), tzn. tam gdzie atal ma obowiązek wyremontować zabytkowy komin/piec do wypalania wapnia po byłym kamieniołomie miejskim :) - swoją drogą to też atrakcja, tam bloków nie będzie a tereny zielone.
W kolejnym etapie (w sumie już się dzieje, najgorsze prace ziemne mają być wykonane możliwie szybko, by zbytnio nie utrudniać życia mieszkańcom I etapu) powstanie kolejnych >100 mieszkań, więc w chwili obecnej wstrzymał bym się z dokładnymi wyliczeniami kosztów użytkowania wieczystego - obstawiam, że po prostu będą w miarę rynkowe ... jak na Kraków.
Lokalizacja wg mnie super: blisko do sklepów, nowych biurowców, dworca w płaszowie, węzła autobusowo-tramwajowo-kolejowego (estakada i przesunięty przystanek krzemionki, etc.) a jednocześnie otoczony skałami i drzewami - no i parkiem od góry.
Ja tam jestem zadowolony :)
I nie nie jestem z atalu, nie reklamuje ich, po prostu w chwili obecnej jestem zadowolony z zakupu - mam nadzieje, że będzie tak też po odbiorze, bo widok puszek po piwie i butelek po nalewkach na budowie w mieszkaniach mnie trochę zaskoczył - no ale widać takich budowlańców atal zatrudnia, mam nadzieję, że mimo wszystko ich kontrolują (znaczy proste ściany i kąty będą?).
Jestem optymistą.

Pozdrawiam i do zobaczenia sąsiedzi :)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 41 gości