Mogilska Tower Semaco Kraków - opinie i forum inwestycji

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
kraklove
Posty: 69
Rejestracja: 25 paź 2016, 12:37

Re: Mogilska Tower Semaco Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: kraklove » 11 mar 2017, 8:26

Bardzo często. Interesowałam się kilkoma inwestycjami i tylko jedna z nich miała własność gruntu.


gizmo
Posty: 21
Rejestracja: 28 sie 2016, 10:25

Re: Mogilska Tower Semaco Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: gizmo » 11 kwie 2017, 21:21

A tu jeszcze zdjęcia przedstawiające to, jak idzie budowa inwestycji Mogilska Tower, za którą odpowiada deweloper Semaco. Jest tam już stawiane drugie piętro, czyli trzecia kondygnacja naziemna. Ba budowie sporo robotników i nawet się tam uwijają.

Obrazek

Jednak ten budynek robi większe wrażenie, jeśli spojrzeć na niego z innej perspektywy :) Tu można zobaczyć, że są już trzy kondygnacje, tyle że podziemne, więc budynku jest znacznie więcej, niż można się spodziewać patrząc na to od strony niedawno otwartego fragmentu ulicy Ostatniej, prowadzącym pod blok, który wybudował tam deweloper Budopol.

Obrazek

Swoją drogą, to ciekawi mnie, jakie będą w przyszłości koszty utrzymania miejsca postojowego w garażu podziemnym, bo chyba to jest trochę tak, że im głębiej sięga takie pomieszczenie, tym większe są wymogi, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, a więc także koszty. Może ktoś o to pytał Semaco i dostał odpowiedź, jak będzie to w przyszłości wyglądało :?:

ŁJ_
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2017, 20:39

Re: Mogilska Tower Semaco Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: ŁJ_ » 12 maja 2017, 20:45

Cześć wszystkim,
Mam pytanie czy ktoś z osób które podpisały już umowę deweloperską na mieszkanie w Mogilska Tower zastanawiały się nad kwestią wykonania rękojmi przez dewelopera? Jestem na etapie negocjacji z deweloperem i poważnie zastanawiam się nad tą kwestią.
Za inwestycję odpowiada spółka celowa Mogilska Tower a jak wskazuje zarówno prospekt informacyjny jak i sama idea spółki celowej jest ona zawiązana w celu zrealizowania inwestycji wzniesienia tego konkretnego budynku. Jaką mamy pewność, że przez 5 lat trwania rękojmi spółka ta będzie ciągle działała? Po zakończeniu inwestycji mogą ją po prostu ,,zwinąć" i wtedy pojawia się problem co z naszą rękojmią.
Nie uważacie, że warto byłoby zobowiązać dewelopera np do cesji rękojmi na generalnego wykonawcę? Łatwiej jest bowiem zniknąć spółce celowej niż wykonawcy.
Jak myślicie? Tak naprawdę im więcej osób się tym zainteresuje tym więcej możemy osiągnąć i lepiej się zabezpieczyć.


jaje
Posty: 5
Rejestracja: 11 mar 2017, 7:56

Re: Mogilska Tower Semaco Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: jaje » 13 maja 2017, 17:49

Praktyka spółek celowych jest dość częsta. Z tego co wiem, cesja roszczeń z tyt. rękojmi i gwarancji wobec gen. wykonawcy na nabywcę lub wspólnotę musiałaby się znaleźć w każdej umowie, żeby była skuteczna :/ Można jednak wprowadzić zapis o odpowiedzialności spółki matki z tyt. rękojmi i gwarancji

iti
Posty: 1136
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Mogilska Tower Semaco Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: iti » 24 paź 2017, 0:24

Jeszcze jeden powstający w okolicach ul. Mogilskiej Blok, czyli Mogilska Tower budowany przez Semaco :) Budynek będzie chyba jeszcze znacznie wyższy, niż to, co można teraz zobaczyć.

Obrazek

Ciekawe, jaka jest gwarancja na to, że Lidl zawsze pozostanie budynkiem tej wysokości, bo jednak pewnie części mieszkańców będzie na tym zależało :) Ciekawe jak ta okolica się kiedyś zmieni, ale chyba powinno się w niej przyjemnie mieszkać, tym bardziej, że do centrum miasta jest stamtąd całkiem blisko.

Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Mogilska Tower Semaco Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: Nowy » 16 gru 2017, 12:12

A tu kilka nowych zdjęć, na których można zobaczyć, jak idzie budowa inwestycji Mogilska Tower, chyba już niewiele zostało do tego, żeby stawianie bryły budynku zostało już zakończone.

Obrazek

Za to na niższych kondygnacjach budynku pojawiły się już okna :)

Obrazek

Tu widać, że sporo się dzieje przed budyniem stawianym przez dewelopera Semaco, nie mam pewności, ale chyba to wszystko, co teraz tam powstaje, znajdzie się pod ziemią, wie ktoś może co to będzie dokładnie?

Obrazek

Ciekawie też prezentują się tam balkony, to może być nawet interesujący budynek, kiedy go już skończą :) Jest ktoś może ktoś kupił tam mieszkanie i podzieli się jakimiś swoimi opiniami i spostrzeżeniami tej inwestycji :?:

ŁJ_
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2017, 20:39

Mogilska Tower- Semaco

Postautor: ŁJ_ » 28 sie 2018, 7:10

Witam.
Czy są tu jacyś przyszli mieszkańcy inwestycji Mogilska Tower od Semaco?
Oglądaliście już swoje mieszkania? Ja byłem niedawno głównie z ciekawości i sprawdzenia przed odbiorem czy zgadzają się zmiany których dokonywałem w projekcie. Poza małymi przeoczeniami które już są naprawiane wszystko raczej się zgadzało. Nie sprawdzałem wykonania pod względem poprawności technicznej ale na pierwszy rzut oka nie wygląda to źle( zobaczymy co będzie przy odbiorze).
Jak to wygląda u Was? Dobrze wiedzieć gdzie ewentualnie zajrzeć przy odbiorze.

Trochę obawiam się, że bardzo szybko będziemy musieli zgłaszać do poprawy(w ramach gwarancji) płytki w częściach wspólnych gdyż jak byłem na obiekcie to niczym nie były zabezpieczone a jednak ciągle to plac budowy.

Pablo29
Posty: 22
Rejestracja: 22 cze 2016, 14:09

Re: Mogilska Tower Semaco Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: Pablo29 » 04 wrz 2018, 10:40

Budynek jest w zasadzie już skończony. Wygląda całkiem nieźle jak na takiego klocka (no może te "rzygacze" balkonowe od strony przyszłych wieżowców LCCorp sa fatalne). Pojawiły się już w sprzedaży mieszkania drugiej części tej inwestycji na tym małym skrawku gdzie teraz stoją kontenery. Ma być na wysokość taki sam tylko dużo "chudszy" i schodzący w stronę przyszłego ronda drogowego do wysokości 10 piętra. Inwestycja całkiem nieźle wykonana i to należy zaliczyć na jej duży plus. Dodatkowo ceny były nie wyższe niż w okolicy - deweloper nie przeginał :). Minusów niestety jest też trochę: stałe pompy do wyciągania wody z garaży (garaże poniżej poziomu Białuchy), bliskość torów (nie jest to na pewno 40 metrów tylko mniej) z rozdzieleniem i koniecznością używania sygnałów dźwiękowych. Fatalnie też wygląda strona komunikacyjna nowego bloku. Nie ma żadnego miejsca na bezpłatny swobodny dojazd do budynku bez posiadania miejsca parkingowego. Zaczynają przyjeżdżać przyszli mieszkańcy z budowlańcami do wykończeń i materiałami i nie mają gdzie się zatrzymać. Każde zatrzymanie przed budynkiem karane jest prawie natychmiast przez policje lub straż miejską mandatami (jeżdżę tamtędy codziennie kilka razy i widzę różowe kartki za szybami aut stojącymi na zewnątrz bloku lub funkcjonariuszy wypisujących mandaty). Niestety tam się nie da nigdzie zatrzymać. najbliższe możliwe miejsca do zatrzymania są kilkaset metrów od budynku. Dodatkowo docelowo jedyne zielone tereny w okolicy to będzie torowisko o ile PKP nie wymyśli np nasypów betonowych i płatnych parkingów pod nimi :) Jak widać do mieszkania to słabe miejsce, na wynajem dobre :)


mostio
Posty: 14
Rejestracja: 03 wrz 2018, 21:48

Re: Mogilska Tower Semaco Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: mostio » 05 wrz 2018, 20:54

Na stronie Semaco jest napisane, że pozostały ostatnie mieszkania w inwestycji Mogilska Tower (I). Czy ktoś wie, co tam jeszcze jest do kupienia?

frexpex
Posty: 1
Rejestracja: 04 paź 2018, 13:04

Re: Mogilska Tower Semaco Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: frexpex » 04 paź 2018, 13:15

Odbior mieszkan przedluzyli na 3 mies. Zaproponowali sprawdic na usterki. Sciany - sufity krzywe, okna nie są wyregulowane, szybe sa brudne, porysowane i zepsute, podłoga balkonu nie jest ustalona, rura prowadząca do podgrzewacza ręcznika wystaje ze ściany, gniazda poniżej 30 cm, etc. Dwa miesiacy temu powiedzieli, że naprawią to za miesiąc. Cud się nie wydarzył. Czekamy.
Przybliżony termin uzyskania aktów notarialnych - 18 października



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości