Mogilska Tower Semaco Kraków - opinie i forum inwestycji

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
basmati82
Posty: 35
Rejestracja: 01 mar 2016, 1:36

Re: Mogilska Tower Semaco Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: basmati82 » 12 sie 2016, 12:14

@Janusz5335, dzięki za plan, choć przydałby się na trochę większej grafice :) Miłe zaskoczenie z tymi dwoma poziomami garażu podziemnego, deweloperzy unikają tego, jak mogą, bo z tego co wiem, to jeśli jest więcej niż jeden poziom, to już wymaga sporej ilości dodatkowych zabezpieczeń, jak wentylacje odpowiednie, połączenie ze strażą pożarną itp. Ale pewnie współczynnik miejsc postojowych do liczby mieszkań został narzucony przez miasto, skoro tak się postarali. Swoją drogą da się w Krakowie budować też i po trzy poziomy parkingów podziemnych, tak jest na przykład w biurowcu Alma Tower przy Rondzie Młyńskim. Szkoda, że nie korzysta się z tego rozwiązania częściej, choć pewnie to by też ceny podnosiło. Ale gdyby takie podejście miał na przykład Budimex w Czyżynach, to pewnie nasze miasto wyglądałoby trochę lepiej :idea: Ogólnie taka idea, że w osiedlu większość ruchu samochodowego jest schowana pod ziemię bardzo mi się podoba, choć można to też zrobić mniej udanie, np. inwestycja Przybyszewskiego 64 Atal - tam niby samochody schowane pod ziemię, ale za to zagospodarowanie przestrzeni wspólnej wokół bloków raczej marne, a sporo jej i tak wyasfaltowali :( Ale może jeszcze coś zmienią w założeniach, choć wątpię.

Ciekawe też w kontekście tematu o Mogilska Tower od Semaco wygląda to, co pisze wyżej @pozdro o ewentualnym wykorzystaniu biegnącej obok linii kolejowej. Gdyby faktycznie udało się ją wykorzystać do komunikacji miejskiej, to mogłoby się okazać, że inwestycja leżałaby na przecięciu dwóch ważnych szlaków transportowych - drugi to oczywiście ulica Mogilska / Jana Pawła II. To może być o tyle realne, że coraz więcej się mówi o tym, że Aleja Powstania Warszawskiego i układ komunikacyjny Rondo Mogilskie - Rondo Grzegórzeckie może stać się niewydolny po tym, jak zbudują wszystkie biurowce w tej okolicy i nowy Ratusz Marszałkowski w Krakowie, a taka linka kolejowa pozwoliłaby w jakimś stopniu odciążyć tamte drogi :idea: Jak myślicie, będzie to kiedyś możliwe :?:


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Mogilska Tower Semaco Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: pozdro » 13 sie 2016, 21:40

Moim zdaniem wszystko jest możliwe, ale z reguły powstaje jak już nie ma innego wyjścia, więc to też kwestia czy faktycznie w okolicy będzie maił kto z tego korzystać. Bo jednak puki co potoki na SKM były marne bo większość bloków budowała się z dala od przystanków kolejowych czy linii kolejowych. Teraz to się oczywiście zmienia, dużo inwestycji na Grzegórzkach, na Łobzowie, w Bronowicach, na Zabłociu. Nie mniej jednak wciąż linie kolejowe biegną przez słabo zurbanizowane obszary. Osobiście napewno wolałbym na Bronowicach/Łobzowie wsiąść w SKM wysiąść na Mogislkiej i przesiąść się na tramwaj jadąc na Nową Hutę niż jechać przez całe centrum tramwajem, już nawet nie chodzi o czas przejazdu, który powinien być korzystniejszy, ale jednak pociągi SKM dają wyższy komfort podróży.

bobo
Posty: 129
Rejestracja: 26 maja 2016, 17:54

Re: Mogilska Tower Semaco Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: bobo » 14 sie 2016, 13:38

Zeszła nam dyskusja na temat szybkiej kolei miejskiej/aglomeracyjnej w Krakowie - a jest założony dla niej osobny wątek ;) A ja bym chętnie spotkał kogoś, kto jest już po podpisaniu umowy deweloperskiej z firmą Semaco na kupno nowego mieszkania w inwestycji Mogilska Tower, bo chętnie bym się dowiedział jak to wszystko przebiegało i jeszcze czegoś o tym, jak wygląda sama technologia wykonywanych lokali. Na przykład:

- jakie będą ścianki działowe w mieszkaniach - jakie grube i z jakiego materiału;
- czy cały budynek będzie odlany z żelbetu, czy będą też ściany ceramiczne lub silikatowe;
- czy dało się z deweloperem negocjować cenę metra kwadratowego, a jeśli tak, to czy ruch był duży;
- jaka jest cena metra miejsca postojowego w garażu podziemnym itp. :)

Generalnie ciekawią mnie opinie o Mogilska Tower, bo mocno się zastanawiam nad tym, czy nie kupić tam czegoś dla siebie. Choć z drugiej strony, gdyby pociągi miały tam zacząć jeździć częściej...


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Mogilska Tower Semaco Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: pozdro » 15 sie 2016, 13:48

Jakie znaczenie ma w jakiej technologi będą ściany? raczej nie będzie to ceramika zakładając wysokość tylko żelbet, pewnie częściowo wypełnią silikatami, ścianki działowe to zapewne silikaty 8cm i 12cm ścianki między mieszkaniami to albo żelbet albo silikaty. Pewnie nie będą się bawić w ceramikę, zresztą co to za różnica :). Pociągi tam raczej często jeździć nie będą nawet wspomniana linia pod SKA może być wykorzystana pewnie najwcześniej za 10 lat jak już zrealizują SKA 1,2,3 i się przy okazji sprawdzi to rozwiązanie. Tymczasowy objac dla pociągów pośpiesznych i przystanek mogilska warto byłoby zrealizować na czas budowy średnicy kolejowej! Nawet kilkakrotnie podkreślano, zalecano budowę i wykorzystanie Kraków Mogilska w Studium Wykonalności koleji aglomeracyjnej w związku z modernizacją średnicy i ograniczeniem przepustowości. Choć i pewnie to da się obejść mówiąc, dobra to uruchomimy SKA 1,2,3 dopiero jak będzie już po modernizacji. Osobiście pociągów bym się nie obawiał bo jeżdżą one jednak rzadko w porównaniu do tramwajów czy samochodów. Więc pewnie maksymalnie raz na 15 min (za parenaście lat jakby już to SKA zrobili) można by się tych pociągów spodziewać, jednocześnie uruchomienie SKA wiąże się z budową ekranów akustycznych i innych tam wibroizolacji, przynajmniej studium uzależnia urchomienie od nakładów na takie modernizacje linii. Poza tym mieszkanie przy przystanku z którego można by dojechać w 5-6 min do Płaszowa byłoby atrakcyjne, 3-4 min na Zabłocie. 6-7 min do Bronowic.

Podsumowując:
- na technologię nie zwracaj uwagi bo jest zapewne zgodnie z normami i spełnia te normy
- jakość wykonania to najlepiej patrzeć na inne inwestycje dewelopera lub bardziej generalnego wykonawcy
- pociągami się nie martw nawet gdyby jeździły co 10 min będą mniej uciążliwe niż samochody, manewry pod lidlem i dzieciaki na pobliskim placu zabaw.
- negocjacja ceny to pewnie możliwa, ale znając życie to to są kwestie +/- 100zł a nie jakieś tam istotne różnice. Pytanie czy nie lepiej kupić w niższej zabudowie na Nowym Dąbiu.

tkk
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2016, 12:15

Re: Mogilska Tower Semaco Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: tkk » 20 sie 2016, 12:36

@bobo, informacje z pierwszej ręki (czyli od nabywcy mieszkania w 'Mogilska Tower':)
1. Technologia - mam zdanie podobne jak @pozdro. Nie zwracałem na to szczególnej uwagi - są normy w zakresie izolacyjności, które muszą być spełnione i raczej nie ma możliwości żeby nie były. Więc obojętne z jakiego to będzie materiału. Ściany zewnętrzne pewnie żelbet i ew. jakieś wstawki z silikatów/ceramiki.
2. Negocjacje - tak, można negocjować, ale ruch nie jest specjalnie duży.
3. Szczerze mówiąc - nie pamiętam jaka jest cena wyjściowa ustalona przez dewelopera, negocjowałem cenę całości (mieszkanie + garaż). Coś mi się kojarzy 35000zł za stanowisko postojowe, ale mogę się mylić.
4. Jakość wykonania - tu trzeba by patrzeć na poprzednie inwestycje dewelopera / generalnego wykonawcy. Nie miałem do czynienia z nimi wcześniej, więc też znam tylko opinie z sieci (raczej pozytywne) i zdjęcia ich poprzednich bloków.
5. Pociągi - myślę, że większym problemem jeśli chodzi o hałas mogą być samochody na Mogilskiej (ciągły szum), ruch wokół Lidla itp. Do pociągów chyba można się przyzwyczaić - jest to dość znaczny hałas, ale chwilowy i powtarzalny. W tej chwili mieszkam w miejscu gdzie dokładnie nad mieszkaniem lecą samoloty podchodzące do lądowania w Balicach. Przyzwyczaiłem się do nich dosyć szybko, nie przeszkadzają mi. A bliskość torów może być też plusem, gdyby faktycznie miały być wykorzystywane do SKA.

Jeszcze odnośnie parkingu podziemnego: ta dziura w ziemi jest tak głęboka, bo poziomów pod ziemią będzie 3 (!) a nie 2. Dodatkowo na ostatnim poziomie (najgłębszym) deweloper planował (nie wiem czy to aktualne) montaż platform parkingowych, umożliwiających zaparkowanie 2 samochodów na 1 stanowisku.

soniia
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2016, 10:18

Re: Mogilska Tower Semaco Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: soniia » 25 sie 2016, 10:20

Z tego co wiem beda 3 poziomy parkingu podziemnego, bo moj bedzie na -3. Tak to prawda ze beda platformy. Licze ze to bedzie dobra inwestycja przede wszystkim ze wzgledu na lokalizacje.

Janusz5335
Posty: 30
Rejestracja: 08 mar 2016, 15:06

Re: Mogilska Tower Semaco Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: Janusz5335 » 11 paź 2016, 19:49

soniia pisze:Z tego co wiem beda 3 poziomy parkingu podziemnego, bo moj bedzie na -3. Tak to prawda ze beda platformy. Licze ze to bedzie dobra inwestycja przede wszystkim ze wzgledu na lokalizacje.

Od trzech tygodni zaglądam na tę budowę w każdą niedzielę w trakcie spaceru poobiedniego. Zauważyłem, że na najniższym poziomie garażu stoi non stop woda. Należy przewidywać, że wspólnota będzie musiała finansować przepompownię wody, która będzie musiała pracować non stop. No, chyba, że uda się uszczelnić fundament i ściany. Powodzenia życzę. Na budowie obok Activ będzie garaż dwupoziomowy i ani śladu wody gruntowej co świadczy, że znajduje się ona (wody gruntowe) o trzy metry niżej. No oczywiście to tylko moje osobiste domniemania i być może się mylę.
Lokalizacja fajna. Szkoda, że na XIV pietrze nie było małych mieszkań. Pozdrawiam.

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Mogilska Tower Semaco Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: pozdro » 11 paź 2016, 21:21

3 poziomy garaży podziemnych? Po kiego grzyba? To ile tam m2 mieszkania kosztuje? Moim zdaniem kompletna przesada budować tyle parkingów. :roll: Potem ci ludzie będą z Białucha jeździć po Krakowie samochodami do Comarchu czy do biurowca pod Lublańską czy do biurowca na Mogilskiej? Pogibało! :lol: Za 10 lat te parkingi będą śmieszne: auta elektryczne, autonomiczne, użytkowane w formie carsharingu, wyciągnij telefon zamów auto, wskaż punkt docelowy, porzuć samochód. :mrgreen:

Sam budynek robi całkiem pozytywne wrażenie, myślę, że jego bryła jest całkiem spoko
Obrazek


bobo
Posty: 129
Rejestracja: 26 maja 2016, 17:54

Re: Mogilska Tower Semaco Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: bobo » 12 lis 2016, 23:32

Udało mi się wpaść na chwilę ostatnio w okolice budowy Mogilska Tower i muszę przyznać, że Semaco robi tam niezłe postępy :) Budynek jak na razie rośnie całkiem szybko, choć jak na razie to nie tyle w górę, ile w dół ;) Zdjęcia pokazują trzy poziomy garaży podziemnych pod tą inwestycją. Swoją drogą to nieźle pokazuje, jakie to są koszty, to zawsze mogłyby być kondygnacje naziemne... Do tego jeszcze dojdą koszty wentylowania tych pomieszczeń, stałego połączenia ze strażą pożarną itd. Ciekawe jak to wychodzi w przeliczeniu, na jedno takie miejsce postojowe, bo chyba tanio nie jest :)

Obrazek

Pewnie za jakiś czas, ktoś przechodząc obok tego budynku nie będzie miał pojęcia, co kryje on pod ziemią. Ciekawe jak tam jest z wodami gruntowymi (w końcu za torami płynie woda), i jak sobie z tym poradzą, czy technologia betonu wodoszczelnego zda tu odpowiedni egzamin. W takich garażach zawsze też trochę szkoda miejsca na drogowe ślimaki, jakaś winda nie byłaby tu lepsza :?:

Obrazek

Przyszli sąsiedzi mają jakieś nowe informacje albo zdjęcia z budowy Mogilska Tower i mogliby się podzielić na forum, wszelkie opinie również mile widziane :) Jak robiłem fotki, to akurat przejeżdżał pociąg (co też uwieczniłem), niestety było go jednak trochę słychać, zwłaszcza że był dosyć długi i towarowy, a takie tłuką się najbardziej. Pewnie będzie się do tego można łatwo przyzwyczaić, choć mam nadzieję, że od strony torów będą tam zamontowane okna o podwyższonych parametrach akustycznych - wiecie coś w tej sprawie :?:

A przy okazji zrobiłem też kilka zdjęć, które pokazują, jak przebiega budowa inwestycji Apartamenty Mogilska Kraków od Activ, więc gdyby ktoś był zainteresowany, to odsyłam do innego tematu :) Wygląda na to, że nasz budynek rośnie jednak szybciej niż sąsiedni :) Sami zobaczcie.

jaje
Posty: 5
Rejestracja: 11 mar 2017, 7:56

Re: Mogilska Tower Semaco Kraków - opinie i forum inwestycji

Postautor: jaje » 11 mar 2017, 7:57

Czy ktoś z kupujących interesował się kosztem użytkowania wieczystego? Btw. to jak często buduje się w Krk właśnie na działkach w użytkowaniu wieczystym? Activ obok też ma taką działkę.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 40 gości