Danka Kraków od Krak-Kolor Deweloper forum opinie: mieszkania Prądnik Biały

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Danka Kraków od Krak-Kolor Deweloper forum opinie: mieszkania Prądnik Biały

Postautor: pozdro » 09 sie 2016, 16:45

Tanio nie jest ja dałem taniej na Łobzowie. Ogólnie doradzam wszystkim poczekać na Jakubasa zacznie sprzedawać na jesieni dużo! mieszkan na łobzowie. Ten co uprzedził LC Corp u Hajdarwoicza. Będą budować nie jak LC Corp po 300 mieszkań tylko tak po 700 mieszkań rocznie. Więc ceny, żeby się szybko sprzedały pewnie będą jak u LC Corp po 6000zł/m2. No i ta lokalizacja 2.5 km od dworca, przystanek SKA Łobzów. :D


adam123
Posty: 75
Rejestracja: 10 cze 2016, 8:30

Re: Danka Kraków od Krak-Kolor Deweloper forum opinie: mieszkania Prądnik Biały

Postautor: adam123 » 22 sie 2016, 10:59

pozdro pisze:Tanio nie jest ja dałem taniej na Łobzowie. Ogólnie doradzam wszystkim poczekać na Jakubasa zacznie sprzedawać na jesieni dużo! mieszkan na łobzowie. Ten co uprzedził LC Corp u Hajdarwoicza. Będą budować nie jak LC Corp po 300 mieszkań tylko tak po 700 mieszkań rocznie. Więc ceny, żeby się szybko sprzedały pewnie będą jak u LC Corp po 6000zł/m2. No i ta lokalizacja 2.5 km od dworca, przystanek SKA Łobzów. :D

może tanio nie jest ale przynajmniej jakiś standard na danka będzie a nie tynk i mrówkowce na uzytkowaniu wieczystym jak na wrocławskiej.
jak miasto zrobi tramwaj to moim zdaniem będzie lepsza lokalizacja na danka niż nowy ruczaj na wrocłwskiej.

no i nie spodziewam się ceny rzędu 6000 PLN za fajne mieszkanie na wrocławskiej. nawet LCC nie miało takich cen i murapol który buduje substandardowo, o czym na tym forum juz było wcześniej.

Naprawdę zrobiłem rozpoznanie w promieniu 3 km od danka.

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Danka Kraków od Krak-Kolor Deweloper forum opinie: mieszkania Prądnik Biały

Postautor: pozdro » 22 sie 2016, 11:29

Danka Kraków to będzie z czego jak nie z tynku? Przecież to ma 8 kondygnacji to tyle co LC Corp na Wrocławskiej 1 etap i wiecej niż 2 etap
Obrazek

Odległość od runku jest już ze 4km. Dodatkowo przy autostradzie Wolbromskiej. Bo miasto nie zrezygnowało z jej budowy będzie to pętli na Krowodrzy Górce. :lol: Jednak wrocławska ma tą zaletę, że nie da się jej poszerzyć! i nie będzie nigdy więcej niż 2x1 pasa. Ba nawet mogą zwęzić z czasem i wprowadzić ruch jednokierunkowy jak wybudują ul. Składową. Architetura LC Crop II etapu jest dość ciekawa, Murapol faktycznie słabe te bloki, Jakbuas zobaczymy co wybuduje, obstawiam, że tam stanie na tym, że większość będzie miała 6-7 kondygnacji na Wrocławskiej.

Obrazek

LC Corp miał ceny 6000zł bo sam płaciłem tyle za mieszkanie, ogólnie przeważająca większość była w cenie 6000-6500zł (no i mówię o mieszkaniach z wystawą południowo-zachodnią, na piętrach > 2). Być może droższe były mieszkania od południa i na ostatnich piętrach. Dodam, że mieszkania od podwórka na północ to za pół darmo sprzedawali < 6000zł (no ale tutaj się nie dziwię bo faktycznie ciemności tam mogą być.

Wiesz Danka nie jest taka zła, ale jednak jak można kupić taniej połowę bliżej od centrum to dlaczemu kupować dalej. Ja kupowałem głownie dlatego, że blisko do AGH można w 15 min spacerkiem dojść i łatwo wynająć mieszkanie. Również dobre dla turystów ba krótkie terminy bo: przy SKA Łobzów więc blisko do centrum i blisko na lotnisko.

Weź pod uwagę, że na wizualkach jak dobrze zrobione to większość budynków fajnie wygląda potem to wychodzi tak sobie.

Obrazek

Na koniec dodam, że naprawdę nie wiem kto na siłę próbuje dociągnąć tą trasę wolbromską, aż do pętli w Krowodrzy Górce? Zabetonowanie fajnych terenów zielonych Prądnika Białego Zachód? Trasa ta zdecydowanie powinna się kończyć w Zielonek na Węźle z Północną Obwodnicą Krakowa i tam powinien być P+R, a nie w centrum miasta na Krowodrzy Górce i Pachońskiego. Wystarczyłoby dociągnąć z Pachońskiego do tego węzła 2-3 km torów tramwajowych w kierunku Zielonek.

Jak coś to jeszcze raz dodam, że nie twierdzę, że Danka to jakaś zła inwestycja, też zależy co komu bardziej pasuje (napewno jest wiele gorszych). Ta ma przynajmniej niezłą architekturę i dobrą komunikację tramwajową. Widzę, że też da się kupić za 6000zł/m2. Osobiście wolę wrocławską to kwestia upodobań.


adam123
Posty: 75
Rejestracja: 10 cze 2016, 8:30

Re: Danka Kraków od Krak-Kolor Deweloper forum opinie: mieszkania Prądnik Biały

Postautor: adam123 » 29 sie 2016, 11:18

jednak uważam że standard nieco inny bedzie, a i kwestia użytkowania wieczystego przemówiłą na korzyść Danka. ale każdemu wedle jego potrzeb.

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Danka Kraków od Krak-Kolor Deweloper forum opinie: mieszkania Prądnik Biały

Postautor: pozdro » 29 sie 2016, 13:11

Użytkowanie wieczyste znika od 2017 roku. Z tego co czytałem to ma się w ratach 20 lat spłacać przekwalifikowanie we własność w aktualnych stawkach. Podobno 8-10zł/m2 rocznie. Powiedzmy 500zł za 50m2. Co daje 10 tys. zł za 20 lat. Przy czym na gruntach skarbu państwa jest bonifikata 50%. Co daje 5000zł! więc to nie jest wielka różnica. Oczywiście tak rozumiałem ostatni artykuł o projekcie ustawy na forsalu: Koniec z użytkowaniem wieczystym. Jeżeli chodzi o standard to ja bym nie powiedział, że LC Crop słabo buduje: sa parkingi podziemne, są lokale usługowe, nie ma naziemnego parkowania, są ciagi piesze przez osiedle, nie ma ogrodzenia, architektura zwłaszcza 2 budynku tego niższego 6 piętrowego mi się całkiem podoba, nad parkingamijest fajny zielony stropodach z zielenia urządzoną. Murpol buduje tanio i słabo, zabetonowali po całości i upchali jak się da. LC Corp jednak ładnie nawiązał do otaczejącej zabudowy usytuoaniem budynków itd. Nie wiem jak będzie budował Jakbus, mam nadzieje, że to są gotowe projekty kontynuacji tych budynków co stawiał LC Corp i nie będą grodzić i tez nie będą betonować. Jakby wszystkie budynki powstały w stylu LC Corp wyjdzie całkiem spoko. Na danka wizualizacja jest może ok, ale zobacz jak wychodzą w realu budynki już takiego szaleństwa nie ma, choć źle też nie jest. Ja nie mówie, że Danka jest zła. Ma dość dobrą lokalizację, cena w miarę ok, architektura w miarę ok, otoczenie w miarę ok. Jak dla mnie trochę dalej niż wrocławska (2x od Rynku). Pozatym dla mnie najważniejszym argumentem był fakt, że Wrocławska leży 400m od przystanku SKA, do tramwaju mam 1km na Biprostal lub urzędniczą, usług, sklepów pełnow okolicy, do agh 15 min na spacer (mogę wynająć jak mi się znudzi). Krowodrza wydaje się spokojną dzielnicą dobrze skomunikowaną z otoczeniem, można wszędzie gdzie potrzeba rowerkiem dojechać. Jak powstanie metro w Krakowie to prawdopodobnie gdzieś koło Biprostalu będzie przystanek, więć można powiedzieć, że się łapie w zasięg jego oddziaływania. No i dość dobry dostęp do Lasu wolskiego itd. Nie żeby Danka była zła, ale obiektywnie wybrałem Wrocławska, a że będzie się tam budowac na potęgę więc będzie całkiem spoko oklica z nową zabudową w centrum. Ja bym się tego armagedonu nie obawiał co tam niektórzy wieszczą, napewno jak ktoś kupuje w takim miejscu to nie nastawia się na używanie samochodu. No i ma być super ścieżka pieszo-rowerowa od Łobzowa wzdłuż składowej/torów kolejowych do Dworca w Krakowie :) będzie gdzie biegać :)

adam123
Posty: 75
Rejestracja: 10 cze 2016, 8:30

Re: Danka Kraków od Krak-Kolor Deweloper forum opinie: mieszkania Prądnik Biały

Postautor: adam123 » 09 wrz 2016, 8:52

Czyli ciągle wierzysz że PISda?

pozdro pisze:Użytkowanie wieczyste znika od 2017 roku. Z tego co czytałem to ma się w ratach 20 lat spłacać przekwalifikowanie we własność w aktualnych stawkach. Podobno 8-10zł/m2 rocznie. Powiedzmy 500zł za 50m2. Co daje 10 tys. zł za 20 lat. Przy czym na gruntach skarbu państwa jest bonifikata 50%. Co daje 5000zł! więc to nie jest wielka różnica. Oczywiście tak rozumiałem ostatni artykuł o projekcie ustawy na forsalu: Koniec z użytkowaniem wieczystym. Jeżeli chodzi o standard to ja bym nie powiedział, że LC Crop słabo buduje: sa parkingi podziemne, są lokale usługowe, nie ma naziemnego parkowania, są ciagi piesze przez osiedle, nie ma ogrodzenia, architektura zwłaszcza 2 budynku tego niższego 6 piętrowego mi się całkiem podoba, nad parkingamijest fajny zielony stropodach z zielenia urządzoną. Murpol buduje tanio i słabo, zabetonowali po całości i upchali jak się da. LC Corp jednak ładnie nawiązał do otaczejącej zabudowy usytuoaniem budynków itd. Nie wiem jak będzie budował Jakbus, mam nadzieje, że to są gotowe projekty kontynuacji tych budynków co stawiał LC Corp i nie będą grodzić i tez nie będą betonować. Jakby wszystkie budynki powstały w stylu LC Corp wyjdzie całkiem spoko. Na danka wizualizacja jest może ok, ale zobacz jak wychodzą w realu budynki już takiego szaleństwa nie ma, choć źle też nie jest. Ja nie mówie, że Danka jest zła. Ma dość dobrą lokalizację, cena w miarę ok, architektura w miarę ok, otoczenie w miarę ok. Jak dla mnie trochę dalej niż wrocławska (2x od Rynku). Pozatym dla mnie najważniejszym argumentem był fakt, że Wrocławska leży 400m od przystanku SKA, do tramwaju mam 1km na Biprostal lub urzędniczą, usług, sklepów pełnow okolicy, do agh 15 min na spacer (mogę wynająć jak mi się znudzi). Krowodrza wydaje się spokojną dzielnicą dobrze skomunikowaną z otoczeniem, można wszędzie gdzie potrzeba rowerkiem dojechać. Jak powstanie metro w Krakowie to prawdopodobnie gdzieś koło Biprostalu będzie przystanek, więć można powiedzieć, że się łapie w zasięg jego oddziaływania. No i dość dobry dostęp do Lasu wolskiego itd. Nie żeby Danka była zła, ale obiektywnie wybrałem Wrocławska, a że będzie się tam budowac na potęgę więc będzie całkiem spoko oklica z nową zabudową w centrum. Ja bym się tego armagedonu nie obawiał co tam niektórzy wieszczą, napewno jak ktoś kupuje w takim miejscu to nie nastawia się na używanie samochodu. No i ma być super ścieżka pieszo-rowerowa od Łobzowa wzdłuż składowej/torów kolejowych do Dworca w Krakowie :) będzie gdzie biegać :)

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Danka Kraków od Krak-Kolor Deweloper forum opinie: mieszkania Prądnik Biały

Postautor: pozdro » 09 wrz 2016, 10:21

Ale to nie kwestia wiary projekt ustawy jest w konsultacjach od połowy sierpnia. Pewnie koło października ustawa wchodzi w życie. Zgodnie z projektem deweloper po 1 stycznia nie będzie mógł wydzielić mieszkania bez prawa własności w gruncie. Zapłacić będzie musiała osoba będąca właścicielem gruntu na dzień 1 stycznia 2017 roku. Nie wiem czy legalnie mogą przerzucić te opłaty na kupujących z już podpisana umowa deweloperska w której nie zwarli takiej informacji o zmiennej cenie gruntu wynikającej ze zmian prawnych. Ogólnie nawet jak przerzuca to ja wyliczylem sobie 10zl*50*20/2 wychodzi 5000zl za mieszkanie 50m2. Wiec nie ma co na to zwracać uwagi.

adam123
Posty: 75
Rejestracja: 10 cze 2016, 8:30

Re: Danka Kraków od Krak-Kolor Deweloper forum opinie: mieszkania Prądnik Biały

Postautor: adam123 » 14 wrz 2016, 9:52

pozdro pisze:Ale to nie kwestia wiary projekt ustawy jest w konsultacjach od połowy sierpnia. Pewnie koło października ustawa wchodzi w życie. Zgodnie z projektem deweloper po 1 stycznia nie będzie mógł wydzielić mieszkania bez prawa własności w gruncie. Zapłacić będzie musiała osoba będąca właścicielem gruntu na dzień 1 stycznia 2017 roku. Nie wiem czy legalnie mogą przerzucić te opłaty na kupujących z już podpisana umowa deweloperska w której nie zwarli takiej informacji o zmiennej cenie gruntu wynikającej ze zmian prawnych. Ogólnie nawet jak przerzuca to ja wyliczylem sobie 10zl*50*20/2 wychodzi 5000zl za mieszkanie 50m2. Wiec nie ma co na to zwracać uwagi.


rp.pl/Opinie-z-rynku/309119967-Nowe-osiedla-mieszkania-na-gruntach-w-uzytkowaniu-wieczystym.html#ap-1


duken
Posty: 16
Rejestracja: 08 wrz 2016, 23:05

Re: Danka Kraków od Krak-Kolor Deweloper forum opinie: mieszkania Prądnik Biały

Postautor: duken » 14 wrz 2016, 14:42

Ich prospekt informacyjny robi wrażenie, podają całkiem sporo konkretów.
Na najwyższych kondygnacjach mieszkania będą świetne.

Wizualizacja oczywiście słaba (jak to zwykle robią deweloperzy...) - nie pokazali otoczenia !

Okolica obiecująca, jest sporo zieleni, nie będzie poczucia zamknięcia w odciętym od świata osiedlu.
Szkoda tylko, że na zakończenie budowy przyjdzie jeszcze poczekać :-/

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Danka Kraków od Krak-Kolor Deweloper forum opinie: mieszkania Prądnik Biały

Postautor: pozdro » 17 wrz 2016, 16:19

Miejsce spoko jakby się udało zablokować budowę trasy wolbromskiej :), która powinna zostać zakończona na POK, a nie dociągana do centrum miasta.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 37 gości