Apartamenty Wielicka Kraków forum i opinie (nowe mieszkania od WAN SA)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
aszka
Posty: 17
Rejestracja: 30 sty 2017, 22:58

Re: Apartamenty Wielicka Kraków forum i opinie (nowe mieszkania od WAN SA)

Postautor: aszka » 20 lut 2017, 9:49

pozdro pisze:No tak wszystko kwestia ceny, za 5200zł/m2 wygląda to już sensowniej.

w II etapie niestety taka cena jest nierealna. Najmniejsza o jakiej usłyszałam to niespełna 6000/m. Pal tam licho jednak cenę, jeśli deweloper konstruuje nie do końca uczciwą (i zgodną z prawem) umowę deweloperską, a opinie w necie ma delikatnie mówiąc mało przychylne. Szukam dalej!


scorpionn
Posty: 4
Rejestracja: 16 lut 2017, 16:19

Re: Apartamenty Wielicka Kraków forum i opinie (nowe mieszkania od WAN SA)

Postautor: scorpionn » 22 lut 2017, 12:01

aszka pisze:
pozdro pisze:No tak wszystko kwestia ceny, za 5200zł/m2 wygląda to już sensowniej.

w II etapie niestety taka cena jest nierealna. Najmniejsza o jakiej usłyszałam to niespełna 6000/m. Pal tam licho jednak cenę, jeśli deweloper konstruuje nie do końca uczciwą (i zgodną z prawem) umowę deweloperską, a opinie w necie ma delikatnie mówiąc mało przychylne. Szukam dalej!

można z czystej ciekawości spytać co w umowie deweloperskiej jest niezgodne z prawem?

aszka
Posty: 17
Rejestracja: 30 sty 2017, 22:58

Re: Apartamenty Wielicka Kraków forum i opinie (nowe mieszkania od WAN SA)

Postautor: aszka » 27 lut 2017, 11:37

scorpionn pisze:
aszka pisze:
pozdro pisze:No tak wszystko kwestia ceny, za 5200zł/m2 wygląda to już sensowniej.

w II etapie niestety taka cena jest nierealna. Najmniejsza o jakiej usłyszałam to niespełna 6000/m. Pal tam licho jednak cenę, jeśli deweloper konstruuje nie do końca uczciwą (i zgodną z prawem) umowę deweloperską, a opinie w necie ma delikatnie mówiąc mało przychylne. Szukam dalej!

można z czystej ciekawości spytać co w umowie deweloperskiej jest niezgodne z prawem?

ogólnie rzecz biorąc w umowie jest problem z nadmiernym uciekaniem dewelopera od odpowiedzialności za opóźnienia w budowie i nakładaniem dużo większych kar pieniężnych dla strony nabywającej, zupełnie nieadekwatnie niż na siebie. Rozumiem że jest to pewnie związane z aferą jaką mieli w przypadku budowy 1 etapu, ale bez przesady żeby aż tak się mijać z zasadami prawa.

Generalnie rzecz biorąc po wysłuchaniu opinii kilku znajomych którzy uderzali na tą inwestycję (na marginesie - ostatecznie żaden tam nie kupił bo coś się w niej każdemu nie spodobało m.in sama obsługa i chęć-niechęć do współpracy biura sprzedaży), odradzam tam zakup. Z resztą, jeśli jednemu znajomemu na samym starcie negocjacji sami spuścili z ceny 30tys to znak że sprzedaż idzie im marniutko.


scorpionn
Posty: 4
Rejestracja: 16 lut 2017, 16:19

Re: Apartamenty Wielicka Kraków forum i opinie (nowe mieszkania od WAN SA)

Postautor: scorpionn » 27 lut 2017, 19:16

Ja tam póki co nie żałuję, chociaż cały czas się zastanawiam czy w podobnej cenie nie możnaby znaleźć czegoś w lepszej lokalizacji

martallllllllllll
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2017, 18:01

Re: Apartamenty Wielicka Kraków forum i opinie (nowe mieszkania od WAN SA)

Postautor: martallllllllllll » 26 kwie 2017, 18:56

Cześć!

Kupiłam 40metrowe mieszkanie w I etapie i jestem bardzo zadowolona. Uważam, że mieszkanie 40m+26m niezależnego ogródka za 224tysiące to całkiem dobra cena w Krakowie(nie MDM). Mój parter nie jest słoneczny przez cały dzień, ale z pewnością ma dużo światła. Ogródek wcale nie ciasny, i większość mieszkań parterowych posiada tu fajne ogrodzone ogródki. Z kupnem/kredytem nie było żadnego problemu i nie mam żadnych zastrzeżeń do Biura Sprzedaży ani do WAN. Wszystko przebiegło sprawnie i szybko, żadnych dodatkowych kosztów ani nic podobnego.

Lokalizacja moim zdaniem jest dobra. Przystanek tramwajowy mam odrazu obok - nie trzeba iść niewiadomo którymi ścieżkami(2min), szybki wylot na autostradę, tesco, sklepy, bonarka, kościół również są bardzo blisko, no i PARK obok, co jest zaletą tych apartamentów. Mieszkam tu już kilka miesięcy i polecam. Dobre wentylacje, windy bardzo ciche, dokładne panie sprzątające, osiedle zadbane, koszą trawniki, ochrona bardzo miła, spokojne ogrodzone i chronione osiedle. Zdecydowanie wolałabym mieszkać tutaj, niż gdzieś na Prądnikach, Kurdwanowie, Czyżynach, pod Hutą itd, mimo że można tam kupić nieco taniej. Chwaląc lokalizację Wielickiej Garden: to jest tylko 5 minut bliżej do centrum. W II etapie powstaną również sklepy, więc to jeszcze bardziej umili życie codzienne mieszkańcom.:-)

Na tym osiedlu najbardziej podobał mi się blok B z fajnym widokiem, ale mieszkania które mnie interesowały były po 350-400tys., więc niestety nie mogłam sobie pozwolić;-)

Powodzenia dla szukających mieszkania

aniazieba74
Posty: 15
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:08

Re: Apartamenty Wielicka Kraków forum i opinie (nowe mieszkania od WAN SA)

Postautor: aniazieba74 » 28 kwie 2017, 9:41

Z ceną trochę przesadzili jak na tę miejscówkę, za te pieniądze można w krk kupić mieszkanie w lepszej lokalizacji na pewno, ktoś z nimi negocjował cenę czy nie schodzą?

martallllllllllll
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2017, 18:01

Re: Apartamenty Wielicka Kraków forum i opinie (nowe mieszkania od WAN SA)

Postautor: martallllllllllll » 28 kwie 2017, 17:42

mi opuścili 5 tysięcy tylko:-)

magda1799
Posty: 13
Rejestracja: 06 maja 2017, 20:04

Re: Apartamenty Wielicka Kraków forum i opinie (nowe mieszkania od WAN SA)

Postautor: magda1799 » 06 maja 2017, 20:06

A co w umowie budzi takie kontrowersje i wątpliwości? Nie znam się na tym, a jestem zainteresowana zakupem


kot007
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2017, 22:28

Re: Apartamenty Wielicka Kraków forum i opinie (nowe mieszkania od WAN SA)

Postautor: kot007 » 10 maja 2017, 14:31

w umowie nie widziałam jakichś strasznych rzeczy. Faktycznie rzucają się w oczy niewspółmierne kary za np. opóźnienia w płatnościach czy terminach realizacji. Warto negocjować. Ja zrezygnowałam z Gardena. Baaardzo ciasno postawione bloki ma Atal w tamtej lokalizacji. Wewnętrzne mieszkania są dosłownie okno w okno. Zero prywatności. Gwarantowane przez nich wykończenie jest średniej jakości. O negocjacjach nie było u nich mowy. Uważam też, że małe mieszkania miały gorszy rozkład.

scorpionn
Posty: 4
Rejestracja: 16 lut 2017, 16:19

Re: Apartamenty Wielicka Kraków forum i opinie (nowe mieszkania od WAN SA)

Postautor: scorpionn » 19 maja 2017, 13:26

Czy ceny rzędu 5500zł/m2 w drugim etapie sa osiągalne?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości