Forum i opinie: Dom-Bud Osielde Kolorowe (Al. Jana Pawła II 34/17 Kraków)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Master
Posty: 751
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Forum i opinie: Dom-Bud Osielde Kolorowe (Al. Jana Pawła II 34/17 Kraków)

Postautor: Master » 26 maja 2016, 22:33

Nie wiem czy już widzieliście, ale chyba lada chwila ruszy kolejna budowa mieszkań w naszym mieście, chodzi o to, do czego przygotowuje się jeden z bardziej aktywnych deweloperów na krakowskim rynku, czyli inwestycja Dom-Bud Al. Jana Pawła II 34/17 na Osiedlu Kolorowym, czyli bardzo blisko Ronda Czyżyńskiego w Krakowie, o którego remoncie już na forum pisaliśmy. Ten projekt mieszkaniowy budzi chyba spore kontrowersje i sprzeczne opinie wśród mieszkańców okolicznych bloków, bowiem nieco bardziej dogęści tą okolicę, choć w Krakowie jest to dosyć powszechne, nie tylko w Czyżynach. Ciekawe czy będą tam ustawne mieszkania w Krakowie, ale akurat z tym Dom-Bud radził sobie całkiem nieźle, więc mam nadzieję, że tu też stanie na wysokości zadania.

Obrazek

Niestety nie ma jeszcze tej budowie większej ilości informacji, nawet deweloper Dom-Bud nie ma jeszcze żadnych informacji o rozpoczętej budowie na swojej stronie internetowej, ale pewnie wkrótce się to zmieni. Ciekawe jaki budynek zaproponuje, bo jak na razie, to wiemy tylko tyle, że będzie miał lokale usługowe (zapewne na parterze), a także garaż podziemny. Mam jednak nadzieję, że postarają się zbudować tam coś przynajmniej odrobinę mniej klockowatego, niż na przykład Dom-Bud Kraków Piasta Kołodzieja, choć też do tej okolicy to nic specjalnie wymyślnego chyba niespecjalnie by pasowało ; )

Za to podoba mi się ta lokalizacja, mieszkania w Czyżynach jednak nie przypadkowo dobrze się sprzedają... To mniej więcej w końcu środek Krakowa, zwłaszcza liczonego z Nową Hutą... Blisko będzie do linii tramwajowych i do Dworca Autobusowego Czyżyny, więc komunikacja niezła z resztą Krakowa. Dojazd do Ronda Mogilskiego, to kilkanaście minut, niedaleko biurowce, sporo sklepów w okolicy, też szkoły. Generalnie ja lubię to miejsce, choć szkoda, że do pasa startowego danego lotniska jest stamtąd nieco dalej niż z innych części tej dzielnicy : )

Jest tu może ktoś, kto wie coś więcej o Dom-Bud os. Kolorowe przy Al. Jana Pawła II i rozważa zakup tam lokum dla siebie? Jeśli tak, to chętnie dowiem się czegoś więcej o tej inwestycji i tym, jak przebiega zakup w niej mieszkania. Chętnie bym się dowiedział czegoś więcej o tym, co ma tam powstać no i jakie ceny nowych mieszkań w Krakowie zaplanował tam Dom-Bud, ktoś coś więcej o tej sprawie może napisać na forum?


PaniPanda
Posty: 52
Rejestracja: 05 paź 2015, 10:12

Re: Forum i opinie: Dom-Bud Osielde Kolorowe (Al. Jana Pawła II 34/17 Kraków)

Postautor: PaniPanda » 31 maja 2016, 10:38

Rzeczywiście na stronie Dom-Bud nie ma żadnych informacji na temat tej inwestycji, a szkoda, bo lokalizacja mnie też się podoba.

No i jestem z tą budową dosyć na bieżąco, bo fitness klub jest całkiem po sąsiedzku ; )

Wczoraj widziałam, że pojawiła się pierwsza koparka i robota chyba powoli będzie ruszać. Szkoda, że nie ma konkretniejszych informacji o tym jak to się będzie nazywać i kiedy planują się z tym uporać - pewnie byłoby łatwiej.

A projekt budzi kontrowersje, to chyba tak to już jest, że jak się chce stawiać nowe bloki na starych osiedlach, to ludzie hejtują, że jak to? tyle lat tam mieszkali i nikt na takie pomysły nie wpadał, a teraz się im zachciało - smogu będzie więcej, sam beton i nie ma czym oddychać. Mniej więcej tak to chyba wyglądało w Nowych Czyżynach, choć oczywiście fakt, że tam powstało wielkie osiedle, a nie jedem blok. Niemniej wydaje mi się, że gdzieś trzeba mieszkać i to dobrze, że buduje się ostatnio sporo w Krakowie, bo przynajmniej jest wybór : )

A na os. Kolorowym rzeczywiście jest super pod kątem komunikacji z każdą częścią miasta - do centrum około 15-20 minut tramwajem; do centrum Huty rzut beretem; okolice M1, Areny też blisko; a do tego sklepy, supermarkety i Tomex pod nosem : )

Ciekawa jestem ile sobie tam będą liczyć za metr i jakie mieszkania będą w ofercie.

Ktos wie coś więcej?

KiKa
Posty: 24
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:50

Re: Forum i opinie: Dom-Bud Osielde Kolorowe (Al. Jana Pawła II 34/17 Kraków)

Postautor: KiKa » 09 lip 2016, 21:49

O inwestycji Dom-Budu:
wiadomosci.onet.pl/krakow/krakow-urzednicy-wydali-pozwolenie-budowlane-niezgodne-z-prawem-deweloper-juz-pracuje/xtrtb6


anodeon
Posty: 11
Rejestracja: 14 paź 2016, 22:01

Re: Forum i opinie: Dom-Bud Osielde Kolorowe (Al. Jana Pawła II 34/17 Kraków)

Postautor: anodeon » 14 paź 2016, 22:03

Kolejna porcja informacji dotyczących w/w inwestycji:

investmap.pl/artykul/artykuly,krakow-budowa-budynku-mieszkalnego-wstrzymana,123342

AgentDejv
Posty: 220
Rejestracja: 10 gru 2015, 18:42

Re: Forum i opinie: Dom-Bud Osielde Kolorowe (Al. Jana Pawła II 34/17 Kraków)

Postautor: AgentDejv » 15 paź 2016, 18:16

Urzędnik, który wydał pozwolenie powinien zapłacić odszkodowanie deweloperowi z własnej kieszeni.
Ta budowa nie powinna mieć tam miejsca

KiKa
Posty: 24
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:50

Re: Forum i opinie: Dom-Bud Osielde Kolorowe (Al. Jana Pawła II 34/17 Kraków)

Postautor: KiKa » 17 paź 2016, 23:11

Odszkodowanie to się należy mieszkańcom bloku 25, za nerwy i czas, jakie stracili walcząc o życie w godziwych warunkach. Gdyby wieżowiec Dom-Budu powstał przed ich oknami, to nie mogliby spokojnie ani mieszkać, ani sprzedać swoich mieszkań - bo kto by je kupił?
A Dom-Bud jest doświadczonym deweloperem, a nie jakąś firemką poszkodowaną przez urzędników.

anodeon
Posty: 11
Rejestracja: 14 paź 2016, 22:01

Re: Forum i opinie: Dom-Bud Osielde Kolorowe (Al. Jana Pawła II 34/17 Kraków)

Postautor: anodeon » 06 gru 2016, 21:36

Czy wiadomo co się dzieje z tą budową? Wykonana została tylko hala garażowa (dwie kondygnacje)... i teraz rozebrano żurawia.

Master
Posty: 751
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Forum i opinie: Dom-Bud Osielde Kolorowe (Al. Jana Pawła II 34/17 Kraków)

Postautor: Master » 07 gru 2016, 8:41

Jak to, deweloper Dom-Bud zdemontował żuraw na budowie na Osiedlu Kolorowym? To chyba sprawa musi być gruba tam, skoro zdecydowali się na taki krok, bo rozłożenie takiej konstrukcji i złożenie jej na nowo, to jednak niemałe koszty. Ale widać ktoś przekalkulował, że to się bardziej opłaca niż wynajem żurawia (czy utopienie tam swojego na dłuższy czas), co jest mało opłacalne. Wiem tyle, że tam budowa została wstrzymana jakiś czas temu, więc ostatnie prace, to pewnie było jej "zabezpieczenie" ; ) Roboty chyba zostały wstrzymane, bo budynek w tym kształcie zabierałby za dużo światła sąsiadom, a przynajmniej nie zostało to należycie zbadane. Ktoś się orientuje jak to wygląda realnie i kiedy jest szansa na ruszenie znów z budową, ewentualnie jej zamknięcie?

W każdym razie wychodzi na to, deweloperzy też nie mogą "wszystkiego", szkoda tylko, że rozgrzebana budowa będzie straszyła tam nie wiadomo jak długo : /


Nowy
Posty: 1691
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Forum i opinie: Dom-Bud Osielde Kolorowe (Al. Jana Pawła II 34/17 Kraków)

Postautor: Nowy » 29 sty 2017, 12:19

Wie ktoś, jak idzie dalej sprawa inwestycji prowadzonej przez Dom-Bud na osiedlu Kolorowym, bo ostatnio nic o tym nie słychać, a chyba kiepsko by było, gdyby została tam wykopana strasząca dziura, z którą nic się nie dzieje. Ciekawe jak sprawa się skończy, ale może się czegoś się deweloperzy nauczą, bo kiepsko jest inwestować miliony w zakup działki, projekt, prace budowlane, tylko po to, żeby później się okazało, że coś zostało załatwione nie tak, jak trzeba. Mam nadzieję, że tam się jeszcze żadne mieszkania nie sprzedały, bo nie chciałbym być na miejscu klientów, ja wiem, że pewnie wszystkiego by nie stracili, ale i tak słabo, wybierać mieszkanie, podpisać umowę i dostać takiego klopsa : )

ragar
Posty: 448
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Forum i opinie: Dom-Bud Osielde Kolorowe (Al. Jana Pawła II 34/17 Kraków)

Postautor: ragar » 06 paź 2020, 0:51

Chyba deweloper Dom-Bud wyprostował sprawę pod względem prawnym, bo budowa na osiedlu Kolorowym przy Rondzie Czyżyńskim ruszyła znów i to idzie całkiem sprawnie.

Obrazek

Ale nie widziałem jeszcze w ofercie mieszkań w tym budowanym bloku, ciekawe kiedy wejdą na rynek. Pod względem komunikacyjnym miejsce jest niezłe, zastanawiam się tylko jak z uciążliwością ruchu na Rondzie Czyżyńskim.

Obrazek

Jak obstawiacie ceny? W sumie to na granicy Starej Huty i Czyżyn, do Ronda Mogilskiego kilkanaście minut tramwajem, można też dojechać do Ronda Grzegórzeckiego całkiem sprawnie - sporo opcji.

Obrazek

Ciekawe jak będzie wyglądał finalnie ten blok, jakieś wizualizacje ktoś ma i może się podzielić na forum?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości