Osiedle Stańczyka Kraków - Activ Investment Bronowice: opinie i forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
plukker
Posty: 31
Rejestracja: 11 lis 2016, 23:05

Re: Osiedle Stańczyka Kraków - Activ Investment Bronowice: opinie i forum

Postautor: plukker » 05 lut 2017, 21:10

braciam pisze:Czy Activ ma prawo własnościowe do działki czy posiada prawo użytkowania wieczystego ?

Niestety tylko użytkowanie wieczyste podobnie jak bloki sąsiednie


braciam
Posty: 22
Rejestracja: 29 sty 2017, 20:57

Re: Osiedle Stańczyka Kraków - Activ Investment Bronowice: opinie i forum

Postautor: braciam » 12 lut 2017, 15:52

Zgodnie z planowanymi zmianami w użytkowaniu wieczystym w ciągu najbliższego półrocza użytkowanie wieczyste gruntów pod budynkami wielorodzinnymi zostanie automatycznie, z mocy prawa zamienione we własność i dlatego nasuwa mi się pytanie kto będzie musiał za to zapłacić? Czy opłatę będzie musiał zapłacić developer czy przyszły posiadacz mieszkania ?

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Osiedle Stańczyka Kraków - Activ Investment Bronowice: opinie i forum

Postautor: pozdro » 12 lut 2017, 21:43

Kupujący będzie musiał zapłacić, przekształcenie będzie następować w momencie przekazania prawa do mieszkania. Aczkolwiek nie powinny to być jakoś duże koszty, 10 x roczna opłata, raczej roczne opłaty nie przekraczają 1000zł. No i ostatecznie można płacić normalnie przez 20 lat roczną opłatę. Pytanie czy tą ustawę przyjmą, bo ostatnio coś cicho, w styczniu pisali, że się obsunął termin wprowadzenia na 1 lipca 2017 roku. Ja liczyłem na 1 styczeń 2017 tak będę musiał pewnie zapłacić całość + za 2017 rok.


braciam
Posty: 22
Rejestracja: 29 sty 2017, 20:57

Re: Osiedle Stańczyka Kraków - Activ Investment Bronowice: opinie i forum

Postautor: braciam » 05 mar 2017, 21:39

Telefonicznie się dowiedziałem że Activ ma już prawomocne pozwolenie na budowę. Ktoś może posiada taką wiedze aby potwierdzić tą informację ? :) Powiem szczerze że już się zacząłem martwić że z tej inwestycji nic nie wyjdzie. Pozdrawiam

plukker
Posty: 31
Rejestracja: 11 lis 2016, 23:05

Re: Osiedle Stańczyka Kraków - Activ Investment Bronowice: opinie i forum

Postautor: plukker » 05 mar 2017, 23:07

braciam pisze:Telefonicznie się dowiedziałem że Activ ma już prawomocne pozwolenie na budowę. Ktoś może posiada taką wiedze aby potwierdzić tą informację ? :) Powiem szczerze że już się zacząłem martwić że z tej inwestycji nic nie wyjdzie. Pozdrawiam

Tak, Activ ma prawomocne pozwolenie na budowę. Decyzja jest z grudnia 2016. Jak już pisałem wcześniej fakt prawomocnego pozwolenia na budowę nie wyklucza odwołania do NSA, co podobno jedna z sąsiadujących wspólnot uczyniła. Oczywiście Acitv może budować w każdej chwili bo odwołanie do NSA nie wstrzymuje pozwolenia. Musi być też świadomy ryzyka, gdy sprawa w NSA nie pójdzie po jego myśli.

braciam
Posty: 22
Rejestracja: 29 sty 2017, 20:57

Re: Osiedle Stańczyka Kraków - Activ Investment Bronowice: opinie i forum

Postautor: braciam » 14 mar 2017, 10:30

Jednak dostałem informację że inwestycja ruszy w połowie kwietnia... Ja mam w umowie rezerwacyjnej że podpisanie umowy developerskiej musi zostać dokonane do końca marca 2017 roku. Jak umowa rezerwacyjna wygląda u was ? zastanawiam się czy nie podjechać pod koniec miesiąca i podpisać aneks do umowy rezerwacyjnej. Trochę się dziwię że sami nie dzwonią z informacją w sprawie przedłużenia. Coraz bardziej rodzą się wątpliwości w mojej głowie w dotyczącej tej inwestycji a nie ukrywam cena za metr jest bardzo atrakcyjna i szkoda mi z niej rezygnować.

braciam
Posty: 22
Rejestracja: 29 sty 2017, 20:57

Re: Osiedle Stańczyka Kraków - Activ Investment Bronowice: opinie i forum

Postautor: braciam » 14 mar 2017, 10:38

Z ciekawości znalazłem stary projekt wizualny inwestycji
podstawski-group.com/pl/referenzen-type/ulica-gabrieli-zapolskiej-w-krakowie
Mogę tylko tyle powiedzieć że nowy projekt budynku jest tysiąc razy fajniejszy od poprzedniego.

Obrazek

feelthegame
Posty: 3
Rejestracja: 11 mar 2016, 10:55

Re: Osiedle Stańczyka Kraków - Activ Investment Bronowice: opinie i forum

Postautor: feelthegame » 19 mar 2017, 6:07

witam. u mnie tez w umowie rezerwacyjniej jest napisane ze do konca marca 17.

w punkcie 4 jest dodane, ze jezeli nie zostanie zawarta umowa deweloperska do 31 marca 2017, umowa rezerwacyjna wygasa, a deweloper jest zobowiazany zrocic nabycwy oplate rezerwacyjna do 14dni od wygasniecia umowy.

(rowniez sie dziwie, ze nikt nie dzwoni ani nie inforumje...) pewnie sa zajeci sprzedaza na mogislkiej bo zaczeli nastepne 3 etapy...

brak profesjonalizmu.. wiedze, ze bede musial dzwonic i sie dowiadywac ehhh


oleo
Posty: 174
Rejestracja: 18 cze 2016, 19:11

Osiedle Stańczyka - wcześniejsze plany i wizualizacje osiedla

Postautor: oleo » 20 mar 2017, 0:54

@braciam, dzięki za podrzucenie wizualizacji wcześniejszych planów dla osiedla Stańczyka i całe szczęście, że nie powstanie ono w tym kształcie :) To okropne, co tu zostało zaprezentowane i całe szczęście, że Bronowice nie zostaną zabudowane w takiej formie - to trochę przypomina ogromne osiedla mieszkaniowe w azjatyckich miastach :)

braciam
Posty: 22
Rejestracja: 29 sty 2017, 20:57

Re: Osiedle Stańczyka Kraków - Activ Investment Bronowice: opinie i forum

Postautor: braciam » 20 kwie 2017, 22:31

Ostatnio przed świętami dostałem list od Activ z dobrymi nowinami. W liście widnieje informacja że planują rozpocząć budowę inwestycji w drugiej połowie kwietnia tego roku. Ciekawe czy takie poważne obietnicę wprowadzą w życie. Mam nadzieję że tak się stanie. Pozdrawiam



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 42 gości