Osiedle Botanika Kraków - opinie i forum o mieszkaniach przy Tomickiego

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
koni
Posty: 8
Rejestracja: 11 paź 2016, 10:03

Osiedle Botanika Kraków - opinie i forum o mieszkaniach przy Tomickiego

Postautor: koni » 11 paź 2016, 10:37

Ostatnio trafiłem na ciekawe osiedle, które powstaje w Czyżynach, a nie ma go jeszcze na forum, choć w takiej ich części, z której blisko jest na Łąki Nowohuckie - chodzi o Osiedle Botanika w Krakowie, chociaż tak na pierwszy rzut oka, trudno mi powiedzieć, jaki deweloper odpowiada za ten projekt. A skoro zupełnie tego nie widać, to pewnie będzie to jakaś spółka celowa, bo uznane firmy raczej nie kryją się z tym, że coś nowego budują :) Trudno na tą chwilę powiedzieć, jakie duże będzie to osiedle i ile mieszkań powstanie w ramach niego, bo tym również jak na razie się nie chwalą, nie ma nawet wizualizacji bloków z jakieś sensownej perspektywy.

Obrazek

Zastanawia mnie lokalizacja, bo niby to gdzieś blisko granicy dzielnicy Czyżyny i Nowa Huta leży ulica Tomickiego, tylko nie ma stamtąd jakichś dobrych wyjazdów. Z drugiej strony, to jakoś za zakładami tytoniowymi Philip Morris Polska, więc nie jest tak źle. W zasadzie do al. Jana Pawła II nie jest stamtąd daleko, a tam sporo tramwajów jeździ w stronę zarówno centrum Krakowa, jak i Huty. Plus jest taki też, że osiedle Botanika w Krakowie oferuje mieszkania z MdM, czyli państwową dopłatą, pewnie nie ma ich tam dużo, ale pewnie coś jest do wybrania :) Jak przejrzę mieszkania, to pewnie coś więcej o nich napiszę. Natomiast jeszcze jedna rzecz zwraca moją uwagę w tym projekcie, czyli zieleń na elewacji - rozwiązanie jeszcze rzadko stosowane w Krakowie - ciekawi mnie jak to się sprawdzi i jak się będzie z tym mieszkało.

Jest tu może ktoś, kto już planuje tam i może napisać coś o tym, jakie ma opinie o Osiedlu Botanika, bo zastanawiam się jakie ono może mieć plusy i minusy. Kilka takich wymieniłem powyżej, ale to z takich bardzo pobieżnych oględzin. Jak myślicie, dlaczego warto tam kupić nowe mieszkanie w Krakowie, a co powinno skłonić raczej do zastanowienia? Zwłaszcza w kontekście tego, jakie są tam ceny metra kwadratowego, a te zaczynają się mniej więcej od 5 500 / 5 600 zł, a kończą mniej więcej na 5 900. W sumie, jak sobie przypomnę, że za podobne pieniądze można było kupić mieszkania na Łobzowie np. w inwestycji prowadzonej przez dewelopera LC Corp 5 Dzielnica Kraków, to zaczynam się mocno zastanawiać. Napiszcie na forum co myślicie!


AgentDejv
Posty: 220
Rejestracja: 10 gru 2015, 18:42

Re: Osiedle Botanika Kraków - opinie i forum o mieszkaniach przy Tomickiego

Postautor: AgentDejv » 11 paź 2016, 11:12

Inwestycja podobna do Sołtysowskiej lokalizacyjnie. Poza tym jest Centralna od LCC.
Bliskość zakładów tytoniowych to średni plus.
Poza tym wszystko kwestia ceny. Komunikacja taka sobie.
Zielen na elewacji to wizualizacja - nazwa musi sie zgadzac. Rzeczywistosc bedzie pewnie troche inna :)

holygodess
Posty: 3
Rejestracja: 10 lis 2016, 16:11

Re: Osiedle Botanika Kraków - opinie i forum o mieszkaniach przy Tomickiego

Postautor: holygodess » 10 lis 2016, 16:13

Witam jestem na etapie rozmów z deweloperem, inwestycja osobiscie bardzo mi sie spodobała i ceny też mają w porządku.
Czy któs z forumowiczów przymierza się do kupna mieszkania w tej inwestycji?
Może udało by sie zdobyć jakis fajny rabat gdybysmy poszli razem na tym etapie budowy:)


Przemek7
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2016, 16:58

Re: Osiedle Botanika Kraków - opinie i forum o mieszkaniach przy Tomickiego

Postautor: Przemek7 » 24 lis 2016, 23:49

Promocja do 21 stycznia 2017 - miejsce postojowe na zewnątrz w cenie mieszkania!

koni
Posty: 8
Rejestracja: 11 paź 2016, 10:03

Re: Osiedle Botanika Kraków - opinie i forum o mieszkaniach przy Tomickiego

Postautor: koni » 25 lis 2016, 8:48

Reklama dewelopera? ;) I lepiej byłoby się dowiedzieć, do jakiej ceny da się z deweloperem negocjować cenę mieszkania :) Jest ktoś, kto już kupił i może coś o tym napisać?

Docent
Posty: 8
Rejestracja: 25 lis 2016, 12:18

Re: Osiedle Botanika Kraków - opinie i forum o mieszkaniach przy Tomickiego

Postautor: Docent » 06 gru 2016, 9:07

Witam! Jestem zainteresowany zakupem mieszkania u tego dewelopera, podpisałem nawet umowę rezerwacyjną (z w 100% zwrotną zaliczką, jest więc jeszcze czas do namysłu). Jest tutaj jeszcze ktoś, kto podpisał taką umowę? Na stronie dewelopera widać, że zarezerwowanych zostało 26 mieszkań. Czy coś u dewelopera na chwilę obecną wzbudza wasze wątpliwości? Obecnie czekam na przesłanie prospektu i wzoru umowy deweloperskiej (według informacji jakie otrzymałem, mają być gotowe lada moment - konsultują się z prawnikami i wprowadzają ostatnie poprawki).

Docent
Posty: 8
Rejestracja: 25 lis 2016, 12:18

Re: Osiedle Botanika Kraków - opinie i forum o mieszkaniach przy Tomickiego

Postautor: Docent » 06 gru 2016, 12:41

Jeśli chodzi o lokalizację inwestycji to przeanalizowałem MPZP, byłem kilka razy w terenie, rozmawiałem z kilkoma mieszkańcami bloków przy ul. Tomickiego i wydaje mi się, że w zadowalającym stopniu poznałem wady i zalety okolicy. Philip Morris wzbudzał najwięcej moich obaw, jednak okazjonalny zapach świeżego tytoniu (nic podobnego do palonych papierosów - tego bym nie zniósł) jest do zaakceptowania. Ponadto wiatry północne (a więc wiejące z północy) są najrzadziej występującymi wiatrami w Krakowie.
Z chęcią natomiast poznałbym opinie innych zainteresowanych inwestycją na temat samego dewelopera.

EndriuKrk60
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2019, 15:52

Re: Osiedle Botanika Kraków - opinie i forum o mieszkaniach przy Tomickiego

Postautor: EndriuKrk60 » 30 sty 2019, 20:56

Czy ktoś kupił tam mieszkanie? Jak się mieszka i czy rzeczywiście problem jest z PM? Czy w przyszłości planują połączyć drogę Tomickiego z ul. Woźniców? Czy ktoś wie czy w pobliżu powstaną kolejne bloki?


Nowy
Posty: 1666
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Osiedle Botanika Kraków - opinie i forum o mieszkaniach przy Tomickiego

Postautor: Nowy » 20 mar 2019, 9:59

Kilka zdjęć z ostatniej wycieczki w okolice ul. Tomickiego, powstaje tam Osiedle Botanika (Kraków) w ramach którego powstają nowe mieszkania w Krakowie.

Obrazek

Jeżeli chodzi o znajdujące się niedaleko zakłady tytoniowe, to nie zarejestrowałem żadnych uciążliwości związanych z ich funkcjonowaniem, więc to chyba nie powinno stanowić problemu. Etap pierwszy już stoi i chyba wprowadzają się do niego piersi mieszkańcy.

Obrazek

Etap drugi już coraz bliżej ukończenia, jest nawet część elewacji już zrobiona, więc pewnie uciążliwości związane z budową, wkrótce znikną od tej strony nowego bloku.

Obrazek

Ale potrwają chyba jeszcze nieco dłużej od południa, bo tam ruszyła budowa kolejnego bloku, to kolejny, III etap osiedla Botanika?

Obrazek

Nie wiem czy to wygląda na pewno tak, jak to przedstawiano na wizualizacjach, ale kto wie, może te rośliny faktycznie zostaną posadzone na balkonach. Podoba mi się w tej okolicy bliskość Łąk Nowohuckich, zdaje się, że gdzieś tam ma także powstać tężnia solankowa. Brakuje mi natomiast usług, których w najbliższej okolicy wielu nie ma. Może wypowie się na forum ktoś, kto już tam mieszka i podzieli się tym, jakie ma oponie.

koni
Posty: 8
Rejestracja: 11 paź 2016, 10:03

Re: Osiedle Botanika Kraków - opinie i forum o mieszkaniach przy Tomickiego

Postautor: koni » 20 mar 2019, 10:03

Jeżeli chodzi o lokale usługowe w okolicach osiedla Botanika, to w samych budynkach przewidziano ich sporo, więc nie powinno być tak źle z czasem. Zdaje się, że już funkcjonuje tam przedszkole, więc idzie ku dobremu.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 33 gości