Zielona Polana Kraków - forum i opinie - nowe osiedle i mieszkania na Ruczaju

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
fredo
Posty: 164
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:35

Zielona Polana Kraków - forum i opinie - nowe osiedle i mieszkania na Ruczaju

Postautor: fredo » 30 paź 2016, 23:33

Jeszcze jedna inwestycja mieszkaniowa w naszym mieście w ramach której powstają nowe mieszkania na Ruczaju niedaleko pętli tramwajowej Czerwone Maki, czyli budowane już chyba od 2008 roku Osiedle Zielona Polana Kraków, a teraz kończony jest kolejny jego etap, przy czym zaczyna się już chyba następny, przy czym wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec budów prowadzonych przez tego dewelopera - zdaje się, ze jest to spółka celowa, w tej okolicy, stąd trzeba by wspomnieć o tym także na forum :)

Obrazek

Osiedle zlokalizowane jest na skraju aktualnego Ruczaju, choć te tereny, znajdujące się przy przedłużeniu ulicy Bobrzyńskiego intensywnie się teraz zabudowują. Po sąsiedzku powstaje tam na przykład Osiedle Bunscha Park - forum tego projektu zostało jakiś czas założone tutaj, tam także stawiane są kolejne etapy inwestycji, składającej się na Osiedle Europejskie w Krakowie, którego budynków wciąż przybywa, choć nowe różnią się od tych, które budowano tam jeszcze kilka lat temu, ale może to i lepiej ;)

Obrazek

W każdym razie wygląda na to, że ludzie odpowiedzialni za przedsięwzięcie Zielona Polana w Krakowie dobrze wyczuli to, w którą stronę będzie rozwijało się miasto, bowiem ich osiedle powstaje w jednej z najbardziej "gorących" w tej chwili lokalizacji, jeśli chodzi o deweloperów. Ta lokalizacja, poza tym, że znajduje się jednak spory kawałek od centrum Krakowa, ma jednaj pewne plusy, relatywnie blisko od niej znajduje się pętla tramwajowa na Ruczaju - Czerwone Maki, bez problemu da się do niej dojść piechotą. Blisko także znajdują się powierzchnie dla pracowników korporacji takie jak biura Dot Office od Buma, czy ośrodki akademickie, jak Cyfronet AGH, albo budynki Uniwersytetu Jagiellońskiego, więc da się stamtąd zarówno w miarę sprawienie dojechać gdzieś dalej, ale powinno też dać się w przyszłości ewentualnie łatwo wynająć posiadany lokal lub go sprzedać.

Obrazek

Jeżeli chodzi o same nowe mieszkania w inwestycji Zielona Polana, to jak już zostało wcześniej wspomniane, wybór jest cały czas spory, bowiem można ciągle wybierać spośród kilkunastu budynków, a i samych lokali mieszkaniowych jest w tym przypadku jeszcze sporo.

Obrazek


megi
Posty: 737
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Zielona Polana Kraków - forum i opinie - nowe osiedle i mieszkania na Ruczaju

Postautor: megi » 07 lis 2016, 0:17

A mnie udało się trafić na plan osiedla Zielona Polana Kraków, więc wrzucam na forum :) Wygląda na to, że ten deweloper przejął sporą ilość działek w tej okolicy, bo całe założenie wygląda dosyć imponująco, a całkiem możliwe, że nie jest to jeszcze koniec tego, co zaplanowała tam ta firma.

Obrazek

A te nowe bloki na Ruczaju, które lada chwila zostaną oddane, mnie się nawet podobają i to chyba jednak jedne lepszych, które już zbudowali w tej okolicy :) Ich plusem jest też na pewno to, że są nieco oddalone od głównej drogi, a jednocześnie na tyle do niej blisko, żeby zapewnić dobrą komunikację z resztą miasta. No i przypuszczam, że z części mieszkań będzie widać położony na górze klasztor na Bielanach, a to na pewno niezła atrakcja.

Zastanawia mnie tylko, jak długo może tam być jeszcze plac budowy, bo Zielona Polana w Krakowie buduje się już od wielu lat, ale możliwe, że jeszcze wiele lat będzie budowana, a życie na placu budowy, to nic przyjemnego. Wie ktoś może, jakie mają dalsze plany i ile jeszcze potrwa budowa całego osiedla, bo choć może się mylę, to jednak mam wrażenie, że mają tam znacznie więcej działek. Napiszcie na forum, jeśli wiecie coś więcej :!:

AgentDejv
Posty: 220
Rejestracja: 10 gru 2015, 18:42

Re: Zielona Polana Kraków - forum i opinie - nowe osiedle i mieszkania na Ruczaju

Postautor: AgentDejv » 07 lis 2016, 9:23

Tam jeszcze długo będzie plac budowy.
Narazie słabo tam z infrastrukturą a ceny jak na całym ruczaju.
W tej okolicy jest w czym wybierac.
Niezłą ofertę i sporą ilość wolnych mieszkań można znalesc np w DomNB - sporo lepsza lokalizacja - Biedronka, Lidl, Tramwaj, Kampus UJ
Bunsha w tych cenach raczej dla koneserów.


feliz009
Posty: 7
Rejestracja: 03 paź 2017, 0:04

Re: Zielona Polana Kraków - forum i opinie - nowe osiedle i mieszkania na Ruczaju

Postautor: feliz009 » 16 paź 2017, 11:23

Witam, czy ktos mieszka w budynkach "E" przy Federowicza? Mam pare pytan odnosnie zakupu od dewelopera i samego mieszkania w tej okolicy. Poprosze o kontakt na priv lub tutaj jesli ktos woli.
Dziekuje.

free66
Posty: 53
Rejestracja: 05 cze 2016, 22:30

Re: Zielona Polana Kraków - forum i opinie - nowe osiedle i mieszkania na Ruczaju

Postautor: free66 » 16 paź 2017, 20:12

Znam tą inwestycję. Chętnie odpowiem na pytania jeśli będę w stanie. Ogólnie wszystko pozytywnie.

kraklove
Posty: 72
Rejestracja: 25 paź 2016, 12:37

Re: Zielona Polana Kraków - forum i opinie - nowe osiedle i mieszkania na Ruczaju

Postautor: kraklove » 16 paź 2017, 22:46

Widzę, że w innym wątku piszesz, że masz trudności ze znalezieniem odpowiedniego mieszkania. Ja Zielonej Polany nie polecam ze względu na lokalizację – źle się mieszka na osiedlu, naokoło którego nic nie ma. Nie wiem, czy dzieci są jeszcze w wieku przedszkolnym, ale jeśli tak – przedszkole na osiedlu może wydawać się spoko sprawą, dopóki nie zorientujesz się, że dzieci chodzą na spacery albo w kółko po osiedlu, albo po prostu wzdłuż ulicy. Brak jakiegokolwiek parku w pobliżu, brak szkoły i sklepu spożywczego pod nosem. Nie dla wszystkich są to duże minusy, ale warto o nich pamiętać. Jeśli masz jakieś konkretne pytania, pisz.

feliz009
Posty: 7
Rejestracja: 03 paź 2017, 0:04

Re: Zielona Polana Kraków - forum i opinie - nowe osiedle i mieszkania na Ruczaju

Postautor: feliz009 » 17 paź 2017, 10:25

To może łatwiej będzie się tu wymieniać informacjami.

Mam takie podstawowe pytania odnosnie dewelopera:
1. Jak wygladaja negocjacje z deweloperem? Co wam sie "udalo"?
2. Sprawne/niesprawne usuwanie usterek w mieszkaniu?
3. Jakosc wykonania - czy byly jakies problemy przy wykanczaniu?
4. Doswiadczenia z odbiorow?

Pytania odnosnie mieszkania na osiedlu:
1. Chodzi nam o budynki "E" z ktorych wyjazd do Bunscha jest przez pierwszy etap Ziel.Pol. - jak to wyglada w praktyce, czy jest uciazliwe, czy jest jakis masakryczny korek czy w miare plynnie wyjezdza sie z osiedla?
2. Wyjazd przez Mochnaniec i Czerwone Maki - czyli czy korzystacie z drogi gruntowej?
3. Gdzie robicie podstawowe zakupy?
4. Czy posylacie dzieci do szkoly w Skotnikach? opinia o szkole lub innych w okolicy?
5. Czy znacie plany zabudowy miedzy ZP a Bunscha Park? oraz miedzy ZP budynki E i ulica Federowicza?
6. Silownia, plac zabaw? Bedzie cos oprocz piaskownicy?

kraklove
Posty: 72
Rejestracja: 25 paź 2016, 12:37

Re: Zielona Polana Kraków - forum i opinie - nowe osiedle i mieszkania na Ruczaju

Postautor: kraklove » 17 paź 2017, 14:45

Mam doświadczenia tylko z wynajmu, więc nie znam odpowiedzi na pytania o dewelopera. Nie ujawniły się jednak żadne większe usterki (jedynie pęknięcia ścian, ale to jak w każdym nowym budynku na początku).

1. Przejazd przez pierwszy etap osiedla odbywa się płynnie, nie ma korków.
2. Rano tworzą się korki na skrzyżowaniu Czerwone Maki i Bunscha, więc jeśli kierujesz się w stronę centrum, znacznie lepiej przejechać przez osiedle niż przez Mochaniec.
3. Zakupy - tylko samochodem, Lidl na Kobierzyńskiej albo na Zawiłej. Jest to jednak specjalna wyprawa i to jest jeden z głównych minusów osiedla. Najbliższy duży sklep to Carrefour przy Bobrzyńskiego.

Dalszymi planami rozbudowy osiedla (chyba mają być jeszcze kolejne etapy) i kwestiami szkolno-piaskownicowo-dziecięcymi się nie interesowałam.

Zupełnie szczerze - ja bym mieszkania na tym osiedlu nie kupiła, bo za daleko i w środku niczego. Nie chciałabym się też wychowywać w takim miejscu (oczywiście chodzi o późniejsze lata nastoletnie), skąd wszędzie trzeba dojechać. Nie jest oczywiście tak źle, jak na przykład na Klinach, bo można przynajmniej podejść do tramwaju, ale z drugiej strony jest mniej zieleni. Jeśli jednak będziesz się decydować na zakup, polecam spacer ulicą Skotnicką - fajne tereny do porannego biegania, choć przyjemnego parku z placem zabaw i ławkami nie zastąpią.


jacek_n
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2018, 16:10

Re: Zielona Polana Kraków - forum i opinie - nowe osiedle i mieszkania na Ruczaju

Postautor: jacek_n » 08 sty 2018, 16:22

Ja jestem bardzo zadowolony mieszkając na zielonej polanie. Kilka lat temu był problem z komunikacją ale na dzień dzisiejszy już go nie ma.

1. Negocjacje są możliwe.
2. W moim przypadku była jedna usterka, która została usunięta po około 10 dniach.
3. Brak problemów z wykończeniem, jedyne co to musiałem obniżyć jeden punkt wody pod wannę bo był przygotowany pod prysznic.
4. Odbiór bez problemu.


Pytania odnosnie mieszkania na osiedlu:
1. Bez korków i nie jest to uciążliwe (nie licząc korków w okolicy Ruczaju).
2. Ja korzystam z przejazdu przez osiedle.
3. Kaufland, żabka (podobno ma powstać niedaleko Lidl).
5. Nie jest znany.
6. Plac zabaw jest na wcześniejszym etapie osiedla.

Mogę polecić zakup, miałem mieszkanie kiedyś od dewelopera przy ul. Lubostroń i nie byłem zadowolony ponieważ było dużo poprawek, niedociągnięć, problem z oknami. Tutaj jak na razie nie mam zastrzeżeń.

jOKI
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2020, 12:04

Re: Zielona Polana Kraków - forum i opinie - nowe osiedle i mieszkania na Ruczaju

Postautor: jOKI » 17 sty 2020, 12:07

Stanowczo odradzam kupowanie czegokolwiek co ma wspólnego z Zieloną Polaną - deweloper nie usuwa usterek, a jego obietnice złożone w momencie kupna mieszkania można włożyć między bajki !

JOKI



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości