Inwestycja Lokum Vista Kraków - opinie i forum (Wola Duchacka)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
ragar
Posty: 438
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Inwestycja Lokum Vista Kraków - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: ragar » 09 gru 2016, 10:29

Jeszcze jedna spora inwestycja na Woli Duchackiej przy Walerego Sławka, czyli w okolicy, która w ostatnim czasie mocno się rozwija i przybywa tam wiele mieszkań - a do tej pory nie znalzła się na forum. Chodzi o projekt, który realizuje deweloper Locum - Vista Kraków i wygląda na to, że jest to duże założenie, które będzie składało się z wielu budynków stawianych w kilku etapach, a jak na razie mamy do czynienia z pierwszym. W jego ramach ma powstać 146 nowych mieszkań w Krakowie o zróżnicowanych metrażach, ale o tym więcej później :) Budynek, można zobaczyć na wizualizacji, choć mi osobiście mocno przypomina to, co powstaje w Czyżynach, a dokładniej chodzi mi o osiedle Centralna Park, które stawia deweloper LC Corp - być może je kojarzycie. Tyle, że wszystko wskazuje na to, że budowane bloku będą miały wysokość od 3 do 8 pięter, czyli będzie to pod tym względem mocno zróżnicowane osiedle.

Obrazek

Deweloper Locum oferuje do wyboru sporo lokali i oferta jest raczej typowa, jak na krakowski rynek nieruchomości i przekrojowa. Można tam nabyć między innymi:

  • Nowe kawalerki na Woli Duchackiej, których powierzchnia zaczyna się od ok. 30 m2, więc trzeba przyznać, że i tak nie należą do najmniejszych, jakie sprzedaje się w naszym mieście. Jednak na nie trzeba będzie chyba jeszcze zaczekać, bowiem nie znalazły się w pierwszym etapie, ale zapewne będą w kolejnych, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość ;)
  • Małe mieszkania dwupokojowe w Krakowie w tej inwestycji zaczynają się od od 40 metrów kwadratowych - układ mają niezły, choć niestety nie pomiędzy wszystkimi ścianami mamy kąty proste, a to jednak bywa wadą. Oczywiście nie zmieściła się tam osobna kuchnia, ale jest loggia. Większe lokale tego rodzaju, to niecałe 47 m2, choć one są także z aneksem kuchennym, za to znacznie większa jest sypialnia, a można i znaleźć takie z oknami na dwie strony bloku, co miewa swoje zalety.
  • Nowe mieszkania 3-pokojowe w tej lokalizacji miasta Kraków - jest całkiem nieźle, bo można takie mieć już od ok. 54-55 m2, jednak także i tutaj trudno znaleźć takie, w którym znalazłaby się osobna kuchnia. Co ciekawe, jest jedno takie, w którym można zrobić trzy pokoje i aneks lub dwa pokoje i osobną kuchnię zamiast jednego z nich. Takie rozwiązanie oferował także swego czasu Budrem na Cysterów - to całkiem dobry pomysł :) Największe tego rodzaju lokale maja niecałe 63 m2 i trzeba przyznać, że są ustawne, a dodatkowo można w nich zrobić właśnie osobną, jasną kuchnię, więc jest nieźle.
Jest tu może ktoś, kto zamierza kupić nowe mieszkanie w inwestycji Locum Vista w Krakowie i może coś więcej o tym napisać na forum, jakie ma opinie o tej inwestycji. Mnie się wydaje, że ceny są tu jednak zdecydowanie za wysokie, patrząc na lokalizacje i wielkość bloku - zaczynają się od ok. 5 900 zł/m2, a kończą nawet na prawie 7 500 zł/m2, więc bywa naprawdę drogo, znacznie bliżej centrum, na mniejszych i ciekawszych osiedlach :idea: - przynajmniej takie mam odczucia. No i jeszcze może zna ktoś jakieś opinie o deweloperze Locum, bo niby we Wrocławiu jest on dosyć znany, to jednak w Krakowie chyba nic jeszcze nie zbudowali, a przymierzają się dopiero do inwestycji Lokum Siesta, ale tam jeszcze też niewiele wiadomo... Jest ktoś, kto ma zamiar kupić tu mieszkanie :?: Może doda jakieś zdjęcia i napisze coś więcej na forum o zaletach i wadach tego projektu :?:


aszka
Posty: 17
Rejestracja: 30 sty 2017, 22:58

Re: Inwestycja Lokum Vista Kraków - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: aszka » 10 lut 2017, 13:19

podbijam temat.

Wydaje się na pierwszy rzut oka ciekawa inwestycja, choć szczerze trochę obawiam się, że skoro planuje się tam aż tyle etapów (a w samym pierwszym mają powstać już 4 budynki) to może to być blok na bloku.

Kontaktował się ktoś już może z tym deweloperem? Wie coś więcej o inwestycji?

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Inwestycja Lokum Vista Kraków - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: pozdro » 11 lut 2017, 21:29

To lepiej jak powstaje większe osiedle, jest szansa że będzie w miarę ok urbanistyka i coś więcej niż blok upchany między inne bloki pod bliżej niezdefiniowanym kątem.


slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Inwestycja Lokum Vista Kraków - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: slawek » 12 lut 2017, 0:22

Dokładnie tak, jak napisał @pozdro, duże osiedle daje nadzieję na to, że znajdzie się tam kawałek sensownie zaprojektowanego miasta (choć niestety nie jest to reguła), czyli lokale użytkowe, może jakiś zielony skwer itp. Chyba najbardziej szkodzi urbanistyce, jeśli pomiędzy istniejącymi już budynkami, ktoś chce wcisnąć kolejny, który dodatkowo nijak do sąsiedztwa nie nawiązuje. Czego bym się obawiał, to że budowa kolejnych etapów osiedle Vista Kraków, będzie przeszkadzała mieszkańcom już istniejących. Jednak teraz to już się trochę zmienia, pewnie i deweloper Lokum ma to na uwadze planując budowę kolejnych etapów osiedla.

Nie wiem jak tam osiedle Vista w Krakowie, ale byłem ostatnio tam, gdzie ma powstać osiedle Siesta Kraków i jeszcze nic specjalnego się nie dzieje, więc trudno powiedzieć, jak to będzie szło w Krakowie. Ale we Wrocławiu zbudowali już sporo, więc doświadczenia maja niemało :)

megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Inwestycja Lokum Vista Kraków - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: megi » 05 cze 2017, 14:44

Chyba ruszyło to "z kopyta", bo coraz więcej się słyszy o projekcie dewelopera Lokum - Vista Kraków :) Może jest ktoś, kto podzieli się tym, jakie ma opinie o tej inwestycji :?: Z tego, co widziałam, to zakończenie budowy pierwszego etapu jest planowane na III kwartał 2018 roku. Może też ktoś wrzuci jakieś zdjęcia z budowy tego osiedla, bo też chętnie bym się im przyjrzała :)

pawel1492
Posty: 39
Rejestracja: 04 sie 2017, 17:06

Re: Inwestycja Lokum Vista Kraków - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: pawel1492 » 04 sie 2017, 17:17

Interesuje mnie ta inwestycja. Komunikacja miejska jest tam bardzo dobra. Sklepy raczej blisko. Do "Biedry" na Kamieńskiego jest 8 min pieszo, do Bonarki 15. W blokach obok jest Żabka.
Czy ktoś jeszcze zamierza kupić tam mieszkanie? Jak myślicie, jakie mogą być największe minusy mieszkania tam?

Wrzucam zdjęcie z budowy z sierpnia 2017.

Obrazek

d123
Posty: 60
Rejestracja: 20 mar 2017, 18:38

Re: Inwestycja Lokum Vista Kraków - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: d123 » 11 wrz 2017, 7:16

@pawel1492 A ja się właśnie zastanawiam nad ta komunikacją pętla jest ale w sumie tylko autobusy jeżdżą (ale w sumie w każdą część miasta?).
Mi osobiscie inwestycja bardzo się podoba, jedyne co mmnie martwi to brak miejsc ogólna dostępnych na osiedlu np. dla gości....
Choć z tego co pamiętam stosunek miejsc parkingowych do ilości mieszkań jest 1:1, szkoda mi jedynie tych miejsc ogólnodostepnych bo jak ktoś do nas przyjedzie to musi teoretycznie stawać poza osiedlem ;/

sasiad
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2017, 18:55

Re: Inwestycja Lokum Vista Kraków - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: sasiad » 04 lis 2017, 18:59

hej,

co do mieszkania na slawka to jest calkiem calkie, czasami smierdzi, ale to w letnei dni.
Jedyne czego sie obawiam ze jak powstanie tyle mieszkan to bedzie juz mega ruchliwa ta ulica slawka i beda korki - teraz juz sie robia czasami.

Jest gdzies dostepny rzut calego osiedla? Ma tam byc docelowo ok 1000mieszkan? to ponad 2k ludzi...masakra bedzie

pzdr


d123
Posty: 60
Rejestracja: 20 mar 2017, 18:38

Re: Inwestycja Lokum Vista Kraków - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: d123 » 07 lis 2017, 10:06

sasiad pisze:hej,

co do mieszkania na slawka to jest calkiem calkie, czasami smierdzi, ale to w letnei dni.
Jedyne czego sie obawiam ze jak powstanie tyle mieszkan to bedzie juz mega ruchliwa ta ulica slawka i beda korki - teraz juz sie robia czasami.

Jest gdzies dostepny rzut calego osiedla? Ma tam byc docelowo ok 1000mieszkan? to ponad 2k ludzi...masakra bedzie
pzdr

A jakiego rodzaju smród i skąd pochodzący masz na myśli ?

pawel1492
Posty: 39
Rejestracja: 04 sie 2017, 17:06

Re: Inwestycja Lokum Vista Kraków - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: pawel1492 » 21 lis 2017, 15:54

Też chciałbym wiedzieć co tam śmierdzi? Bo jeśli chodzi o spaliny samochodowe to raczej normalne w dużym mieście.
Jest jeszcze oczyszczalnia ścieków na Płaszowie (ul Kosiarzy 3) ale to jest 4 km od inwestycji i nie wiem czy coś z stamtąd doleci ;) Wiem że na tą oczyszczalnie to narzekają ludzie z Bagry Park i ul Przewóz.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości